Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Radim Valenčík:Odpověděl Dienstbier na mé otázky? Neodpověděl!

 Současná politická reprezentace může maximálně zpomalit dopady narůstajícího zla na nás, ale obrat nepřinese. Nebude si chtít připustit, jaká hra se hraje a bude spíše zlu sloužit.Obrat k lepšímu je reálný jen na základě toho, že bude přibývat lidí, kteří se snaží chápat, o co jde, a také se jim bude víc a víc dařit, chápat, o co jde. K tomu je potřebná ucelená, srozumitelná vize s pozitivním vyústěním.
Jak jsem včera psal, rozhodl jsem se Jiřímu Dienstbierovi na FONTES RERUM (diskusní fórum organizované J. Mládkem) v návaznosti na hlavní téma položit dvě otázky:
1. otázka:
Na základě jakých informací, které jste měl k dispozici již 7.2., jste uvedl pro ČT24:
"Je to otázka celkové atmosféry ve společnosti, kdy se nenávistné projevy stávají zcela běžným, včetně výzev k osobní likvidaci nebo k použití střelných zbraní proti politikům.Fyzický útok na Kliniku tento víkend byl prozatímním vyvrcholením."
Tj. na základě čeho jste již tehdy vyloučil možnost, že v případě útoku na "Kliniku" se jedná o provokaci vedenou s cílem diskreditovat demonstrace 6.2.
2. otázka:
Čím si vysvětlujete, že média neinformují veřejnost o Vašich postojích (jako ministra mj. i pro lidská práva) k hromadnému zatýkaní a perzekuování tureckých profesorů a dalších členů akademické obce, kteří se "provinili" tím, že vyzvali k zastavení masakrů civilního kurdského obyvatelstva.Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3174-na-co-se-dnes-zeptam-jirky-dienstbiera.html
Sál na Novotného lávce byl přeplněn, část lidí stála v otevřených dveřích i na chodbě. Účast odhaduji na více než 300 lidí. Otázku jsem uvedl tím, že plně souhlasím s apelem na dodržování ústavnosti, a tím, že největší nebezpečí pro nás nepředstavují uprchlíci, ale my sami. Podotknul jsem, že vůbec největším nebezpečím je možné selhání institucionálního systému či používání dvojího metru v posuzování dění u nás i kolem nás. Pak jsem přečetl výše uvedené otázky.
Vystupoval jsem jako první, takže v první sérii panelové diskuse se dostalo ještě na další tři otázky. Bohužel jedna z nich patřila právě do kategorie těch, které nebyly ani tak otázkou (protože předurčovala odpověď), ale tím, co lze označit za "nenávistný projev". Toho okamžitě využil J. Dienstbier a místo odpovědi na mé otázky poukázal na zmíněný projev jako na důkaz toho, že měl pravdu.
S tím jsem počítal, vstoupil mu do řeči (což jinak nedělám) a požadoval, aby odpověděl na jasně formulovanou (a přečtenou) otázku tak, jak jsem mu ji položil. Současně jsem po sálu i směrem k němu vyslal asi 15 exemplářů namnoženého textu otázek. To ho zarazilo (i v jeho případě platí, že někteří lidé už ani nedokážaou poslouchat, co říkají jiní) a začal improvizovat. V odpovědi či spíše neodpovědi začal místo toho, na co jsem se tázal, obviňovat z nenávistných projevů i Zemana. Tím sál pobouřil a rychle přibývalo těch, kteří chtěli, aby odpověděl na položený dotaz.
Situaci zachránil J. Mládek, který J. Dienstbiera požádal, aby si dotaz přečetl a připravil si na něj odpověď, současně vyzval V. Cílka, aby mezi tím odpověděl na další otázku. Ten využil situace k tomu, aby poukázal na to, že téma "uprchlíci" vyvolává značné emoce. K odpovědi na mnou položené otázky už nedošlo. I to se dalo očekávat. Podobně jako to, že někteří další tazatelé na tuto skutečnost upozornili.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3180-odpovedel-dienstbier-na-me-otazky-neodpovedel.html
Měl jsem možnost bezprostředně po akci i delší dobu po ní hovořit s větším počtem účastníku. Dva z nich mě dokonce ještě o půl jedenácté v pozdní večer vytáhli z postele, abych s nimi v blízké vinárně sitaci probral. Stručné závěry z diskusí:

1. Lidé, kteří přemýšlejí o tom, co se v současné době děje, velmi dobře chápou, o co jde.

2. Současná politická reprezentace může maximálně zpomalit dopady narůstajícího zla na nás, ale obrat nepřinese. Nebude si chtít připustit, jaká hra se hraje a bude spíše zlu sloužit.

3. Roli současné i nejbližších budoucích reprezentací musíme z toho hlediska posuzovat pragmaticky. Nědělat si o nich iluze, ale ani v nich nevidět původ všeho zla. Současné i nejbližší další politické reprezentace jsou v podstatě bezmocné a část z nich si vůbec nechce připustit to, že se staly figurkami ve sviňské hře.

4.Obrat k lepšímu je reálný jen na základě toho, že bude přibývat lidí, kteří se snaží chápat, o co jde, a také se jim bude víc a víc dařit, chápat, o co jde.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3180-odpovedel-dienstbier-na-me-otazky-neodpovedel.html

5. K tomu je potřebná ucelená, srozumitelná vize s pozitivním vyústěním.

K tomu si dovoluji ještě připomenout kouzelnou (typicky "policejní") oficiální zprávu o tom, kdy bude to, co se odehrálo 6.2. prošetřeno. Cituji z Novinek:
"Postup policie při demonstracích nyní prochází interní kontrolou, jejíž výsledky by měly být známy nejpozději po příštím týdnu."

Viz: http://www.novinky.cz/krimi/394673-sef-unie-bezpecnostnich-sboru-kvuli-objasnovani-sobotnich-akci-rezignoval.html

Takže kdy budou známy? No v logice toho, co je napsáno, mohou být známy DŘÍVE než po příštím týdnu, ale také KDYKOLI POZDĚJI po příštím týdnu. Tedy vlastně KDYKOLI. Vypadá to jako legrace. Ale není to legrace. To si ti, kteří jsou do toho namočeni, dělají legraci z nás. Ale my si to nenecháme líbit. Budeme trvale sledovat a připomínat vyšetřování kauzy "Klinika".

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3180-odpovedel-dienstbier-na-me-otazky-neodpovedel.html

54 komentářů :

 1. Klídek - žádné východisko neexistuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to naopak!
   Když východisko neexistuje, je to signál aby nastal setsakramentský NEklídek. Děda.

   Vymazat
  2. Podstata života je, že vždy existuje řešení. Problém je, že je neochota ho hledat a pak, že nalezené fungující řešení není zrovna dvakrát příjemné, zvláště pak pro parazity. (Pokud si organismus přeje přežít musí se velké části parazitů zbavit)

   Vymazat
  3. ALE EXISTUJE.PAN VALENČIK BY MĚL POCHOPIT,ŽE NELZE KŘISIT POLIT.MRTVOLU

   tj.vládu ČSSD.Na návrh poradního tělesa OSV,který si dal název oKEI,tedy Klub Elitních Intelektuálů se doporučuje začit budovat VLASTNÍ občanské struktury.

   PROZATÍM tu je HzNR,tedy Hnutí za NOVOU REPUBLIKU.To je samostatné a má jeden programový bod.

   POMOCI VŠEM POLIT.STRANÁM A POLITIKŮM,POKUD BUDOU CHTÍT,K VÍTĚZSTVÍ VE VOLBÁCH.

   Dále tu je struktura VzV,tedy Voliči za Voliče se svým DESATEREM VOLIČE,kde se prý za něho brzy začnou modlit VŠECHNY polit.strany jinak je občané voliči nemusejí, podle jejich už tak vadných zákonů ZASE volit.

   No a poté,když KDU ANTIKRISTA holobrádka,který se přiznal,že rozšiřuje Islám slovem i písmem,kdy tiskne prudce

   Demografické potíže,které v ČESKU kvůli nízké porodnosti hrozí MOHOU do jisté míry vyřešit uprchlíci,kteři se v naši zemi ROZHODNOU zůstat.

   Překlad.KDU,která by mohla i za cenu výstupu z vadné koalice komunistického zbohatlíka pana ANO BUDE LÍP,který chce na přikaz ŘIŠE ZLA zavést v ČR finanční oligarchickou TYRANII, snad i podobnou DNEŠNÍ UKRAJINĚ,vystoupit RASANTNĚ s požadavkem podpory nejen křestanských rodin, se od této práce BEZ VÝSLEDKU DISTANCUJE,namísto,aby ji prosadila a jak to vypadá propaguje se tam vlna ISLAMSKÝCH invazorů,kdy se dělá kdu,že nechápe co je všem občanum snad jasné,že to NENÍ NÁBOŽENSTVÍ,ale ISLAMSKÝ STÁT,jehož středověký Korán není reformovatelný a přináši sebou v obsahu sbírku zákonů,kdy je musulman musí dodržet tam,kde vstoupí noha jeho, do konce života,jinak ho ALLAH potrestá.Pokud vím ASSAD je vyloučil ze své ÚSTAVY a proto ho chtějí zabít,jako ostatní mirumilovné státníky včetně hadžiho PUTINA.

   Není divu,že lid chce v tomto směru bojovat za HzKSD tedy Křestanskou Sociální Demokracii a neškodilo by,kdybychom si přitom zazpívali starosvětský hit KDOŽ SÚ BOŽI BOJOVNÍCI A ZÁKONA JEHO.Ono je totiž HLAS LIDU HLAS BOŽI no ni?

   Vymazat
  4. VLÁDA ZVOLENÁ VADNÝMI ZÁKONY ODMÍTÁ DÁT DO ÚSTAVY,ŽE ŠARIA JE PROTIÚSTAVNÍ

   a v žádném připadě ti politikové o tom nechtějí referovat v mešitách,nebot by je prý za to zabili.Postupují proto zcela zřejmě podle NWO-USA BARNETOVA PLÁNU.Pokud nevíte co obsahuje tak ČTĚTE

   http://e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-Barnet-a-jeho-americky-Mein-Kampf

   Vymazat
 2. Články, které zde byly otištěny Vás opravňují k zúčtování s presstituty a ministry jako s protektorátními kolaboranty. Pozor na nejnovější úskok a faleš havloidů a církevní zlodějiny vydávající arabské zahnulkramle (zbabělce a ekonomické migranty a mnohdy ještě hůře islamisty, sexuální devianty a prchající válečné zločince) za křesťany, aby otupili náš nesouhlas. Že se jedná o vládní šméčko je jasné z toho, že mlčí k pronásledování (fašisty na Ukrajině) slovanských bratří a sester věrných moskevskému patriarchátu, vyhlazování Srbů v Kosovu pod dohledem civilisty vraždící organizace EU/NATO a před 10 lety se nechtěli znát ani k tomu, že US/GB armáda v Iráku střelbou do obou táborů (jaká to podobnost s Majdanem) podle scénáře amerických filmů Pro hrst dolarů a Poslední zůstává rozehrála náboženskou válku a vraždění křesťanů a teď tu sluníčkáři Zadolárek na povel Merkelové Sobotky opožděně pláčí a roní krokodýlí slzy, když sem chce pomatená Angela místo našich krajanů volyňských Čechů přesídlovat Iráčany, Afghánce, Pákistánce a Syřany z bezpečí Libanonu, Turecka a Jordánska. Jsou to zrádci pracující na objednávku, když neprotlačí černochy, středomořské a blízkovýchodní muslimy, tak zkusí podlézt a klamat arabskými křesťany (v další generaci se obrátí na víru předků) anebo napříště ateisty, stejně jako udělali z církevní zlodějiny mediálně restituce a nechali Vás sežrat hada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protektorátní kolaborantská Vláda ČR bezprizorním, nezaměstnaným a chudým rodinám s dětmi přidělovat byty a proplácet obědy nebude, na krajany volyňské Čechy hází bobek, ale na přesídlení Iráčánů, Afghánců, Pákistánců, Syřanů a Afričanů a spolupráci s muslimským nepřítelem vyčlenila miliardy.

   Vymazat
  2. Emanuel Moravec byl taky politicky korektní....

   Vymazat
 3. Ideální mise pro těžce nemocné, někoho z těch zrádců vzít s sebou. Na procházku společně odejít např. na druhý břeh a během klidného odpočinku si to vysvětlit. Rozhodně říct ne násilí.

  OdpovědětVymazat
 4. Nesouhlasím z názorem ad 3/ - naši politici od počátku viděli, že politika je nečistá hra s občany a jaká špína je světová politika za pomoci medií. Nemohli nevidět, jak se u nás rekrutují z lumpů a šmejdů milionáři. Justice podvodníkům nadržovala, a napomáhala trestným činům zejména podvodu a lichvy, přičemž lichvu nikdo nespecifikoval dodnes. Justice pomáhala podvodníkům a lichvářům profitovat z podvodů, namísto aby je trestala, a politici dělají dodnes mrtvého brouka. Celá naše společnost je prolezlá nepotizmem - bylo tomu tak i za socializmu, než byl přijat zákon o zákazu přijímání na funkce své příbuzné a členy rodin. Naši politici a poslanci běžně zaměstnávají členy svých rodin jako asistenty, úplně všude je protekce a provázanost. Naše demokracie je postavena na podvodech, lumpárnách, loupežích, manipulacích, vraždách - vše co mělo mít za následek vznik majetku, bylo chápáno jako správné a v pořádku, proto se u nás rozmohly krádeže a podvody. Dnes snad každý, kdo je v nějakém postavení, je podvodník a šmejd. Úplně potlačeno bylo heslo "kdo nepracuje ať nejí" nebo že bez práce nejsou koláče - naopak - poctivá obyčejná práce byla dehonestována, zesměšňována, postavena na roveň jakési lůzovitosti. Vznikla generace práce se štítící, která nemá pracovní návyky.Naši politici vstupovali do politiky nikoliv vésti národ k rozkvětu, ale jen kvůli "korytům", majetku, spoustě neomezených možností, stát se nadlidmi, kteří si mohou dovolit více než běžný občan. Po šestadvaceti letech nemáme tzv. sociální bydlení, nemáme zákon o prokazování původu majetku - protože každý politik si nakradl.Pravidelnému a nepřiměřenému drancování veřejných peněz "státem" se u nás říká "mzda" a je to něco docela jiného, než jak vypadá mzda řadového pracujícího občana. Politiky jaksi zaskočila současná doba - nemohli předpokládat, že světoví političtí lotři, jimž začali sloužit, zajdou ve svém ničení a vraždění v cizích zemích tak daleko, nemohli tušit když jsme vstupovali do NATO, co to jednou bude obnášet. Dělali vše pro své výhody bez ohledu na občany. Dnes už žádný - ani regionální - politik - neví, jak žijí lidé v normálních rodinách, v předražených bytech, s předraženými energiemi, z nichž například voda byla zdražena stokrát. Pro ně to nic neznamená - za kravatu dají víc, než je měsíční nájem dnes už i ve státních bytech. Politici netušili, že někdo někde začne iniciovat a financovat běženeckou explozi do Evropy, byli do toho zataženi, normálně by je lidé litovali, ale naše politiky ne. Dějí se neuvěřitelné věci. Například vyplacení stočtyřiceti milionů za dvě unesené - jistě dcery zazobanců - a přitom není zdokumentováno, že jejich rodičům bylo nejprve nařízeno prodat úplně všechen svůj majetek, a pak teprve má stát řešit co dál, když jinak komukoliv z občanů ( s výjimkou cikánů) než jsou přiznány sociální dávky, nejprve musí vše prodat včetně snad i zlatých zubů, než mu přiznají pár korun? Proč bylo na výpalné stočtyřicet milionů, ale není dvacet milionů pro opuštěné děti v Klokáncích? Naši politici jsou věrolomní darebáci, a nic je neomlouvá. Je toho moc, co občany už těžce štve. Odkdy se chodí do politiky zbohatnout a pořídit si milionové majetky? Občané před šestadvaceti lety věřili - ale byli oklamáni, podvedeni, okradeni, z našeho národa je vydíratelná kolonie, ztratili jsme suverenitu. Ano - oni mají kam utéci - každý přece shrabuje majetek doslova i přes mrtvoly proto, aby si pořídil někde "venku" haciendu - ale kam utečeme my? Naši občané politiky po právu nenávidí - zavinili si to ale sami.Šanci měli velkou. Nesnažme se v nich teď vidět ubohé oběti nějakého abstraktního zla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte v mnohém pravdu, ano,náš národ si tuhle lumpárnu sám zvolil,sám odcinkal klíči a lumpové jako Havel a spol už počítali peníze když Karel Kryl hrál na tribuně.Ani on netušil,jak skončí jeho jedna z posledních písní o králi Václavovi a jak skončí on sám...tam je mnoho otazníků.Karel byl "Bard"našeho národa a když viděl,kam to spěje a protože šel vždy proti každým lumpům tak se znelíbil a odešel zcela potichu.V roce 1989 málokdo z nás tušil,co je to ta demokracie a pravda a láska,která vítězí.Dnes je to jasné většině našeho národa co to obnáší a pláčeme.Chtěl bych však především říci,že tuhle lumpárnu dávno připravovali zahraniční tajné služby a a spousta lídí v téhle republice už věděla zhruba,co bude dělat po revoluci a jak si nahrabe.Největší zásluhu na to má Německo a Francie pod záštitou USA,jak jinak.Taky mi dlouho trvalo,než jsem procitnul a spočítal si svým selským rozumem,jak se věci mají.Dokud na to každý nepřijde sám a nebude nás více,je s námi konec.Doba,kdy jsme byli semknuti byl rok 1968 a co se stalo s Dubčekem?Vše je dopředu dohodnuto vládou,politickými špičkami,především v zahraničí,které ovládají ty naše ubožáky.Vše je scenzurováno a krmí národ jak potřebují-bohužel většina lidí čumí na zprávy z čt apod. a jde spokojeně spát,jak je vše O.K.Ne není.Můžeme si tady o tom povídat a pokud někdo z mocných bude tady chtít udělat změnu,tak ji udělá a způsobem,že z nás udělá zase blbce jako v r.1989-sametově nebo nám dá flinty do rukou a zastřílíme si,jak to řekl Franta Čech.Pokud se budou fasovat kvéry,já si do tý fronty stoupnu klidně dvakrát.

   Vymazat
  2. Souhlas, kluku 3:41

   především s tvrzením, že ..." tuhle lumpárnu dávno připravovali zahraniční tajné služby.."

   Osobně považuji za největší lumpárnu to,že byla zrušena povinná vojenská služba a následně
   "reorganizována" česká armáda.
   Z desítek vojenských útvarů zůstaly jen pahýly,
   sloužící jako užiteční idioti zločinné zahraniční politice USA.
   A vstupem do NATO, ničím neodůvodněný,tuhle lumpárnu korunoval.

   Vymazat
  3. Českej kluk má hlavně pravdu v tom, že všechny ty proradné červené kurvy, které se měly vždycky nejlépe, vyžíraly všechny funkce, své smrady a příbuzné umísťovali taky na nejvyšší možné pozice a vytvářeli pro ně umělé pozice za dobrou ká čé es, - tak všechny tyto kurvy už hodně dlouho před tím, než to zde vypuklo, věděly, kam nalezou a přelezou, který státní podnik, továrna a úřad se bude rušit a které obchody se budou dražit. Už dlouho předtím měl každý své utajené kámoše mezi veksly, aby mohli jejich smradi nosit značkové hadry z tůzu. Jejich smradi studovali v zahraničí, a všichni si cestovali kam chtěli. Všechno to, o čem teď v mediích tvrdí,že bylo zakázané, oni ale směli - jen nás, bezpartijní pitomce udržovali v hluboké nevědomosti. Sice nás zaměstnávali a dotovali bydlení, energie a jídlo, ale všechno tak, aby na ně zbylo vždycky co nejvíc. Věděli, že se po převratu změní jenom to, že se budou moci občanů konečně ideově zbavit. Na to se těšili. Že nebudou muset dotovat bydlení, energie a potraviny, že nás nebudou muset zaměstnávat, naopak, všechno si budou moci dle uvážení rozebrat, a jestli na ně dříve zbývaly statisíce, od převratu rozkrádají miliony,miliardy. Aby to vypadalo, jak hluboce jsou přesvědčeni, že to minulé bylo špatné a jak dobře to s občany myslí, nechali všechno "minulé" rozbořit, nebo to prodali, tedy nejen inkriminované sochy, ale i mateřské školky, školy, divadla, kina - všechno! Aby nové generaci nic nepřipomínalo slušnou občanskou minulost, nesmí se uvádět filmy z minulosti, kultura, lteratura- nic -aby nová generace neměla možnost srovnání. Dokonce šla ta havěť tak daleko, že ze statisíců lidí, které nechala mir nix dir nix z měsíce na měsíc vyhodit z práce, přičemž po devadesátém nebyly ani úřady práce, ani žádné sociální berličky. Prostě tátové a mámy od rodin se ocitly na ulici bez prostředků s tím jejich blbým zdůvodněním, " že jsme byli zvyklí vodit za ručičku" a byl vydán utajený zákaz přijímat na nové pozice občany nad pětatřicet let (mají socialistické návyky). Byl to strašný masakr a neuvěřitelné ponižování vystudovaných lidí s praxí, ve věku nad pětatřicet let. Spousta sebevražd a psychického úpadku lidí, kteří to neutáhli. Předhodili nás podvodníkům a lichvářům, následně pak justici a exekutorům, a nikdo se takto likvidované generace nezastal, neboť mladí nadšeně věřili, že se v tom bordelu dostanou taky k milionům - rodiče to přáli svým dětem, ale bez protekce u bývalých červených kurev, které nalezly zase úplně všude, si nikdo ani neškrtl. Dnes to vidíme jasně a zřetelně, a jaká špína je kapitalizmus. V ČR sprostá genocida dvou generací schopných, pracovitých, nevinných lidí, kteří se snažili nějakou chvíli věřit, že to bylo myšleno dobře a už brzy nastane obrat k lepšímu. Nenastal nikdy - úplně všechno je zase navlas tak jak to bylo, političtí a vlivní šašci si opět přihrávají navzájem funkce a trafiky, nadiktovali si statisícové platy aby byla zkorumpovanost úplná a nemohli si navzájem skákat po krku ( když stejně si skáčou), Občané jsou mimo jejich zájem, všechny ty minimální mzdy a sociální zajišťování jsou sprosté a směšné vzhledem k tomu, jak si rochní u plných koryt oni. Všechno bylo křivopřísežné, neboť jako rudoši přísahali ideovou věrnost straně a socialistickému státu, což zradili. Jsou to křivopřísežníci a zrádci - co čekat od takových? Exploze utečenců je možná boží trest, který těm lotrům konečně zlomí krk - jinak by se nestalo nic. My zneužití občané jsme jako věrní psi, kteří byli zkopáni, odstaveni od žrádla a přivázáni k boudě.Smíme jen štěkat, což také děláme prostřednictvím diskuzí a demonstrací, což oni mají totálně na háku.

   Vymazat
 5. Článek i postup, pane Valenčíku, výborný, díky.
  Ale také nesouhlasím s názorem ad 3).
  Z politické reprezentace nelze sejmout odpovědnost. Když už je situace v současném stadiu, kdy politici občany totálně (ne slovně ale fakticky)ignorují, plná zodpovědnost zůstává na všech poslancích Parlamentu a Senátu.
  Oni podle mého názoru mají víc než dostatečnou pravomoc a možnosti, aby tento vývoj směrem ke zničení Evropy alespoň v naší zemi zastavili. Mají možnost okamžitě navrhnout a schválit zákony, které budou pro ostatní politiky závazné, které ostatním politikům nedovolí pokračovat ve zločineckém počínání.
  Jaké jsou podle ústavy další možnosti?
  Vidím jen dvě. Totální rezignace nebo totální vzpoura občanů. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mne nemají v těchto globálních věcech možnost vůbec rozhodovat ani za sebe ani za voliče,musí poslouchat tetku z NDR.Jasným příkladem je chování p.Zaorálka,pokud budeme zaznamenávat jeho názory je to kejval Veký-inonovaný druh Milouše Jakeše ale mnohem více zchameleonovaný a protřelý,je mi z něj špatně moc.kluk

   Vymazat
  2. Ještě je poslední šance, tou je volit Okamuru. www.spd.cz. Jde ale o to, aby on a třeba Konvičkovci měli většinu v PS. Takže do toho! Staňte se taky členy SPD!

   Vymazat
  3. Kdosi před nedávnem řekl: Jsou dvě možnosti k odstranění politiků, demokratická a nedemokratická...

   Vymazat
  4. Bane dědouši - pletete se. Oni fakticky nemohou nic. Jako nemůžete udělat nic s Hurikánem, když se dostaví a začne věci točit dokola ve větrném víru. Ani Okamura by nemohl udělat nic - jen žvanit zase drobet jinak. Už jste někdy četl, co mohly dělat kolonie proti svým chlebodárcům, kteří je vytěžovali, zadlužili a krmili dotacemi - i když to kolonizované občany sralo? Nemohli dělat nic - ani ČR ne. Totálně jsme ztratili suverenitu, nic nám na našem území fakticky nepatří, nepatří nám ani energie a voda, ba i ten hajzl papír se sem dováží. My bychom projev neposlušnosti neustáli, neustáli bychom sankce, které dnes už kolonizátoři uvalují na všechny a na všechno,co předtím účelově provázali a svázali.My nejsme Rusko - my bychom dopadli jako lidé v obleženém Leningradě, a to oni moc dobře vědí.Okamura nebo jiný bojovník by mohl nanejvýše zase žvanit o nutných obětech, a abychom chápali, že teprve pak přijde "svoboda" blaf blaf" což už známe, svoboda nám byla slibována, až se "jako" zbavíme komunistického zla, hovořilo se o nutných obětech a utahování opasků, tehdejší náčelník Utahů Venca Klausů to opakoval stále.Utahovali jsme si a utahujeme si od té doby pořád, a svobody máme pořád méně a méně. Kapitalistické kurvy jednají účelově, všechny zadlužují fiktivními úvazky, různými úroky, a sazbami, tj smyšlenými penězi, které nikdo nikdy neviděl a neuvidí. Věřitel si pak s dlužníky může dělat co chce a my jsme v témže postavení. Jsme takříkajíc v prdeli. Pravda - když zabrousím do historie - Plzeňané se zachránili při obléhání města husitskými hejtmany jen tak, že město naštěstí leží na soutoku čtyř řek, tudíž bylo a je zde plno vody, a každý dům vařil pivo, a během obléhání pobili a sežrali všechny koně. A když už bylo nejhůř, zachránila nás bitva u Lipan, kam museli hejtmani ihned předisponovat svá vojska, a ještě jsme stačili ukradnout Janu Čapkovi ze Sán velbloudici, kterou získal na některém tažení, a od té doby máme velblouda ve znaku. I dnes je v ČR sice piva dost, ale nemáme tolik koní k sežrání, a žádná bitva nás nespasí. I kdyby další statisíce lidí pomřely na následky zbídačení,jako pomřely při vytváření postkomunistické demokracie, nepomůže nám nic.

   Vymazat
  5. 14:17 Ano právě tak, o to jde, jestli ten náš Leningrad do kterého jsme skoro zatlačeni vydat bez boje nebo ne.
   Rusi to zvládli, a jistě by to nezvládli kdyby uvažovali jak píšete.
   A navíc, ten náš Leningrad, to není jen ČR, to je současně i celá Evropa.

   Skute napsat tentýž text, ale týkající se celé Evropy!
   Děda.

   Vymazat
 6. Je to jen otázka moci. Ti, co vládnou, postupně ztrácejí podporu obyvatelstva. V určitém bodě a za konstalace vnějších podmínek dojde k polarizaci a zmetci zůstanou osamoceni. Z důvodu nemoci v rodině jsem musel delší dobu sledovat televizi. Je to hrůza, to lhaní už je monstrózní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...bych spíše řekl, že je to otázka noci.

   Vymazat
  2. pro 7:14 - neutuchající potlesk. Děda.

   Vymazat
 7. Jedině revoluce to může zastavit.Jinak se můžou všichni slušní lidé vystěhovat do Ruska,nebo zemřít v partyzánském boji,nebo spáchat kolektivní sebevraždu.Ale myslet si,že se to spraví nějakými volbami,je naprostá pitomost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo bude dělat Porošenka a kdo Jacenjuka? Vypadá to na Kalouska a Dienstbiera podle toho, jak je po protestech na podporu prezidenta, ČTVŠ (veřejnoprávníTV Šmejd) nacpala do vysílání

   Vymazat
 8. Neco tak zmateneho a idiotskeho jsem jiz pane Valencik jiz dlouho necetl.
  Zkuste to znovu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A od kdy umíš číst,Chujmere debiloviči???

   Vymazat
  2. 5:47 jste lhář. Je to jasné a plně srozumitelné, co na tom nechápete? Byli položeny otázky, na které nemohli vlastizrádci odpovědět aniž by se plně odhalili a tak se to zahrálo do autu. A dále následoval postup co s tím dělat.

   Vymazat
  3. Odejdi jinam, jsi nevzdělaný, češtinu nezvládáš, hodíš se na Novinky. Odejdi a nedělej ze sebe pořád debila, nikdo o to nestojí. Nechápeš obsah textu, jdi do řiti.

   Vymazat
  4. No a něco tak blbého, sprostého a idiotského, co tady píšeš tradičně ty, se nikde jinde nedočteme. Raději už to znovu nezkoušej, a když se ti nelíbí čtení článků na NR, zkus Ferdu Mravence - snad se ti to zalíbí.

   Vymazat
 9. Nejdříve šmejdoláskaři nadělají z lidí potravu pro exekutory a potom mluví o "nenávistných projevech". Jsem nepřítelem násilí, ale udělal bych v jeho případě výjimku.

  OdpovědětVymazat
 10. A co jste pane Valenčík, od takového člověka jako je pan Dienstbier, čekal ? S lidmi jeho "ražení" je zcela zbytečné o něčem diskutovat, Ti se přece považují za stejné "bohy", za které se považovala většina funkcionářů KSČ před r.1989.
  Ve Vašem článku mne spíše zaujaly odst.:
  4.Obrat k lepšímu je reálný jen na základě toho, že bude přibývat lidí, kteří se snaží chápat, o co jde, a také se jim bude víc a víc dařit, chápat, o co jde.
  5. K tomu je potřebná ucelená, srozumitelná vize s pozitivním vyústěním.
  Tomu já, a věřím že mnozí jiní, rozumím. Nestačí ale jen "chápat, o co jde", ale také pro to něco udělat. Myslet si, že to za nás udělají současné politické strany a hnutí, na základě vytvořených vizí 5/ je, s prominutím, velmi "naivní".
  Jedinou cestou ke změně je vytvoření nové strany nebo hnutí, které rozhodně nebude jednoduchou záležitostí. Většině současných politiků, sdělovacích prostředků a řadě našich spoluobčanů se to vůbec nebude líbit.
  "Čas" se krátí a nikdo to za nás neudělá ... L.S.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Valenčík,ministr za ČSSD Dienstbier nebo ministr Chovanec a Vy(nevím přesně jestli jste ještě člen ČSSD?)jsou dvě rozdílné politické strany.
  Vašemu článku,ale dost dobře nerozumím.
  Policie ČR má přece indicie,že za útoky na Kliniku v Praze stojí někteří účastníci protiuprchlické demonstrace,která se konala 6.2.v Praze.
  Patříte mezi komentátory,který fašizaci české společnosti marginalizují a veškerou vinu za projevy pravicového extrémismu obskurně svalujete na lidskoprávní aktivisty či politiky jako je Jiří Dienstbier.Nechápu v čem je JD pro společnost nebezpečný?Že je zásadový politik a neustupuje od sociálně demokratických hodnot,jako např. Vy ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:14 Můžete mi prosím sdělit, odkud čerpáte informaci, že "Policie ČR má přece indicie,že za útoky na Kliniku v Praze stojí někteří účastníci protiuprchlické demonstrace,která se konala 6.2.v Praze." ? Děkuji.

   Vymazat
  2. Znalost "sociálně demokratických hodnot" je zřejmě Vaše hodně slabá stránka. Považovat Jiřího Dienstbiera za "zásadového politika, který neustupuje od demokratických hodnot" je toho důkazem ....

   Vymazat
  3. Anonymnímu (20. února 2016 10:14):
   Domnívám se, že není podstatné, zda-li doc. Valenčík je či (už) není členem ČSSD. Podstatné se mi zdá to, že upozorňuje na okolnost, kdy běžní lidé, kteří se staví proti neuvážené podpoře migrace, jsou ze strany politiků typu Dienstbiera či dalších tzv. lidsko-právních aktivistů nálepkováni za xenofoby či dokonce fašisty.
   I takovou paušální stigmatizací je totiž naše společnost rozdělována. I když to neustále svalují jen na prezidenta Zemana.
   Cožpak náleží mezi ty tzv. soc.-dem. hodnoty to, že na jedné straně podporujeme či mlčky přihlížíme k agresivní politice USA a jejich satelitů, která jen v posledních letech v regionech severní Afriky, Blízkého a Středního východu vyvolala úplný rozval několika tamních států s jejich řídicími strukturami, zničení jejich ekonomik, nebývalý vzrůst etnického, náboženského a politického násilí, miliony lidí mrtvých, bez domova a na útěku? A to v rozporu se zásadami mezinárodního práva? Tedy zločinně?
   Cožpak je osou politiky soc.-dem. až toto nesystémové řešení spočívající na přijímání pouhé části uprchlíků, když jejich převážné většině beztak EU ani naše země nemůže (s ohledem na nedostatek zdrojů i nesouhlas obyvatel) beztak účinně pomoci?
   Takové aktivity těch tzv. sluníčkářů jsou v tomto kontextu jen gestem, nikoliv řešením problému. Gestem, které v konečných důsledcích může přinést i nechtěné neblahé důsledky pramenící z očekávatelné frustrace (sociální, kulturní, nábožensko-právní ..) jak majoritní části společnosti, tak i migrantů.
   Zkušenosti západních států přinejmenším nabádají k obezřetnosti a předběžné opatrnosti.
   V čem bychom však opatrní být neměli, je zádaní změna politiky Západu k okolnímu světu. Nejsme nositelé hodnot, nemáme tedy právo je násilně vnucovat ani násilně šířit, nemáme právo napadat země jen proto, abychom v nich svrhli a měnili režimy, notabene se špatně skrývanými mocensko kořistnickými pohnutkami.
   Doc. Valenčík naprosto správně poukazuje na sviňskou hru, kterou s námi naše (a obecně západní) politické elity hrají.
   A jeho otázky, které byly položeny Dienstbierovi, byly docela případné.

   Vymazat
  4. 10:46 Policie sdělila médiím, že zahájila šetření ... Nesdělila ale, kdo je pachatelem. Pachatele, který se jim právě hodí, si už "přičinlivě dodali" někteří politici, novináři a zřejmě i Vy.

   Vymazat
  5. Jiří Dientsbier je americký občan. A protože není k ničemu jinému ideově ani prakticky použitelný ( zkoušel to i v parlamentu a v senátu?) a někam dosazen být musí, aby hlídal a bděl nad českou demokracií, a včas podával hlášení našim protektorům do bílého hausu, bylo vytvořeno pro něho ministerstvo pro lidská práva, která prakticky nikde neexistují - ani v ČR. Bere tam obrovské prachy, zaměstnána je tam hromada účelových protekčních vyhryzů, přitom si tam hrajou, jako když si malé děti hrajou na školu. Na to totiž v našem Česrep vždycky peníze budou - nebo že by to vydržovali z jú es ej? Všechno je zde reálně možné. Takže Jiříček Dientsbierů by měl zalézt do své ministerské nory a nežvanit k ničemu - nic co se zde děje se lidských práv v podstatě netýká. Nebo možná že se týkají jen cikánů a teď nově utečenců, ale českých řadových občanů nikoliv.

   Vymazat
 12. Anonymní20. února 2016 10:38
  Ze zpravodajství českých médií,které vyjádření Policie ČR k incidentu kolem Kliniky sdělila novinářům a veřejnosti.Pan Valenčík by měl tato fakta znát a přinejmenším respektovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:46 Policie sdělila médiím, že zahájila šetření ... Nesdělila ale, kdo je pachatelem. Pachatele, který se jim právě hodí, si už "přičinlivě dodali" někteří politici, novináři a zřejmě i Vy.

   Vymazat
 13. Za daleko nejvýznamnější považuji z příspěvku doc. Valenčíka bod 5., a sice:
  .. K tomu je potřebná ucelená, srozumitelná vize s pozitivním vyústěním.
  Právě na toto by naši tvořiví lidé měli soustředit své inlektuální kapacity!
  A nikoliv na boj s větrnými mlýny v podobě politických loutek.

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní20. února 2016 10:44
  Mezi sociálně demokratické hodnoty patří:
  Svoboda. Princip svobody zajišťuje svobodu jednotlivce, ale i svobodu člověka uvnitř společenství. Každý člověk má právo chovat se a konat tak, aby mohl nejlépe dosáhnout svých individuálních cílů a naplnit a využít své schopnosti a možnosti. Právo na svobodnou vůli v chování a jednání musí být zachováno pro každého, realizací tohoto práva jedním člověkem nesmí být omezeno toto právo u jiného člověka. Zachování svobody pro každého člověka uvnitř lidského společenství je možné pouze v případě, že lidstvu jako celku se podaří v dlouhověkém zápase osvojit si vlastní historii a zajistit, aby žádný člověk nebyl na základě různosti společenské vrstvy, pohlaví, náboženství nebo rasy omezen na svých svobodách.
  Rovnost a spravedlnost. Princip rovnosti zaručuje stejnou vážnost všech lidských bytostí a je základním předpokladem pro svobodný vývoj každé lidské osobnosti. Základní ekonomická, sociální a kulturní rovnost uvnitř společenství je nezbytná pro společenskou rozmanitost a sociální rozvoj. Princip spravedlnosti ve společenství se řídí principem rovnosti a principem svobody. Znamená rovnost v právech a požaduje vyrovnávání fyzických, mentálních a apriorních sociálních nerovností, stejně jako osvobození od absolutní závislosti na vlastnících výrobních prostředků nebo držitelích politické moci.
  Solidarita. Solidarita je všezahrnující a globální. Je praktickým projevem lidské humanity, lidskosti a schopnosti soucítění s oběťmi nespravedlnosti a nerovnosti. Solidarita je vyzdvihována a oslavována všemi významnými humanistickými tradicemi. V současné době s bezprecedentní vzájemnou závislostí mezi jednotlivci a národy nabývá solidarita ještě většího významu.
  Zřejmě si pletete pojmy. Autentická sociální demokracie nepředstavují sociálfašismus i když některý jejich členové k sociálfašismu různě inklinují.
  http://a2larm.cz/2015/05/cesti-breivikove-a-navrat-socialfasismu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dohadovat se s Vámi, kdo a jak si plete pojmy, nemá evidentně žádný smysl. Dle Vašeho pojetí "byl" Václav Havel sociálním demokratem ...

   Vymazat
  2. Anonymní20. února 2016 11:27

   Proč jsem pletete Václava Havlva ?
   VH byl liberál a jsou na něj různé názory.
   Zapomínáte mimo na ten fakt,že ČSSD je internacionální strana a je součástí třetí internacionály.Jiří Dienstbier rozhodně v ničem sociálně demokratické hodnoty a politický program ČSSD neporušuje.

   Vymazat
 15. Dělají si z nás srandu. Můžete demonstrovat, psát petice, klást nepříjemné otázky, vyslovovat nesouhlas - zbytečně ztrácíte energii. Pokud lidé nepochopili závažnost situace a stávající politické garnituře nevystaví předvysvědčení v podzimních volbách do krajských zastupitelstev, tak je to marný boj. Samozřejmě, celkové vysvědčení jim pak musíme napsat ve volbách do parlamentu. Jedině voleb se ti pacholci bojí. V průběhu voleb sedí jak zmoklé slepice na stranických sekretariátech , na prstech rukou počítají kolik dostali hlasů a kalkulují, zda na ně ještě vyjde nějaká ta čtyřletá politická trafika.

  OdpovědětVymazat
 16. Probůh, neádejte se o blbosti. Současnou polit garnituru a její nuance a problémy vůbec nemá cenu řešit. Je to všechno banda z jednoho hnízda, jen má každý jiné peří. Pomůže jen zásadní změna ála Putin. Naše nekritická orientace na západ byla chybou vždy, když se tak v historii dělo. Anglosasové nejsou naše rodina. Od dob stěhování národů a příchodu Slovanů do Eurasie jde v jádru v ž d y o boj Slovanského a anglosaského světa. Necháme-li si osekat naše Slovanské kořeny, postupně zahyneme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:18 O tom se více dočtete na :
   http://www.zvedavec.org/komentare/2016/02/6772-humanismus-migrace-a-vlastenectvi.htm

   Vymazat
 17. Tesat do kamene, ale hlavně do dětí. Jenomže do těch teď tesá Člověk v plísni a to je velkej průser.. stejně velkej jako řízená imigrace, akorát si jeho důsledky zatím většina neuvědomuje.

  OdpovědětVymazat
 18. Radime,
  on J. Dientsbier ml. nikdy neodpovídal k věci,
  a to již blahé paměti Na Rybníčku.

  OdpovědětVymazat
 19. Cestou z této šlamastiky je všeobecné referendum (nikoli onen Diestbierův paskvil) následované připravenou novou Ústavou, která rekodifikuje postavení občana, zákonů, státu a politika. Občan je zde dbalý na mravních principech postavených zákonů, plně svým majetkem odpovědný a nadán právem plné kontroly politiků a státu včetně úpráva jejich odvolání. Občanská iniciativa za účasti některých vlasteneckých a mravnými lidmi reprezentovaných politických subjektů na tom pracuje již rok a blíží se termín zveřejnění návrhu obou zákonů. Kdo toužíte po bližších informacích, kontaktujte se na ČSNS. Politika neexistuje, existuje pouze služba nám, občanům a naší svobodné zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chcete říci, že voliči ČSSD budou rozhodovat o odvolatelnosti politiků? Proboha, to budou dělat to, co jim ČT doporučí? A dotaz, kdo je to "mravný politik", kdo to určuje? Ivane Chazareviči, ty si z nás děláš srandu.

   Vymazat
  2. Cestou z této šlamastyky je aktivizace společnosti správným směrem. Probuzení, obroda. Nenechat si kálet na hlavu, když se v okolí děje něco nepravého, nedělat mrtvé brouky.Je to mnohdy těžké, podívejme se kolik je jen v našem okolí neohleduplných(mírně řečeno) lidí.

   Vymazat
  3. to efpe - já radši tu o Smolíčkovi. To si jako volič doma sedne, řekne si, že se probudil a aktivizoval a jestli neumřeli, tak tam žijí do dne:))

   Vymazat
 20. To co nutně potřebujeme, je svoboda

  Společnost je nemocná. Klademe si dvě základní otázky:
  1. Proč je nemocná?
  2. Jak ji léčit?
  Odpověď na otázku diagnostickou - proč je společnost nemocná, zní: Proto, že se chová nepřirozeně. Nepřirozeně tím, že považuje lež za pravdu, že svoboda jednotlivce má být nadřazena svobodě společnosti. Tato skutečnost je pro společnost ve svých důsledcích fatální.
  Odpověď na otázku terapeutickou – jak společnost léčit, zní: Léčba spočívá v návratu k přirozenosti. To znamená opustit stávající společenské dogma, přijat nadřazenost svobody společnosti svobodě jednotlivce - že svobodu jednotlivce teprve vytváří svobodné společenství, a realizovat ji.
  Jiná, dostatečně účinná obrana proti tomu co se děje neexistuje!

  OdpovědětVymazat
 21. To co nutně potřebujeme, je svoboda

  Společnost je nemocná. Klademe si dvě základní otázky:
  1. Proč je nemocná?
  2. Jak ji léčit?
  Odpověď na otázku diagnostickou - proč je společnost nemocná, zní: Proto, že se chová nepřirozeně. Nepřirozeně tím, že považuje lež za pravdu, že svoboda jednotlivce má být nadřazena svobodě společnosti. Tato skutečnost je pro společnost ve svých důsledcích fatální.
  Odpověď na otázku terapeutickou – jak společnost léčit, zní: Léčba spočívá v návratu k přirozenosti. To znamená opustit stávající společenské dogma, přijat nadřazenost svobody společnosti svobodě jednotlivce - že svobodu jednotlivce teprve vytváří svobodné společenství, a realizovat ji.
  Jiná, dostatečně účinná obrana proti tomu co se děje neexistuje!

  OdpovědětVymazat