Reklama

pátek 12. února 2016

ODS i TOP09 ztrácí nervy, neunesou, že si už nesáhnou na moc

Ivan David
12. 2. 2016
Obě kdysi mocná uskupení jsou úzkostná ze stagnace. Titulek na Novinkách.cz hlásal, že ODS dohnala v preferencích TOP09. Ano, ODS stoupla o procento a TOP o procento klesla. Kdo prohrává, začíná riskovat. Musí. A dělá chyby. S každým nezdarem dál klesá. A zkusí to znova v dalším ještě zoufalejším pokusu...Co si mohl Miroslav Kalousek (se svou perverzní genialitou) slibovat od obvinění stále populárnějšího prezidenta Zemana z velezrady? Naděje na odstranění prezidenta je nulová, naděje na oslovení nerozhodnutých chabá, riziko opačného rozhodnutí nerozhodnutí značné. A vytrvalá obrana zatajování zdanitelných příjmů? Zoufalé beznadějné obstrukce? Evidence tržeb samozřejmě prošla. Výsledek - nula bodů. Řeči o demokracii a svobodě nezabírají zejména když má o ně obavy ing. Kalousek. Bláboly o tom, že Miloš Zeman je Putinův agent? A ministr Pelikán agent ruských tajných služeb? To udělá rétor druhdy schopný vše obrátit naruby a ze všeho se vylhat? Strategie s překvapením na konci? Ani na mat po šesti tazích to nevypadá. Protektor by věrné služby ocenil, ale při devíti procentech jsou málo platné. Proč to tedy tento mimořádně inteligentní člověk bez jakýchkoli morálních zábran dělá?
Ze zoufalství! A lepší už to asi nebude... 

Pochvala od "populárního" Jaromíra Štětiny, že Kalousek je zkušený rétor, zatímco Zeman jen mluvka? Všichni přece oba pány dobře znají a pana Štětinu také. Takže další body dolů.

První místopředseda TOP09 Marek Ženíšek nezastává tuto funkci pro své mimožádné schopnosti. To, že zastává tuto funkci při své zjevné průměrnosti je důkazem personální bídy. Možná se mýlím, vždyť ani masový obdiv ke spícímu předsedovi jsem nikdy nepochopil. Politolog Ženíšek žádá hlavu prezidenta za prozrazení obecně tušeného tajemství, že výkupné za život dvou dobrodružek stálo milióny. "Zahraničí nás odepíše", volá právem znepokojený Ženíšek. Asi je odepíše. I s Kalouskem.

Obdivovatel Sudetoněmeckého landsmanschaftu a předseda ODS Fiala žádá hlavu Stropnického za prozrazení zjevné skutečnosti. Ale Bohuslav Sobotka mu jí samozřejmě nedal. To si mohl politolog Fiala předem spočítat. Ale asi nespočítal... Naopak sám pomohl Stropnického uchránit, neboť premiér měl o důvod víc ministra pro zbytky armády podržet a nevyhovět předsedovi KDÚ-ČSL Bělobrádkovi. Tedy neúspěch. Pro politologa Fialu asi překvapivý.

Nepomůže ani když Miroslava Němcová a Helena Langšádlová budou stále intenzivněji projevovat obavy, zděšení, a jiné negativní emoce. Modrý pták odlétá - víc než si myslíte.

65 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. ODS a její knížecí habsburgská odnož vedená zednáři a ilumináty..T0P-09-stoka šmejdů,které je potřeba nacpat do kanálů pro potkany a krysy jako potravu,uklidit ten smradlavý odpad i s pravými vlastizrádci na čele s Kalouskem,hovadem.

   Smazat
 2. Davide, na moc si už nesáhnete vy, rudohnědí pitomci. A vy to dobře víte. Proto se ani nepokoušíte založit nějakou svou vlastní stranu, protože by se jasně ukázalo, jakou mají exoti vašeho typu "podporu". Tak jen bezzubě poštěkujete na netu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diskutére Anonymní 22:02
   Ono rudohnědí tu už působí jaksi vyčpěle a okorale.
   Zkuste to nějak vylepšit, třeba
   rudohnědí sionističtí džihádisté
   To by mohlo některé čtenáře možná znejistět.
   Když blbnout, tak aspoň kvadraticky,
   jinak ta konvergence není zaručena...

   Smazat
  2. Kvituji, že vám protektorátním kolaborantům americká ambasáda konečně přidělila českou klávesnici. Však už bylo na čase, aby Berndovo sudetoněmečtí mopsíci začali po vzoru Kchárlovo henleinovců poštěkávat alespoň lámanou češtinou, ještě se naučit text české státní hymny a můžete spolu s TOP09 Klerofašisté a nadstandardní a islamistickou ČSSD znovu do prezidentských voleb pro výprask.

   Smazat
  3. Anonym 22:02

   Hele, ty už si můžeš leda tak s Cibulkou houpat siderickým kyvadýlkem. A když už těch hnědorudých ruských agentů bude moc, doktor David vám na to něco předepíše!

   Smazat
  4. KAŽDÉMU UŽ JE JASNÉ,ŽE NAŠE RUDOHNĚDÉ TLUPY NABÍRAJÍ NA SÍLE

   chystají se vylít tu starou polit.třidu i s její Starou politikou jako špinavou vodu z lavoru.
   To neoliberálům nestačilo,že ted ODS,top malá strana se ted mohou mezi sebou bit za svoji svobodu atom pumami,ne oni chtějí k sobě do kýblu zatáhnout i ty chudáky z ČSSD zamíchat je s ANO,BUDE LÍP komunistického zbohatlíka zastupujícího ŘIŠI ZLA finanční oligarchické tyranie,že ANO?

   NU COŽ POZORUJTE ZE SVÝCH KOMUNISTICKÝCH DĚR,JAK SE DĚLÁ NOVÁ POLITIKA NOVOU SILOU A STRANY SI STRČTE DO ZADKU.

   AT ŽIJE NOVÁ REPUBLIKA ,TO ŘVĚTE A RYCHLE SI VYMĚNTE KABÁT, ABY NASTAL MÍR.

   Smazat
  5. Chujmere ty ubohej knížecí potrate,stůl na takový jako jsi ty je už připravenej!!!!!A operační to není;-)))))

   Smazat
  6. Pro pravičácké blbečky - největší radost mám, když vidím volební preference a KSČM má více než odeeska a topka dohromady -to je jasné vysvědčení od voličů kam do za čtvrt století přivedly - do prdele, vážení pravičáci, do prdele !!!!!

   Smazat
  7. Zajímalo by mě, zda toho hlupáčka 22:02 platí říšský protektor Schapiro nebo ho dokázala takto zmanipulovat naše ultratupá propaganda, představovaná u nás především ČT a TV Nova.

   Smazat
 3. Nepřeji si žádné přistěhovalce cizích ras, bez ohledu na jejich náboženství a kulturu. Pozor na nejnovější úskok a faleš havloidů a církevní zlodějiny vydávající příchozí za křesťany, aby otupili náš nesouhlas. Že se jedná o vládní šméčko je jasné z toho, že mlčí k pronásledování (fašisty na Ukrajině) slovanských bratří a sester věrných moskevskému patriarchátu, vyhlazování Srbů v Kosovu pod dohledem civilisty vraždící organizace EU/NATO a před 10 lety se nechtěli znát ani k tomu, že v Iráku pod taktovkou US/GB armád rozehráli vraždění křesťanů a teď tu sluníčkáři pláčí, když zbytek vyhlazuje nepravidelná americká armáda Islámský stát (ISIL). Jsou to zrádci pracující na objednávku, když neprotlačí černochy, středomořské a blízkovýchodní muslimy, tak zkusí podlézt a klamat muslimskými křesťany anebo napříště ateisty, stejně jako udělali z církevní zlodějiny mediálně restituce a nechali Vás sežrat hada.

  Mají evropské národy právo odmítnout příjem a povinnost (bránit své území a vlast) vyhostit skupinu nájezdníků, která přišla terorizovat, znásilňovat a okrádat tuzemské obyvatelsvo?

  OdpovědětSmazat
 4. Kalouskuv hloupy boj za EET jsem nechapal, zoufalstvi je asi spravne. Fiala neniasi moc politolog, krome jineho po te, co odhlasovat navrh na schuzi parlamentu kvuli smaopalu. Tech der do inteligence ma nejak moc. A s temi tituly je smesny.

  OdpovědětSmazat
 5. Kalousek TOP 09 jako "geniální ekonom" se vzděláním chemika je asi docela sklamaný. Vypadá to, že se alespoň prozatím k moci nedostane. Pán bůh dej aby to vydrželo co nejdéle.
  Rovněž pan prof.Fiala ODS i když má titul, tak se projevuje jako obyčejný pasáček vepřů. Oni, jak Kalousek, tak i Fiala si mohou podat ruce, protože jsou oba stejní trobové. To co se snaží nastolit je dávno překonáno. Bohužel obě strany jak TOP 09, tak ODS ustrnuli někde v roce 2009 a myslí si, že lidé v ČR jsou úplní blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyto strany jsou nejspíš odsouzeny na smetiště. Jsou v nich nafoukanci a karieristi a ani si nepřipustí ve své do sebe zahleděnosti, že je nespasí koupené tituly. Nemají sílu na obrodu, nové lidi, změnu myšlení. Budou se držet každého páníčka, který jim prodlouží dobu u koryta a iluzi vlastní důležitosti :) tzv. zánik ve vlastní špíně

   Smazat
 6. HURVINCI ! Veskere vase politicke snazeni je marne ! Musite se rychle vsichni prizpusobit novemu svetovenu trendu !
  Ten se jmenuje Donald Trump, (coz zn. REALISMUS), a vy musite poslouchat a analyzovat kazde jeho slovo - pro pristi strategie na vase politicke preziti - protoze on je briliantni, a jedine on, vam zarucuje, ze nebudete zitra odhozeni do politicke popelnice !

  Ma podporu millionu a je uplne immuni, proti vsem SRACKOMETNIKUM, kterym konci nadvlada nad myslenim lidu delneho !

  Veskere nadavky a jedy, ( napr. Fasista, Demagog, Mussolini, Dogmatic, Bigot, Rasista, Xenofob, Tyran co usekne hlavu Soshe Svobody a 100 dalsich), se budou zitra nosit jako oznaky cnosti, vysokeho moralaniho standartu a schopnosti myslet samostatne !

  Rusko bude kamos Ameriky a s teroristy Islamu v Syrii bude konec ! Babe Merkerove vzplane koudel u vyfuku a
  "akademici" vitaci, budou bez akademickych titulu.
  T.j. informace odemne - INDICATORA svetove politicke inklinace.
  HONOLULU-INDICATOR.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovnolulu - Lubrikátore,
   těším se na tvůj protažený xicht až vyhraje ten komouš Sanders.

   Snad Bloomberg vstane ze židle a zachrání tu pohromu.

   Smazat
  2. AŽ VYHRAJE TEN TRUMF TAK UDĚLA SANDERSE

   vicepresidentem a naš car PUTIN s amrickou armadou vybíli ty Saudy a činanům da hlidat Dardanelovou, privátní hedvábnou stezku,COŽ UVEDE DO INFARKTU TURKY,kteři nemaji až ani kapku ukradené nafty a proto budou dojit EURA z MAKRELY.

   Smazat
 7. Preference mohou být lživé, ale koukněte se na preference ČSSD, vždyť tuto kotlinu, ač je mně z toho smutno, obývají skuteční debilové. Pokud ČSSD ve volbách skončí na prvním, nebo druhém místě, Kalousek je můj favorit a to ho nenávidím, ale začnu ho chápat..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co chápeš? Čím hůře, tím lépe? Tak to chápeš?

   Smazat
  2. Já ho znám (kalouska)asi líp jak ty, a tak prolhanýho člověka, se jen tak nevidí.

   Smazat
  3. Kalousek, by pokračoval v práci pro stejné pány, jako Sobotka. Odněkud by opět vytáhl Drábka a Hegera a "bylo by lépe". P.K.

   Smazat
 8. Proboha ! Nestraste me chlape ! (0:59) !
  To je tak fanaticky levicovy socialista, (Bernie Sanders), ze ani Leon Trotsky by neprosel jeho prokadrovanim ! On urcite vse prerozdeluje ! On sam je vsak finnacne
  zazracny ! Jeho finnacni hodnota je neco mezi $ 700 000 to
  $ 1.5 millionu, coz je zoufale malo na to, aby se s tim uchazel o pozici presidenta...

  Nekdo ho tajne podporuje, ale nevim kdo.

  V pripade, ze se mylim, tak ma ve state Vermont oslika OTREP SE ! (Ten stat je plny oslu. Jinak by je nazastupoval.)

  Protestuji , aby jste me nazyval Lubrikatorem, kdyz jsem jasne napsal, ze jsem INDICATOREM !
  Nejste vy nahodou nejaky "AKADEMIK" z kavarny u divadla.
  HONOLULU - INDICATOR !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA ČEKÁ VÍTĚZNÝ ÚNOR,PUŠKY TAM MAJÍ VŠICHNI

   a konečně se přestanou dát ti ejmerikani vykořistovat vydrou kapitalistických tyranů,kteři i nám sahají přes ČNB na naše peníze.
   Naši blbí komouši dovedou na to jen čumět a nejsou schopni ani otevřit DIALOG se svými voliči, protože diversanti v jejich vedení nařidili jejich pčecedovi,že NESMI otevřit jimi zablokovaní diskuzní rubriky,pod jejich šrot články,které by i TOCKIJ odmítl.

   Smazat
  2. Ten graf nahoře je úplně špatně. TOP/ODS by dnes dostaly do 3%.

   Smazat
 9. Nikdy jsem nepochopil lidi, co mohli po židovském zlodějském flámu 90. let minulého století ještě volit ODS, a dále jsem si myslel, že není možné vytvořit větší politický humus než ODS, ale bylo, TOP 09, tady ty zlodějský hajzly z ODS překonal, sice až tolik nekradl, ale morálně to bylo ještě větší bahno. Jestli tyto strany skončí v propadlišti dějin, bude to dobrá zpráva pro všechny slušné lidi této země a nástup opožděné spravedlnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TOP09, ODS, Starostové a Lidovci nás obrali minimálně o 140 miliard při tzv. Církevních restitucích. Takže jmenovaní kradou všichni! Pavel P.

   Smazat
 10. Zadolárek spolu s církevní zlodějinou přesídluje do České republiky irácké a syrské křesťany (odhadem je jich celkem 3 miliony), na volyňské Čechy hází bobek, Cikáni (Sintové) jsou přece také křesťané, tak v rámci slučování rodin přivezeme 35 milionů jejich příbuzných Sindhů z Pákistánu a Indie a pokud se vám to nelíbí, tak se přestěhujte na Slovensko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotkova nadvláda vám spolu s církevní zlodějinou opět nechala spolknout hada, blízkovýchodní Araby vydává za pokřtěné bělochy, stejně jako po kalouskovsku mistrně zaměnili církevní zlodějinu za restituce. Citace: Říkali jsme tomu: „nechat ho spolknout hada“. To znamenalo, že někdo na někoho jiného připravil past, ponejvíce slovní, něco mu nalhal, namluvil a přesvědčil jej, že lež je pravda a pravda je lež. Pokud této hře dotyčný uvěřil, říkalo se také, že takzvaně „ sežral hada“ případně „jógra“.

   Smazat
  2. Tohle miluju, jak se těm Čecháčkům nechá srát na hlavu a za jejich peníze si kardinálsky užívat. Váš František, Dominik, Andrew, Míra, Bohouš, Páček a Andrej.

   Smazat
 11. Tak jen doufám, žeten modrý a oranžový sloupek je jen výsledek na přání zadavatelů průzkumu.

  OdpovědětSmazat
 12. Kouzlo nechtěného v překlepu : ano, modrý pták je spíš prak, který kolem sebe zoufale střílí, s dopadem klukovské hračky.
  Zdena Radičová

  OdpovědětSmazat
 13. Vlastenka


  Kdyby jenom "modrý pták", on odlétá i bezpohlavní vlastizrádce Sobotka s celou ČSSD. Divím se, že to spolusoudruhům stále nedochází.

  Se všemi si vytře po volbách pozadí BB (Bureš-Babiš).To se máme na co těšit.  Toto je článek mnohé vysvětlující.
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2248-pripad-rizenych-policejnich-provokaci-ma-hlubsi-pozadi-za-vsim-hledej-americkou-ambasadu-proc-selhala-zemanova-velezrada-babis-se-vyhnul-pasti-nejsme-jen-kompars.htm

  OdpovědětSmazat
 14. z výroku p.Okamury

  „Mrzí mne, že tyto myšlenky nesdělil Andrej Babiš vládním europoslancům a paní komisařce Jourové, kteří hlasovali pro povinné kvóty a prosazují je, a kteří je v Evropské komisi vypracovali a schválili. Pochopitelně jsem zvědavý, nakolik se odrazí myšlenkový veletoč předsedy ANO na rozhodování vlády, která již odsouhlasila i hlasy hnutí ANO přijmutí tisíců migrantů i bez povinných kvót. A jak víme, ministr spravedlností Pelikán za hnutí ANO dokonce vyzval migranty, aby žalovali Českou republiku za to, ze nechceme migrantům vyjít dostatečně vstříc,“ upozornil předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.
  Nejen ANO,ale i ČSSD je pro migraci,a že by 90% národa volilo tyto strany,se mě nechce věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch 90 % národa volí tyto strany pouze z jednoho důvodu - ekonomické přežití. Je tu obrovská masa úředníků, kterým tento systém maximálně vyhovuje - hodně peněz za téměř nulovou práci. Slepě hledí jen k ekonomickému přežití, že jim za pár měsíců budou lítat po zahradách uprchlíci, tak to si nepřipouští.
   A tato skupina společně s důchodci rozhodují o výsledku voleb, kterých se v hojné míře zúčastňují.

   Smazat
  2. Ano, Okamura má pravdu. ČSSD ani ANO se nedá věřit. O ostatních vládních i opozičních stranách v parlamentu platí to samé. Kolaborantská politika špiček těchto stran je všem na očích a jen dokazuje, že ačkoliv členů i voličů těchto stran, kteří s invazí muslimů k nám a do Evropy zásadně nesouhlasí je hodně, nejsou sto jakkoliv jednání svých špiček ovlivnit. Toto ovšem nemá s demokracií nic společného a jen dokazuje, že po volbách se vždy ta samá parta (většinou nikdy normálně nepracujících lidí, parazitů) stane "Bohy", kteří si mohou dělat co chtějí. A chtějí samozřejmě to co jim protektor nařídí, protože za ty léta rozkrádaček u kterých osobně byli a jež mnohdy sami podporovali, či přímo iniciovali existují na ně proto nezanedbatelné páky. Či-li jediná možnost je volit strany nové, které mají jasně v programu proti-imigranskou politiku, prosazení všeobecného referenda a trestní odpovědnost politiků. Jinak se z tohoto marasmu nikdy nevyhrabeme. Pokud to národ nepochopí jsme v hajzlu, je to poslední možnost. Jestliže je ovšem ten graf z titulku článku pravdivý, není nám už pomoci.

   Smazat
 15. vsechny strany v cesku do plynu!!!
  volim fekalisty, CFS - ceska fekalni strana
  sef strany

  OdpovědětSmazat
 16. S Babišem jsem udělal zásadní chybu, že jsem jej volil. Stačí mi jeho Zlatuška, Komárek a jím podobná esa. Babišovi už nevěřím ani pozdrav. Jakmile by byl premiérem, tak by zpíval americkou pínsničku stejně jako Sralbotka. Jo, a vsadím se, že Jourová bude kandidovat na prezidentku - a bude mít silnou podporu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic si z toho nedělejte :-) Já volil ČSSD , totálně nás zradili . Nezapomeňte při volbách že pravdu říkal Zeman a Okamura . Včera už otočili i poslanci z prava do leva . Najednou je tu problém , uprchlíci . Včera se tomu říkalo panika a populizmus .

   Smazat
 17. mimožádné schopnosti.

  OdpovědětSmazat
 18. Nelíbí se vám ? Dostanete Cočitu. Mladého Stropnického. Lidovci ho musí propagovat povinně.

  OdpovědětSmazat
 19. Předvolební sociologické průzkumy a šetření,které provádí různé agentury neberu úplně moc vážně.
  Vůbec bych se nedivil tomu,že tyto průzkumy mohou být někým mocným v pozadí cinknutý(Babiš?).
  Je známo,že velká část Čechů u voleb volí na základě předvolebních průzkumů.
  Nicméně autor Ivan David si ve svém textu pouze všímá postavení či propadu dvou liberálně-konzervativních pravicových stran(ODS,TOP-O9).
  Např.Zemanova a Velebova SPO by se opět do Sněmovny podle průzkumu vůbec nedostala.To stejné platí u Okamurově SPD.Jak je to možné,když tyto jejich politici na veřejnosti hlásí to,co si většina Čechů myslí ?
  Ne vždy souhlasím s tím,co napíše nebo formuluje politolog Jiří Pehe.
  Jeho poslední komentář(Rodí se nová Evropa. Budeme v ní?) pro ČRo Plus,který otiskl zpravodajský web aktuálně cz: http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=26877 považuji za zajímavý a aktuální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Dost vás lituju, pokládáte-li cinty toho bilderberga, havloida a europyce Pehe za "zajímavé a aktuální".)))


   Češi se bojí volit menší strany, protože jim ve vylhaných volebních průzkumech tlučou do hlavy, že nové strany nemají šanci a nepřinesou žádnou změnu.
   Dílem také proto, že jsou konzervativní a pohodlní.

   Já osobně to nehodím žádné etablované straně, v nehorším Okamurovi, v nejlepším Konvičkovi.
   Ať se ty ludry požerou mezi sebou.
   Socany jsem nikdy nevolila a dokud mezi sebou budou mít kreatury jako Sobotka, Dientsbier nebo Marksová, tak je ani volit nehodlám!
   Volit dnes socany vyjde úplně nastejno jako volit Topku, ODS, lidovce nebo ANO.

   Smazat
  2. DŮVODEM PROČ OKAMŮRA A VELEBA JSOU DVOJKY MÁSLA JE,ŽE PROZATÍM ODMÍTAJÍ DIALOG S VOLIČI.

   jak hlási aktivisté OSV sekretářka OKAMŮRY je k němu nepřipustila a vzkázala,že ON o dialog s voliči systémem jako to dělá tady NOVÁ REPUBLIKA, nemá zájem.Toto zpupné vyjádření mu ubere voliče a on pak nemá dostatečnou silu,aby vůbec cosi prosadil.Je tedy zbytečné mu dávat hlasy.

   I VELEBOVCI SE PROZATÍM BOJÍ OTEVŘIT ZABLOKOVANÉ DISKUZNÍ RUBRIKY NA JEJICH STRANICKÉM WEBU.Nakonec dostanou ubohé procento.Ty strany spojuje jedno MAJÍ VADNÉ PROGRAMY a nechtějí si dát poradit od HzNR,které má jen jeden bod PROGRAMU,ale za to stojící.

   ZAJISTIT,ABY VŠICHNI NOVÍ POLITICI A STRANY VYHRÁLI VOLBY A TO NOVOU POLITIKOU.To že nechtějí a dubovými hlavami předvádějí DÁLE STAROU POLITIKU nás voliče může tak jedině uvést v úžas.

   Smazat
  3. Pro Vlastenku
   Nechci Vás odrazovat,ale toto je zajímavé

   http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30436-blok-proti-islamu-a-martin-konvicka-jsou-ovladani-kontroverznimi-politiky-vitem-bartou-a-janou-volfovou.aspx

   Smazat
  4. Peheho již rok nečtu, bohužel jsem se nechal Vlastenkou nalákat na jednu z jeho manipulací.
   „Zejména na jihu Evropy se nyní rodí nová levice, k níž se začínají hlásit mladí lidé napříč Evropou. Nejde už jen o řeckou Syrizu nebo španělský Podemos, ale kupříkladu i o celoevropské levicové hnutí Demokracie v Evropě – hnutí 2025. které založil bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis.“
   Odkdy dělá Pehe reklamu levici? Asi je jasné, v zájmu koho, bude toto hnutí2025 pracovat.
   Anebo další manipulativní perla:
   „Pokud bude pokračovat současné vzdalování zemí Visegrádu od standardů a hodnot západního evropanství, jednou ze zásadních voleb může bohužel pro nás být odpověď na otázku „s Evropou nebo s Visegrádem?““
   Evropa se stále ohání imaginárními evropskými hodnotami. My sami bychom si měli ujasnit naše hodnoty, nebo lépe, náš středoevropský způsob života. A porovnávat, zda EU jde v souladu s tímto našim ideálem, nebo zda se ho snaží zlikvidovat. Potom nám bude lehké, odpovědět na otázku, zda s Evropou, nebo Visegrádem. P.K.

   Smazat
  5. Anonymní13. února 2016 13:56
   Tento příspěvek, ohledně Okamurovy nekomunikativnosti, se v pravidelně opakuje, přestože nevystihuje reálný stav.
   Okamura pořádá mítingy po republice, kde s ním můžete mít přímý kontakt. Tento měsíc, byl minimálně ve Vlašimi a v Benešově. Na druhém jsem byl přítomen. Občané měli obavy, aby jim do bývalých kasáren vláda nenastěhovala imigranty. Takže to tam velkou dobu probírali a p. Okamura a Fiala přislíbili, se tím zabývat. Podobné to asi bude i na jiných mítincích. Na webu strany máte emailový kontakt a též můžete komunikovat přes facebook.
   Pokud toto nazýváte „odmítání dialogu s voliči“, zkreslujete reálnou situaci. P.K.

   Smazat
  6. 16.44DUBOVÉ HLAVY V POLIT.STRANÁCH
   PROVOZUJÍCÍ STAROU POLITIKU SI NEDAJÍ ŘICI

   aktivisté OSV se o tom přesvědčují přimo v jejich vedeních. Ti křiváci používaji taktiku odmítání VŮLE LIDU COŽ JE VŮLÍ BOŽI. Setkáváme se tam VŽDY se zpupným odkopávánim OBČANŮ voličů a to těmito metodami.

   -Nemám čas pošlete mi to emajlem.VÝSLEDEK. Pološilení PRÝ naši zástupci jsou zaplaveni emajly,které se opakují oni pak NEMAJÍ ČAS ODPOVÍDAT A NEZBÝVÁ JIM ANI ČAS NĚCO ŘEŠIT.

   -ODKOP voliče na facebook,tedy do lampárny,kde je tumlují stěžovatelé,kteři nepochopili,že je tam poslali TI KŘIVÁCI Z POLIT.TŘIDY schválně,aby nemuseli převzít jakoukoli odpovědnost.TADY NA WEBU NR JE VIDĚT PŘIMÉ ODPOVĚDI A VŠICHNI VOLIČI MAJÍ MOŽNOST POSUZOVAT připadné politiky a to hned.TO JE TA NOVÁ POLITIKA.

   -ODHOZENÍ na miting,kde mu sice můžete řici,že má vadný PROGRAM,ale on to zapomene,NEBO SE DĚLÁ TOTÁLNĚ HLOUPÝ a NECHÁ TO BÝT.Ostatně každý vidí,že MITINGY nestači dopomoci k většimu počtu hlasů voličů a tedy je politik zůstává bez větši podpory a nic také kromě clowna V PARLAMENTU dělat nemůže.

   Představte si,že by pan OKAMURA věděl,že s invazory se dá pohnout jedině tím,že se reformuje STŘEDOVĚKÝ Korán a to přimo v jejich mešitě a vydal se tam.ISLÁM NENÍ NÁBOŽENSTVÍ,ALE STÁT,který musejí musulmané zakládat všude,kde přijdou A TO VE FORMĚ KALIFÁTU,přičemž Korán je jejich sbírka zákonů a pokud ten stát nebudou zakládat MUSEJÍ BÝT podle koránu potrestáni ALAHEM.

   VZHLEDEM K TOMU,ŽE TŘIDA POLITIKŮ NADÁLE CHCE JENOM NAŠE HLASY A TEDY I NAŠI MOC podle jimi odsouhlašených vadných zákonů,dostali aktivisté OSV od RADY OSV přikaz prozatim zastavit úsili,aby VŠICHNI politici zvítězili ve volbách,což má na starosti HzNR a začneme se tady radit sami přimo s voliči v koalici HzNR, VzV a KSD-tedy Křestansko Sociální Demokracii.Ta se tak může začit konstituuovat a můžete se zkusit všichni i vy účastnit tvorby jejich PROGRAMU třeba i tady na NR a nemusime konzumova PROGRAMY STRAN,které jsou ve většině jen nesrozumitelným a i vadným ŠROTEM. .

   Smazat
 20. ,,Vlastenko" je mi líto vás.
  Můžeme a nemusíme souhlasit s politologem Jiřím Pehem.Na rozdíl od jiných komentátorů má své komentáře skvěle vyargumentované.I když občas s JP někdy nesouhlasím nepovažuji jeho argumenty za cinty. Vás oslovují komentátoři a politici,který hlásají hrubý populismus a národovectví. Tam vidíte ,,racionalitu" a jednoduchá řešení o kterých není třeba přemýšlet.Jak všichni víme-myslet bolí.A to ho se vy nejvíce bojíte.
  Rozhodně JP pravdu má,když mimo jiné ve svém zmiňovaném článku výstižně píše:Nejrůznější nacionalistická hnutí mají také smůlu v tom, že liberální demokracie jsou flexibilní systémy, které reagují na problémy. I kdyby to mělo být za cenu dočasného obnovení hranic uvnitř Schengenu, v kombinaci se zvýšenou ochranou vnějších hranic, jakož i draze vykoupené spolupráce s Tureckem, popřípadě dalších nepopulárních kroků, nemohou současné demokratické elity v zájmu vlastního přežití nejednat.
  Jenže pokud dostanou současnou uprchlickou kalamitu pod kontrolu, smrskne se výrazně přitažlivost nacionalistických hnutí a politiků. Buďme konkrétní. Kupříkladu u nás takový prezident Miloš Zeman, Martin Konvička nebo Tomio Okamura vsadili na strach z migrace tolik, že jakékoliv její výrazné omezení v důsledku nejrůznějších evropských i národních opatření je politicky oslabí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. února 2016 14:50
   Je zajímavé, jak můžou dva lidé, kteří čtou stejnou věc, dojít k naprosto rozdílným závěrům. Vámi citovaný Peheho text:
   „Nejrůznější nacionalistická hnutí mají také smůlu v tom, že liberální demokracie jsou flexibilní systémy, které reagují na problémy. I kdyby to mělo být za cenu dočasného obnovení hranic uvnitř Schengenu, v kombinaci se zvýšenou ochranou vnějších hranic, jakož i draze vykoupené spolupráce s Tureckem, popřípadě dalších nepopulárních kroků, nemohou současné demokratické elity v zájmu vlastního přežití nejednat.“
   Vůbec si nemyslím, že má Pehe pravdu, nýbrž výstižně popisuje oblasti, ve kterých liberální demokracie selhává. Každý den proudí do Evropy tisíce imigrantů a Evropa upřednostňuje jednání na téma „Kam je budeme dávat“, nikoliv „Jak jejich proud zastavíme“. To už si snad nevzpomínáte, jak celá evropská liberální demokracie, chtěla vyloučit Maďarsko z Schengenu? Jenom proto, že se Orbán rozhodnul postavit plot na ochranu před imigranty. Přestože, ta ochrana byla v souladu i s pravidly Schengenu.
   P.K.

   Smazat
 21. Anonymní13. února 2016 14:50
  Jistě oba zastáváme jiný úhel pohledu a každý čerpáme jiný zdroj informací.Vy jste zřejmě silně ovlivněn apokalyptickými scénáři o zániku křesťansko-evropské civilizace a kultury nájezdem milióny islamistů.
  Netvrdím stejně jako Jiří Pehe a mnozí další,že uprchlická krize nepředstavuje pro Evropu vážný problém.
  Nicméně musí být pod kontrolou a jednotně koordinovaná státy Schengenu i mimo něj, aby byla zvládnutelná.Jednotný postup zatím není a největší zátěž uprchlíků zažívá SRN a Švédsko.V ČR skoro žádné uprchlíky nemáme.Politické elity(evropské i české)moji důvěru taky moc nemají.Nicméně jsem přesvědčen o tom,že zvládnou se do dá.
  Největší nebezpečí,jako odpověď na uprchlickou a finanční krizi vidím v nacionalismu a primitivním autorítářství.Iracionálního strachu s islamizace Evropy u části společnosti se snaží některé politické skupiny a pravicový populisté zneužít.
  Aby jste se tolik nesmyslně nebál-doporučuji vám sledovat jiné zpravodajské weby než je Nová republika a jim podobné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Ježíši, člověče, proberte se!
   To není apokalyptická vize, apokalypsa už tu reálně je.
   Co jiného nežli exitus naší civilizace je to, že policie v západních zemích OFICIÁLNÉ rezignuje na svou úlohu chránit občany a daňové poplatníky vlastní země před agresí a kriminalitou nájezdníků?
   Co jiného nežli předzvěst brzkého skonu jakés takés demokracie je zametání kriminálních deliktů čmoudů pod koberec a lakování skutečnosti na růžovo?
   Ti šmejdi klidně legalizují i pedofilii, bude-li se jednat o ilegály. Jsou to přece jejich "specifika" a ty musíme respektovat.

   Naše civilizace končí.
   Zbývá už jediná cesta, k níž nemají politruci z Bruselu kuráž, protože si myslí, že to se slimáky nějak uhrají - bránit bez skrupulí hranice a střílet!!!
   Doporučuju článek Žantovského na PL, o dost objektivnější nežli Pehe.

   Smazat
 22. Vlastenka


  Velebu bych rozhodně nevolila, je to "stará struktura" a taky se tak vyjadřuje. Věcně s ním lze souhlasit - kritizuje totéž ,co my. Ale jinak je ta důchodcovská strana naprosto mimo mísu.

  Okamura mi nepřijde úplně pitomý a je poměrně razantní. V současné době potřebujeme politiky, kteří budou mít odvahu a koule odrazit útok Bruselu a Makrely.
  Konvičku znám z diskusí leta a vím dobře, jaký je.
  Je to inteligentní člověk, který nemění názory jako ponožky. To, co říká dnes, říkal už před pěti lety - řešili jsme to v době, kdy tady většina Čechů neměla ani šajnu o tom, co nad námi visí za Damoklův meč. Konvička ví, že k islámu není možné být tolerantní, protože bychom na to všichni dojeli. Ať mu klidně nadávají do fašounů, mně je to ukradené.
  Pokud se něčeho obávám, pak to určitě není "hnědnutí" společnosti, které nám tlučou média denně do lebek. Bojím se bezpáteřních slizů jako je Sobotka, kteří nás za vlastní beztrestnost, koryto v Bruselu a přežití prodají klidně jako ty hornické byty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ,,Vlastenko" nemám důvod sdílet jako vy katastrofické nesmyslné scénáře.Pokud tomu věříte,jako prominent bývalého režimu a dnes mediální analytik pan Žantovský je to váš problém.Zpravodajství a články na Parlamentních listech stejně jako na webu Nová republika vážně neberu.
   To na mně nezkoušejte.Mám své vyhraněné názory a nemám žádný racionální důvod je měnit.

   Smazat
  2. To co jste napsala by taky rád podepsal.
   Stále ještě neumíme rozpoznat největší nebezpečí.
   Masivní imigrace islamistů je nebezpečí obrovské, ale stokrát větší jsou naši vlastní politici kteří je sem (do Evropy) pouštějí.
   Děda.

   Smazat
  3. Vlastenka


   Dědo, někomu to holt nevysvětlíte.
   Kolega má za to, že asi žijeme v neprodyšné bublině.
   Nejspíš má největší strach z Ruska jako blb Ženíšek s Kaldou.))))))))

   Smazat
  4. .. opravuji, .. bych taky rád podepsal. Děda.

   Smazat
 23. Vlasenka


  Vy jste totální mimoň.
  Jaké katastrofické scénáře?
  TA situace už nastala a západ je v rozvalu (Švédsko, Německo, Dánsko, Francie, Británie...) - je jen otázkou času, kdy ta vlna zasáhne ČR.
  Je mi putna, co dělal Žantovský před převratem, nekádruju ho, pouze konstatuju, že píše rozumně a s jeho kritikou médií jsem v naprosté shodě.
  Všímá si stejných věcí, které iritují mě i většinu ostatních občanů.


  Co je podle vás ten "nesmyslný scénář"?
  To, že se do sousedního Německa navalilo za rok na milion a půl dárečků a denně jich tisíce překračují hranice )akorát ty vaše média o tom nějak zapomínají informovat, prý aby nešířila paniku).
  Opravdu si myslíte, že ten jeden tank a jedno letadlo s pár vojáčky ochrání naše hranice.)))
  Otázka nestojí, zda se sem čmoudi navalí, ale KDY???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BUDOU SE VALIT ZNOVU ZA SVOU MATKOU MERKEL

   která už není kancléřka a nepomůže právě ji zachranovat rozbitím EU a instalací drátů na hranicích HNED JAK BUDE TEPLEJI BUDOU SE ZA NI VALIT DÁL.Stala se jejich novým prorokem a dobře ví,že islám NENÍ NÁBOŽENSTVÍ ,ale STÁT ,kdy Korán je středověkou sbírkou jejich zákonů,které MUSÍ muslimové šiřit jinak budou ALAHEM potrestáni.
   AT TEDY MERKELOVÁ SPLNÍ SVOU SVATOU POVINNOST A JDE DO MEŠIT REFORMOVAT KORÁN NEBO HNED ODSTOUPÍ.ČSSD po ní může chtít jen,aby dodala svoje muslimy do ČR už vykastrované,jinak budou šiřit Korán znásilnováním našich řen,kdy po desátém znásilnění se stanou naše dcery,ženy a milenky automaticky muslimkami.

   Smazat
 24. Ti, kdo upozorňují na hrozbu islamizace Evropy, většinou operují s nezvládnutelným nárůstem počtu muslimů v Evropě, ať už kvůli jejich migraci nebo kvůli jejich vysoké porodnosti. Jejich argumentace přitom obsahuje jistý vnitřní rozpor. Jak je možné, že po pěti desetiletích, kdy o imigrační politice v Evropě takřka neomezeně rozhodovali „sluníčkáři“ – a to navíc za situace evropského demografického vakua po druhé světové válce a v době, kdy evropské muslimky měly vyšší porodnost než nyní (v roce 1970 v průměru 4,4 dětí na tureckou rodinu v Německu, v roce 2010 2,2 dětí) – se podíl osob muslimského vyznání na obyvatelstvu EU vyšplhal na pouhá 3,8 %? Kolik staletí tedy bude trvat, než „muslimové“ Evropu demograficky ovládnou?
  Některé trendy pak mohou tezi o islamizaci přímo odporovat. Jedním z nich je migrace Turků do Německa – a především z Německa do Turecka. Přitom se jedná o největší skupinu s přistěhovaleckým původem v Německu (18 %) a největší skupinu mezi v Německu žijícími muslimy (63 %). Podle údajů Spolkového statistického úřadu od roku 2006 migruje víc osob z Německa do Turecka než naopak. Tomu také odpovídá pokles zájmu o německé občanství. V roce 1999 ho obdrželo více než 100 tisíc Turků, v roce 2014 22 tisíc.
  Přesnější rozbor je komplikován osobami, které pendlují, a etnickými Němci, kteří se usazují v Turecku, a tak se čísla liší. Centrální registr cizinců (AZR) hovoří o tom, že mezi roky 2007 až 2012 se ročně do Turecka odstěhovalo 14 – 17 tisíc občanů Turecka. Podle Turecko-evropské nadace pro vzdělání a vědecký výzkum TAVAK se za čtyři roky od roku 2007 do Turecka vrátilo 193 000 v Německu žijících Turků. Ekonom Faruk Şen z TAVAKu dokonce loni prohlásil, že v budoucích letech lze za jistých okolností očekávat návrat 55 – 65 tisíc osob tureckého původu do Turecka z Německa ročně.
  Každopádně tento vývoj v Německu vzbudil poměrně silný zájem a od roku 2009 bylo provedeno šest kvantitativních, osm kvalitativních a dva kvantitativně-kvalitativní průzkumy, které se touto problematikou zabývají. Anne Denkingerová a Matthias Ditscherlein o lidech tureckého původu, kteří se přesunuli z Německa do Turecka, natočili dokumentární film Hadi-Tschüss a na toto téma je také zaměřen blog vestfálského rodáka Volkana Callara.
  Z průzkumu Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky z roku 2014 vyplývá, že jen 16 % z navrátilců do Turecka tvoří osoby starší 64 let, tedy ty, které se tam pravděpodobně vracejí na stáří. Mnohem více jde o mladší lidi, kteří migrují kvůli svému uplatnění. Často jde o velmi vzdělané osoby, což potvrzuje anketa provedená dortmundským ústavem Futureorg, která byla provedena mezi 250 akademiky tureckého původu, z nichž se tři čtvrtiny narodili v SRN. Podle ní se 38 % chce odstěhovat do Turecka. Z průzkumů také vyplývá, že ochota vrátit se do Turecka je vyšší u příslušníků tzv. druhé a třetí generace tureckých přistěhovalců, tedy u těch, co se narodili v Německu a velmi často mají německé občanství, než u generace první.

  Jisté je, že podle tzv. migračních zpráv Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky klesl počet osob tureckého původu v Německu, ať už s tureckým či německým občanstvím, z 2 998 tisíc v roce 2012 na 2 859 tisíc o dva roky později.
  Tak a teď si vezměme v úvahu, že až tu Merklová už nebude a začali by se ve stejných procentech třetí generace Syřanů, Iráčanů, Iránců, Afgánců i jiných z Německa vracet do svých původních zemí s Německými pasy, kdo bude ovládat jejich hospodářství? Američané nebo Rusové, kteří tam budou vládnout vojenskou mocí, nebo Němci kteří ovládnou pro sebe tamní hospodářství zevnitř?
  Škoda je v tom že my na to nemáme jak finančně tak ani po stránce morálky ve vztahu k jiným rasám a kulturám. Ti Němci jsou fakt dál a to nejenom v tom, kam až ta Merklová vidí.

  OdpovědětSmazat
 25. Vlastenka  Jestli jsou Němci "dál", tak díky, já zůstanu radši tím "zaostalým občanem východu".

  Vy jste sem spadnul snad z jiné planety a nechápu, kde berete ta čísla.
  Nikdo přesně neví, kolik je v EU ilegálních imigrantů - takže vám ty počty muslimů dost haprují.
  Jen v Dánsku už mají zaděláno na obrovský problém. V mnoha zemích se muslimové dostávají do vlády a parlamentu, což je začátek konce.
  Sociologové varovali, že cca do deseti let bude původní obyvatelstvo v rovnováze s muslimskými přistěhovlaci. Jenže s ohledem na masivní imigraci to může být klidně za mnohem kratší dobu.


  MUslimové nejsou z těch, kteří budou čekat na to, až budou moci politicky změnit tvář Evropy (západní Evropu už i tak změnili k nepoznání - k horšímu). Jakmile přijde ještě nějaký ten další milion, uvidíte zač je toho loket.
  I když ti, kteří nejsou úplně slepí, vidí už dnes.

  Několik muslimských šmejdů dokázalo srazit na kolena celou Francii, co udělá s Němci milion a půl ilegálů, když už jejich násilnou kriminální činnost nezvládá ani policie?

  Jen trouba se může domnívat, že muslimové nějak zásadně posilují německé hospodářství, jsou z 80 procent pobírači sociálních dávek, kšeftují s bílým masem, drogami nebo se zabývají loupežeme a další kriminální činností.
  Z toho vyplývá, že jsou naopak soc. a finanční (a hlavně bezpečnostní) zátěží pro Němce.
  Ti vaši slavní Turci druhé a třetí generace patří k nejradikálnějším a jsou to netáhla, která v životě na práci nesáhla.


  Jedna teorie tvrdí, že Makrela hájila zájmy velkých německých firem, když zvala "Syřany" do země, protože bláhově očekávala, že pro ně získá otrockou pracovní sílu.
  To byla ovšem zcela mylná a úchylná úvaha.
  Z negramotných, fanatických a nesnášenlivých, líných barbarů pracovní sílu neučiníte.

  Vzhledem k tomu, jak tristní je dnes díky Pravému sektoru, Jaceňukovi a Porošenkovi situace na Ukrajině, lze očekávat, že pracovní sílu může čerpat Německo i ČR odjinud.
  A co se týká německých pasů, po vzoru Francie, která je odebírá džihádistům, je bude časem odebírat i Německo. Ale to už mu nebude vládnout pomatená "syrská matka".

  OdpovědětSmazat
 26. Daleko za různými rozvojovými zeměmi.
  Zeman nepřípustně extrapoluje extremistickou islamistickou praxi na pokojný a civilizovaný život více než miliardy muslimů po celém světě. Je to nesmysl a pikantní je, že v oblasti genderové nerovnosti je na tom ve skutečnosti podle mezinárodních statistik ČR daleko hůř než mnohé rozvojové i muslimské země. Není divu, že se Zeman i Česká republika stávají mezinárodně terčem posměchu. Je to škoda.
  Už je docela únavné korigovat pořád tytéž nesmysly Miloše Zemana. Je to od něho docela drzost tvrdit, jak to učinil na konferenci o sociální demokracii (!!) v Bratislavě (mimochodem, ve Švédsku vznikla diskuse, že pokud TOTO je dnes ve střední Evropě sociální demokracie, západoevropští sociální demokraté by měli podniknout rychlé kroky k vyloučení těchto fašizujících osob ze světového sociálnědemokratického hnutí), že "islámská civilizace odpírá ženám přístup ke vzdělání a k veřejným funkcím.
  Světové ekonomické fórum zkoumá stav genderové svobody ve více než 140 zemích světa. ČR se co do možnosti uplatnění žen ve společnosti umístila v roce 2014 na 96. místě. V kategorii ekonomické participace byla ČR v roce 2014 na 100. místě a v kategorii politické moci až na 109. místě. Co se týče platů za obdobnou práci, ČR byla r. 2014 dokonce na 119. místě. Co se týče žen ve funkcích ministryň, ČR byla ČR v roce 2014 na 118. místě.
  Údaje pro rok 2015 se trochu zlepšily. V roce 2015 byla ČR v indexu rovnosti příležitostí pro ženy na 81. místě, v ekonomické participaci žen na 94. místě na světě, v politické moci pro ženy na 83. místě.
  I v roce 2015 se však ČR umístila daleko za Rwandou (5. místo), za Namibií (16. místo), za Jihoafrickou republikou (17. místo), za Burundi (23. místo), za Kazachstánem (47. místo), za Keňou (48. místo), za Tanzánií (49. místo), za Botswanou (55. místo), za Mongolskem (56. místo), za Zimbabwe (57. místo), za Ugandou (58. místo), za Ghanou (63. místo), za Bangladéši (64. místo), za Magadaskarem (74. místo) i za Ruskou federací (75. místo).
  Pikantní v souvislosti se Zemanovým tvrzením, že prý "islámská civilizace odpírá ženám přístup ke vzdělání a k veřejným funkcím" je skutečnost, že Československo či Česká republika nikdy neměly prezidentku či premiérku, kdežto některé islámské země ano.
  Zeman nepřípustně extrapoluje extremistickou islamistickou praxi na pokojný a civilizovaný život více než miliardy muslimů po celém světě. Je to nesmysl a pikantní je, že v oblasti genderové nerovnosti je na tom ve skutečnosti podle mezinárodních statistik ČR daleko hůř než mnohé rozvojové i muslimské země. Není divu, že se Zeman i Česká republika stávají mezinárodně terčem posměchu. Je to škoda.
  Mimochodem, zcela nedomyšlené byly i Zemanovy výroky, že je údajně nutné deportovat všechny ekonomické imigranty. To znamená snad, že ČR vyžene všechny Vietnamce a Ukrajince, kteří jsou drtivou většinou ekonomičtí přistěhovalci?


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Lžete!
   Zemana nás vůbec nezesměšňuje, politici z Brusele ho nenávidí, ale rozhodně ho nevidí jako směšnou figurku.
   A řadoví Němci nebo Britové nám ho závidí.
   Zkuste si projít necenzurované německé diskuse, z nichž vyplývá obrovská popularita Zemana.
   Na západě se už totiž nesmí pravda ani vyslovit, protože je zmrzačen cenzurou a pol.korektností ještě více nežli naše země v 50.letech bolševismem.

   Zeman jistě nemluvil o Ukrajincích nebo Vietnamcíh ( i když ty problémové bych vystěhovala bez váhání) a vy to dobře víte.


   ČR ,že je na tom "genderově" hůře nežli muslimské země? To si snad děláte srandu nebo jste totálně sjetý?! Tak nějakou tu skvělou - genderově vyváženou muslimskou zem jmenujte?
   Taková Saudská Arábie nebo Jemen jsou přímo rájem pro ženy.
   Můžu si jen poklepat na čelo.
   Vy trumfnete i žvásty mladého Stropnického, "neziskovkáře" Tožičky a té pomatené světice od Jílkové, která taky tvrdila, že islám ženy vůbec nediskriminuje.
   Bože, ty to vidíš!

   Smazat
 27. Anonymní13. února 2016 16:23
  Číst autory ultrakonzervativních, nacionalistických pravicových politiků,ekonomů a intelektuálů na webu Nová republika vám nevadí?
  Čím vás více oslovují než např.levicový liberál a politolog Jiří Pehe ? Nejedná se jenom o JP.
  Je pro vás levice a hodnoty,jako je svoboda,rovnost a solidarita mrtvý pojem?
  Je vidět,že komentáře a články politologa Jiřího Pehe nesledujete dost pozorně. Jinak by jste musel vědět,že nikdy nebyl pravicový liberál či konzervativec.Mimo jiné dlouhodobě občas píše pro levicový internetový Deník Referendum.
  Na téma ukrajinská krize vedl nedávno s novinářem a revolučním socialistou Petrem Uhlem v DR zajímavou názorovou polemiku.Na téma ukrajinská krize jsem dal za pravdu jednoznačně PU.
  S argumenty a zejména nad domácími tématy JP nemám problém,jako levicově smýšlející se ztotožnit.
  Na zahraniční a bezpečnostní politiku Spojených státu a jejich spojenců zastávám od JP více kritický pohled.
  Těším mě,že vás oslovilo nové politické hnutí Demokracie v Evropě – hnutí 2025.
  Tam vidím určitou vizi a naději na demokratičtější a sociálně spravedlivější uspořádání Evropy jinak nás nečeká nic hezkého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Bože - dát za pravdu Uhlovi, to už musíte být taky pěkně mimo mísu.
   Šabatová s Uhlovými si udělali z politiky rodinný byznys a je to ultralevičácká škodná.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.