Reklama

sobota 13. února 2016

Odsun Němců v roce 1945 nejen z Čerskoslovenska prosadil Chamberlain


13. 2. 2016   (původní zdroj se nepodařilo na internetu vypátrat)
Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců totiž nevymyslel prezident Beneš, ale vznesl a také prosadil Neville Chamberlain za tehdejší Anglii. Právě Chamberlain totiž navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa všechny německé menšiny z tehdejšího Československa a Polska, aby se tento etnický problém vyřešil už jednou provždy, tak jak se to předtím stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana tuto jeho myšlenku přijala a také ji pomohla plně prosadit u spojenců. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.

Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě. Tehdejší náš prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla primární vůle hostitelské britské vlády. Návrh odsunu Němců byl výlučně z její vlastní iniciativy. Jinými slovy, bez britské vlády by se prezident Beneš v tomto směru namáhal asi zcela marně.
Je totiž zcela samozřejmé, že Československo nemohlo Němce jen tak z vlastní vůle vyhostit, poněvadž je museli přijmout tehdejší spojenci, kteří jako vítězné mocnosti tehdy okupačně vládli jak v Německu, tak v Rakousku.

Samotný odsun logisticky připravila právě jejich Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli postupně a plánovitě odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného a závazného plánu převážně během roku 1946. Československo odsun vůbec nenavrhlo a tedy ani nezpůsobilo. Nemá tedy za něj logicky ani žádnou právní a hmotnou odpovědnost.

Odsun se konal pod přísným dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se tehdy dostalo dokonce veřejného uznání za jeho humánní a kompletní provedení. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by tedy německá vláda a skutečně poškození Němci měli předložit a uplatňovat tehdejším vítězným mocnostem = USA, Velké Británii a Rusku.

Vládní kruhy v Německu a Sudeťáci ovšem nejsou naivní a tak periodicky vznáší své domnělé nároky vždy jen na Českou republiku. Ovšem vždy pouze prohlášeními německých politiků, nikoli normální úřední a soudní cestou. Předpokládají zřejmě, že Češi si z neinformovanosti nechají snadněji cokoliv namluvit a budou tak zbrkle jednat dokonce proti vlastním zájmům. O to se asi z naprosté neinformovanosti pokusil jak Havel, tak Nečas a Schwarzenberg. Máme však důvod domnívat se, že to ale nebylo z neinformovanosti, ale úplně z jiných postranních zájmů…

Německo a Němci totiž právě na základě oné dohody vítězných mocností nemají už možnost vznášet žádné hmotné, ani finanční nároky plynoucí z nuceného vysídlení, poněvadž Německo je doposud stále vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou a později ještě ratifikovanou v Paříži 23. října 1954 (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federál Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.

Podle kapitoly 6, článku 3, této smlouvy Německo nemůže už nikdy uplatnit námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k trvalému zabavení německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace, nebo jako přímý následek jimi vyvolané války.

Podle kapitoly 8, článku 1 této dohody němečtí příslušníci nemůžou už nikdy uplatňovat žádné hmotné ani finanční nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nemohou být už nikdy projednávány ani německými soudy.

Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci nemůžou už nikdy uplatňovat žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jakýchkoliv jejich činů nebo opomenutím mezi koncem války od 5.května 1945 až do nabytí ratifikační platnosti této smlouvy 5. května 1955 !

Jak je tedy jasně patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do plného vlastnictví Československa a jeho občanů jako povinná splátka na reparace za všechny válečné škody způsobené právě Němci. Skutečné válečné škody způsobené Československu Německem přitom vysoko přesahují zmíněný zabavený německý majetek.

Německo navíc dodnes nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu za tyto škody navíc a je tedy dodnes obrovským dlužníkem České i Slovenské republiky, nikoliv naopak.

Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)
http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html
(http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html)

Již tehdy, nedlouho po válce, jasnozřivě, snad s velikou předvídavostí, jasně kladl na srdce prezident E. Beneš všem svým občanům nutnost pamatovat a nezapomínat.


13 komentářů :

 1. Profesore, doktore G.E. Glosi, mýlite se!
  První,kdo vyslovil, že Němci, aby byl ve střední Evropě klid, musí odtud zmizet, byl min. zahraničí Polska A.Zaleski, a to již koncem roku 1939, c

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se zřejmě oba.

   1. Je vcelku jedno, kdo nějakou myšlenku vysloví, když není v situaci, aby ji mohl prosadit (vítězné mocnosti) a realizovat (Mezispojenecká komise). Vaše druhá věta je zajímavá z historického hlediska, ale právní důsledky (Postupimskou konferencí dohodnutý odsun a zabavení německého zahraničního majetku), o kterých ve svém "Komentáři k Druhé světové válce a událostem souvisejícím" hovoří zmiňovaný expert mezinárodního práva u federální vlády USA Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale), neměla.

   2. Sudetoněmecký majetek bývalých čs. státních příslušníků německé národnosti byl smluvně vyloučen z německého nepřátelského majetku započítaného oproti reparacím a posloužil k vyrovnání pohledávek ČSR vůči Německé říši ve výši 1,7 miliard USD (1938) vzniklých za okupace a o tuto částku se pak snížilo vyčíslení našich válečných škod pro reparační konferenci v Paříži.

   Toto vše nic nemění na tom, že Československo dostalo jako válečnou náhradu za Němci ukradené desítky miliard (USD 1938) pouze pár šušní (milionů), 0,082% (tedy asi v poměru 1:1219,5. To samé restituce, měnové zlato a nemateriální lidské a pracovní ztráty československého státu. Z toho vidíte, že Hitlerovým bankéřům a průmyslníkům, kteří zbohatli na válce, zůstalo vše a IG Farben zakládá Evropskou komisi. http://hedvicek.blog.respekt.cz/povalecne-reparace-a-restituce/

   Smazat
 2. Němci jsou snad prokletý národ, druhá světová je minulost, v budoucnu budou muset řešit problémy s vetřelci.

  OdpovědětSmazat
 3. Nijak je nelituji.Vzpomeňte si,asi před deseti lety
  na pokus učitele poučit žáky o fašismu!Nakonec mu-
  sely vzniklou situaci řešit orgány,činné v trestním
  řízení.Pokud by se našel někdopodobný Hitlerovi,do-
  kázal by Němce opět zblbnout.Oni to velikášství v
  sobě zakódované.Nejedná se o jejich pocit viny za
  světovou válku,ale o oblbnutí evropských států.Po-
  vedlo se jim oblbnout politické špičky a začínají
  opět vystrkovat růžky.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. V článku se vedle henleinovce Karla a kolaborantů s nacismem měl po boku TO09 Klerofašistů a nadstandardních objevit i místopředseda protektorátní vlády z KDU-ČSL Pavel Bělobrádek navštěvující sídlo Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Mnichově. Prezident Václav Havel o návštěvách rezidence USA v Praze https://www.youtube.com/watch?v=77H8q6IS9RQ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. agenti vatikanu stoji vždy na spravne straně světoveho miru

   Smazat
 5. Pokud je mi známo, tak VB a Francie po podepsání Mnichovské dohody předaly část československého v jejich bankách uloženého zlata Německu.
  Se zbytke hospodařil Beneš 1/2 do kapsy exilové vlády a 1/2 na vydržování československé armády.
  Za toto zlato jsme za Husáka zaplatili, takže nám bylo vráceno a Tošovským zašantročeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak nějak, podrobně v :
   Stanislav Motl:
   Kam zmizel zlatý poklad republiky
   pokud není k dostání, je ve veřejných knihovnách
   a ke stažení na www.ulozto.cz

   Smazat
 6. Kde je sionista tam je ďábel,a Chamberlain v tom jel takii,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 7. Křivák Ch. "natáh brka" už v r.1940, když ještě GB měla z Hitlera docela "bobky", takže takové plány měl asi těžko. Ale rozsáhlé plány o tom, jak s Německem po jeho porážce, měl pak Churchill - rozbít N. na malé státečky, nedovolit jim armádu a zlikvidovat veškerý průmysl, aby N. už nikdy nemohlo ohrožovat GB (ostatní Evropa mu tehdy byla ukradená). Bohužel, záhy od realizace tohoto plánu ustoupil.

  OdpovědětSmazat
 8. že by něco řidil v teto gubernii beneš gotvald husak havel či zeman je jen diva dilko pro duchem chude vovčany něco jako když kaže duka o životě ve skromnosti

  OdpovědětSmazat
 9. Výborné připomenutí historických faktů, tentokrát dokonce z jedné z nejprestižnějších amerických univerzit.Bylo by žádoucí to přeposlat sudetoněmeckému štváči Posseltovi (který to samozřejmě ví, ale tváří se že neví), jakož i českým stoupencům Sudetoněmeckého Landsmannschaftu,z poslední doby např. vicepremiérovi české vlády Bělobrádkovi, který se jim šel poklonit v Mnichově a českému katolickému kléru, který slouží mše na jejich srazech.Sudetský Čech.

  OdpovědětSmazat
 10. Odsun Němců a zabavení majetku oproti jimi způsobeným okupačním a válečným škodám byl důsledkem 2. světové války a kapitulace nacistického Německa. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by tedy pohrobci poražených nacistů měli uplatnit u tehdejších vítězných mocností = USA, Velké Británii a SSSR (Rusku), panečku ti by je hnali. Říšští občané německé národnosti k tomu nepřišli jako slepí k houslím, po službě v Gestapu, SS či Wehrmachtu a pronásledování Židů, Čechů (Slovanů) a německých antifašistů se jim splnil jejich dávný sen o Heim ins Reich za Ein Volk, ein Reich, ein Führer. Ako prišli, tak aj odišli.

  Jak je tedy možné, že se jejich dosud neodsunutí pomahači Havel a Nečas omlouvají sudetským Němcům a Bělobrádek navštěvuje sídlo Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Mnichově?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.