Reklama

neděle 7. února 2016

Rozhovor Palaty se Starikovem: Luboš měl jasno a odpovědi mu byly k ničemu

- Geo -
7. 2. 2016  Eurasia24


„Když se navíc podíváme na strukturu uprchlíků, kde většinu tvoří mladí muži, jde o část populace, kterou ekonomové a sociologové nazývají pracovní silou. Část z nich je navíc elitami svých zemí. Je to obrovský pozitivní impuls pro celý stárnoucí evropský kontinent.“ Ne, nepomátli jsme se, jen citujeme názor Luboše Palaty. Proč? Aby bylo zřejmé, z jakého důvodu mu vadí Nikolaj Starikov.

Právě Palata pořídil pro korporátní portál iDNES rozhovor s ruským publicistou a analytikem Nikolajem Starikovem, který nedávno navštívil Prahu a Bratislavu. Z věcně odpovídajícího Starikova se pokusil udělat démona.

Stačí už fotografie Nikolaje Starikova: jaksepatří zespodu pořízená, pečlivě vybraná a „vybroušená“ tak, aby na ní člověk vypadal co nejhůře – jaký rozdíl třeba oproti této. Podobného ražení je i profilová informace, v níž je uvedeno, že Starikov je „považován za předního ideologa prokremelských nacionalistických kruhů“ nebo že „ve svých knihách rozvíjí různé spiklenecké teorie“ (jak jinak).

A pak je zde samotný rozhovor. Vyplatí se přečíst ho celý jako lekci protiruské propagandy a rusofobní hysterie. Zde je výčet některých brilantních „otázek“, kterými se profesionální, faktů znalý, vyváženě pracující a neutrálně píšící Luboš Palata určitě nijak nesnažil ovlivňovat čtenáře:

Sankce byly zavedeny poté, co Rusko okupovalo ukrajinský Krym a vaši vojáci napadli východ Ukrajiny.“

„Vy říkáte, že Ukrajinci a Rusové tvoří jeden národ. Ale vždyť jste z nich svojí politikou udělali největší nepřátele Ruska. To je hodně špatný výsledek politiky Kremlu.“

„Ukrajinština je jiný jazyk než ruština, Ukrajinci mají svoji historii, mimochodem delší než Rusové.“

„Ukrajina neztratila kontrolu, ale Rusko okupovalo Krym a na východ Ukrajiny poslalo vojáky.

Sudě z reakcí pod rozhovorem se Palatovi opravdu podařilo udělat ze Starikova démona, alespoň mezi komentujícími čtenáři iDNESu.

Pro ně i pro všechny ostatní – klíč k pochopení toho, proč autorovi rozhovoru Starikov tolik vadí, najdeme v komentáři Luboše Palaty, citovaném v úvodu tohoto příspěvku:

Nejméně připravená na příliv imigrantů je naše část Evropy. Po druhé světové válce a během ní téměř etnicky vyčištěná, čtyřiceti lety komunismu odříznutá od přirozeného migračního vývoje, který proběhl v západní Evropě. Nemáme ani zkušenost s koloniemi a důsledky, které jejich vznik i zánik přinesly, prostě jsme si odvykli žít v multikulturním a multietnickém světě. S malou výjimkou našich Romů, soužití s nimiž však zvládáme jen s krajním vypětím na obou stranách. Pod záminkou, že jsme ‚pořád chudí', jsme se my, kteří jsme na Západ vyslali při různých katastrofách v průběhu naší vazalské existence pod Sovětským svazem ze střední Evropy ne statisíce, ale miliony uprchlíků, chovali k azylantům víc než macešsky.

Tolik Luboš Palata. A pro všechny, kteří si chtějí poslechnout, co Nikolaj Starikov v Praze doopravdy řekl, sdílíme celý záznam jeho vystoupení:Geo, Eurasia24.cz
Foto: nstarikov.ru

7 komentářů :

 1. Propuste vaseho zvukare pro neschopnost !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Djó ne móře ale Rus, tak ten je jen jako Rus už podezřelej a pokud navíc ani nenadává na Putina, tak je nebezpečnej, jinak by byl aspoň pussy.

  OdpovědětSmazat
 4. Palata je obyčejný zmrd.Ten za peníze prodá svou dceru do bordelu,hlavně když má zisk.O něj se ne-
  může nic dobrého čekat.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. Palatovi běžně čtenáři nadávají, záleží na konkrétním článku, pokud tam Palata velebí ISIL a běžence, dostává silné kapky. Jeho příznivci tam raději nic nepíší, ti zase obsadí diskusi pokud tam rasista Palata píše jen o Rusku a o Putinovi.

  OdpovědětSmazat
 6. Palata? Dřív když jsem se chtěl zasmát. Pak když jsem měl sklon k pláči. Pak už jen škoda každé vteřiny.
  Uf! Teď jsem to ale přehnal. Děda.

  OdpovědětSmazat
 7. Palata ? Není to náhodou právě ten samý, co tady píše kraviny pod přezdívkou Palmer ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.