Reklama

pátek 12. února 2016

Pekelné soužití s migranty a politiky - Svědectví ženy z Calais

Simone Hericourt
Maru
12. 2. 2016   Zvědavec

Na níže uvedeném videu vypráví obyvatelka Calais, Simone Hericourt, o současné situaci ve městě, o soužití s migranty a o tom, že policie spolu se státní správou nereagují na porušování zákona ze strany ilegálů a naopak tvrdě potlačují lidská práva původního francouzského obyvatelstva.„Žiji v Calais. Jsem rozená Calaisanka a moji rodiče také. Calais je můj život. Vyrůstala jsem zde a vždy jsem zde žila. A Calais bývalo velmi krásným městem. Milovala jsem procházky po okolí, žili jsme v míru a cítili jsme se bezpečně. V létě i v zimě tam bylo vždy hodně lidí a Bůh ví, jaká léta v Calais jsou. Ne příliš přívětivá, počasí není dobré, ale žít se tam dá.

A pak, před nějakým časem, byli uprchlíci v Sangatte a Sarkozy (bývalý francouzský prezident) se rozhodl squat v Sangatte vyčistit a tito uprchlíci přijeli do Calais.

Dokonce i já zpočátku říkala, že jsou to nešťastní lidé, že jsou ztracení a nic nemají a že bychom jim možná mohli pomoci. A nemohu vám vysvětlit, jak se to přihodilo, ale z jednoho dne na druhý jsme se ocitli mezi tisíci migranty.

V současnosti jich je 18 tisíc v tzv. Džungli. Ano, 18 tisíc. To je strašné, protože reálně vytvořili město ve městě.

Mají diskotéky, obchody, školy, holiče – dokonce mají … ne, nemohu to říci, ale vím, že víte, o co jde … pro potřeby pánů, samozřejmě … Budují cesty a dávají jim jména, volí si svého starostu - ano, a policie dokonce nemůže ani vcházet do oblasti, kterou nazývají Muslimskou čtvrtí. Je to zakázáno.

Až dosud jsme ledacos přetrpěli, ale člověk nemůže snášet nesnesitelné.

Když vidí neustále, každý den, každou noc, výtržnosti.

Oni přijdou do městského centra v počtu dvou, tří, čtyř tisíc – jsou všude, mlátí do aut železnými tyčemi, napadají lidi, dokonce napadají i děti, znásilňují, kradou …

Je nepředstavitelné, co si vytrpíme.

Vchází do soukromých domů, i když jsou lidé doma. Prostě vstoupí a žádají něco k jídlu nebo žádají, nějakou pomoc. Někdy také lidi zmlátí a ukradnou, co chtějí, a to, co nemohou odnést s sebou, rozmlátí.

A když se chceme bránit, máme hned v zádech policii. Policie již dlouhý čas nepřijímá žádná naše oznámení.

Můj vlastní syn byl napaden. Procházel klidně centrem města se sluchátky na uších a poslouchal hudbu, když mu někdo poklepal na rameno. Otočil se, protože myslel, že je to někdo z jeho přátel, a hleděl do tváří třem ilegálům. Dostal do obličeje silný úder železnou tyčí.

Můj syn je docela silný, tak se pokoušel bránit a ti tři ustoupili. Ale pak uslyšel z jedné strany nějaký hluk - a tam stálo třicet migrantů, kteří jej přišli zmasakrovat.

Utekl, protože není žádný kamikadze.

Když jsem viděla, v jakém stavu se můj syn vrátil domů, říkala jsem si, že ho mohli zabít.

A on není jediný.

Migranti napadají děti a studenty na cestě do školy i ze školy. Jdou do konce tak daleko, že vnikají do školních autobusů.

23. ledna zorganizovali migranti v Calais velké výtržnosti. Bylo to strašné, trvalo to celé odpoledne a celý večer. Poničili i sochu generála De Gaulla. Napsali na ní „Fuck France!“ a pod to dali vlajku islámského státu.

O čem jiném mohu mluvit, než o tom, čím si tu procházíme?

Oni demonstrují kvůli svým podmínkám, ale čím více dostanou, tím více chtějí. Nikdy nebudou mít dost – nikdy, nikdy nikdy.

Když procházíte okolo nich, to je hned „Dej mi mobil …“. A pokud jim ho nedáte, zmlátí vás.

A nepočítejte s tím, že vám policie pomůže. Jak jsem již řekla, už dlouho dokonce ani nepřijímají žádná oznámení.

Ale jakmile někdo demonstruje, má policii v zádech hned.

A když je někdo napaden a jde to ohlásit, zeptají se ho „Co si přejete?“ a vyzařuje z nich jediné: „Nemůžeme nic dělat“.

A to vám opravdu nelžu, přísahám.

Já, osobně velmi ráda chodívám tam, kde to nazývám hrobem svého syna. Je to u moře. Ztratila jsem svého syna a jeho popel jsme rozsypali do moře, jak si přál. Respektovala jsem jeho přání.

Říkávala jsem večer manželovi: „Vezmi mě ke hrobu mého syna, potřebuji to.“ Teď tam již nemůžeme chodit, protože i pouhým přechodem centra v Calais se vystavujete nebezpečí. Večer, jakmile se sešeří, je člověk v ohrožení.

Já už nemohu chodit tam, kde to miluji – už nikdy víc, není to možné, mám strach. Mám strach a v Calais je nás takových mnoho.

Čemu už vůbec nerozumím, jsou Calaisané. Včera byla demonstrace a bylo nás tam cca 10 Calaisanů - kde byli ostatní?

Ale strach vás přece před nebezpečím nezachrání.

Vláda nás opustila. Rozhodli se hodit Calais přes palubu. A jestliže se my, Calaisané, nerozhýbáme, tak nám sem nacpou všechny migranty Francie. A to bude náš konec - bude po nás.

Ale Calaisané jsou jako ovce. Nerozumím jim.

Včera jsem byla na demonstraci, zúčastnili jsme jí s mým manželem, mým synem a mými přáteli. Byl tam generál Piquemal (75 let, bývalý velitel cizineckých legií). To, čeho jsem včera byla svědkem, vám zde nebudu zamlčovat. Nemohla jsem spát celou noc, stále jsem měla ty scény před očima. Nehovořili o tom v televizi ani v rádiu a dokonce ani v novinách.

Viděli jsme, jak ho (generála) zatkli, spoutali – jako zloděje – člověka, který je ikonou Francie, jejím obrazem, člověka, který si zaslouží zacházení s úctou a ctí.

Viděla jsem, jak ho přimáčkli k zemi, policista mu stoupl nohou na krk.

Přísahám, že jsme to viděli.

Pak ho zvedli, vlekli ho, jeho nohy se skoro nedotýkaly země.

A nám dali pokutu, samozřejmě.

Mám štěstí, že tu dnes mohu být s vámi, protože nás můj manžel provedl zadem kolem dodávek pořádkové policie. Nebýt toho, sebrali by mne také a byla bych dnes ve vazbě.

Ale co jsem tak zlého provedla?

Přišla jsem tam, abych protestovala proti masivní invazi migrantů, kterou v Calais trpíme. I obchodníci ztrácí 40 % až 60 % příjmů. Dříve bylo Calais kvetoucím městem, bylo živoucí, rušné, během letních prázdnin a na konci roku tam vždy byli cizinci.

Dnes už z toho nezůstalo nic.

Všechny obchody v centru města byly jeden po druhém pozavírány.

Calais je mrtvým městem – mrtvým městem kvůli ilegálům, které zde máme.

A když přijdou do města, do ulic Calais, ozbrojeni železnými tyčemi a Molotovými koktejly, pak jde opravdu do tuhého.

Já prostě nerozumím tomu, proč nejsou potrestáni? Proč je policie propouští hned potom, co je chytí, zatímco my jako Calaisané a jako Francouzi máme smůlu, když uděláme chybu. To jsme pak okamžitě zatčeni a perzekuováni.

Pozbyli jsme všech svých práv.

Hovořme teď o Madame Bouchardové, Natasche Bouchardové (primátorce Calais). Velké bučení od posluchačů. Povím vám, jak ji nazývám, Mme Bouchardovou, říkám jí „koule“. Ano, protože čím déle je ve funkci, tím je tlustší a zjevně nedělá nic pro obyvatele Calais.

Na pomoc rezidentům Calais dostala milióny. Ty peníze byly určeny k tomu, aby lidé mohli lépe najít zaměstnání.

První věcí, kterou za ně zorganizovala, byla výstavba kontejnerových domů pro migranty. Nenechala je v Calais ani vyrobit, dělaly se v Británii.

Jediná pracovní místa, která v Calais vytvořila – a já to vím, protože mám kamarádku, které bylo jedno z nich nabídnuto – bylo 50 míst na vyčištění svinstva, které zbylo po migrantech v Džungli.

Hle, pracovní místa, naslibovaná Mme Bouchardovou.Viděla jsem pořádkovou policii ustupovat před migranty. Rozplakalo mě to, protože jsem si řekla: To není normální. Není to normální, vždyť jsme v našich domovech, v naší zemi a v našem městě.

Pořádková policie by přece měla nařizovat migrantům, aby ustoupili - a ne naopak.

Demonstrují, protože chtějí 2.000 eur kapesného měsíčně. Já osobně tolik peněz nemám. Chtějí auto a také dům, samozřejmě.

A když už jsme u těch domů. Mme Bouchardová vystěhovává v Calais lidi z jejich domů blízko zóny „Les Dunes“ pod záminkou, že to tam není k životu, že jsou příliš blízko, trpí útoky, krádežemi atd.

Vystěhovává je dokonce, i když řádně platí nájem.

I mne příští měsíc z mého domu vystěhují. Vezmou mi můj dům – a to jsme vždy jednali korektně. Ale to je dlouhá historie. Je zde rozsudek a oni můj dům příští měsíc prodají. A přitom neexistuje nic, co by nám mohlo být vytýkáno.

Můj manžel je nemocný, má rakovinu, ale to nikoho nezajímá. Francouzi musí být rozdrceni, musí být vystěhováni. Musí přijít o všechno.

Musí uvolnit prostor sběři, která nás chce kolonizovat.

A ještě nám tvrdí, že tihle jsou pro nás „kulturním obohacením“. Ptala jsem se sama sebe, co tím „kulturním obohacením“ vlastně myslí? Protože, jestli je to znamená ničení, krádeže, znásilňování atd., tak pak jsou to Francouzi zcela schopni zvládnout sami – stačí požádat.“

Pro dokreslení situace:
 

Napadení rezidentů Calais migranty: 
Calais, invaze migrantů: 
 


Řeč generála Christiana Piquemala před jeho zatčením: Lid je v demokracii suverénem


75 letý generál Christian Piquemal je bývalý velitel cizineckých legií. Je ve Francii všeobecně ctěn a vážen. Byl zatčen na demonstraci s Pegidou v Calais, kterou Hollande zakázal. Dva dny byl držen ve vazbě a pak byl kvůli špatnému zdravotnímu stavu z podchlazení propuštěn do nemocnice. Soud, který byl odložen na pondělí, jej může odsoudit až na 1 rok vězení.

Těsně před svým zatčením dal generál Piquemal interview reportéru „Boulevard Voltaire“ (volný překlad videa):

„Dnes jsme se sešli, abychom jako vlastenečtí občané bránili velkolepost a identitu Francie, protože ty jsou dnes – a zvláště v Calais – ohroženy. A naše přítomnost zde - jako vlasteneckých občanů - je zcela oprávněná.

Zákaz demonstrace vydaný státem je naprosto skandální, protože bylo slíbeno – a my jsme muži cti – že zde nebudou žádné provokace, žádné výtržnosti a žádné potíže.

K tomu zákazu (s četníky, se kterými jsem sloužil 40 let a kteří jsou připraveni bít vlastenecké občany):

Vzhledem k tomu, že ten zákaz byl vydán na základě lživých důvodů, je zcela nepřijatelný. Dnes se s námi zachází jako s kanibaly. Vláda na nás může povolat ozbrojené síly – policii, vojáky - kteří pak takto jednají s Francouzi. A to je něco opravdu absolutně nepřijatelného!

Ale toto je jenom začátek. Protože Francie začne povstávat, ona začne povstávat. V příštích měsících se budou dít věci, to je jisté. Protože nelze přijmout takovéto zacházení s důstojnými občany, s lidmi, kteří mnoho let věrně a se ctí sloužili Francii – to je zcela nepřijatelné.

A když vidím, jak policisté při zaznění hymny stojí v pohovu, místo aby se postavili do pozoru a zpívali s námi – to je …

Francie umírá. Francie umírá. A to je opravdu skandál a my uděláme vše pro to, aby se znovuzrodila. Protože „Věčná Francie“ byla vždy majákem celému světu a musí jím zůstat.

Takže tohle je jen začátek.

Dnes jsou (četníci) v přesile, ale sami ani netuší, co vlastně brání. Já být teď v jejich řadách, tak bych se styděl za to, jakou práci tu dělají. Protože to jsou vojáci, kteří mají sloužit republice. Ale dělat svoji práci takto, bít občany, kteří přišli bránit důstojnost své vlasti, a dokonce rozkazovat, že s námi mohou být jen dva lidé s vlajkou Francie ...

S tříbarevnou vlajkou, která je symbolem slz, krve a hrdinství lidu Francie - svobodné Francie.

Dnes tu je, dá se říci, skandální diktatura.

Je to diktatura a to je neakceptovatelné, protože lid je v demokracii suverénem a síla lidu je větší a důležitější než politická moc.“

30 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. no uplne super a debilko holande povie aby deis rusi prestaly bombardovat.francuzi by s nim maly urobit to co s klalom.a konecne zvolyt pani Le Penovu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ze to vo Francuzku doslo az tak daleko ma iba jediny dovod ktory sa da zhrnut do troch slovicok: VELA ZBYTOCNYCH RECI !!!

  OdpovědětSmazat
 4. Myslí snad někdo, že u nás to bude vypadat jinak? U nás, kde jsou úřady navyknuté být papežštější než papež? To co vidíme na videích z Francie, to je na obětování.Nikoli sebeobětováním jako Palach. To by se dnes ani do novinek nemuselo dostat. Vidím před sebou ten maximálně drzý dav zastupující cestu autům. A dokážu si představit, střelce se samopalem, jak z okna auta si prostřílí cestu, aby si auto nárazem do drzé svoloče drzé nepoškodil. Jóó, to by pak média byla zaplněna humanitou.Ale jednou tu oběť někdo přinese. Pak začne mela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takto jako stádo krav chodí cigání v Orlové , řidič jede jako Francouz .

   Smazat
  2. Dejte si pozor, urážíte krávy.

   Smazat
 5. To co ta pani pise je NORMALNI a ceka vas to take,
  na 100 % !
  Pripravte se na boj ! Kdo bojovat odmitne, nema
  pravo zit !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Nicholasi, Vy jste byl vždy ten první,který utíkal a odůvodňoval to strachem. Mohl byste být možná politikem a třeba i generálem,který stále jen kecá a posílá umírat ty druhé.

   Smazat
  2. Máme holé rice . Niku

   Smazat
 6. Predovšetkým! Vedenie EU si evidentne neplní základné povinnosti a to ochranu „spravovaného“ územia a ochranu obyvateľstva, jeho duchovných a hmotných hodnôt a majetku. Za to im treba v EU parlamente vysloviť nedôveru, odvolať ich z funkcii (Tusk, Moherini, Schulz, Juncker a eurokomisári zodpovedný za problematiku ochrany EÚ) a následne ich postaviť pred národné, resp. európsky súd za:
  -organizovanie a podporu zločineckých skupín zaoberajúcich sa nezákonnou imgráciou do EU,
  -zneužitie právomoci a postavenia verejného činiteľa,
  -neoprávnene a neefektívne nakladanie s prostriedkami EU (napr. 3 mld. € pre Turecko),
  -cenzúru, skresľovanie informácii a  klientelizmus.
  Je toho dosť za čo by sa mali poslať tí pokrytci kopať loj napr. do ............ . S „národnými hrdinami“ podobného razenia by si mali poriadok urobiť v ............... veď každý vie o ktoré krajiny „vyspelej demokracie“ v EÚ sa jedná. To by sa však medzi europoslancami museli nájsť viacerí so svedomím a odvahou?! Určite by ich väčšina populácie EÚ podporila. Na to ani nie je potrebné robiť prieskum verejnej mienky ......... . Majme na mysli, že jar je za dverami a na juh Európy príde ešte skôr!
  Ale zrejme si niekto zaumienil, že z mladých imigrantov bude regrutovať armádu. A proti komu ju asi nasmeruje? No proti Rusku. Veď to je stále o tom istom už niekoľko storočí, teda o anektovaní územia dnešného Ruska. Ale pozor! Tá armáda bude prechádzať Čechami, Slovenskom, Poľskom, Maďarskom a Rumunskom či Bulharskom a  Fínskom smerom na východ? Takže si imigrantov, vlastne vojsk NATO - NWO, nakoniec užijeme! Alebo sa mýlim a „svetovým elitárom - vyvoleným“ sa to nepodarí?! A ako by sa aj mohlo, veď sú vlastne civilizačný odpad určený na recykláciu! A urobili to zo seba sami svojím správaním. A zase o nejaký čas sa ich potomkovia, ak nejakí budú, budú čudovať prečo sa im to stalo. Ale ešte stále majú čas na kritickú sebareflexiu. Časomiera je však už v chode ............ .
  Zmieta Vami zloba, nenávisť a pokrytectvo! A to nie sú dobrí radcovia! Sú to votrelci, ktorí nakoniec svojho hostiteľa zničia. Bránia Vám pozrieť sa pravde do očí.

  Zmieta Vami zloba a nenávisť. Vývoj nezastavíte a režim reprezentovaný USA a EU smeruje na smetisko dejín a Vy s tým nič nenarobíte. Máte ešte ale šancu vymaniť sa spod vplyvu patologických klamárov a pokrytcov ktorý tento režim – NWO vytvorili. a ovládajú. Viete, zloba a nenávisť sú zlí radcovia. Sú ako votrelci, ktorí nakoniec vždy svojho hostiteľa zničia!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohou jít na východ,ale myslím,že proti Rusku a jeho zbraním hromadného ničení nemohou uspět,zřejmě zůstanou někde mezi.

   Smazat
 7. Při troše štěstí a hodně omezeném uvažování každý alespoň trochu volně myslící člověk přijde na zřejmý důvod: Evropa je vydírána třeba nějakou tajnou ale velmi účinnou zbraní a to vydírána muslimy. Důvod ale může být i naprosto jiný,strategický. Rozhodne asi důvěra lidu jeho vládě a nebo a to v tom ještě lepším případě,pocit ,vnímání Boha. Já osobně bych přese vše,co v tomto článku bylo uvedeno přímou svědkyní z Calais,ještě nereagoval a nechal Calaisany trpět. Minimálně,myslím,že ještě není ten správný okamžik na zásah proti "vetřelcům".

  OdpovědětSmazat
 8. Mne,jako obcana statu-respektivne me vlasti nezaujima duvod! Zaujima mne momentalni stav veci a dusledek stavu!Jedno ale vim s uplnou jistotou:svesil bych krizek s ukrizovanym Jezisem nad posteli v loznici a povesil bych si tam hodne rychle koktajici zelezo s patricnou zasobou krmiva!-A bibli z nocniho stolku bych strcil do supliku a misto ni bych si tam polozil nakyho 9 mm kamarada...Pak bych usinal s vedomim,ze jsem pro jistotu me rodiny udelal vic nez motlitbou.Neni dobre vzit komukoli zivot,protoze clovek je naprogramovanej tak aby neublizoval .ale prichazi doba ktera bez jakychkoli pochybnosti rika:musis zabijet aby ti ktere milujes mohli zit!
  Tady jsem doma,Jen tady a nikde jinde.A nikdo nema pravo prijit sem odkudkoliv,ve jmenu cehokoliv aby rozhodoval o ma vire,o mych blizcich,o mym zivote!Jestli se tak stane,umru jako chlap-vestoje a v botach ci bos,na tom nesejde!Ale cestu do pekla si vydlazdim ...Nikdy se neshrbim pred zakonem kterej mi zkusi svazat ruce,ani pred politiky kteri ho na mne usili. Je to vec svedomi a vim,ze moje je ciste!Na svete ziji dva druhy lidi:-jedni jsou jako trava,kdyz prijde bourka tak se pritisknou k zemi a pak se zase srovna. Ti druzi jsou jako mocne stromy a bud preckaji tu vichrici anebo jich vytrhne i s korenama!A to druhe se mne libi vic,protoze chci chranit ty na nichz mi zalezi nejvic at to stoji co to stoji!...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třetím druhem je ten inteligentní.

   Smazat
  2. Ti inteligentni maji mozek moc sofistikovanej. Pokud ho vyuziji pro dobro sveho okoli tak je to v pohode. Pokud jenom pro sve zistni cile,driv nebo pozdeji se potkaji na sve ceste zivotem s kusem provazu nebo dratu,anebo nakym tezkym kusem dreva,ostrym kusem zeleza anebo horkym olovem. Historie je toho dukazem . :-))))

   Smazat
 9. Chuděra paní, chudáci lidi v Calais. Musí to být frustrující pocit beznaděje a bezmoci. Rhett Butler v Jihu proti Severu říká: bylo to aspoň zajímavé, když už ne příjemné, být svědkem Gotterdammerungu (soumraku bohů). Paní Lautterbachová v dnešním příspěvku nabádá, abychom více nahlíželi pod pokličku, protože za vším je snaha pár superboháčů vyčistit svět od lidí, protože už nejsou potřební a zabírají místo, spotřebovávají stále se tenčící zásoby. A stojí za tím bankéři, žádný nový prezident USA či jiné země se tomu nedokáže ubránit, to by ho hned oddělali jako JFK. Až ta rozbuška bouchne, my se tady v Evropě budeme mydlit s muslimy, bankéři budou podporovat hned jednu, hned druhou stranu, aby to trvalo co nejdýl a ztráty byly co největší.Samozřejmě že muslimy většina lidí nechce, ale oni jsou jen nástrojem, a to ještě nevědomým, v rukou někoho jiného. Proč tomuhle evropské elity pomáhají? Chtějí udržet iluzi o kapitalistickém světovém řádu. Bude to trvat dlouho, dlouho, než se tento bezvýchodný systém zhroutí a my se toho určitě nedožijeme. A tak si můžeme s Rhettem Butlerem říci: Bylo to aspoň zajímavé, když už ne příjemné, být svědkem soumraku bohů. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to nejlepší způsob jak osobně vlastní zkušeností poznat muslimy. Je to způsob,jak získat na svou stranu proti islámu nejširší západní společnost.

   Smazat
  2. Mýlíte se, nebude to trvat dlouho, je to otázka nanejvýš 20. let. Uvědomte si, že už teď je v Evropě skoro 60 000 000 muslimů, kteří ovládají velké oblasti západní Evropy, a jsem si jistý, že všichni se přikloní na stranu svých soukmenovců, a to i ti umírnění.

   Smazat
  3. Tento postřeh paní Pavly je naprosto přesný, svět je přelidněný a už si si s tím superboháči a jim sloužící politici neví rady. Nepotřebných lidí je tolik, že se je už nevyplatí ani vykořisťovat a opravdu rychle spotřebovávají veškeré přírodní zdroje. Samozřejmě, že se nebude o tom otevřeně psát, zařídilo by se to elegantně s různým odůvodněním.

   Smazat
 10. Je načase se ptát, kdo zbohatl a kam ze skladů ČSA zmizely samopaly, že už se ani nemůžeme bránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skoro to budí dojem,že obrana se nepředpokládá a nebo dokonce je zakázána.

   Smazat
  2. Pro A z 13.2.z 9:47h:
   To nebudí dojem, to je realita!
   Bohužel.
   Všechny vlády v EU a jejich "represivní složky" včetně naší a slovenské, mají "NAŘÍZENO" zlomit odpor svých občanů vůči "imigraci".
   Je to na základě "všelijakých" pro veřejnost neznámých, dříve "námi" podepsaných "unijních smluv", včetně Lisabonské smlouvy, které nás tzv. "zavazují".
   Lépe - svazují a které naši "politici" v klidu podepsali!
   (Když už jsme v tom, tak je třeba to využít a zpětně to otočit proti EU, nejlépe použít zvětšenou "V4"). A vlády jednotlivých zemí to různě "plní". To znamená podle své vlastí míry zbabělosti,zaprodanosti a kolaborace. Některé víc a jiné trochu méně. A perzekucím vlastních občanů se říká " boj proti xenofobii a fašismu, za evropské hodnoty"!
   To není nic nového nazývat černé bílým!
   Již Hitler měl na koncentrácích heslo : "Práce osvobozuje!"
   A Göbelsovská propaganda je "svatý grál" současných masmedií. Kterých nás chtějí upít do bezvědomí.
   Pavel p

   Smazat
  3. Oni si někteří hlavně myslí,že Německo už je jiné, že dokonce i Rusko už nic nechce a že USA nejde o nic jiného než o svobodu a demokracii. Asi by měli lidé dostat důkaz a ten se bohužel už blíží. A nebo myslet!

   Smazat
  4. Ano, lidé dostanou důkaz... konečný důkaz! Bude konec všemu...

   Smazat
 11. Hlavně se na těch videích podívejte na fotografy, kteří stojí po boku teroristů, připomínají zrádce jedné z nazi agentur ČTK, ČT, ČRo (potažmo Nova), kteří denně lžou jako když gorilí Penta s Babišem a Bakalou tisknou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vráti se čas první republiky , tehdy byl novinář fackovací panák . Co to je za doba ? Komouši si aspoň vážili poctivých lidí . Dnes nemá člověk cenu .

   Smazat
 12. Doufám že ten sviňák Hollande a jemu podobní skončí na kandelábru nohama hore jako Mussolini!To co se děje je plivanec do tváří všem legionářům francie a generálu De Gaulovi!Fuj!

  OdpovědětSmazat
 13. Francouzi otevřte Gvyneu . Jako za motýlka . Papilon .

  OdpovědětSmazat
 14. Francouzti legionari maji heslo" Legie je nase vlast,nase matka".A tradice navzdory politickym systemum pokracuje. Mam takovou indici ze po tom co jim zavreli generala je poradne nasrali! A ze to neostane bez odozvy takze to nebude dlouho trvat nez veleni a muzstvo bude chtit smyt ten plivanec do ksichtu" Legion etrangere".A ti chlapi urcite nemavnou rukou a mereknou "MERDEE" nad tim,ze jejich "mesiee zeneral" skoncil s poutama a v base!A takova stavovska urazka se smyva krvi...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.