Reklama

pondělí 8. února 2016

Petrohrad přivítal Michaila Kasjanova vražedným plakátem, pepřovým plynem a výzvou "padej do Ameriky"; názor spisovatele Nikolaje Starikova


Maxim Sju
7. 2. 2016     zdroj
Předseda strany PARNAS Michail Kasjanov začal cestovat po regionech se svou předvolební kampaní "Vlna změn". Expremiér se zastavil i v Petrohradu. Obyvatelé severního hlavního města uvítali politika "dobrosrdečně" a "pohostinně". Na nábřeží Fontánky neznámé osoby vyvěsily transparent s nápisem "Kasjanov zabil Němcova "; bez incidentů se neobešlo ani setkání v kanceláři strany. Při jednání Kasjanova se členy strany a příznivci demokratické koalice nastříkali výtržníci přes okno pepřový plyn. Účastníci setkání vyšli ven. Místnost byla vyvětrána.


V hotelu "Okťabrskaja" v centru města měl Michail Kasjanov přednášku. Protestující málem zmařili i tuto událost, poslední ve městě na Něvě v rámci dvoudenní návštěvy.

Aktivisté Národně-osvobozeneckého hnutí Ruska, asi čtyřicet lidí, přišli k hotelu a pokusili se tam vtrhnout. Údajně kvůli obyčejné besedě. Občané byli naladěni velmi rozhodně, to je pravda, ale jejich zápal byl rychle zchlazen pořádkovou policií.

Kasjanove, pojď ven k lidem! požadovali aktivisté. Pryč s ministerstvem zahraničí USA! Padej do Ameriky!

Demonstranty rázně oddělili a poslali domů. Ale demonstranti se nerozcházeli - chtěl předat lídrovi PARNASu jakýsi dopis. Ale ten dopis nedostal. Vytratil se zadním vchodem.

Podle zakladatele Národně-osvobozeneckého hnutí Ruska a poslance Státní dumy RF Jevgenije Fjodorova aktivisté hnutí neusilovali o zmaření přednášky Kasjanova. Měli jiné cíle.

Lidé prostě vyjádřili svůj postoj k nepříteli Ruska, řekl "Komsomolske" Jevgenij Fjodorov. Hlavním úkolem Michaila Kasjanova je likvidace a rozdělení Ruské federace. On to neskrývá, nestydí se za to. Proto, když jej naše legislativa dosud nepohnala k trestní odpovědnosti, ať vyjádří svůj názor naši občané.

"Petrohrad nikdy nebyl pověstný takovými pohoršujícími výtržnostmi..."

Petrohradská pobočka strany PARNAS přiznala: tak "srdečné" přivítání Michail Kasjanov neočekával.

Kasjanov navštěvuje Petrohradě pravidelně. Tak "srdečně" ho zatím nevítali. Na otevřené provokace Michail Michajlovič nebyl připraven, ale zvládl to důstojně, svěřila se "Komsomolke" spolupředsedkyně strany PARNAS v Petrohradě, Natalja Grjazněvič.

Domnívá se, že rozruch kolem osoby Michaila Kasjanova je očerňováním politika před volbami do Státní dumy, které se budou konat v září 2016.

Petrohrad nikdy nebyl pověstný takovými pohoršujícími výtržnostmi... postěžovala si Natalja Grjazněvič.

Ale jsme připraveni k takovému boji, dodala statečně dívka.

Michail Kasjanov přijel do severního hlavního města v pátek. Za necelý den uspořádal několik tiskových konferencí a veřejných setkání. Vůdce opozice prohlásil, že Rusko neočekávají nejlepší časy - až do revoluce. Kasjanov je přesvědčen, že země potřebuje radikální změny a mimořádný otřes. Jinak to přijde vniveč.

Odpůrci bývalého premiéra tvrdí, že Kasjanov není člověk, který je schopen přinést Rusku užitek, a narážejí na spojení politika v nemilosti s americkým ministerstvem zahraničí.

A zatím

Návštěva Michaila Kasjanova vzbudila nejen sociální a politické, ale i tvůrčí poryvy Petrohraďanů. V den příjezdu politika do severního hlavního města se na Něvském prospektu objevil ... obrovský kufr, polepený různými samolepkami. Na přední straně kufru byla socha Svobody, dopravní značka "Stop", palmám Miami ... bílými písmeny na černém pozadí byl nápis: "Nemáte demokracii? Tak jedeme za vámi!".

Jak zjistila "Komsomolska", instalace měla název "Kufr demokratické koalice." Autorem projektu byl mladý petrohradský umělec Nikita Korol. Myšlenka dát dohromady "vítací" kufr u Nikity vznikla ... při hraní.

Když jsem hrál Preludium cis moll Rachmaninova, pocítil jsem najednou, že člověk je historie svého národa, která musí být studována a střežena, v žádném případě se jí nesmíme zříkat. Zvlášť když mluvíme o zemi s bohatou historií, svěřil se "Komsomolke" Nikita Korol. Obecně platí, že každý člověk je zásobárna vědění, které si bere s sebou, ať jde kamkoli. A moje instalace je prostě zapomenutý kufr pana K. ve vlaku , já, jako občan, který ctí zákony, ho vracím jeho majiteli. V kufru, jak si mohli všimnout náhodní kolemjdoucí, byly výroky pana K. o tom, že "je třeba vrátit Krym", trestní případy a další.

Názor spisovatele Nikolaje Starikova:

"Aktivisté petrohradské pobočky strany "Velká Vlast" přišli na tiskovou konferenci pana Kasjanova a položili mu řadu nepříjemných otázek. Jasné odpovědi na ně nebyl s to vážený politik poskytnout...

Dnes se každý patriot s velkým opovržením a nevraživostí staví k činnosti Kasjanova. Mnohým je nepříjemná i struktura, v jejímž čele stojí. "Pohostinnost" Petrohraďanů mě nepřekvapuje.

Dodám, že Rusko je demokratická země. Naši občané mají plné právo vyjádřit svůj negativní nebo pozitivní - v tomto případě negativní - vztah k tomuto politikovi. Hlavně je nutné, aby všechny akce probíhaly v souladu se zákonem."

19 komentářů :

 1. Koukam ze tam to prase Putinovo zavedlo po vzoru Adolfa Hitlera peknou "demokracii".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mně líto ruského lidu. Už mohli být v demokraii stejně, jako Ukrajina.

   Smazat
  2. Vy jste řezník? Tento druh prasete neznám, bylo by dobré tento druh přivézt i do ČR.

   Smazat
  3. Chujmere,co sem pořád strkáš ten svůj rypák,když neumíš ani počádně četinu????Zalez na nočník a drž klapačku!!!!!

   Smazat
  4. Koukám, řekl slepý :)

   Smazat
  5. Jediny prase byl tvuj sbackej fotr, Pepku. Pamatujes, jak se chlubil, kolika lidem rozkopal rozkrok? Skoda ze to neudelal sam sobe. Pak by se nemohlo narodit takove odporne bolsevicke hovado, jako ty.

   Smazat
 2. Pro A z 0:44
  Vidím, že opravdu číháte na každý nový příspěvek, aby jste ho mohl pokálet.
  Radši jděte k doktorovi.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mu nadáváte Vy antichazare!?

   Smazat
  2. pro 0:54 - Třeba nemá jiný zdroj příjmů a má náročnou manželku, děti na škole a to už nemáme krvelačné komunisty a musí to platit ze mzdy. Víte, jaké sebezapření ten člověk musí prožívat, když se musí živit takovým svinstvem!?

   Smazat
  3. Nene, on dělá to nejlepší co umí, i na noční šichty musel přistoupit aby se zavděčil páníčkům. Pomalu nastupují automaty, které budou vykonávat lepší demagogii než které je schopen. Je docela v prdeli a ví to. Ale stále udržuje tu naději, že když pomůže páníčkům dostat co chtějí, že na něho, nulu, i pomyslejí.
   Six

   Smazat
  4. Deset minut od uveřejnění článku, to je slušný výkon, jindy to je tak kolem 20ti minut. Asi přituhuje, tak se musí mrskat.

   Smazat
  5. Sixi, a jste se jist, že to nenapsal automat?
   J. H.

   Smazat
 3. Apeluji na voliče ČSSD. V TV mluvil Jiří Dienstbier o pravdě, lásce a nenávisti. Já nejsem zlý člověk, je mně líto bezdomovců, dětí, které nemají na obědy ve škole, za co trestáte své spoluobčany!? Proč mají prostor v TV živočichové, kteří nemají s lidmi nic společného, co jsem Vám udělal!?

  OdpovědětSmazat
 4. Komu není rady, tomu není pomoci. Zkušený terapeut MUDr. Ivan David Vám radil, abyste na anglosaského poštěkávajícího mopíka nereagovali, ale nedáte si říct.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí onen místní troll je hloupý nebo již k smrti unaven roznášením choroboplodných zárodků a guána, protože skutečný placený provokatér z Bělobrádkovo stáje cholesterolových vrahů by vám mohl ublížit.

   Smazat
 5. 0:44 sme te hledali v Bohnicich a ti si ujel do doktorově kanceláře neřád jeden,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 6. Kecálku 0:44.CHudí bojují a bohatí bohatnou,bohatnou.Ale to TY,mozečku Zika nepochopíš,nechápeš.Natrhej švestičky a odnes je mistrovi na noční směnu šašopira a.s.uss.Stačí je ale dát Bělobrádkovi,ten tam chodí pravidelně podávat hlášení.

  OdpovědětSmazat
 7. Ministerstvo zdravotnictví šetří a nebude už podporovat žádné očkování,zejména dětí.Nepotřebuje biologický ůtok WHO,protože podle posledních průzkumů ve vládních budovách a ministerstvech máme už blbců dost a limit je překročen.Jdu blít,velebnosti.

  OdpovědětSmazat
 8. Situace ve světě je nepřehledná (v tom, že se obtížně zjišťuje, kdo slouží jakým zájmům), to se nás týká nepřímo, také zde máme vlastizrádce. Je to boj mezi dobrem a zlem. Dávejme si pozor a nerozlišujeme se podle nějakým nepodstatných příznaků, ale podle toho jestli jsme na straně dobra nebo zla. Dva dobří se vždy domluví, protože mají společný cíl.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.