Reklama

.

.

pondělí 1. února 2016

Policie našla ve vlaku v Olomouci podezřelý předmět

1.2.2016   Rukojmí   
Policejní pyrotechnici v jednom z vlaků, které dnes kontrolují kvůli anonymnímu nahlášení bomby, našli podezřelý předmět. Vlak je odstaven v okolí olomouckého nádraží a doprava na okolní trati bude po dobu pyrotechnické prohlídky zastavena. ČTK to řekl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Anonym nahlásil bombu ve vlacích dopravců RegioJet a Leo Express dnes v 08:00.
Problém se týká 14 vlaků celé republiky, přičemž deset z nich měli policisté ve 14:00 podle Bocána už zkontrolováno. Vlaky, u kterých prohlídka skončila s negativním výsledkem, se mohly opět vydat na cestu. "V jednom vlaku v Olomouci byl ale nalezen podezřelý předmět a po dobu prohlídky pyrotechnickou službou bude na trati zastaven veškerý provoz," řekl Bocán.

Podle zjištění ČTK byl zastaven provoz vlaků mezi Olomoucí a nedalekým Štěpánovem. Vlaková souprava RegioJet byla odstavena v kolejišti na kraji Olomouce, kde ji už déle než hodinu prohledávají pyrotechnici. Vlaky kvůli tomu nabírají zpoždění.

Postižení dopravci jezdí převážně na trati z Prahy na Ostravsko, každý z nich také provozuje jeden pár vlaků z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Podle informací na webech dopravců vlaky kvůli prohlídkám nabírají zpoždění mezi 30 až 240 minutami. Čtyřhodinové zpoždění nabral spoj z Prahy do Košic, který zůstal stát v Hranicích na Moravě a policejní prohlídka tam nekončí.

Podle mluvčí Leo Expressu Petry Valentové dostaly obě společnosti anonym o uložení bomby v jednom z vlaků v 08:00 a ve výhrůžce byl časový horizont pro vybuchnutí 180 minut. Dva vlaky Leo Express v Praze už mohly po prohlídce odjet, řekla po 11:00 Valentová.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj ale zdůraznil, že bezpečnost je pro dopravce klíčová. "Pro cestující je to nepříjemné a palubní personál jim poskytne veškerou součinnost při vyhledání návazného spojení a potřebné informace," uvedl mluvčí.

Policisté museli zastavit všechny vlaky, protože anonym neupřesnil, ve kterém by měla bomba být.

Soukromí železniční dopravci Leo Express a RegioJet provozují v Česku osobní dálkovou dopravu a konkurují v ní státnímu dopravci, Českým drahám.

5 komentářů :

 1. Je třeba odhalit pachatele a dát mu k náhradě veš-
  keré náklady,včetně odškodnění cestujících.Jenom
  tak se přestanou idioti zabývat touto poněkud při-
  blblou zábavou.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 2. Tak vzhledem k tomu, jak prošpehované jsou naše komunikační kanály, to nebude tak těžké

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 3. Bylo by zajímavé, kdyby v této hektické době některý z vlaků prostě vybuchl. Co ty na to, Sobotko?

  OdpovědětVymazat
 4. Bez komentáře:

  https://www.youtube.com/embed/JeGqpGpjEas?feature=player_embedded

  OdpovědětVymazat
 5. Vyvolání falešného poplachu je trestné(o důvodném nemluvě). Ale do června roku 14 jezdil vlak ČD Praha, Ostrava, pak vydaly ČD zprávu, že za olomoucem nemá dost pasažérů....... a dnes jezdí Regiojet v tu samou dobu (ve dvacet dvacet). Ukradl jej ve spolupráci s šafáři ČD. Cestující s jízdenkou čd ovšem do něj nemůžou.Naši dopravci si navzájem jízdní doklady neuznávají (v Německu ano), venkované tedy musejí z Čech na moravu o jednu hodinu pomaleji, navzdory miliardovým investicím do koridoru..Může tedy jít o běžný konkurenční boj, kdy zaměstnanci čd nechtějí skončit na dlažbě (pravděpodobně).

  OdpovědětVymazat