Reklama

.

.

pondělí 29. února 2016

Potupné grilování Zuckerberga v Berlíně. Merkelová: Za naše problémy s imigranty může Facebook! Buď budeš skákat, jak pískáme, nebo tě vypneme. Drsný útok na svobodu šíření informací. Konec se blíží

Jan Mařenka
29. 2. 2016 ProtiProud

Jan Mařenka upozorňuje na agresivní výpad německým politických elit i největšího mediálního domu proti Facebooku a užívá si posledních dní svobodného internetu.


Mark Zuckerberg si už nepamatuje, kdy šel běhat a přitom sněžilo. Tak běžel, obklopen gorilami, mezi vločkami pod Brandenburskou bránou, a smál se. Brzy mu však ztuhl úsměv na rtech.

Německá kancléřka Merkelová, kvůli které úpí Německo pod uprchlickou vlnou, se kvůli strachu ze zničené kariéry snížila k nedůstojnému kroku, kterým je nejbrutálnější útok na svobodu šíření informací všech dob. Děje se tak pod záminkou boje proti šíření nenávisti – aniž by bylo jasné, co ta nenávist přesně je. Jde o dosud nevídaný výpad moci a státem kontrolovaných „nezávislých“ médií proti těm, které dosud pod kontrolou nemá.


Zuckerberg na koberečku

Německá média (v čele s největším vydavatelstvím Axel Springer) o tom, že byl Zuckerberg pozván do Berlína na kobereček, nijak obsáhle neinformovala. Usoudila, že čtenáře nezajímá, že je Zuckerberg v Berlíně zastrašován, vydírán a zesměšňován. Omezila se na to, že je Mark šarmantní, má milou manželku, nosí šedé triko, baví ho ranní běhání, virtuální realita, a plně a ve všem podporuje kancléřku Merkelovou.

Sociální síť Facebook, kterou miliardář Zuckerberg založil a vlastní, je největší na světě – má takřka dvě miliardy uživatelů. Už není jen alternativou velkých vydavatelských domů (jakým jen například Axel Springer s necelými 20 miliony čtenářů). Je mnohem silnější než oni.

Mark Zuckerberg se tak v Berlíně dozvěděl, že pokud nezačne ihned na Facebooku cenzurovat „nenávistné“ příspěvky týkající se imigrantů, může se snadno stát, že má v Německu utrum. Je to prý on a ten jeho Facebook, kdo může za problémy dnešního Německa. Nebýt jeho, byl by klid a média by mohla (nejen o imigrantech) balamutit veřejnost dál a bez zábran jako předtím.

Nejsou to jen plané hrozby. K zákazu Facebooku (či kohokoli na internetu) stačí, aby Evropská unie nařídila firmám, které poskytují připojení k internetu, dát Facebook na blacklist a prostě ho tak pro uživatele vypnuli. A důvod se najde snadno: Facebook šíří nenávist a krade! Dnes ho vypne Německo, zítra celý svět. Žádný strom neroste do nebe, ty kluku ušatá.

Makáte na tom?

Poprvé se kancléřka Merkelová setkala s Zuckerbergem loni v září na obědě během jednání OSN v New Yorku. Část jejich rozhovoru byla omylem zachycena živě na mikrofony – než je vypnuli. Uvádíme doslovný přepis (hovořili spolu v angličtině):

Mekrelová: „Po Facebooku se šíří nenávisné komentáře o uprchlících.
Zuckerberg: „Musíme na tom zapracovat.“
Merkelová: „Opravdu na tom děláte?
Zuckerberg: „Yeah.

Facebook na tom „zamakal“ a minulý týden se pochlubil revoluční změnou: Místo tradičních „like“, tedy palců nahoru, dal uživatelům možnost si vybrat mezi dalšími emotikony: „Palec nahoru“, „Láska“, „Úžas“, „Úsměv“ nebo „To mě štve“. Což tedy rozhodně není to, co měla Merkelová na mysli, když mluvila o šíření nenávisti.

A tak musel Zuckerberg souhlasit s tím, že bude cenzuru Facebooku provádět „nezávislá“ německá firma Bertelsmann (a dokonce jí za to platit). Připomeňme, že Facebook již jakousi autocenzuru má – každý uživatel může nahlásit příspěvek, který považuje za nevhodný – a vnitřní oddělení Facebooku pak stránku podle svého uvážení zablokuje.

Nenávist, kterou cítí Frau Merkel a vydavatelství Axel Springer k Facebooku, má racionální základ (stejně jako ta, kterou cítí „obyčejní“ Němci k uprchlíkům). Nebýt Facebooku, nikdy by se například tak ostudně neprovalil „průšvih“ s letošními novoročními sexuálními útoky v několika německých městech, kdy skupiny imigrantů sexuálně napadly stovky německých žen a dívek. Média – v čele s nejčtenějším deníkem Der Bild (vydavatelství Axel Springer) – to přičinlivě zametla pod koberec, kde to chtěla držet tak dlouho, jak to půjde.

Jenže se všechno okamžitě „profláklo“ na sociálních sítích – tedy především na Facebooku – když se začaly masově hlásit napadené ženy. Objevily se výpovědi svědků, fotografie, videa... Až poté – na nátlak veřejnosti – začala policie jednat (a nevyšetřila zhola nic). Der Bild, který ztratil tvář a zatajováním informací zcela popřel své základní poslání, přišel tři dny po událostech s výmluvou, že útoky proti německým ženám byly nepotvrzené, proto o nich neinformoval.

Cena jako výsměch


Podle německých politických a vydavatelských elit (což je v podstatě totéž) Zuckerberg (možná) nemůže za to, že imigranti znásilňují německé ženy a dívky, ale (určitě) může za to, že se to dostalo ven.

To musí přestat,“ řekla Frau Merkel, jejíž politický osud závisí na přízni médií a především pak vydavatelství Axel Springer (jehož majitelkou je mimochodem také žena - 74letá Friede Springer). Kancléřka Merkelová se již ani nesnaží zastírat, že média tu nejsou proto, aby hlídala politiky, ale aby s nimi spolupracovala – ve jménu zpracovávání mas, ve jménu propagandy. Imigrantská vlna tak s sebou spláchla i iluzi, že demokracie je něco svobodného. Není.

A tak dostal Mark Zuckerberg poté, co si byl zaběhat s gorilami pod Brandenburskou bránu, od vydavatelství Axel Springer, které by ho nejraději hned a na místě v přímém přenosu zardousilo novinami, zajímavý dárek: Cenu Axela Springera za podnikatelské nadšení. Nevím jak vy, laskaví čtenáři, ale já v tom cítím ironii, která je mi odporná.

Při návštěvě Berlína se Zuckerberga chopil nejbližší poradce kancléřky Merkelové, obrovitý pan Peter Altmeier. Šlo o schůzku neformální, plnou žertů a legrace. Pan Almeier pak vesele oznámil novinářům, že je Mark zábavný chlapík a že už si konečně uvědomil důležitost odstranění ilegálního obsahu z internetu. Ano, pan Altmeier řekl „z internetu“ – ne „z facebooku“. Řekl „ilegální obsah“ a ne „nenávistné příspěvky“.

Vládnoucím elitám nevadí jen Facebook, ale žere je celý ten nechutně svobodný internet, protože ho nemají pod kontrolou. Avšak – přes veškerou nabubřelost – se pan Altmeier zas až tak nemýlil. Internet užívají tři miliardy lidí, z nichž je na Facebooku více než polovina. Po schůzce s Zuckerbergem pan Altmeier „postoval“ jejich společnou rozesmátou fotku (Peter a Mark) - ehm, na konkurenční sociální síti Twitter. Taková taškařice, Spaß muß sein.


Dnes žalujeme Google, zítra můžeme i Facebook

Na opékací konferenci s Zuckerbergem promluvil také výkonný ředitel vydavatelství Axel Springer, pan Mathias Döpfner, který již dal k soudu Google (vyhledávač s více než dvěma miliardami uživatelů) kvůli tomu, že prý neplatí za „kradený“ obsah. Pan Döpfner jako by mimochodem připomněl, že nejen Google, ale také Facebook šíří cizí obsah bez povolení. Jinými slovy: Pokud Zuckerberg nezačne sofort sekat latinu, dají ho také k soudu – kvůli něčemu jinému.

Pan Döpfner (který je více než o hlavu vyšší než Zuckerberg) současně označil téma duševního vlastnictví za příliš složité, aby se mu ten večer věnoval. Takže se tématu přičinlivě chopil pan Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu. Ten se toho nebál.

Předseda Schulz přednesl návrh, z něhož, jak je prý pevně přesvědčen, mohou profitovat obě strany, tedy Německo i Zuckerberg: „My tady v Evropě se od vás můžeme mnohému naučit. Zejména co se týče vašeho optimismu a vaší inspirující vize budoucnosti. Vy nám ukážete, jak se dotknout hvězd.“

Nebylo jasné, jaké hvězdy měl pan předseda na mysli. Zda hvězdy, co jsou dobře vidět, když nevyjde měsíček, nebo hvězdy na vlajce Evropské unie, které jsou, bohužel, vidět furt.

Schulz pokračuje: „A na oplátku – my se s vámi můžeme podělit o svou dlouhodobou zkušenost s naší kulturní diverzitou a ukážeme vám, jak citlivý je náš postoj k užívání dat a ochraně duševního vlastnictví. Že jde o pilíře naší společnosti.

Yeah,“ pomyslel si Zuckerberg.

Zákaz Facebooku či jakékoli webové služby je snadnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Soudní dvůr Evropské unie například již vydal rozhodnutí v případu sporu filmových společností s rakouským webem Kino.to, který nabízel kopie filmů: „Evropská unie nebrání tomu, aby byl poskytovateli internetového připojení vydán soudní příkaz zabránit svým zákazníkům v přístupu k webu, který porušuje autorská práva.

Jinými slovy: Evropská unie je pro, aby byl vypnut každý, na koho se najde záminka.


Konec se blíží

Firma Facebook se proto pokouší získat u jednotlivých poskytovatelů internetu co největší zastoupení, což je ovšem velký problém kvůli antimonopolním zákonům. Testuje tedy bezpilotní letadla a drony, které budou poháněny sluncem a ze stratosféry vysílat signál – například do oblastí, kde zatím internet není – a samozřejmě i tam, kde už je, ale zprostředkovává ho jiná firma. Je jasné, že dokud Facebook kromě internetu neovládne i zprostředkování signálu, budou ho mít v hrsti. Ze stejného důvodu vypustil Google balóny nad Srí Lankou a díky tomu se lze k internetu připojit i v nehlubším pralese.

Nejen německým vládnoucím elitám a zpřáteleným vydavatelským domům je Facebook a spol trnem v oku. V České republice se o nutnosti zavést cenzuru internetu zmínil například ministr vnitra Chovanec (ČSSD) a drápy ukázal i poskytovatel O2, když vyhlásil, že zvažuje vypínání reklam.

Vše jasně směřuje ke konci svobodného internetu. K zavedení cenzury - a především té politické. Uživatelé (a voliči) si budou stále moci si vybrat co číst - jen to předtím trochu vytřídí někdo jiný a co nevytřídí, to vypne. Do novin si přece také nemůže psát každý, co ho napadne.

26 komentářů :

 1. Prave citam v nemeckych novinach,60 percent nemcov neveri nemeckym mediam.Z toho dövodu citatelia vypovedavaju objednane noviny,jasne,statom podporovane casopisy musia prepustat novinarov.Spiegel musel podla informacii prepustit 130 zamestnancov.Inak si myslim,ze niektore komentare nepatria ani na internete zverejnit.Chapem,ludia su rozzureni na politikov,migrantov,atd.vyjadruju svoju bezmocnost aj brutalnym vyjadrovanim.Spominam si na ,,Kancelarske akty,,ci platia len na media,alebo asi treba zahrnut aj Internet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 60 %, to je po tom všem proklatě málo ...
   Jak dlouho ještě ty zrůdy bude ta hra na demokraturu bavit ? Od internetu odstřihli Srby, když je mordovali r. 1999 a iritovalo je, že o tom dávají vědět světu. Na druhou stranu, co by si počali bez takové skvělé šmírovací sítě, jakou provozuje ten obřezanec ?
   http://jdem.cz/r2975
   http://technet.idnes.cz/facebook-je-nejdesivejsi-nastroj-cia-a-fbi-tvrdi-assange-z-wikileaks-11c-/sw_internet.aspx?c=A110503_125622_sw_internet_nyv

   Vymazat
  2. 1:38 fb stvorila cia spolu s obrezankem a je to opravdu mocna zbran. Neni tezke si to najit

   Vymazat
 2. Kolik uživatelů facebooku se naštve, když jim ho vypnou, a začne se zajímat o politiku/politiky?
  Pokud si chce nějaká politická skupina znepřátelit 2 000 000 000 lidí (plus ještě jednoho člověka, který na facebooku není (mne)), tak je dost odvážná. Byla by to její labutí píseň.
  Globalizace konečně dostihla a předběhla i tuto neoliberální bandu. Ve hře o facebook karty nerozdává Angela Merkelová - ta musí být spokojená s tím, jaký list dostane od provozovatelů a uživatelů facebooku do ruky. Pokud chce Angela dokončit a někdo jiný spáchat svoji politickou sebevraždu, tak ať zaútočí na facebook. To už není pár set tisíc lidiček, čtenářů nějakého plátku, diváků jakési TV, posluchačů čehosi, to jsou zhruba 2/5 světového voličstva.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2 miliardy ovcí jsou na facebooku, který stvořili Američané či globalisté skrze bezplatnou reklamu ve svých nadnárodních a veřejnoprávních tv kanálech. Stejně jako jej stvořili, tak jej mohou poslat do pekel. Zuckerberg a Merkelová jsou jejich loutky.

   Vymazat
  2. Není podstatné, zda dvě miliardy uživatelů jsou nebo nejsou ovce.
   Těmto dvěma miliardám lidí je zhola ukradené, kdo tahá v zákulisí facebooku za nitky, nevědí to, tak je to netrápí.
   Ale pokud jim někdo facebook zaťápne, tak si to budou stejně dobře pamatovat a budou o něm už do konce života bájit jako o frontách na banány, pomeranče, angličáky, dámské vložky, zájezdy na Západ atp. Dodnes to má KSČM na talíři a nevysvětlí to, neboť rozumem emocím sotva co můžete vysvětlit.
   Takže je úplně jedno, zda jsou Zuckerberg, Merkelová, Obama, sralbotka loutky či ne a koho. Zaříznout tento celosvětový produkt je už nad moc, kredit jakékoli "globální elity". Tato parta může zlikvidovat jakoukoli fabriku, banku, redakci, filmové studio, umělce, režiséra, sportovce, vědce - ale nic z toho nenaštve 2 000 000 000 lidí (= obyvatelstvu 200 ČR od nemluvňat po metuzalémy), navíc lidí celého spektra, zcela rozdílných věkem, původem, kulturou, zájmy, věděním, zaměstnáním, zkušenostmi atd. To není jako nakrknout třeba vinaře, nebo farmáře, nebo učitele, nebo zdravotní sestry, nebo Dány, nebo důchodce atd., jejichž problémy značnou část lidí nezajímají a část jim potíže dokonce přeje, poněvadž je z nějakého důvodu nemají rádi.
   Facebook je jiné sousto. Pokud se o někom roznese, že poškodil, nebo poškozuje facebook, nebo ho chce dokonce zavřít, tak má historickou smůlu, cejch až do smrti u tolika lidí, že jen jejich jména byste četl 70 let.
   Pokud Vám něco říká dialektika, tak toto je klasická ukázky přeměny kvantity v kvalitu.
   KR

   Vymazat
 3. Je jasné, že probíhá válka. Ta mediální je pořád jen šustěním papírů a má daleko ke skutečné. Evidentně skutečnou válku potřebuje velká část populace, aby vystřízlivěla.
  Jen se divím, že tento server tak vehementně leze do zadku maloměšťákům, kteří si za hlavní životní cíl stanovili lopotně postavený domek o půdorysu 10x12 m kdesi na priferii u dálnice a teď by sekýrovali ostatní lidi osazením retardérů do silnice, nebo elektických tarifů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. co jsi postavit ty?

   Vymazat
  2. NR že leze do zádele maloměšťákům ?! Rúdo, to si naklepal ze spaní, viď.

   Vymazat
  3. Ajé,Cloaca Maxi knížecího potrata opět pindá zhovadilosti ze školení ussa....jsi ubožák a jako takovej i chcípneš,debile!

   Vymazat
 4. Za migranty může Merklová a žádný Fb !Ona si je pozvala a že lidem lže o činech islamistů v Německu,na netu se to dozvíme , to je její problém a Němci by jí to měli spočítat ve volbách a uzivatelé Fb by měli také vyvodit závěry na podporu netu a Fb !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Merkelová pracuje pro Nový světový řád, karty odkryla pozváním uprchlíváků do Reichu v okamžiku jejich zadržování na maďarské hranici a následných plánem na dovoz muslimských migrantů přímo z afrických a blízkovýchodních destinací a táborů na Sicílii, Řecku, Turecku, Jordánsku a Libanonu, to jsou ti, kteří jsou k nám prolhanou vládou nyní přerozdělováni za vydatné kolaborantské pomoci sluníčkářů z neziskovek, papeženců a protestantských sekt (souhrnně nazývaných církevní zlodějina) a vydáváni za pronásledované křesťany, kteří nechtějí bydlet uprostřed historického centra v přemalované jihlavské stáji na zvířata.

   Vymazat
 5. Za migranty můžou voličové. Němci Merkelovou, my Sobotku.

  OdpovědětVymazat
 6. Merkelová je nebezpečný blázen!Kdy už to svět konečně pochopí?!!

  OdpovědětVymazat
 7. Otázka: co jsi postavil - nýmand 6.56.
  předpokládám, že péro.
  Pak nechť se nediví NR, že se mi na jazyk dere pachuť.
  Představ si, moulo, že jsou lidi, co se zabývají i věcmi, na které ze své pastoušky o půdorysu 10x12 m nedosáhneš.

  OdpovědětVymazat
 8. Hroti se to do podoby: "bud budete dejchat my, nebo vy"

  OdpovědětVymazat
 9. My by sme sa mali spajat proti tej bande a nie sa navzajom osocovat a hadat kvoli prkotinam

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:15
   přála bych si to také!
   Chtělo by to opravdu hlídané referendum .
   Podle mého názoru,po zkušenostech,které dnes se vším máme,by to jistě vyšlo...
   a byli bychom silnější!
   vždyť je to jako s tím knížetem Svatoplukem a jeho rozhádanými syny!
   jituš

   Vymazat
 10. Pořád stejný scénář psaný stejnou rukou někde za oceánem.Němci,jako suchozemské beranidlo pro rozbití valu,oddělujícího vysněný východ.Aby se tento nástroj dal uchopit(Německo),musí být nějak oslabeno.Po 1.SV to bylo asi jednoznačné.Po 2.SV cca 50let řízené regenerace a sjednocení tento proces ukončilo.Těžko by byla současná kancléřka u moci.Svůj podíl práce na oslabení si však odvede a určitě se již hledají vhodní kandidáti pro další(možná i finální)fázi.

  OdpovědětVymazat
 11. zajima mne kdyz v nemecku ma cenzurovat Bertelsmann pak kdo to dela v cesku? mozna nekdo z vas vi?

  OdpovědětVymazat
 12. To se to za komančů vládlo, masmédia pod palcem tam se psala pravda jenom o západě, jinak jen o skvělém budování socialismu a růžové budoucnosti se SSSR na věčné časy. No jo jenomže všechny banky všechen průmysl zemědělství atd bylo naše. Žádní lidé bez práce, žádní bezdomovci, o invazistech ani nemluvě. Když vidím v televizi, že někde budou lidi jezdit do nemocnice 100 kilometrů a jiné lahůdky, hlavně ty chemické v potravinách tak nevím,nikomu nic nevnucuji, ale kdo má mozek v hlavě ten by asi měl přemýšlet a ne jenom papouškovatn co mu v televizi nabulíkujou. A o tom to je, o tom co si necháme líbit. Někdo řekl, že vláda by se měla trochu lidí bát, což jí brání dělat prasečiny,a to je potom ta demokracie. Komunisti se lidí docela báli, zatímco ta dnešní vláda má z lidí neskutečnou bžundu jak sou blbí a neustále znovu šlapou na ty předvolební hrábě aby s nima po volbách dostali přes držku, kterou jak řekl Karel Kryl opět ryjeme v zemi.

  OdpovědětVymazat
 13. 1.USA z ekonomických důvodů se snaží zabránit spojení Německa a Ruska.
  2. Sankce EU proti Rusku mají za úkol poškodit obě strany.
  3. Jsou tendence vyvolat vojenský střet EU s Ruskem.
  Proč? Rusko má 150 mil. lidí,bohaté USA 300 mil. lidí, nejziskovější vývoz jsou války a zbraně, druhý je filmový průmysl, bohatá EU má 500 mil. lidí. USA válčí proti EU a Rusku, aby si udržely nadvládu (peníze, moc)!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud se Merkelová chtěla stát legendou, tak se jí to bezesporu podařilo.
  Proklínat ji budou ještě celé generace Němců.

  OdpovědětVymazat
 15. To jsou ti přátelé a spojenci našich politiků.Nepo-
  učí se z historie a zžírá je hysterie.Němec vždy zůstane Němcem a vždy bude pro Evropu nebezpečím.
  Někteří věří,že se změnili.Nezměnili!U národa to-
  hoto typu nelze změnit jejich přirozený naturel.
  Arogance,drzost a pocit nadřazenosti mají v sobě.
  To z nich nikdo nikdy nedostane.Proto co nejdál
  a nejdříve vypadnout ze čtvrté německé říše EU.
  Pokud to neuděláme,je s národem amen.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 16. Asi naozaj budeme musiet vyjst do ulic vyjadrit nas nazor.

  OdpovědětVymazat