Reklama

.

.

sobota 6. února 2016

Potvrzeno: Rusové nasadili rakety vzduch-vzduch kategorie „vystřel a zapomeň“

-  Geo -
6. 2. 2016  Eurasia24

Konec všem dohadům, ruské Vzdušné a kosmické síly mají k dispozici moderní radarem naváděné protiletadlové rakety R-77 (či jejich modifikace RVV-SD) a vyzbrojily jimi bojové letouny Su-35S v Sýrii. Tento fakt potvrzují záběry z místa dislokace Suchojů v Latakii (uvnitř video).

Ruské ministerstvo obrany objednalo tyto řízené střely teprve nedávno. V odborných médiích se v posledních měsících množily dohady, proč se R-77 neobjevily v Sýrii, kde každý den reálně hrozí, že dojde ke vzdušnému boji. Těmito střelami totiž mohou být vybaveny i letouny Su-30SM, které v Sýrii operují.

Nyní je ve všem jasno: Rusové tyto letecké protiletadlové zbraně v Sýrii nasadili s Su-35S a opět tím ztížili pozici všem, kteří uvažují o podobné agresi, k jaké došlo loni v listopadu při sestřelu ruského stíhacího bombardéru.

Letoun Su-35S na videu níže nese střelu R-77 na vnitřním závěsníku. Mimo to je vybaven krátkodosahovými tepelně naváděnými střelami R-73 a střednědosahovými, rovněž infračerveně naváděnými R-27T – nese tedy dokonalou kombinaci pro pokrytí všech hrozeb:


Oproti dosud používaným střednědosahovým radarově naváděným střelám R-27R či R-27ER, kterými jsou v Sýrii vyzbrojeny víceúčelové letouny Su-30SM a stíhací bombardéry Su-34, spadají nové střely R-77 (RVV-SD ) do kategorie „vystřel a zapomeň“.

Zatímco R-27 (verze R a ER) disponuje poloaktivním radarovým naváděním, kdy je nutné, aby útočící letoun sledoval radarem cíl a byl tedy sám vystaven riziku napadení, R-77 je schopna po odpálení do určeného prostoru sama sledovat a následně zasáhnout cíl – kdežto letoun může rizikový prostor včas opustit.

Princip použití R-77 dobře ilustruje následující video:

36 komentářů :

 1. Zdá se, že kvalitu tam ruské VKS mají. Ještě aby i kvantitu!, protože síly IS~DAEŠ a spol., které tam otevřeně podporuje turecko-saúdská koalice (a skrytě US koalice), jsou stále způsobilé značného odporu.
  A v případě výzbroje pozemních jednotek to platí dvojnásob.
  Pokud totiž syrské území napadne a začne obsazovat turek, saúd i US huni, bude to začátek nehezkého konfliktu.
  Doufám jen, že se Obamovi přece jen bude chtít dovládnout v domě, který je dnes stále ještě Bílým. Mohl by se stát šedo-černým. Popelem.

  OdpovědětVymazat
 2. Potřeba ty americké Huny vyhnat nejprve od nás,to je Shapira a ty, které zde vodí na niti: Sobotka, Zaorálek, Vondra, Bradáčová, Bursík, Pehe, Gabal,Stropnický,Bělobrádek, Kocáb atd. Český národ už nemá kam uhýbat, než nás zaplaví muslimská potopa řízená CIA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,buďme zase Češi,nelézt pořád někomu do zadele.Podporuji dnešní demonstraci proti islámu,aspoň tímto příspěvkem.
   zemedelec.

   Vymazat
  2. Pro zemedelec, bohuzel jsme vzdy lezli nekomu do zadku a naveky lezt budeme,to uz je v nasi nature, jinak to nejde.

   Vymazat
  3. Na takové střevo jako je příspěvek od 16.36 netřeba příliž reagovat.

   Vymazat
  4. Anonymní6. února 2016 16:36 - ty jsi cejtit Shapirovým lejnem až sem

   Vymazat
 3. Soudím, že i tato informace "unikla" z důvodu zabránit Turkům podlehnout chutím si něco začít. Proto je Erdogan vzteklý jako pes, a snaží se dostat k Putinovi. Na záběrech má "veřejně" potvrzeno, co mu, velmi pravděpodobně, v tichosti "vysvětlil" Lavrov. Ještě jednou něco zkusíte, a dostanete do rypáku. A do Syrie už ho nestrkejte ani náhodou. A že po tom touží, protože zásobovací a únikové trasy do Turecka se postupně ztenčují. Proto také chlapec žadoní, aby se ho veřejně zastalo NATO. Jenže to by znamenalo válku, v lepším případě s nejistým koncem. Pro znovuobnovení osmanské říše. A to se nikomu nechce, alespoň to důvodně předpokládám. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boje se přenesly i do tureckého Kurdistánu. Desetitisíce lidí utíkají z míst bojů a divil bych se, kdyby Rusové, třeba i přes prostředníky, Kurdy neozbrojili. Když mohou léta podporovat Turci různé ty islamistické fanatiky z Češenska, Ingušska a okolí, proč by Risové na oplátku nepodporovali samostatný Kurdistán?! Marek

   Vymazat
 4. Zase stav na ostří nože. Stále dokola. Kdo s kým a proti komu už je dost jasné. Co se dá tedy čekat?

  Pokud Turci vkročí do Sýrie, bude to mít asi rychlý průběh. 10 minut bude mít NATO na prohlášení, zda se distancuje, nebo přidává. Pokud se přidá (je přece "obranným" paktem, není-liž pravda), bude následovat 20-30 minut relativního klidu (balistické rakety ze stratosféry nejsou slyšet). Pak se snad (nebude li umrtvena veškerá komunikace) dovíme, že hlavní vojenské základny obou stran nejsou pro radioaktivní prašnost vidět. V horším případě i velká města, i velmi daleké okolí Yellowstone. Mainstreamová média možná i to přejdou bez povšimnutí (jako 9000 mrtvých Ukrajinců atd.).

  Rychlá smrt není to nejhorší. Horší bude pomalá, na zbylých území. Až opadne většina prachu, vydají se čínská, ruská, ev. další početná vojska obsazovat méně zamořená území. Následky si neumí nikdo z nás představit. (Třeba i imigraci milionů silně radioaktivních uprchlíků.)

  Amerika potřebuje válku ani velkou, ani malou, takovou přesně akorát, a delší. Kterou by sama přežila, která by ale rozvrátila unipolarizaci, zachránila dolar. Ta ale není už přijatelná pro Rusko (ani Čínu). To nebude mít na vybranou. Putin mnohokrát opakoval, a celý průběh Sýrie je dokladem že to myslí vážně: "je-li střet už nevyhnutelný, nutno začít jako první".

  Generlisimus ve výslužbě a samozvaný poradce NATO - Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že za oceánem kalkulují s tím, že ti slušnější prostě nakonec vždy ustoupí. Zlo má moment překvapení, je záludnější a rychlejší. To zajístí nedostižný náskok. Proto nic jiného nečekejme a hledejme schůdnou cestu na druhou stranu.

   Vymazat
  2. Na průplav Kanada - Mexiko prý stačí dvě ponorky. Není třeba ani 20, ani 30minut.

   Vymazat
 5. Zase ruská klasika. Rakety vzduch-vzduch tam, kde Daeš operuje zřejmě leteckými silami.Žádné nemají a rusové by se vyhnuli sestřelení svého letounu kdyby respektovali hranice jiných států. Ale provokace, to patří k ruské nátuře odjakživa.Byla to stejně jenom záminka k eskalaci síly a ruské brutality.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těmi raketami vzduch-vzduch muselo Rusko vybavit svá letadla vzhledem k nevypočitatelnému a zákeřnému jednání Turecka ,ty moulo. Od diktátora Erdogana může kdykoliv přijít další vojenská provokace.Takhle si musí dát pozor.

   Vymazat
  2. Trolle,že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně,jako psí hovno přilepené na botě. :-)

   Vymazat
  3. Ruský letoun neohrožoval turecké území, a i kdyby skutečně na pár vteřin narušil jejich území, protože "nevytočil zatáčku", tak v žádné civilizované zemi, zdůrazňuji, že v žádné, se nestřílí bez předchozího vizuálního kontaktu a varování obranných stíhačů, pokud nejsou země ve válce. Ruské bombardéry totiž likvidovaly "kamarády" Turecka, a Turecku se to logicky nelíbilo. Tak zkusili "zvednout pěst". Zřejmě i proti vůli američanů, kteří věděli, že Rusko z bezpečnostních důvodů, a vyhnutí se nechtěnému konfliktu s aliančními letadly, nemělo svá letadla vyzbrojena raketami vzduch vzduch. A nemělo tam obranný systém S 400. A teď už mají. Díky blbému rozhodnutí Turecka.
   Nezdá se mi, že by vám tohle nebylo známo. Asi ne, pak mě napdá slavná hláška z Mrazíka: "Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem". Běžte za roh, zabručte si, a vražte si facku. Třeba se vám konečně rozsvítí,vy medvěde. J.B.

   Vymazat
  4. Pro pablba 10:51
   Po ovoci poznate je ! Brutalni Rus se prohani po Krymu v obrnenych transporterech,neprustrelnych vestach, v noci se radsi neprohani vubec. Zatimco mirumilovny, rozesmaty American se, treba v Afganistanu, kde uz konecne po 15 letech valceni implantoval demokracii, potlouka v tricku po nocnich barech.

   Vymazat
  5. "Brutalita patří k ruské nátuře odjakživa..." - kde vy blbečku 10:51 chodíte na tyhle rasistické kecy? To se rodí ve vaší zblblé hlavě nebo to máte nacvičené ze soustředění Pravého sektoru nebo Gladia? Jděte si dál předčítat hovínka.cz a iděs. To jsou vaše duševní parkety. Marek

   Vymazat
  6. A debilkracie patří k tobě,Chujmere,knížecí potrate!!;;

   Vymazat
  7. to 11:13
   To máš z toho věčného koukání na ty blbé filmy v TV.

   Vymazat
  8. Takhle reaguje pouze pravičácký blbeček, kdyby Turek, ten pes pohanskej, jak by řekl Švejk, myslel vážně boj proti IS, tak by Rusovi sám nabídl svůj vzdušný prostor s tím, že by řekl - až budeš ty islamisty mydlit, tak se klidně se svejma Sučkama u mě votoč. To ale to prase turecký nepařený nedokáže, ale to už je jiná kapitola ty pravičáckej kreténe.

   Vymazat
  9. Pokud nemáš načteno nezasahuj do debaty a kup si Sluníčko.

   Vymazat
  10. to je ale vůl. Ale co chtít od pubertáka

   Vymazat
 6. Pro opravdového pablba v 10:51. Pablbe, dnes jsem si přečetl komentář z nějaké přednášky Sašenka Mitrofanovic. Tak ten pablb nejspíš to budete jste vy, jinak to není možé, on se totiž zmiňoval o nějakých trollech na různých servrech placených RF. A já stále žádné trolly nevidím. Já spíše neustále vidím jednoho a samého blba, který provokuje a chová se jako hňup. Ostatní jsou normální diskutující, kterých je všude drtivá převaha. Dovedete si pne Mitrofanove překvapit, že by to vše platila RF? To by se nedoplatila, ale takových pár kreténů jako jste vy , to už ušáci snadno zaplatí. Těch pár grošíků při dluhu 19bilionů nejsou žádné peníze. Tak a teď vyskoč a zmizni.Ivo

  OdpovědětVymazat
 7. Proč si tu pořád někdo myslí, že Rus bude bojovat s nějakým NATO? NATO je jen druhou armádou USA? Proto odpověď na útok NATO půjde přes oceán na území USA. Proč by Rusko mělo čekat? a oslabovat se s nějakým Nátem. Putin kdysi řekl jednomu Americkému novináři, že zničit USA by technicky šlo za méně než půl hodiny. A vyřazením USA nastane okamžitě klid. Putin ví, že hada zabije úderem do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 8. Pjakin včera ! USA se chystá na občanskou válku budou se bit všichni mezi sebou proto ta vojenská cvicěni uzavření Markétu to vše je příprava na občanskou válku které není již vyhnuti !!!

  OdpovědětVymazat
 9. To ze Rusi jsou jedini kdo ma radarem navadene rakety a ze proti tem raketam neexistuje obrana, to si muze myslet jen par dementu na NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, kulíšku, ty tomu úžasně rozumíš. Až půjde pár Turků k zemi, taky nám něco o tom napíšeš? Už se těším.

   Vymazat
 10. Dementní jsi ty celou svou bytosti, zřejmě jsi upadl na hlavu, když jsi vycházel z Pražské kavárny

  OdpovědětVymazat
 11. Jsem na rozdíl od nenávistníků na rusy hrdý. Nechtějí válku. Užili si ji dost a ví co je to za utrpení. Proto demonstrují zločincům co chtějí ovládat svět, že nejsou ořezávatka, ale připraveni bránit svou zem. A mrazí mne pomyšlení, že se proti nim vrhne sebranka NATO. Tím dnem už zbyde jen proroctví-vozová plachta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové nechtějí válku a proto anektují jedno území jiného suverénního státu za druhým. Kolik území už takto v poslední době vyválčili. A teď tu čteme,že už konečně mají nějaké rakety,které samy zasáhnou cíl. Tedy, to je ale super, konečně je mají i Rusové. Zajímali by mne,kolik asi dokáže taková raketa zničit dronů a kolik takových raket ten SU-35 nese. Dronů,které jsou nonstop ve vzduchu i několik dnů a mají i několik raket, jsou mraky. Lituji Rusko, vážně.

   Vymazat
  2. Troll 23:06 Nevěřím, že takovou hovadinu jsi vytvořil zadarmo. Jen naprostý ignorant by neviděl kolik území obsadila US armáda za posledních pár let a kolik vybudovala vojenských základen po celém světě. Invaze je prostě invaze a nelze se schovávat za falešnou demokracii a loutkové vlády. Po vyprovokování nezákonného fašistického puče na Ukrajině ve snaze rozšířit vojenské obkličování Ruska o další US základny, bylo referendum o připojení Krymu k Rusku zcela nezbytné a logické. Rusko už nemá paranoidním oligarchům usilujícím o ovládnutí celého světa kam ustupovat. Pokud se nechce dobrovolně podřídit diktátu světové "elity", nezbývá než se bránit. Pokud bude válka, bude to v plné míře vina psychopatů, kteří touží po světovládě a používají k tomu US a jejich satelity.

   Vymazat
  3. Ale ne, to byla vůle lidu Ukrajiny a potvrzená všemi následnými jakýmikoliv volbami. Referendum na Ruskem obsazeném Krymu bylo a stále je nezákonné a o jeho oprávněnosti mluví jen Putin,celý svět ho neuznává a ani nemůže,protože odporuje mezinárodnímu právu. Anexe je nezákonná vždy a všude. Rusko si připojilo Krym a nešlo tedy o právo na sebeurčení,to nenapadlo ani děcko.

   Vymazat
  4. Pro omezeného propagandistu 16:04 - vy a ta vaše pražská lumpankavárna není "celý svět". Odtržení Krymu a jeho návrat do Ruska proběhl podle všech pravidel mezinárodního práva a podle vůle lidu vyjádřené v referendu! Nešlo o žádnou anexi, ale o svobodné a právoplatné rozhodnutí suverénního lidu autonomní republiky Krym, která byla z Ruska svévolně vyňata komunistickým diktátorem Chruščovem a to i proti tehdy platným zákonům. Tak kušujte, zalezte do nory mezi ostatní Havlovy sirotky a tam štkejte nad ztrátou svatého Veškrny. Ale tlachat mezi soudné a rozumné lidi nechoďte! Pavel P.

   Vymazat
  5. Národ má právo na sebeurčení a jde přirozeně o přirozené právo,do kterého například ani OSN nemá právo "kecat". To k té morálnosti. Ruský národ je ale už sebeurčen a pokud Rusové na ukrajinském Krymu nechtěli být součástí Ukrajiny,měli se odstěhovat. Chruščov sám tehdy nebyl schopen vykonat ten dar,který měl navíc být oprávněnou odměnou za "věrnost" Ukrajiny společné existenci s Ruskem ,podle historiků o tom bylo možné i jen uvažovat pouze za svolení širšího vedení Sovětského svazu. Vy jste už zase zvyklí na diktátory typu Putina,kteří rozhodují samostatně,ale tehdy to tak prostě nebylo. Zároveň i tvrdíte,že Krym byl ode vždy ruský. Větší lež neexistuje.

   Vymazat
 12. Že se zabýváte jedním debilem.Nechte ho žít,je také
  dítkem božím.Jen ten bůh je vlastně sadista.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. www.novarepublika.cz/2015/01/trollove-zavazek-bsp-nr-k-nove.html

   Vymazat