Reklama

sobota 13. února 2016

Případ řízených policejních provokací má hlubší pozadí: Za vším hledej americkou ambasádu. Proč selhala „Zemanova velezrada“? Babiš se vyhnul pasti. Nejsme jen kompars

Petr Hájek
13. 2. 2016 ProtiProud

Petr Hájek komentuje hysterii politiků, kteří spolu s hlavními médii hrají divadlo, které napsal a režíruje někdo jiný – na náš účetVelezrada, demise, ohrožení bezpečnosti státu, rána do zad našim (americkým) protektorům, podle zdejších (protektorátních) tradic titulovaných za všech režimů „spojenci“. Silná slova právě víří veřejným prostorem, mohutně přifukována hlavními médii – jako vždy s „vedoucí úlohou“ těch takzvaně veřejnoprávních.

Veřejnost si toho příliš nevšímá, ačkoli by se málem zdálo, že k nám každou chvíli vpadnou neznámí útočníci a obsadí naši zemi. Lid spíše zajímají ti známí agresoři (takzvaní imigranti), kteří ale parlamentní a vládní politické elity naopak nyní nevzrušují. Zajímají se zato o protestující tisíce občanů v ulicích a jejich mluvčí – a organizují policejní provokace, které mají rodící se protestní vlnu zdiskreditovat a (coby fašistickou a násilnickou) „postavit mimo zákon“.


Stínový humbuk

Prezident Zeman odejel do Bratislavy na mezinárodní konferenci “Sociálna demokracia v 21. storočí – bez škrtov a bližšie k luďom!“. Promluvil zde o imigrantech a opět se vyslovil pro nekompromisní postoj při obraně našich hranic a deportace těch, kteří v Evropě již jsou. Podpořil pochopitelně (předvolebně, proto tam jel) premiéra Fica – který ovšem narozdíl od českého předsedy vlády (rovněž sociálního demokrata) proti nebezpečí přílivu migrantské tsunami na Slovensko něco skutečného dělá.

V Praze se v tutéž chvíli konala neveřejná schůze Sněmovny. Nikoli kvůli ochraně země před migranty, ale před oním virtuálním „ohrožením bezpečnosti“. Vláda na ní měla vysvětlit „úniky informací z Bezpečnostní rady státu“ (BRS). Ale protože samozřejmě nic nevysvětlila a premiér Sobotka pochopitelně ujistil, že ministra Stropnického neodvolá, přisadili si i jinak střízliví komunisté. Už také oni žádají demisi: Nejen ministra, ale rovnou i premiéra. A chtějí navíc zřízení parlamentní vyšetřovací komise (žádná nikdy nic nevyšetřila), která by měla zjišťovat úniky z BRS.

Rozhoupali se tak zjevně jen pro to, že pochopili, že žádná koaliční krize (natož pád vlády, kterou z pozadí neformálně podporují) nehrozí – a že by byli hloupí, kdyby nechali do médií hulákat jen Miroslava Kalouska (TOP 09) a Petra Fialu (ODS). Bonusem pak měla být (stejně tak neformální) „podpora“ prezidenta Zemana v jeho stále ostřejším střetu s kolaborantským premiérem. Což je docela vtipný tah, protože tak využívají synergie křiku TOP 09 a ODS – ale obracejí jej od Zemana k Sobotkovi.


Klíče na Tržišti

V pozadí velkohubých výkřiků o prezidentově velezradě, ministrově demisi a ohrožení bezpečnosti země „zradou“ zaoceánských (a NATO-bruselských) „spojenců“ je však něco více: boj o vliv na tajné služby, část policie a vedení prokuratury. Tedy o tu skutečnou moc, kterou volby už dávno neovlivňují – pouze k ní otevírají dveře. Klíče od nich ovšem visí na Tržišti. Tak se jmenuje ulice v Praze, kde sídlí americká ambasáda.

Pouze od tohoto místa se v naší zemi všechno odvíjí. Počínaje protivládním pučem – poté, co dal hloupý premiér Nečas veřejně najevo, že Američané nebudou stavět Temelín – a vzápětí ho smetla bojůvka prokurátorů a zakuklenců plukovníka Šlachty. Konče (prozatím) zakuklenci na Malé straně, kteří (pod vedením Šlachtova tajného policisty) divadelně „zaútočili“ na dav anarchistů a později i na sídlo levičáckých „brigád“ na Žižkově známé pod pojmem Klinika.


Gordický uzel

To všechno spolu úzce souvisí, jen se to poněkud zauzlovalo. Ten uzel se už rozplést nedá, lze ho pouze rozetnout. Právě tak vyřešil slavný hlavolam Alexandr Veliký, když mu ho v Gordionu ukázali. S legendou, že kdo uzel rozváže, stane se vládcem Asie. Jenže – je tady nějaký Alexandr? Někteří si to o sobě určitě myslí, ale marně. Proto zatím spíš ten chumel dále zauzlovávají a současně s obavami a žárlivostí pošilhávají po Hradě, kde sídlí hlavní kandidát, prezident Miloš Zeman, aktuální „mluvčí lidu“.

Sice občas tne do těch chuchvalců zájmů, ale současně si dává záležet, aby uzel nepřesekl celý. Jednak ví, že by to bylo riskantní (neboť předčasné), jednak tuší, že by pak nebylo o co dál hrát. Jeho velezrada (podle rychle chátrajícího M. Kalouska – bez podpory knížete a starostů) spočívá prý v tom, že odpověděl na otázku z publika „Co říkáte na to, že český stát zaplatil 145 miliónů korun za unesené dívky?" svým zatím patrně nejlepším bonmotem: „Pokud vím, tak 150, ale záleží na tom, podle jakého kurzu to počítáte“.


Potvrdil to Sobotka

Odhlédněme od trapné zoufalosti zanikající politické zombie mávající slovem velezrada jako (krásou nechtěného) doznáním svých činů. Odhlédněme od toho, že cena zaplacená za ony dvě nezodpovědné unesené ženy s českým pasem kdesi na hranicích Pákistánu, je mezi únosci okamžitě známa. Že částku tají vláda jen kvůli domácímu publiku, aby se nezačalo zajímat, zda těch pět miliónů dolarů z veřejných peněz (daní) nebylo možné nahradit nějakou jinou akcí.

To podstatné je – a to zatím v protizemanovském rachotu nezaznělo – že informaci „uniklou“ do Respektu potvrdil nejprve premiér Sobotka. Vyskočil jako čertík a prohlásil, že dává okamžitě vyšetřovat cestu „úniku informací z Bezpečnostní rady státu“. Tím totiž současně doznal, že BRS právě tuto částku projednávala – a někdo to vynesl.

Kdo? Vzhledem k tomu, že vše zveřejnil Respekt napojený na „státní špióny“ (UZSI) a civilní rozvědku BIS, není třeba hádat třikrát – i když cesta „informace“ na stránky časopisu mohla být kvůli zametení stop ještě klikatější. Ale podstatné je, že ten, kdo zaplacení výkupného potvrdil, byl sám hloupý předseda vlády, nikoli lišák prezident. Ten pouze ještě hlouběji potopil Sobotku v jeho problému, a protože (oprávněně) soudí, že premiér je v souvislosti s migrantskou krizí pro republiku „bezpečnostním rizikem“, dal mu to s gustem vypít.


Demise

Zajímavější je požadavek ODS a TOP 09 plus lidovců a komunistů (konečně autentická sestava!) na demisi ministra obrany. Nikoli pro to, že by k ní snad mohlo dojít, ale kvůli kauze, která ve vztahu k „Tržišti“ a na něj navázanými bezpečnostními a represívními složkami státu, odkrývá něco mnohem podstatnějšího.

Ministr Stropnický (ANO) v rozhovoru potvrdil, že Libanonec Fajád, po němž tak toužili Američané, byl vyměněn za pětici Čechů unesených v Libanonu. Ministr spravedlnosti Pelikán (opět ANO) jej svým podpisem dokonce propustil z vězení. Hysteričtí Kalousek a spol. z toho vydedukovali nepodloženě optimistický závěr, že tím ohrozili naše „spojenecké svazky“ se zámořským protektorem. Bohužel nikoli.

Opět: Nechme stranou, že jen opravdový idiot mohl pochybovat, že události probíhající v podstatě v přímém přenosu a vrcholící „amnestií“ a následným odletem „Jamese Fajáda 007“ do Libanonu – odkud byli současně vráceni naši unesení občané – nejsou v přímé příčinné souvislosti. Podstatná je arogantní reakce americké ambasády – a to, co se vzápětí odehrálo v pražských ulicích. Spojitost s nezdařenou provokací lidí plukovníka Šlachty (ÚOOZ) je totiž nade vší pochybnost.


Babišův tým riskantně zabodoval

Jsme zjevně svědky velmi zajímavého přeskupování sil. Andrej Babiš byl dosud oddaným poddaným amerických zájmů u nás. Vzpomeňme na jeho víkendové rodinné dýchánky s famílií velvyslance Schapira na Čapím hnízdě, cestu do Spojených států (opět v režii ambasadora) naplněnou schůzkami a jednáními, o nichž není nic známo (platil si vše sám, nedělaly se tedy žádné úřední zápisy). Obecně se má za to, že za „svou ochranu“ zaplatil slibem dostavby Temelína americkou firmou Westinghouse – příčinou pádu vlády Petra Nečase.

Jeho náhlá láska k USA má tedy velmi racionální základ. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová (a její „partner“ plukovník Šlachta) jsou hlavní „americkou spojkou“ k ovládnutí politických figurek na české politické scéně. Andrej Babiš má mnoho podnikatelských problémů, které by se mu mohly stát osudné: kauzy Čapí hnízdo nebo Agrotec jsou jen vrcholkem ledovce. To vše má paní Bradáčová v rukou jako pojistku a záruku, že bude „hodný“.

Jak tedy rozumět tomu, že to byla samozřejmě Stropnického vojenská rozvědka (VZ), která podivnou pětici Čechů zřejmě vědomě nechala padnout do zajetí v Libanonu? Proč ministr Pelikán zabránil tomu, aby Fajád nemohl být vydán k umučení do Spojených států, ale propuštěn, takříkajíc „vyměněn“? Tím spíše, že hra, která se za tím rýsuje, vede jakoby úplně jinam: K Ukrajině (James Fajád má ukrajinský pas) a Hizballáhu. Tedy k Íránu, s nímž chceme mít teď, když nám to Washington dovolil, co nejlepší vztahy.

 

Dává to nějaký smysl?

Tím se ovšem už dostáváme do hloubi zauzlovaného klubka, které se tak pěkně demonstrovalo při demonstracích (proti imigrantům, a tím současně i proti premiérovi), na něž „kdosi“ odpověděl řízenými policejními provokacemi s „mužem v hnědé bundě“. Ty naopak byly primárně nasměrovány proti prezidentovi. Mělo jít o start „puče proti Hradu“.

Ještě zajímavější je ale kauza Klinika. Ta měla být současně použita jako léčka na Babiše – a jeho „přetažení“ do antizemanovského Sobotkova tábora. Babiš to však prý včas prohlédl (respektive byl varován) a obloukem se pasti vyhnul. Rukopis obou policejních provokací (a zřejmě i personální obsazení) byl tentýž: Vše pro „antifašistu“ Sobotku, který se tak měl dostat do čela tažení „všech demokratických sil“ proti prezidentu Zemanovi – za účasti Andreje Babiše. Ubohá konspirace, malovaná od ambasádního stolu, zcela bez znalosti reálného stavu české společnosti.

A navíc to kdosi celé zpackal, proto ten rachot, který právě sledujeme. Puč proti Zemanovi se (zatím) nekoná, kauza velezrada zní náhle dutě a směšně, Sobotka je nadále „kůl v plotě“.

Nezapomínejme při tom, že Lenka Bradáčová (respektive Tržiště) má premiéra v rukou stejně pevně jako ministra financí: Záměrně nevyšetřovaná kauza OKD nad ním visí jako Damoklův meč. To jen jako poznámka k otázce, proč (nejen v migrantské apokalypse) premiér jedná s takovou tupohlavostí proti zájmům republiky.


Jak dál?

Z toho všeho plyne, že poslední zpravodajské hry značky Rukojmí – zvláště pak ta s Fajádem – pouze poodkryly pozoruhodný pohyb na naší mocenské (kdysi politické) scéně.

Především Andrej Babiš dal najevo, že je mnohem silnější, než se zdálo. Útok z Bakalových médií – či spíše jejich prostřednictvím z BIS a UZSI (tedy z Tržiště) ustál zatím brilantně. Zisk z kauzy Fajád – míněno politický respektive zpravodajsko-mocenský – je zřejmě tak významný, že si mohl dovolit zvednout na okamžik palec i k Tržišti. Ostatně dál drží v rukou pojistku nad jiné – Temelín. A možná přihodí i přijetí „Pelikánova“ zákona o státním zastupitelství, jímž se stane Lenka Bradáčová řídící postavou naší politické scény – ať už jakékoli volby v budoucnosti dopadnou jakkoli. Všichni budou její rukojmí – včetně těch, kdo ji instalují.

Zoufalou postavou zůstává premiér Sobotka – posluha „na krátkém vodítku“.

Jediným velkým protihráčem Tržiště je prezident Zeman. Jestli mu bude stačit, že má za sebou většinu veřejnosti, teprve uvidíme.

A nakonec: Absolutně nejzoufalejší postavou v této hře je – veřejnost, politický lid státu Česká republika. Nemá vůbec na nic vliv, je pouhým komparsem a brzy možná už i cizincem ve vlastní zemi.

Pokud ovšem nenalezne odvahu a sílu říci tomu všemu NE! Poslední demonstrace – i jejich nezamýšlené důsledky – ukázaly, že ještě žijeme.


44 komentářů :

 1. Nechci vás všechny tím obtěžovat,ale protože se o tom píše na různých místech už asi dvacet let a protože to je stále významně prokazováno,.. víte, existuje ještě jedna značně silná síla v Česku, je to masa lidí,která vznikla v roce 1968 při potlačení Pražského jara státy východní Evropy. Tehdy byli potlačeni jen formálně,stali se spícími buňkami,které měly být aktivovány ve správný čas. Soustředili se na výchovu a výcvik vlastních a někdy i některých cizích dětí a na příchod "někoho",kdo měl přijít z daleka. Protože Česko plně porušilo Ústavu Česka v roce 2004 neoprávněným-protiústavním vstupem Česka do EU,oni se stali těmi jedinými pravými občany státu,.. vy ostatní jste Česko ztratili. Tak je to pojímáno a včetně jejich práva na vlast. Na stát,ve kterém žijete i vy ostatní. Očekávám odpor a diskusi, rád se jí zúčastním,přičemž odpor vám objektivně naprosto nepomůže,pravda a práva z ní vznikající,se nadají ani ohnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kamaráde.
   Naprosto souhlasím.
   Ano,už v roce 1968 věděli na koho se obrátit,navíc se dostali jen jinou cestou do státních struktur.Cílevědomě se posilovali určité skupiny,nejen dolary,ale hlavně ideologii.Každému už je jasné,že se musel nejdřív rozložit SSSR,pokud chtějí ovládnout i další státy pod patronací SSSR.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Nevím o čem mluvíte, tehdy je to překvapilo,objevil se spojenec,o které netušili,že existuje.

   Smazat
  3. To očekávání odporu v diskuzi nemá žádnou logiku. Je to jistý kaz celého toho diskuzního příspěvku.

   Smazat
  4. Nebuďte přecitlivělý, myslel jsem tím,že se to asi některým nebude líbit.

   Smazat
  5. Promiňte, mohl by jste to vysvětlit pro nás, "nezasvěcené" srozumitelně?
   Pavel p

   Smazat
  6. Co konkrétně?

   Smazat
  7. Svrchovanost České Republiky porušuje USA americká ambasáda a její poskoci-neziskovky a další skuteční vlastizrádci v médiích,zejména TV.Ze dne na den je to průkaznější.Na ambasádu US a neziskovky potřeba preventivních opatření,jako na přemnoženou škodnou,havěť která tu nepatří,jen přenáší vzteklinu,mor,chaos,degradaci,degeneraci,škodí,jak může.

   Smazat
 2. 10:55 Pojem, který jste použil "...masa lidí,která vznikla v roce 1968 při potlačení Pražského jara státy východní Evropy" je pro mne, a jistě i řadu jiných, dost "nejasný". Doufám, že nám ho blíže objasníte, jinak Váš příspěvek spíše připomíná ono pověstné volání po Blanických rytířích ..... L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jo,začneme tím. Pověst o Blanických rytířích je opodstatněná a především byla standardně. Ověřte si skutečnost,že historikové "nechápou" jak mohla být Praha bráněna,když na jejím území nebyla téměř žádná kasárna a tedy umístěn dostatečný počet vojáků. Zkoumali dokumenty a bádali a zjistili,dopátrali se,že v blízkosti Prahy byl tajný podzemní hrad KRAKOR (Krakor),který byl podzemními chodbami propojen s Hradčany,Vyšehradem-Karlovem a dalšími místy,například se Starou Boleslaví. Ostatně,svatý Václav se nesnažil dostat do kostela ve Staré Boleslavi aby se ukryl pod ochranu Boha ale naopak aby unikl podzemní chodbou,respektive dosáhl pomoci vlastní armády z Krakoru,který opravdu byl vybudován ve dvou skalnatých kopcích na území dnešní a spíše ale bývalé vojenské letecké základny Kbely u Prahy (Praha 19). Dolováním podzemních chodeb bylo postupně okolí Velkého a Malého Blaníků zasypáno do roviny. Hitler jen využil už existujícího podzemí a vytvořil v této základně centrální velení pro střední Evropu. Napoleon projel z Proseka (prosekat) právě přes Kbely (kbelík,kýbl) do Staré Boleslavi koňmo,to sděluje historie. Hitler vyvíjel v Letňanech válečné antigravitační disky a testoval je v sousedních Kbelích na letišti,svědci to dosvědčují. V roce 1968 tato základna nebyla okupanty dobyta a všechna invazní letadla musela každou jednu minutu přistávat jen na letišti Praha-Ruzyně. Ve Kbelích byla těsně po okupaci 1968 podepsána smlouva O válečné podpoře s někým,komu trvalo čtyřicet let dostat se k Zemi a to protože lid Česka jako jediný se vlastní svobodnou vůlí vydal cestou k demokratickému socialismu,zasloužil si tedy pomoc. Smlouva je stále platná.

   Smazat
  2. 11:35 Letiště Kbely bylo obsazeno 21.8.1968 pozemními útvary sovětské 20. gardové vševojskové armády, neboť na letištní dráze byly v té době, buď z důvodu její rekonstrukce nebo úmyslně době stavební stroje. Na kbelské letišti měl být vysazen sovětský 119. výsadkový pluk ze sestavy 7. gardové výsadkové divize. Kvůli zahájené rekonstrukci kbelské dráhy se však tento záměr neuskutečnil a 119. výsadkový pluk byl vysazen na továrním letišti národního podniku Středočeské strojírny ve Vodochodech. L.S.
   Více na str.112 :
   http://www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-knihovna/publikace/utvary-zarizeni/kbely---letiste-na-okraji-prahy---ce.pdf

   Smazat
  3. Kbelské letiště a celou základnu se pokusili obsadit sovětští výsadkáři už před okupací,protože byla prioritně určena k přímé obraně Prahy a vyzbrojena nejmodernějšími a všemi druhy zbraní ale Kbely se ubránily. K průniku byly použity tajné podzemní chodby,především ta z Milovic přes Starou Boleslav. Velení Kbel s nimi vyjednávalo a bylo to obtížné,protože zrádci blokovali účinnou obranu základny. Nakonec,po neúspěšném jednání byl větracími šachtami do chodeb napuštěn letecký petrolej a zapálen. Několik tisíců sovětských výsadkářů bylo tak udušeno kouřem a nebo upáleno. Historici oficiálně potvrzují největší záhadu okupace 1968,totiž záhadné zmizení několika tisíců sovětských vojáků,kteří se už do vlasti nevrátili a nikdo je už nikdy nenašel. Ověřte si to. Jak se blokuje letištní plocha? Není to náhodou právě překážkami na ní?

   Smazat
  4. A ještě blbečkové tu o těch zelených panáčcích co přiletěli z Marsu!

   zločas

   Smazat
  5. Myslím,že je dobré myslet a není dobré ignorovat. Logicky si tedy myslím,že proč vylučovat možnost existence zelených panáčků na Marsu,když jejich existence tam není dostatečně vyvrácena.

   Smazat
 3. Když si představím, že tahle zlodějská totalita tady mohla být již o 20 let dříve ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta představa nepostrádá jistý půvab. A sice ten, že po přičichnutí k manýrům svobodné demokracie, tehdy či o něco později,mohl nastat obrat a sice co se skutečné legalizace okupace, respektive přátelské pomoci týče, v podobném smyslu a stejném gardu s "anexí Krymu". To by ale listopad se nemohl konat, aneb veřejnost shodně s Ladislavem Štaidlem, by hlásala - málo byli biti.

   Smazat
  2. Moje řeč, když jsem se probral z té eufórie po 98tém promnul si oči tak jsem začal děkovat Waršavské smlouvě za to že mi prodloužila klidný život bez stresů a starostí o to, že bych mohl přijít o práci bydlení atd. atd. do dnes jim za těch 21 let děkuji.

   Smazat
  3. Jo, vlastně generace narozená kolem 48 patří k těm nejšťastnějším, neprožila válku, prožila 60tá léta, v normalizaci vyvedla v klidu mladé, rozmazlila je a opečovávala je, postavila družstevní byty, chaty, posháněla skvělé překlady skvělých knih, aby pak v pozdním středním věku ve jménu svých dětiček svrhla nenáviděnou totalitu a následně už jenom uhýbala a chytala rány a budovala kapitalismus. A nakonec v důchodu už může hodit za hlavu starosti o své staré mladé, ale kupodivu to nedělá.

   Smazat
 4. Vynikající a pravdivý rozbor tragikomedie , která dnes probíhá v naší rozkradené a morálně zdevastované zemi.To pojmenování naše, to už je jenom iluze.

  OdpovědětSmazat
 5. Český lid žije a nic ho nezlomí,tomu věřim.
  V kódové řeči: Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo,až se ucho utrhne. Prostě tak dlouho si partička blbů dělala prdelky z českého pracujícího lidu až pro vlastizrádce nebude v naší zemi místo. Tak začínáme balit milý přátelé a nezkoušejte to hrotit,nebo bude hůř SobotkoPelikáneDienstbiereStropnickýBelobrádkuZaorálku a další!

  OdpovědětSmazat
 6. Velezrada....a to i za to,že se dává teroristům tučné výkupné za 2 blbky Hanču +Tomču,dnes ojeté muslimky.Blb a vlastizrádce je nejen ten kdo tuto velezrádnou vládu řídí ,ale i ten,kdo v ní učinkuje a nemusí to být jen hlupáček komediant co si hraje na ministra války!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 7. Budou zmeny na vsech americkych ambasadach !
  Donald Trump rekl, ze:
  "Nikdy v dejinach Ameriky, zahranicni politika zeme nebyla tak neschopna a nekvalifikovana. Tato politika nas zavedla do izolace a neoblibenosti".
  To rekl Donald Trump !

  A to bude mit odezvu vsude po cele Evrope, po jeho volebnim viteztvi ! On vymeni neschopne za schopne !
  Z bezpecnostnich slozek je nejvice podporovan policii, ktera se k nemu netaji sympatiemi.

  Doporucuji sledovat kazde jeho slovo. Jeho podpora mezi Amiky je VELKA !

  Prestoze se nikdy v Americe nevedla proti nikomu, tak jedovata, negativni, atrocitni, medialni kampan, jako proti nemu, tak to nema zadny ucinek.
  On je vsechny uzemni a zdepta a dela to 24 hod. denne, 7 dnu v tydnu.

  To zn. ZMENY vsude ! Soucastny establisment a jimi ovladana media propadaji zoufalstvi.
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Honolulu, kéž byste se nemýlil.
   Když mohli zblblí Amíci volit Obamu, můžou klidně zvolit problblého levičáka.
   Pro mě je směrodatné, že česká oficiální média nasazují Trumpovi psí hlavu a všichni havloidi se z něho osýpají. To tedy znamená mezi řádky, že jde o kvalitního kandidáta, který by tu multikulturní a pozitivně korektní verbež s chutí vykopal ze všech struktur a začal smysluplný dialog s Rusy.
   Znamenalo by to i velký obrat v multi-kulti politice EU.
   Ale našim dobroserům a pražské kavárně by to přineslo bezesné noci jak změnit bez totální ztráty ksichtu zase o 180 stupňů světonázor.)))
   Tak se můžeme jen modlit.

   Smazat
  2. Ahoj Nicholasi.

   Smazat
  3. 13:30: Ještě mne to nenapadlo,že je Trump levičák, můžete mi to potvrdit?

   Smazat
 8. Toto bude TEZKE VYSVETLIT !
  Ruzne druhy socialnich vrstev v Americe, maji rozdilny druh vzajemneho pristupu a komunikace.

  Americti ingenyri, technici, byznysmeni, manageri, uspesni lide prumyslu a obchodu, maji PRIMY, VECNY, (direktni) zpusob vyjadrovani. Zadne "baleni", abstrakce, krasomluveni, hrani si se slovicky, poutani pozornosti na svoje "kvality", jak bylo v mode v Cesku.

  Tento konstruktivni zpusob komunikovani zarucuje vyreseni vsech problemu, pokud se neutopite v nepodstatnych detailech a nevzbudite netrpelivost. V pripade BREPTANI, prestanete byt vnimani.

  Zminuji se o tom proto, ze s pristim americkym presidentem Donaldem Trumpem (a jeho schopnymi lidmi) se snadno domluvite, kdyz budete DIREKTNI/PRIMI..

  Uz se tesim, jak mu budu ZALOVAT na vse, co se deje v
  Praze ! Dali jste pridani duchodcum 45 Kc, coz je asi
  $ 1.50, hned mu to napisi, ze je Praha plna KRKOUNU LAKOMYCH...
  (Obama nam sice nedal pridani zadne, ale to kvuli tomu, abychom neztloustli. On to mysli dobre ! Proto jsem stale HEZKY !)
  AMEN - nick honolulu keen obsever a Tribun lidu produktivniho s vrozenou spravedlnosti v srdci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste byl spravedlivý,Nicholasi, nemohl byste přát Rusku jakýkoliv úspěch.

   Smazat
  2. Rusku přejí úspěch především lidé spravedliví!

   Smazat
 9. Pani Vlastenko !
  Pozdravujte pani Silvii z Turina a ze ji mam stale rad.
  Tak jak to napsal - Frantisek Ladislav Vrchlicky - (tak nejak se jmenoval) :
  "Pro trochu jeji lasky, sel bych sveta kraj"..atd.

  Az potkate v Praze Libora Stejskala, tak at si prizna, ze udalosti v Evrope mi daly za pravdu.

  Je Donald Trump levicak ? Nevim definici levice !
  Rozhodne je to americky patriot, s realistickym pohledem na svet a schopnosti resit problemy, ktere Ameriku trapi.

  On nema zadny pocit viny, ktera je belochum predhazovana a vsugerovana za ucelem exeptovani napr. Affirmative action. (Positivni diskriminace.)

  On neni proti immigraci, ale trva na tom, aby byla kontrolovana autoritami. (To co udelala Merkerova v Nemecku byl destruktivni KRIMINALNI AKT, ktery odsuzuje.)

  A kam se ztratila pani Prazska vlastovka ?
  Ja se ztratim az do vecera. Musim z domu. Jsem rad , ze pisete.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem rád,že píšete,Nicholasi a k tomu Trumpovi: Jeho výjimečnost,kterou nyní už tak velmi opěvujete,zajisté spočívá ve skutečnosti vlivu jeho bývalé manželky. Češky jsou silné "čarodějnice",to poznali už Lučané,kdysi.

   Smazat
  2. Ivana Zelníčková není a nikdy nebude Češka a čarodějnice už vůbec ne,takže když Trump zjistil jak se skutečně věci mají hned jí vystrnadil tu židovskou zlatokopku....

   Smazat
  3. Když jsme v roce 1968 rozhodovali,kterou ženu určíme za manželku Donaldu Trumpovi aby mohl "dostat" peníze Československa zachráněné vojenskou leteckou základnou Kbely u Prahy,ona byla zrovna přítomna a hned se hlásila a tvrdila,že ona chce být bohatá,že je k tomu stvořená. Fakt asi zlatokopka,ačkoliv Trump zbohatl jen díky svatbě s ní. To byla ta podstatnější část půjčky obrovského množství peněz jemu,aby je v budoucnu vrátil.

   Smazat
  4. Chci sdělit ještě,že Donald Trump byl tehdy těsně po okupaci v Praze osobně!

   Smazat
 10. Tohle je web psychiatra Davida a jeho pacientu.

  OdpovědětSmazat
 11. Bylo by nespravedlivé, kdyby odtud Shapiro nakonec odlétal z Ruzyně, on by měl lézt jako poSlední z té zkurvené ambasády na Tržišti po provazovém žebříku do vrtulníku, jako si to vyzkoušeli jeho komlici ve Vietnamu. A cestou si může přiložit Bradáčovou, Šlechtu, Zaorálka, Sobotku a Babiše.

  OdpovědětSmazat
 12. Velice dobry clanek. Jen bych pridal jeste jednu moznost. Pokid Babis bide kamarad s prezidentem, nemusi se trestniho stihani obavat. Prezident ma tu moc kazde trestni rizeni zastavit. A ze rekl ze to neudela? Tak i prvni amnestii uz dal...ze by si pripravoval pudu pro podobne rozhodnuti?

  Verim ze dokud budou lidi co mysli vlastni hlavou a cesky bude dobre. Cest Zemanovi.

  Honza

  OdpovědětSmazat
 13. Šaškirovi bychom neměli dělat překážky v odchodu.
  Třeba i z Ruzyně.Čím snadněji,tím rychleji a lépe.
  Pak zatočit s tím slovenským hovadem,které přejme-
  novávalo Letiště Ruzyně.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. Pavel Sklenář13. února 2016 20:15

  Situace v našem státě je natolik tristní, že jsem opravdu dlouze váhal se vyslovit. Po shlédnutí pátečního vysílání CNTV http://ubunturadio.cz/ 12.2.2016 asi ve 37 minutě jsem pochopil, že pokud jsme se všichni nezbláznili, musíme s tím něco dělat. Nebo chcete, aby naše děti v předškolním věku museli poslouchat takovou zrůdnost na motivy naší krásné, národní písně? Již dnes je naprosto jasné i příslušníku lůzi jako jsem já, že všechny vlády a strany EU se staly vlastizrádnými vlastním občanům za peníze svých voličů a USA. Řešení dnešní situace je složité i kdybychom na to měli deset let, ale mi ten čas nemáme! Spoléhat se na EU není nejisté, ale totálně scestné. Nemám rád Okamuru, je to ryzí prospěchář, viz. dvouletá čekací doba na členství. Jemu, ale v uvozovkách stačí jenom ty milióny co si převede na svůj účet za volební hlasy a příjem pro stranu ze státního rozpočtu. To Babiš je jiný kádr. Tam se již jedná o miliardy v dotacích EU a jiných rozkrádačkách našeho státu. Přesto ho volilo tolik lidí, když se nechal slyšet, že zatočí s korupcí, která samozřejmě všechny naše normální lidi na hranici chudoby opravdu irituje.
  Všichni erudovaní politologové a opravdu vzdělaní lidé, dříve i ve vedení státu, kterým se svou inteligencí ani já ani ostatní nepřiblíží, že takzvané protestní strany jsou schopné dosáhnout pouze 7 až 8% volebního výsledku, svých skalních voličů. Tak strašně rád bych viděl vzniknout novou stranu, nebo diktátora, kterým jde opravdu o naše lidi a naší republiku. Probuďte se však ze snu, to není možné! Ani Putin není křišťálově čistý, ale udělal pro Rusko snad nejvíc za jeho celou historii. Dal bych šanci Okamurovi a naprosto odmítnout všechny strany v dnešním parlamentu. Vyberme si menší zlo, pokud prosadí zastavení islamizaci našeho státu a prosadí referendum z pera HzPD.
  Důležitý je cíl, ne prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vaším pohledem na věc. Okamura je nejschůdnější a nejpravděpodobnější cestou k zákonu o referendu. Určitě by bylo dobře, kdyby se poradil s těmi, kteří se touto problematikou také zabývají. Ale z bojovníků za referendum, má největší šanci dostat se do vlády, právě Okamura. Proto je třeba, se za něj postavit. P.K.

   Smazat
  2. 20:15 Taky si myslím, že je nutné vyřešit nejprve ony dvě záležitosti které uvádíte, coby zdaleka nejpodstatnější. Jakékoliv jiné pořadí nepovede k ničemu než ke zkáze.
   Dát hlas kterékoliv současné parlamentní straně je hřebíčkem do rakve státu.
   Děda.

   Smazat
 15. Lenka Bradáčová.... před dlouhým časem jsem zcela nepochopitelně věřila, že je to neúplatná osoba, pod kterou se všechno obrátí v lepší. Jak může mít takovou moc? Dosadil a prosadil ji Pospíšil, obratný manipulant, položil za ni "hlavu na špalek", aby pak byl v Plzni znovuzvolen. Takže mě utěšuje, že jsem nebyla ve své důvěře jediný prapitomec. Věděla tehdy ODS, o co tu jde, a proto Pospíšila pospíšila vyhostit ze svých řad? Proto byl tenkrát tak vychechtaný, věděl, že má krytá záda a hlady nezemře, žejo. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.