Reklama

.

.

středa 24. února 2016

Proč? Protože jsou v NATO přece!

- vlk -
24.2.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Neměl jsem v úmyslu dnes nic psát, už proto, že hlavní článek dnes obstaral kolega Vidlák a když píše on, opravdu není potřeba na Kosu dávat nic dalšího. Ale nedalo mi to. Píše o propagandě, kterou jsme denně zavalovaní… A já mám docela pěknou reálnou ukázku, jak to funguje.


Když skončil poslední summit o Brexitu a ústupcích Británii, téměř každé hodnocení politiků nad dosaženými výsledky bylo uzavřeno konstatováním ve smyslu – je potřeba udržet Británii v EU už kvůli současné ruské hrozbě. Totéž také hlavní sdělovadla. A samotní britští politici? Přirozeně, že to sdělil Cameron a předevčírem ještě daleko více rozvedl jeho ministr obrany – tváří v tvář ruské hrozbě budeme v Evropě silnější!

A nikdo se nad tím nepozastaví.

A to ani v souvislosti s tím, co bylo z britské strany deklarováno jako velké vyjednané vítězství nad Bruselem – zopakujme si to:

Británie nikdy nebude:

- součástí evropského superstátu

- nikdy nepřijme Euro

- nikdy se nezúčastní budování jednotné evropské armády

Jsem zjevně duševně nedostatečný já, když si myslím, že když někdo říká, že EU potřebuje VB a Británie EU jako ochranu před rozpínavostí Ruska a že v takovém případě britské odmítnutí účasti v evropských vojenských silách je naprostý nonsens, který to všechno popírá nebo z nás dělají totální pitomečky ti, co zřejmě považují odmítnutí Britů být součástí evropských ozbrojených sil za jejich zásadní přínos obranyschopnosti Evropy před hladovým ruským medvědem?

Kdyby nyní vstoupil do tohoto textu nějaký takový Klvaňa, Zahradil nebo Štětina – jistě by zaznělo - ale Britové jsou přece v NATO!!!!

Báječné! Takže Britové jsou v NATO… Hm a kdyby jim Evropa neustoupila, protože z jejich strany jde o klasické vydírání a oni EU opustili, tak by to tedy, když VB je členem NATO ohrozilo Evropu? Jak? Na to se nikdo odpovědět nenamáhá. Protože oni jsou … přece v NATO. Proto!

Dalšími, kdo zahráli přes víkend na protiruskou strunu důrazné akordy, byli bohuželministr obrany Stropnický a druhý muž v hierarchii NATO – generál Pavel. Ten první sdělil, že armáda nejspíše v létě vyšle do Pobaltí k ochraně Baltů před možnou ruskou agresí jednu rotu, tedy 100 mužů. A generál Pavel dovysvětlil, že to je nutné, aby jako Rusko dostalo náležitě na srozuměnou, že to NATO myslí s bráněním třech malých baltských republik vážně a že případný pokus o agresi by se Moskvě hrubě nevyplatil. Budu ho citovat:

„Já musím říct především, že přítomnost vojsk na východě aliance nemá za cíl Rusko vojensky ohrozit. Ta skladba malých jednotek není pro Rusko žádnou hrozbou. Má za cíl demonstrovat jednotu aliančních partnerů. My se snažíme přítomnost zajistit jako maximálně mnohonárodní, ne založenou na těžkých zbraních.“

Proč to sem dávám? Inu ze stejného důvodu - abych odprezentoval, co všechno je v dnešním mediálním světě možné a nad čím už se nikdo ani nepozastaví – dokonce ani editoři a vydavatelé příslušného sdělovacího prostředku, ačkoli v jednom článku dojde k samopopření výroků těch, kteří v něm figurují jako nositelé nějakého názoru – viz další citace, tentokrát Stropnického, ze stejného článku:
„Je to věc psychologie, je to poker. Ale já jsem přesvědčen, že ani Ruská federace si nepřeje nějaký konflikt,“

Vše výše zmíněné najdete ZDE.

Takže Británie musí zůstat v EU kvůli ruské hrozbě, ačkoli se odmítla podílet na případné evropské armádě, ale Evropa s ní bude bezpečnější !!!! a český ministr obrany posílá jednu rotu do Pobaltí, aby to bránilo ruské expanzi, na kterou on ovšem nevěří a vrchní vojenský činitel NATO mu to schvaluje, ačkoli ještě před 3/4 rokem měl o možnosti vojenské obrany tří baltských států před eventuálním ruským útokem následující představu:

Koncem května loňského roku totiž ohledně ruského útoku v Pobaltí viděl výsledek střetu takto - poznamenal, že Rusko je schopno obsadit Pobaltí během dvou dnů, během té doby by NATO na situaci nestihlo zareagovat. Jak se dočtete ZDE.

Nynější přítomnost tzv. sil rychlé reakce NATO v tzv. nárazníkových státech, od Bulharska, přes Rumunsko , Polsko a do Pobaltí na poměru sil naprosto nic nemění. Což musí být zřejmé i malému dítěti. A také je s námi jako s malými dětmi zacházeno - propagandisticky.

Na tomto místě nemohu udělat nic jiného, než sem dát jednu naprosto dokonalou karikaturu od ZB, která již na Kose, jako vtip dne byla:

ZB to pár tahy, s předstihem, popsal dokonale! Jsme totiž neustále přesvědčováni o tom, co se chystají Rusové zase zabrat – válku na Donbasu prý rozpoutali a drží při životě proto, aby vytvořili pozemní koridor mezi Ruskem, přes Donbas na anektovaný Krym. Kupodivu dosud se tak nestalo, ačkoli jim v tom nikdo nemohl zabránit hned po obsazení poloostrova a stejně tak v září 2014, kdy povstalci prolomili jižní úsek ukrajinské fronty a kyjevská armáda byla bezprostředně před zhroucením. Místo toho Moskva zastavila před bezbranným Mariupolem povstaleckou ofenzivu a podepsala Minsk I.

Podobně nyní slyšíme, co všechno si chce usurpátor Putin urvat svým angažmá v Sýrii a on, kupodivu v okamžiku, kdy je situace na frontě taková, že se obrana umírněných islamistů v Allepu a okolí nutně musí zhroutit v řádu dní nebo nanejvýš týdnů a Assadova vojska by jasně triumfovala, Putin zařizuje příměří a klid zbraní….

Nicméně takový Zahradil na adresu Ruska minulou neděli u Moravce sděluje:
Opravdu v některých situacích je zapotřebí se stavět jasně, černo-bíle, i trochu silově. To je jedna ze situací, kdy politika lavírování vůči Rusku by přinesla více škody, než užitku,“ uvedl v OVM.

„Bylo mi líto, že Obamova administrativa odpískala ten radar. A skoro bych byl rád, kdyby se Česká republika přihlásila k nějakému angažmá v této oblasti,“
http://www.novinky.cz/domaci/395449-stropnicky-s-ruskem-je-to-poker-cesko-by-mohlo-poslat-na-vychod-sto-vojaku.html

Ale musím se vrátit k tomu Pobaltí. Chápu, že si Stropnický, Zahradil nebo generál Pavel nepoloží sami otázku – a proč ten evidentně agresivní Putin neobsadil to Pobaltí už dávno, ještě před tím, než tam vůbec nějaké alianční síly přišly, když to z vojenského hlediska byla hračka? Mají přece své funkce a jejich udržení podobné otázky zakazuje!

Nicméně, co naprosto nechápu, že jim tyhle dotazy nedá některý z novinářů při nějaké tiskovce nebo osobním rozhovoru – pane ministře, pane generále, pane europoslanče – proč Rusko zatím neobsadilo Litvu, Lotyšsko, Estonsko?

Nepochybně bychom dostali jednoduchou a hrdou odpověď – Proč? Protože jsou v NATO přece!

Kterou by měl okamžitě střídat další novinářský dotaz – a pane ministře, generále a europoslanče – když na Rusko fungovalo, jako dostatečný odstrašující prvek členství zmíněných tří malých zemí v NATO, aniž by tam nějaké alianční jednotky byly a ony fakticky neměly žádnou obranu, tak proč je tam musíme urgentně vyslat nyní, když ruské vojenské kapacity jsou hodně vázány v Sýrii, údajně se hroutí ruská ekonomika a Putin bojuje s narůstajícími vnitřními problémy a tudíž nebezpečí nějaké vojenské akce je tedy menší?

I zde by, zcela určitě následovala ona hrdá odpověď – Proč? Protože jsou v NATO přece!

Ano, je daleko jednodušší, příjemnější a hlavně výnosnější veřejnost neustále kropit tím divným moderním deodorantem jménem propaganda, než si dát práci a sebrat odvahu k samostatnému myšlení a kritickému myšlení a ptát se na podstatné nebo chtít nějaké vysvětlení u zjevných a záměrných účelových, eufemisticky řečeno – polopravd….

A omluvou není, že to Rusové dělají také! Zcela nepochybně, ale nevidím důvod, proč když to potřebují oni, to máme dělat a dokonce to vydávat za futrál vší pravdy my.

20 komentářů :

 1. Hej hej zlato máme už to nato,pujdeme na Rusa jak takové stádo.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, pane Dvořáku.

  Chtěl bych se vás zeptat, čím to, že v pondělí jste převzal z Kosy pouze jeden článek, když byly na Kose uveřejněny dva a to oba od samotného Vlka a ten, který jste „opomenul“, byla podrobná analýza o víkendu skončeného samitu EU. Zejména v situaci, kdy na českém internetu a to i v masmediích je takových rozborů, jako šafránu???

  Nevyzobáváte tak náhodou jen třešničky, které se vám hodí?

  Tím že zde na NR „luxujete“ nezávislý internet a dáváte na jedno místo, tím jednotlivým portálům snižujete návštěvnost a současně tím, že od nich přebíráte JEN NĚCO, tím manipulujete čtenáři úplně stejně, tak jak to dělá mainstream, ve prospěch vašeho vidění světa. Jen polarita pohledu je jiná.

  Mám na mysli tento článek:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/22/jeden-upraveny-obrazek/

  Přitom současnou sledovanost portálu NR máte jen díky tomu, že jste svého času přebírali vše, co bylo na Kose uveřejněno. Jenom Vašimi původními články, by jste se současné sledovanosti nedobrali nikdy. Nebo se pletu?

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,i Vlk má slabší chvilky a rád se přitulí k ruskému medvědovi, ale není to prospěchářský a servilní Zeman.Kdo je bez chyby,že? Měl by i nám ostatním přiznat nechuť k anexi Krymu a ukrajinskému extempore.Jinak je to asi fajn chlap.

   Vymazat
  2. No jo pane anonymní demokrate:9:57, každý máte svoje slabé chvíľky, keď sa trasiete pred Rusským medveďom, túlite sa k svojmu súdruhovi Chruščovovi a jeho následovníkom po Kyjevskom Euromajdane, papúškujúc o ľudovom hlasovaní Krymčanov na referende, čo je hlavným pilierom Vášho demokratického režimu, ako o anexii Krymu. Krajšie ste nám obyčajným ľuďom predstavy o fungovaní demokratizmu ani nedokázali vysloviť:-). Ešte sem pridajte ako čerešničku na dortu, že najlepšie demokratické voľby sú tie, keď sa hádžu dlažobné kocky do policajtov, než hádzanie volebných lístkov do volebnej urny. S Vaším súdružským pozdravom s EÚ a USA na večné časy a nikdy inak, sa s Vami lúči - môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 3. Moje řeč,
  přebrané články by tu měly mít jen perex a link na zdroj. Nejste li domluveni na komplet přebírání, reciprocitě nebo neposlal-li vám článek původní autor sám ke zveřejnění.

  Obyčejné kopírování je neetické, řekl bych až zlodějina.

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšu to tady celou dobu,Dvořák a David jsou židé kteří si hřejou svou kašičku na cizích zádech,ostatně je to židovský rys.Tyto stránky mají sloužit k mapování ip adres.Podívejte co je to za partičku,Dvořák,David,Procházková,Kohout,Grulichová atd....všechno židé.Nemají žádnou invenci jen kradou z jiných servů.

   Vymazat
  2. Je to zlodējská banda.

   Vymazat
 4. Buďte rádi troubové, že si dá někdo práci a dá zajímavé články na jedno místo a nekritizujte. Šetří nám čas. Pak se nemusíme prodírat balastem nesčetných web. stránek, kde bývá zajímavý většinou právě jen ten jeden článek, který je zde :-¨).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto je přesně prohlášení idiota, který pro svou nenávist není ani schopen číst něco jiného,než co pro něj vyberou komunističtí ubožáci.

   Vymazat
  2. Tak sem nelez,ty potrate opičí kurvy!!!!!Hlavně si založ firmu,abys měl o čem pindat ty genitále chcíplýho Veškrny!!!!

   Vymazat
  3. Anonymný Idiot 10:03, reaguje na anonymného trolla: 9:09. Celkom pestrý okruh čitateľov má táto stránka:-). Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  4. Já souhlasím,nechci strávit celý život vysedáváním na internetu,proto mi zdejší web naprosto vyhovuje a děkuji za něj. Trotlům,pane Dvořáku,neodpovídejte. Je to ztráta času,nikdo je nenutí vaši stránku navštěvovat.

   Vymazat
 5. Je to tak. Nova Republika neni zadna "obcanska iniciativa", ale webik dvou komunistickych zmetku, kteri vykradaji dalsi jak rude, tak hnede weby.
  Jako symbol techto stranek by mohl poslouzit obrazek velkeho, kouriciho lejna, ke kteremu nabozne cicha nekolik idiotu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty jsi zase nějakej chytrej. Ještě že ti bude končit šichta. Ale s tou tvou inteligencí ani nic než trolíka dělat nemůžeš. Takže, sundat hnědou bundu a šup organizovat slávisty

   Vymazat
  2. Tak pošli fotku,ksindle smrdlavej!!!!!To hovno má opodstatnění,ale ty jsi zralej jen na pokusy.....ovšem mozek by jsme hledali do konce existence země!!!!

   Vymazat
 6. Co takhle něco k článku Vidláka.
  O tom zřízení jednotek rychlého nasazení se mluví delší dobu,ale teď už to nabývá konkretního stavu.Hlavně tomu přispěla i změna vlády v Polsku a také prezidenta.Už přímo Polský prezident,poslal zvací dopis USA vládě.Slovenský Kiska je stejného zaměření,jen Fico tomu brání.Jak víme Litevská prezidentka,je přímo posedlá přítomností vojsk USA na svém území.Další členové NATO,tomu nabudou bránit a ta ochota Stropnického a g.Pavla,přímo bije do očí,jejích neschopnosti samostatně uvažovat,když hrozba přichází úplně z jiné strany a ne z Ruska.
  Jinak může jen kvitovat,že i mnoha židům dochází,že dělat špatné věci se nevyplácí.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 7. Jací troubové? To si tady spisovatel VLK píše sám. Copak jste to nepochopili? On by chtěl být populární. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to dopadá, když někdo neví, kdo je to Vlk.Populární je a nepotřebuje k tomu úchyly z nějaké NR.S tímto článkem zrovna nesouhlasím,ale proč by neměl napsat co si myslí.To je ten princip, který NR nikdy nepochopí.

   Vymazat
  2. Jo,co si myslí je jeho věc,ta otàzka na konci říká vše.Dovolim si odpovědět,Rusové hold jak pionýři u nàs,vždy připraveni a my jak skauti,budeme připraveni.Prostě štěstí přeje připraveným!

   Vymazat
 8. Já osobně považuji čas příměří na JV Ukrajiny i nyní v Sýrii za chybu Putinovu, či jeho armádních činitelů. Zvýhodnil v obou případech své protivníky.

  OdpovědětVymazat