Reklama

.

.

čtvrtek 4. února 2016

Proti teroristům v Sýrii byly použity rakety Točka-U sovětské výroby

4.2.2016 zdroj
Překlad: mbi, Eurasia24


 
Syrští vojenští reportéři zveřejnili video zachycující, jak provládní síly vypouštějí proti teroristům taktickou raketu Točka -U sovětské výroby. Novináři uvádí, že start rakety provedli bojovníci Hizballáhu, jeden z nich je má na videu uvázaný tradiční zelený šátek libanonského hnutí odporu. Je známo, že Hizballáh několik let úspěšně bojuje s ozbrojenci na různých frontách syrské války. (Video následuje )
Podle dostupných informací začali syrští vojáci používat operačně-taktické rakety Točka proti územím ovládaným teroristy od konce léta 2014, kdy je použili proti pozicím ozbrojenců u Damašku a v provincii Aleppo. V průběhu ledna 2015 pak došlo k dalšímu použití tohoto operačně taktického raketového komplexu, když cílem Syrské arabské armády se tentokrát se stala místa uskupení teroristů a jejich opěrné body v provinciích Idlíb a Aleppo.Nyní ozbrojenci ze dvou nejvlivnějších teroristických organizací působících v provincii Idlíb – Fronta an Nusrá (syrská větev Al-Káidy) a Ahrár aš-Šám al-Islámíja – vedli více než týden boj o kontrolu nad městem Salqin, ležícím v blízkosti tureckých hranic, a tím také o kontrolu nad tokem zbraní a kontrabandu.

Nakonec se pohlaváři teroristických skupin rozhodli uspořádat setkání v centru města, aby se pokusili konflikt urovnat. Na „rande“ gangu přijeli na „džihádmobilech“ — džípech a pick-upech s kulomety, v autobusech a nejrůznější vojenské technice.

Podle informací arabských novinářů se ruským zpravodajcům podařilo zjistit místo i čas setkání a poté byly na určené místo – policejní stanici města Salqin – vypuštěny dvě taktické rakety Točka-U sovětské výroby.

V důsledku výbuchů bylo zlikvidováno 20 bojovníků z obou teroristických organizací a asi 30 dalších bylo lehce či těžce zraněno. Výbuchy byla zničena i převážná většina automobilové a vojenské techniky.

Zdroj: novorossia-novosti.com


34 komentářů :

 1. Hizballáh je teroristická organizace jejíž hlavním cílem je zničit Izrael, vy pitomci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme pitomci a Izrael je holubice s olivovou ratolestí v zobáčku.

   Vymazat
  2. Předkožko 13:20, ten tvůj mírumilovný Izrael okupuje Golanské výšiny, pro tebe hňupe je to syrské území a už pěknou řádku let. Běž do Turecka a můžeš svým kozomrdům pomoci, tam tě zařadí na správnou stranu, takové jako ty tam rádi vezmou jako kanonfuter.

   Vymazat
  3. Je to jediná civilizovaná země v té oblasti, mezi těma mohamedovýma kozomrdama, vy bando zkurvených nácků.

   Vymazat
  4. Kdyby Izrael byla civilizovaná země, tak proč mají tak velkou armádu kde musí sloužit i ženy? Odpovím ti troubo. Armádu tak velkou mají proto, aby mohli beztrestně útočit na svoje sousedy a obsazovat jejich území. Komu patří Golanské výšiny??? které už tolik let Izrael protiprávně drží obsazené??? Nastuduj si dějiny Izraele a pak někomu nadávej do nácků. Pochybuji ale, že to bude něco platné, takový jako ty to nejsou sto pochopit.

   Vymazat
  5. Nnevíš, kdo zase chce zničit Evropu?

   Vymazat
  6. 14:45 nestudoval jste dějiny.Kdyby jóóó tak by jste nepsal takové hlouposti.Izrael napadl akorát USA a to byl film.Troubí.

   Vymazat
  7. Majevskÿ vy máte vovšem"přehled"...ale len tak mezi náma, víte že prvním stupněm debility je pocit geniality?

   Vymazat
  8. Jasně Pepku, vzhledem k tomu, že patříš k "vyvoleným", tak je jasné, že ti tihle hoši, co vás nácky umravňují, lezou na nervy.

   Ostatní vědí, že vy "vyvolení" podporujete šíření islámu v Evrope a máte z něho velkou radost.

   https://www.youtube.com/watch?v=tHBRshQtexw

   Vymazat
  9. 15:02
   Kdybys nebyl nevzdělaný tupoun, tak bys věděl, že kromě první války všechny ostatní začal tvůj milovaný Izrahell. A tu první začali jidové terorem, který si v ničem nezačal s největšími zvěrstvy SS.

   Vymazat
  10. Ty debile Izrael si dělal zálusk na celé golany. Jsou to jidáši největšího kalibru podporování ussákama moulo.Jsi buď mladej nebo blbej, nejspíč oboje.

   Vymazat
  11. Ucili sa nosati od Hitlera, alebo Hitler od nich...? To je podobne ako s vajcom a sliepkou..

   Vymazat
  12. Pro 13:20
   Ale my chceme zničit Izrael troubo.

   Vymazat
  13. Vy hovada kdo jde proti Izraeli jde s muslimama a je prase nacistický protižidovský, stydím se za to že jste Češi.Naši předci nešli proti židům ani za války.Ale měli jsme na svém území dvě levicové protižidovské totality nacismus a komunismus.

   Vymazat
  14. Hizbaláh je muslimská organizace která má za úkol vyhladit Izrael,všechny židy Světa, křesťany a bezvěrce(ateisty) ty jenom vymlátit v Evropě a USA.Tak a teď ruku na srdce nepatříte do jedné skupiny? ateisti, křesťané nebo židé.Jestli nepatříte ani do jedné tak jste muslim a chápu že Hizbaláh vychvalujete jestli patříte do nějaké skupiny tak jste pablb který vychvaluje svoje budoucí vrahy,gratuluji a přeji příjemnou smrt.Ať žije HizbALLÁH(to tam toho Alláha v tom názvu nevidíte?)

   Vymazat
  15. Jeden sionista (Tibor Gál) prohlásil, že kdo kritizuje Izrael, je nebezpečný člověk. Až takhle daleko to dotáhli sionističtí násilníci, vyhlazovači Arabů, zloději arabské půdy! Schovávají se za utrpení holokaustu a drancují, kradou a vyhlazují. To heslo má správně znít takto: Kdo se zastává Izraele, je nebezpečný člověk!!! Květa

   Vymazat
  16. 13:20 ty prasa!

   Vymazat
  17. Izrael musí vrátit Palestincům jejich vlast, kterou ukrad!

   Vymazat
 2. A jak to vylučuje jejich pomoc Asadovi, kterou mu poskytují v boji proti teroristům?
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
 3. Jakou asi mají takové rakety expiraci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi dlouhou, ukropové s něma střílí na chudáky v Donbasu a to jsou obrovské krátery a na videu jsem viděl, jak to odhodilo i vagón na uhlí.

   Vymazat
 4. Nerozčilujte se.Ten obdivovatel Izraele si neuvědo-
  muje,že vznikl na území Palestiny.On by taky zpíval jinou,pokud by se na jeho pozemku objevil člověk,že
  před 2000 let to patřilo jeho rodině a postavil si
  tam dům.Evropa si dle svého koloniálního zvyku ře-
  šila svůj židovský problém na cizí úkor.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvažovalo se chvíli o tom, že židovský stát vznikne na území Bavorska. Ale tenhle návrh neprošel. Květa

   Vymazat
 5. 5 základních faktů o Islamském státu:
  https://www.youtube.com/watch?v=dxWz_sh16e8

  OdpovědětVymazat
 6. Islámský stát a další teroristické organizace představují v současné době zlo, které obdobně jako globální oteplování ohrožuje celý svět. Podobně, jako se zástupci 196 zemí na pařížské konferenci OSN dokázaly shodnout na nové dohodě o ochraně klimatu, měly by se všechny státy světa dohodnout na společném boji proti mezinárodnímu terorismu. V boji proti tomuto zlu by se všechny státy světa mohly spojit tak, aby vznikla celosvětová demokratická vláda, která by mohla efektivně řešit všechny vznikající globální problémy. Řešením těchto problémů se nyní zabývá OSN, ale dnes už je zcela zřejmé, že OSN neumožňuje globální problémy řešit efektivně. Je čas nahradit OSN novou organizací, kterou by mohla být uvedená celosvětová demokratická vláda. Tato vláda by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.
  Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v následujícím článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
  Ideovým základem uvedené vlády by mohl být Jednotný výklad vědeckého a náboženského vnímání světa, který je zveřejněn na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  OdpovědětVymazat
 7. jsem pro zničení Izraele,všema deseti.KOKOTE!!

  OdpovědětVymazat
 8. Hele, vy Lojzové, neměl trápit nějakej Israel, ale to, že rakety Točka jsou mj. nosič taktických jaderných hlavic. A jestli si ňákej ten hadrnickej kozomrd uplácá atomovku nebo jí někde koupí, tak pak bude veselo a horko.

  OdpovědětVymazat
 9. Jediné dva státy, ve kterých by tam stálo za to žít je Sýrie s alavity v čele s Bašárem Asadem a .... Izrael. Nejsem ani muhamad, ani předkožka, jen mám mozek v hlavě.

  OdpovědětVymazat
 10. To video je fakt bomba. . . Lepší nenáte ?

  OdpovědětVymazat
 11. hlavním cílem židů je zlikvidovat český národ, ty první pitomče

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je to reakce na 18.16, tak co to má dělat s tím, jestli se v Izraeli nechá žít ?? O židech a Izraeli ať si jinak každý myslí co chce, ale to, co se dělo na Silvestra v Koelnu, tak to by v Izraeli nebylo, a kdyby, tak by hoši vydrželi asi tak třicet sekund. To zas komu čest tomu čest. Taky dělají blbosti a zvěrstva, ale mají kuráž a používají hlavu.

   Vymazat
 12. Možná, že Točka zní ještě víc sexy v kódovém žargonu NATO.

  Tam je to totiž SS-21. Ha ha ha. 1

  Ratata. Velekněz Ratata.

  OdpovědětVymazat
 13. Jinak Točka je přesně na tohleto určená (ničení vytipovaných cílů za frontovou linií s velkou přesností, proto ta "točka") a video vypadá slušně, takže to asi bude tak.

  Fí ha. Co na to velkej pejzatej bratr Benjamín v Jeruzalémě ?? Na jeho místě bych nebyl jaksi nadšen. Nebo že by měl od Volodi avízo, že je to v poho ??

  Vrata ta

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud budou Točky (mají dostřel až 70km a hlavici cca 500kg) ap. dostupné Hizbaláhu a Hammásu ve větším počtu , pak Bůh buď milostiv k Izraeli, protože při masivnějším nasazení jim žádný protiraketový štít nepomůže.

  OdpovědětVymazat