Reklama

.

.

pondělí 22. února 2016

Ředitel Malešické školy „a‘la Bohuslav Sobotka“


Martin Kunštek
21. 2. 2016
Zaměstnavatel je povinen průběžně zjišťovat a kontrolovat, zdali jím provozované pracoviště je bezpečné z hlediska ochrany života a zdraví zaměstnanců při práci. V zájmu zajištění bezpečnosti práce je povinen přijímat taková opatření, aby předcházel ohrožení životů nebo zdraví zaměstnanců.
Tyto povinnosti mu jasně ukládá jak Zákoník práce, tak i zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (č. 309/2006 Sb.). 

Oba zákony se samozřejmě vztahují i na oblast školství a ani střední školy z jeho působnosti nejsou žádným způsobem vyňaty. Argument, podle něhož „vedení školy v ničem nepochybilo“ a nehodlá tedy odstoupit, je z právního pohledu lež.

To, že se premiérských, ministerských a dalších politických funkcí drží jako „hovno košile“ naši politici, nemůže být pro vedení Malešické školy omluvou. Pokud ředitel a nejméně jeho zástupce pro výuku neodstoupí sám, je Magistrát hl. města Prahy (jako zřizovatel školy) povinen jej odvolat pro závažné porušení obou výše uvedených zákonů.

Nečinnost magistrátu a podivná vyjádření radního Dolínka ukazují na divné ovzduší, které vládne v organizaci nejen školství. Pan radní nezná zákony? To jej neomlouvá. Má na magistrátu právní odbor, se kterým se může poradit. V případě sociálního demokrata je neznalost pracovního práva spíše ostudou a důvodem k tomu, aby se „pakoval“. Jenže ten se chová jako jeho stranický předseda. V posledních parlamentních volbách dosáhl nejhoršího volebního výsledku ČSSD v dějinách ČR. Přesto se funkce drží výše popsaným způsobem. Pakovat se naopak museli jeho kritikové.

Obdobně nestoudně se chová i vedení Malešické školy. Nedokázalo zajistit v jimi řízené organizaci pořádek a dodržování zákona, které by zabránilo šikaně a smrti učitelky. Místo rezignace se pokouší učitelku posmrtně dehonestovat neověřitelnými tzv. „informacemi“ o jejích problémech s alkoholem. I kdyby tyto informace byly pravdivé, tak by ředitel měl „letět na hodinu“. Protože podle obou zákonů má v rámci zajištění bezpečnosti práce činit opatření proti alkoholu na pracovišti.

Nevím, nakolik s věcí souvisí, že škola se nachází na území Městské části Praha 10 – přezdívané též „Hrdličkov“ (podle kmotra jedné z rodin komunální mafie Tomáše Hrdličky – původem z Prahy 10). Doufám, že ředitel nebyl do funkce vyslán proto, aby ke spokojenosti radních „zúřadoval“ veřejné zakázky spojené s provozem školy. Ale také by to mohlo být vysvětlením, proč nebyl dávno odvolán.
Co však vůbec nechápu, je nečinnost orgánů „činných“ v trestním řízení. Kromě podmínečného vyloučení ze školy, kterým byli pachatelé „potrestání“, by podle mého názoru měli být podrobeni prověřování (ve smyslu Trestního řádu), zda se nedopustili spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Nechci suplovat soud, který jediný může rozhodovat o vině. Ale případ by měl být trestně právně vyšetřen. Už jen z toho důvodu, aby si dotyční agresoři nemysleli, že mohou někoho týrat (anebo) zabít, a nic se jim nestane. Od čeho máme zákon o soudnictví nad mládeží? Od čeho stát zřídil detenční ústavy? Proto, aby nám podobní psychopati beztrestně zabíjeli učitele snad ne. Na co policisté čekají? Až z dotyčných mladistvých násilníků vyroste nový Berdychův gang?
Nebo až se z nich stanou starostové či ministři - podle známého pořekadla, že neúspěšní psychopati končí ve vězení – úspěšní ve vládě…

V souladu se zákonem neznám jména těchto „výtečníků“ a tudíž ani to, jestli nejde o nějaké „protekční parchanty“ nějakého prominenta nebo místního mafiána. Celý dosavadní vývoj causy mi však odporně smrdí pachem chobotnice, kde jedno chapadlo kryje druhé.

19 komentářů :

 1. Ano, tohle je správné a jasné zhodnocení celé záležitosti, tak jak je veřejnosti prezentována ve vazbě na platné zákony.
  Kde jsou ti "akční" státní zástupci/zástupkyně, aby pro porušení zákona neprodleně konali?
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu chcete vědět kde se nyní nacházejí státní zásTUPCI????:-))))))

   Vymazat
  2. A kde je Šabatová,to čeká,až to vyšumí ??To je obránkyně na draka a na nic :-)

   Vymazat
 2. Autor svůj výplod zcela znehodnotil už předem, když dal průchod své patologické nenávisti k Sobotkovi.Najít někoho, kdo bude v dnešní době lépe vést vládu by nebylo lehké.Není to charismatický superman, ale poctivý a pracovitý úředník s pevnými nervy.Rozhodně žádný mačo,zloděj a sexuální štvanec jako ti před ním.Pracovat se Zemanem za zády,obklíčen jeho pátou kolonou je prostě hodno obdivu. Srovnávat ho se slabošským a snad úplatným ředitelem průmyslovky, který nezvládne pár syčáků, je mimo mísu.Podotýkám,že ČSSD není můj šálek čaje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na co nám je superstátní úedník,když zastupuje stát špatně navenk i uvnitř.Když lže a nikdy neřekne to,co slíbil.Když má lid za lůzu,fašisty,nácky a xenofoby!A co je nejhorší,zaprodvá naší zemi,leze do zadku každému,o kom si myslí,že je důležitější než je on.Ponižovat se,to mu jde nejlépe.

   Vymazat
  2. Velice dobře ohodnotil Sobotku Eric Best v minuloúterním pořadu ČRo2 Jak to vidí. Řekl: Pan Sobotka nemá žádný plán,je výborný politik, protože takhle mu lze vyčítat pouze to, že nemá žádný plán a to je tak vše, co můžeme. Kdyby měl plán (vizi), mohl by se mu do něj navážet kdekdo a není jednoduché potom ten plán obhájit a ustát. A já dodávám - pan Sobotka je pouhá protoplasma s velmi dobrou přilnavostí k té, v článku zmíněné, košili.

   Vymazat
 3. Jestli mají zastupitelé Městské části Praha 10 problém odvolat ředitele školy,mělo by zasáhnout ministerstvo školství.Jinak,zamést to pod koberec,voliči jim to spočítají a právě u komunálních voleb.

  OdpovědětVymazat
 4. Odvolat ředitele nemůže MČ Praha 10. Ta je zřizovatelem základních škol. Sesadit by jej měl magistrát. A to okamžitě. Ten člověk nemá na místě ředitele co dělat když školu neuřídí a dějí se takové věci.

  OdpovědětVymazat
 5. Voliči ČSSD kňučíte nad prasárnama,které páchají vámi volení politici z ČSSD.To už vážně přeháníte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1103-
   Ale nic není přehnáno. Jen jednu chybku udělal autor. Za souslovím ,,Berdychův gang" nepatří otazník, ale tečka.

   Vymazat
 6. Na presstituta Wollnera z jedné proislámských, pronacistických agentur ČTK, ČT a ČRo vyplavala další špína. Vy jste na téma norská sociálka mluvila i v České televizi. A pak jste řekla: ,,Rozebírali slovo po slovu ze všech mých blogů. A pak se zeptali, zda mi přijde pro děti vhodné, aby se po takové době vrátily k matce, když si už u pěstounů zvykly. A taky mi bylo řečeno, že manipuluju informacemi, což mi od ČT přišlo víc než vtipné.“ Mohla byste to zhodnotit, a co si myslíte o jejich otázce, zda je tedy vhodné, aby se děti k matce vrátily?

  Ano, ve středu probíhal rozhovor s Českou televizí, ze které nemám dobrý pocit už od dob, kdy jsem po telefonu asi přes hodinu řešila kauzu s Markem Wollnerem, šéfredaktorem publicistiky ČT. Nejprve se snažil mě přesvědčit, že u Michaláků byly opravdu děti zneužívány, když jsem ale měla na vše argument, začal se chovat krajně neprofesionálně a ponižovat všechny zastánce Evy Michalákové, musím říci, že jsem byla v šoku. Paní redaktorka z ČT mi ve středu mimo jiné tvrdila, že dělala rozhovor s člověkem z Barnevernetu, který tvrdí, že děti rozdělují, jen když je to nezbytně nutné a na základě toho že bylo jedno dítě týráno více než druhé. A o tom já vím, že to není absolutně pravda. Děti jsou rozděleny v naprosté většině případů a to okamžitě, bez jakéhokoliv šetření. Děti Evy Michalákové by se rozhodně měly vrátit k ní. Jako matka bych o své děti také bojovala, i kdyby to mělo trvat 10 let. Stále to jsou moje děti, stejně jako Denis a David jsou synové Evy Michalákové a na tom nikdo na světě nikdy nic nezmění. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bojovnice-proti-norske-socialce-promluvila-o-praktikach-Barnevernetu-udavani-i-sokujicim-telefonatu-z-CT-422857

  OdpovědětVymazat
 7. Ředitele školy okamžitě odvolat. Takový člověk, který nezvládá řídit školu na tom místě nemá co dělat. Ona ani paní učitelka nebude úplně bez viny. Paní učitelka to holt psychicky nezvládla. Když zaregistrovala ze strany žáků prvky šikany vůči svojí osobě, tak to měla okamžitě hlásit řediteli a ten policii, eventuálně odboru péče o dítě. Nic z toho se ale nestalo a dopadlo to jak to dopadlo.Ty žáky, kteří se šikany zůčastnili vyloučit ze školy a zavřít do detenčního ústavu s nejtvrdším režimem. Srovnávat ředitele školy s premierem Sobotkou, to je zhovadilost politických štváčů, kteří nic jiného neumí než kritizovat a hanět druhé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domnívám se, že se ti dva psychicky narušení jedinci patřící na izolaci chovali obdobně i v jiných hodinách, že narušovali výuku různým způsobem i jinde. Takže o nich věděli všichni učitelé, kteří je učili. Muselo se o nich hovořit i na poradách. Nemyslím si, že by se paní učitelka neobrátila alespoň na zástupkyni ředitele. Všichni o tom, že to jsou psychopati, věděli.
   Další otázka je, jak jsou pedagogicky a didakticky připravováni a vedeni budoucí učitelé, když často didaktik/metodik káže jen teorie, protože nikdy na ZŠ či SŠ neučil, ani nechodí sledovat praktické výstupy bud. učitelů. Zato umí umně provést analýzu učebnic a dosahuje tak akademických titulů. Na takové posty by měla být vyžadována několikaletá praxe na ZŠ či SŠ.
   A k tomu inkluze. Kolik teoretiků inkluze učilo v takové inkluzívní třídě? Asi nikdo. Měli by tak nejprve sami jako specialisté učinit, tedy učit několik let v modelové škole, vypracovávat průběžně praktické didaktické pomůcky, potom se rozepsat o metodice a nechat zhodnotit výsledky svého úsilí nestrannými odborníky i odpůrci.

   Jinak šikanování a mobing jsou projevem psychopatie.

   Vymazat
 8. Z vyjádření Chovance na tiskovce MV jsem se dozvěděl, že toto je zřejmě také proruský server a vše tudíž zde zveřejněné je pouze ruská propaganda.Vitáskovou odsoudili a až se jim to hodí, tak ji rehabilitují,ale již nebude škodit i socanským baronům.I tento případ se šikanou skončí pod kobercem.Chlouba, že většina mladé populace má SŠ je opravdu ubohá. Úroveň je vidět i na tomto případu.

  OdpovědětVymazat
 9. Navrhuji z jednotlivých pražských a českých továren zaslat dopisy pracovních kolektivů požadující odvolání, odsouzení a pověšení ředitele malešické střední školy. Na popravu pozvat vybrané funkcionáře a do ČT pustit jednou záznam popravy. To aby tito škůdci byli varování, že ani jeden z nich "no passaram"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už si tu zase trolle? Že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně,jako psí hovno přilepené na botě.

   Vymazat
 10. Dost mne udivuje obdiv k křesťanskému socialistovi Bohušovi, který krom Pyrrhova vítězství ve volbách a provedení trolkolčích "restitucích", které teprve nyní odkrývají svoji tunelářskou podstatu (to vzhledem k jeho víře až tak nepřekvapí) nepředvedl nic menšího než trapné mlžení ohledně plutokraty okázale prováděné islamizace Evropy a nestoudný rektální alpinismus vůči americké místodržící v SRN Merkel. To řádově překonává jeho osobní vítání plechové kavalerie amerických hrdlořezů, kdy zcela znevažil svůj úřad. Už když se na jeho stranu po " puči ", ve skutečnosti právoplatném pokusu zbavit se vnitrostranickými prostředky zkompromitovaneho packala, navíc ještě se slušným Bakalovým máslem na hlavě, postavila cizinci vlastněná či jako v případě Kavek přímo ukolovaná mediální žumpa, bylo nad slunce jasnější, co dobrého můžeme od takového kádra očekávat...
  S pravicovým publicistou Johnsonem lze souhlasit v tom, že podobní profesionální politici jsou prokletí nejen 20.století ...

  OdpovědětVymazat
 11. Kdyz tam nechaji reditele, tak ten darebakum v podstate reknou, ze mohou pokracovat, nezavisle na tom, jestli si bude ted skola davat vetsi pozor, aby se to nahodou neopakovalo, coz by bylo trapne,.

  OdpovědětVymazat
 12. Ředitel i jeho zástupkyně mají být ne vyhozeni,ale
  soudně trestáni za svoji pasivitu.Nelze mít jenom
  postavení,ale také odpovědnost.Oni chtějí postavení
  a odpovědnost se jich netýká.Jednání těchto dvou
  osob naplňuje skutkovou podstatu trestné činu pod-
  pory násilí proti jednotlivci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat