Reklama

.

.

pondělí 22. února 2016

Řekové Rusku nabídli svůj přístav na obejítí Bosporu a Dardanel22. 2. 2016
Zástupci Obchodní a průmyslové komory řeckého regionu Evros podepsali dohodu o spolupráci s administrativou Simferopolu. 21. února to oznámila Ruská informační agentura Novosti.


"Můžeme spolupracovat v mnoha směrech, když vezmeme v úvahu, že ve městě se nachází jeden z největších přístavů, který umožňuje obchodovat obejítím Dardanel a Bosporu", prohlásil primátor města Aleksandrupolis, Evangelos Lambakis.

Sankce, které jsou uvaleny na Krym, nebudou překážkou pro obchodně-ekonomické vztahy mezi oběma regiony, je přesvědčený Lambakis. Vyjádřil naději, že zanedlouho dostanou obyvatelé poloostrova možnost rozvíjet vztahy s každým státem, s nímž bude spolupráce pro republiku výhodná.

"Když si všimneme stavu, v němž se nyní nachází Evropa, lze slyšet praskot jejích základů. Evropská unie musí nyní více pozornosti věnovat sama sobě", zdůraznil Lambakis.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Asi už nevidím dobře, a tak mi pohledem na mapku uniká, jak tou dohodou mohou obejít průlivy D. & B., ale i tak dobře.
  Dohoda je totiž vždy lepší jak nedohoda.
  Dává perspektivu ...

  OdpovědětVymazat
 2. Myslí sa asi po zemi - cez Bulharsko, ak by dalo súhlas... čo by asi dalo, ak by sa realizoval Južný prúd... Sankcie zrejme skončia v lete - nebude dôvod neobchodovať so Simferopolom... Varufakis rozvinul veľkú európsku iniciatívu za zmenu systému...

  OdpovědětVymazat
 3. jednota států pro Rusko je nutná.

  OdpovědětVymazat
 4. Krym po dvou letech v klidu a pohodě . Ukrajina v bordelu a nenávisti .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodal bych - klid, pohoda, radost z toho, že jsou konečně "doma" a mohutný rozvoj, kam se člověk podívá. Ukázat to pravdivě v TV, havlisti do jednoho pokapou na infarkt.

   Vymazat
  2. Ano, to je ten (vele)jemný rozdíl.
   Který naši korporátní presstituti i -tky tak zatloukají a zatloukají ...
   Stejně jako mají těžký zákal, když by měli vidět desetitisícový zástup těch lidiček z východu Ukrajiny, kteří už neměli tolik štěstí a nepřežili tu demokratizaci pod ostrou palbou kyjevských nácků. Těch stejných nácků, které si s takovou péčí pěstuje jistá přisprostlá Nuland(ová) spolu s US politickými loutkami z EU.

   Vymazat
 5. Nápad je to výborný.Mám však podezření,že zasáhne
  Brusel.Přeci zakázali obchodní styky.Když dostanou
  rozkaz z Washingtonu přes Berlín,tak se lucemburský
  podvodník a zloděj Juncker přetrhne,aby zadání USA
  splnil.Jalová ženská Merkel to samé.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když v "profilu" vyberete název/adresa url, kterou nemusíte vyplňovat a vepíšete své jméno do názvu, tak jej nemusíte vepisovat do příspěvku.

   Vymazat
 6. Mám takový dojem, že to už tady jednou bylo. Nebo se mýlim?

  OdpovědětVymazat
 7. Vstavaj strana ogromnaja

  OdpovědětVymazat