Reklama

.

.

neděle 21. února 2016

Retro: Profízlovaná Amerika

Muriel Kane
21. 2. 2016   Whistleblower

Bývalý analytik Národní bezpečnostní agentury (NSA) Russell Tice, který pomáhal odhalit její nezákonné odposlouchávání telefonních hovorů v prosinci 2005, nyní vystoupil s ještě překvapivějším obviněním.Tice řekl v populární americké televizní show Keitha Olbermanna na MSBNC, že programy, které špehovaly Američany, byly mnohem rozsáhlejší, než se tvrdilo, a byly zvláště zaměřeny na žurnalisty. „NSA měla přístup ke všem americkým komunikacím…“, tvrdil Tice. „Nehrálo roli, že jste v Kansasu, uprostřed státu a nikdy jste neměli žádný zahraniční hovor. Oni monitorovali veškerou komunikaci.“ Tice dále vysvětlil, že „i pro NSA je nemožné zaznamenávat skutečně veškerou komunikací. …To, co dělali, byla určitá metoda, kterou sledovali metadata … a vyslídili takové informace, které určí,  jaký typ komunikace by měl být zaznamenáván.

Podle Tice, má NSA k této tradiční „rybářské síti“ navíc schopnost zabrousit i do zvláštních skupin, což byl ten aspekt věci, kterým se zabýval on. Nicméně, i uvnitř NSA existovalo fiktivní vysvětlení, které mělo zamezit tomu, aby lidé jako Tice zjistili, co ve skutečnosti dělají. „V jedné z operací, jíž jsem se zúčastnil, jsme sledovali organizace, u nichž bylo velmi pravděpodobné, že bychom se na ně zaměřovat neměli,“ řekl Tice Olbermannovi. „Přišel jsem však na to, že jsme je sledovali 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce – a to nedávalo smysl… Začal jsem po tom pátrat. To se stalo někdy v té době, kdy za mnou přišli a vyhodili mě.

Když jej Olbermann tlačil k tomu, aby se vyjádřil přesněji, Tice utrousil: „Organizace, které byly sledovány, byly americké novinářské organizace, reportéři a novináři“. „Za jakým účelem?“ ptal se Olbermann. „Zkusím hádat, nevyskytuje se tam někde složka, v níž jsou všechny emaily poslané všem reportérům v New York Times? Nenašel by se tam záznam všech hovorů, které jsem měl se svou malou neteří ze severního New Yorku?“ Tice neodpověděl přímo, ale jednoduše prohlásil: „Pokud by to bylo zahrnuto v těchto zvláštních sledovacích metodách, bylo by tam všechno.“ Ovšem přidal poznámku, že neměl žádnou představu o tom, co se stalo s těmito informacemi, snad kromě toho, že si je jistý, že „byly digitalizovány a vloženy do jakýchsi databází“.

Tice poprvé začal obviňovat NSA a Obrannou zpravodajskou službu (DIA) v prosinci 2005, několik měsíců poté, co byl vyhozen z NSA. Posloužil v té době také jako zdroj pro články v New York Times, které odhalily nezákonný program odposlechů v NSA. Ovšem v několika dalších měsících byl Tice zklamaný z průběhu jeho slyšení před Kongresem, kde byla jeho věrohodnost zpochybňována útoky Billa O’Reillyho a Rushe Limbaugha, a byl poté předvolán k federálnímu porotnímu soudu ve zřejmém pokusu ho zastrašit. Tice se nyní vrací, protože George Bush je konečně pryč z úřadu. Řekl Olbermannovi: “Obamova vláda se mnou sice kvůli mým posledním odhalením není v kontaktu, ale poslal jsem dopis Brennanovi (John Brennan – Obamův bezpečnostní poradce – pozn. red.), ručně napsaný dopis, protože jsem věděl, že veškerá má komunikace byla sledována – telefony, počítač – FBI na mě visela, byli jako vši v kožichu … a já předpokládám, že dali informaci našemu současnému presidentovi – takže jsem se rozhodl říci o něco málo více, než jsem řekl v minulosti.


Překlad: Stan pro Outsidermedia

36 komentářů :

 1. Co říci o USA. Od vize "země svobody" až k vytvoření jednoho koncentráku z celé země (vše zatím k tomu směřuje). Bude to pro ně těžké, protože cesta ven je pouze opuštěním pýchy a návratu k pokoře. Velká část hrdých bytostí raději zemře než se pokoří a je to tak dobře. Cesta ven vede pouze pochopením a porozuměním, že jsou Ti špatní a budou se snažit o nápravu. Ovšem porozumění není zrovna silná stránka Američanů. Tak nevím jak to dopadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačilo napsat,když se blbci dostanou k moci a pak se bojí,že oni přijdou,tak pak jsou tyto důsledky.

   Vymazat
  2. 951-děkuji- vše jste řekl přesně a našim srdcem,snad pochopí ostatní oč nám všem jde
   děkuji Vám příteli-9669

   Vymazat
 2. Většina Američanů jsou sebestřední, netolerantní pyšní a neschopní se vrátit k porozumění a klidnému soužití s jinýmy národy. Myslí si, že jen oni mají patent na rozum, že jen oni vždy jednají správně a že jen oni vždy ví co a jak zařídit. Pokud toto překonají, tak bude dobře, ale pokud ne, tak to je konec světa. Zbraní mají dost na to, aby ho zničili. Bohužel i my jsme se k nim přidali a pácháme stejná zla jako oni a všichni jejich další posluhovači.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čecháčku, zajeď si někdy i někam dál než do Chorvatska a pak teprv rozdávej svoje rozumy.

   Vymazat
  2. Existuje termín, který materiální světonázor neuznává. Božská ruka prozřetelnosti. Příklad v českém filmu Tajemství Ocelového města, kde nakonec zlo předávkuje nálož a zahubí sebe samo. Trvejme za každých okolností na dobru, alespoň v nějakém svém malém okruhu.

   Vymazat
  3. Mate pravdu, toto jsou i me zkusenosti s americany a zkusenosti mam dlouholete. Nafoukani otyli tupci co si mysli ze vladnou vesmiru

   Vymazat
  4. Pro 11:26, sice se mě tvoje urážlivá věta netýká, ale dle reakce na kolegu kopeš za Amiky a tudíž musíš a musíš urazit. Jinak jako bys nebyl. A debilní poznámka o Chorvatsku, já jezdím tam, příp. do Rakouska a Slovinska celý život a líbí se mi tam. Tož asi tak.

   Vymazat
  5. @ 11:11 i 11:41, prosim vas o sdeleni kolik let jste zili, pracovali, platili dane, pojistky a pujcky, a hlavne kolik "vetsinovych" americanu jste poznali!
   ano, poznal jste tam taky radu curaku, ale ti jsou vsude, ze?
   dik amik

   Vymazat
  6. jo a diky americe mate banany a hajzl papir!!¡
   hhh amik

   Vymazat
  7. 12:10 Teď jsem opravdu v rozpacích. Prosím o radu hajzlpapír se jí, to vím. Ovšem u banánů si nejsem zcela jist. Přepokládám, že mi napíšeš. že se rvou do zadku. Ale já si upřímně myslím, že nee.

   Vymazat
  8. Anonymní21. února 2016 12:10
   Ty si dobře vypatlanej, emerckej troll.
   Do americké prdele, kráčíme všichni vesele :-) .

   Vymazat
  9. Není třeba jet o moc dál než do Chorvatska a nebylo to až tak dávno, v Srbsku byly povražděny tisíce lidí včetně dětí, a rozsáhlé oblasti jsou v Srbsku zamořené ochuzeným uranem, genetický fond významně a trvale poničen - to nestačí?

   Vymazat
 3. Snad si někdo nemyslí,

  že by byla ČR méně profízlovaná, než USA ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj odhad "zafízlovanosti" USA:ČR je 20:1.

   Vymazat
 4. No Amici jsou od dětství vychováváni k pocitu nadřazenosti oproti ostatnímu světu.Když se hraje hymna, drží se za srdce. Pak jim tam zafouká vítr, zaprší a statečnost je v hajzlu, trestná činnost, rabování, dezertování členů policie. Chaos a bordel. To si nedokážu představit, kdyby byla na jejich území válka. To by se milí nadlidé a jejich charakter ukázali v plné parádě. Pro příp. notorické urážeče poukazuji na to, že i v Americe se najdou dobří lidé.

  OdpovědětVymazat
 5. Je třeba říct, že USA jsou podobně jako Saúdská Arábie, zaostalou zemí.
  Myšlení Amíků zamrzlo v 17. století.
  Odtud vyprázdněné floskule o "zemi svobod" a podobné bláboly. Jejich Ústava se nezměnila. Oni své zřízení TEHDY brali jako svobodné, ve srovnání s upadajícími evropskými monarchiemi tomu tak skutečně bylo.
  Ale za tři sta let se nepohnuli, na rozdíl od Evropy, východní Asie a Austrálie. Co chtít po zemi, kde to na vesnicích spoustu tamních "států" vypadá kolikrát hůř, než na Sibiři. Jen s tím rozdílem, že tam mají silnici. To ale jen proto, aby tam občas trefil místní fízl. Ale zbytek mají na původní, primitivní úrovni, včetně vodojemů a rozvodů elektřiny, někde nemají ani to. Troubové, kteří vidí jen US pozlátko, si neuvědomují, že vidí jen malinkou částečku skutečných USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @11:55 vidim zes znalec ameriky, proto s tebou do Washingtonu!!!zde je te skoda, Osrama konci v listopadu, tak mas chances!!!

   Vymazat
  2. jiri jirik21. února 2016 12:06
   Dobře Jiuko, co tam máš dál?

   Vymazat
  3. Průměrně vzdělaný cikán v ČR ví kde je USA. V USA 90% obyvatel neví pomalu ani kde je Evropa, natož kde je ČR. O úrovni vzdělání ani nemluvím - vysoká v USA je jako střední v ČR. Obrovské množství lidí v USA je negramotných a ti neznají nic jiného než svůj dvorek. A tahle nevzdělaná banda debylů chce nás a celý svět učit? HA, HA, HA. O fízlování občanů ani nemluvím, to je škoda slov.

   Vymazat
 6. no, pokud se jedna o profizlovavani, tak to jsou jen tzv. konspiracni teorie a lzi, tak jako Assange and Snowden lzou, vrazdy Jfk, Mlk, aj., problem Ufo, 9//11, setreleni letadel a podobne udalosti, se udaly jen dle officialnich verzi!!! hahaha
  a vite jaky je rozdil mezi konspiracni teorii a skutecnosti? jen pouhych nekolik let!!! hhh
  dik amio

  OdpovědětVymazat
 7. Doporučuji všem navštívit tu zemi svobody a neomezených možností, jenom tak se lze přesvědčit na vlastní bulvy, do jakého svrabu chtějí nahnat i EU. No, snad se do té doby, než se tam vydáte nestihnou vystřílet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jojo navstiv uvidis a stejne nic nepoznas!!!
   hahaha amik

   Vymazat
 8. vsem anonymum, tzv..znalcum ameriky, piste az tam budete zit, bydlet a platit dane, a pracovat!!!
  jinak vase broukpytlikovani nemohu prijmout!!! hahaha
  dik amik

  OdpovědětVymazat
 9. presne jak to rika amik, nezili jste tamm takze vite hovnol! jo a dejte si anonymove nejaky nick, nic to nestoji!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. @jirik a amik:
  ze se s curakama prokaterskyma neznalyma kurvama bavite
  o americe!!! je mi znich blujno!!!
  pepa

  OdpovědětVymazat
 11. Amerika je fantasticka a dynamicka zeme. Je to vseho-chut vseho. Nehodnotte ji, kdyz ji neznate !
  Kazdy z vas by v ni nasel to, co mu vyhovuje.

  Amerika ma progresivni a take zaostale lidi touzici po navratu k prirode. Amici jsou tlusti a chudi, hezci a skaredi, chytri a hloupi.

  Amerika je zeme hracek. (Auta, letadla, lode.) Zeme fantastickeho zemepisu a vsude je daleko ! Tato zeme se meni kazdych 200 - 300 mil..

  Lide nejenze vypadaji jinak, ale maji i jinou kuchyn.

  Jsem penzista (asi duchodce po cesku) a mohl bych si tu penzi nechat posilat kamkoliv. Jenze nevim o lepsi zemi.
  (Objel jsem svet 2x.)

  V Americe zije mnoho skupin a nektere se nemaji vzajemne radi. V Americe jsou kraje, kde se rodi krasne zeny a jine, kde se rodi opak.

  Amerika ma shmrnc a eleganci a kousek dal je zaostala a otresna. Az zde budete hledat bydleni, tak si vyberete kraj, ktery vas laka.
  (Bydlim ted ve Fort Myers - naguglujte si Fort Myers images. V New Yorku (a jinych mestech) jsem bydlel take, ale s pribyvajicim vekem touzim po klidnejsi prostredi.)

  Ta zeme je idealni pro mlade lidi, kteri maji co nabydnout na trhu prace. Je idealni i pro stare lidi, ale klid rozhodne nenajdete v napr. v tom New Yorku. Kazdy stat je jiny.
  Zvednete ty vase line zadky a prijedte projet Ameriku od rohu k rohu. (A Canadu take !)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. @honolulu, navstevou nic curacci nepoznaji, navic ani neporozumi svou limitovanou inglish, pokud nahodou vstoupi do diskuse. ono haw ar juu a wot tajm is it anebo tezsi verze inglish hau mac it kost?, moc v diskusi poznani emerickeho cloveka nepomuze!!!ale to tady tem emerofilum nevysvetlis!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
 13. No, amíku, teď se zkus chviličku ztišit a já ti vysvětlím co je to amerikanofil - to je ten co má rád ameriku. A amerikanofob, to je ten co jí rád nemá. Tak si to pamatuj a už si necucej prstíky, jo? Teď už si velkej kluk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @14:11 nemel nam tu picoviny chytra polohlavo!!!
   prsticky cucej dale sam sobe,nac se diskutovat a dej nick kokot(je adekvatni k tobe)!!! hahaha
   dik amik

   Vymazat
  2. Není třeba jet o moc dál než do Chorvatska a nebylo to až tak dávno, v Srbsku byly povražděny tisíce lidí včetně dětí, a rozsáhlé oblasti jsou v Srbsku zamořené ochuzeným uranem, genetický fond významně a trvale poničen - to nestačí?

   Vymazat
 14. 21. února 2016 12:45, 21. února 2016 13:36, 21. února 2016 13:53

  Ano ... do určité míry s postoji souhlasím a chápu je.
  Co "opačně"?
  Co vědí USA o Číně, RF, Íránu, Sýrii, Ukrajině, ČR ... umí jejich jazyk, kulturu, jak dlouho země poznávali? Jaké mají "přátele", jaké používají metody "spolupráce"?
  Marně se snažím obhájit NSA a sledování "partnerů". Co chemické zbraně a útok na Írák? Co mohu "převzít" z jejich hodnotového systému? Že by IPhone? Čím mohou být pro mne takovým příkladem, že mám jiné země zatracovat a RF chápat jako největší hrozbu?
  Chci si o svých přátelech a spolupracovnícich rozhodovat sám. S poctivým Rusem spolupracovat nemohu, s V.Koženým, Monsantem, s neziskovkami, které nás poškozují ... tam by to bylo v pořádku a možná i s tučnými dotacemi.
  V 89 jsem byl první, co veřejně upozornil na podnikové schůzi, že se vyhýbáme tématu o zrušení vedoucí úlohy strany.
  Dnes bych řekl, je na čase zrušit vedoucí "úlohu" USA, EU a "západu".
  Stále více si cením pokory (které mám sám nedostatek). Pokoru chápu jako zdroj síly ustát své postoje a vidět věci objektivněji. Této vlastnosti se obecně USA a "západu" nedostává. Pokrytectví a arogance máme na rozdávání.
  Mám vysokoškolské vzdělání, jsem SW analytik a vývojář, přesto až nedávno jsem pochopil, že "rozděl a panuj" neznamená rozděl úkoly a koordinuj (a nestydím se za to). Jsem rád, že jsem Slovanem. Nemám strach ani z RF ani USA ani EU. Mám strach z tendu, kam směřujeme vlastním přičiněním a mám strach z hloupých, sebestředný lidí a to zejména v politice.
  :)
  Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jirko, dobře jsi to napsal, mám hodně podobný názor.

   Je možné si přečíst názor člověka z jiné diskuze:
   # Ivo 2016-02-14 17:08
   Richard, nedá mi nereagovať na jednu vetu:
   "Možná mají opravdu prostí američané své vlády, zástupců a soudů dost jako my". Žil som pomerne dlhé roky v Kalifornii a pracoval pre chalana američana, žil v jeho rodine, stretával jeho priateľov. Budem hovoriť len za okrsok Kalifornia, ale oni majú politiku úplne v paži, aj mládež tam má zafixované RUSKO - KOMUNIZMUS - ZNIČIŤ. Ich zaujíma len a len USA. Majú pocit že zachraňujú svet pred zlom, najmä Ruskom. Nechce sa mi o tom dlhosiahlo vypisovať, len chcem zo svojej skúsenosti povedať, že neterba sa zamýšľať či bežnému američanovi záleží na niečom inom ako USA. Samozrejme sa nájdu aj výnimky, ale riedko riedko. Oni nemajú k ničomu úctu, všetko je pre nich zábava typu Las Vegas.

   Vymazat
 15. Nejvíce svědčí o nádheře Americké společnosti, že tady debatují a klaní se Americe sprostí tupci, urážejicí a blbá hovada. Děláte Americe medvědí službu vy potrati - kde žijete teď vy? Kdo vám dal právo tady diskutujícím tak sprostě nadávat? To jste se naučili nejspíš v té americké svobodě. Škoda že americké poměry nejsou tady - takovým jako jste vy, vy hajzlové tady, už by dávno někdo ustřelil kokos. Jděte do prdele -pardon do Ameriky, a neopruzujte tady břečko mizerná.

  OdpovědětVymazat
 16. ja jim to rikam taky o americe vi hovno nikdy tam nezili a jsou chytri jak radio jerevan no to je typicka cizkovina zejmena jsou tak postizeni prazsti pepici!!! je to jak v tom vtipu: sel buh po zemi s pytlem debilu nahle se mu pytel roztrhl a debilove se vysypali a buh rika uz je sbirat nebudu tady bude ceska republika!!!
  jo vim je to smutne pro mnoho z vas ale vy chytrousove si s tim poradite ze?

  OdpovědětVymazat
 17. Navrhuji kopírovat Ameriku ve všem, nejenom selektivně jako doposud. Mohli bychom začít u druhého dodatku a zvýšit zbrojní výrobu pro uspokojení potřeb českého obyvatelstva.

  OdpovědětVymazat