Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Říká si o facku médií?


Oldřich Průša
25. 2. 2016
Prezident Miloš Zeman se vyslovil v tom smyslu, že mírné fyzické násilí je na prospěch věci a že dobře míněná facka leccos vyřeší. Otřel se o podivnou ministryni Džamilu Stehlíkovou a o její nápad, že by měl výprask být trestný čin.


On si může dovolit takhle mluvit, protože je volený obyvatelstvem, a jsem zvědavý na anketu na nějakém webu, pokud kde bude, co si lidi o tom myslí. Ministryně školství Kateřina Valachová vzkázala svůj nesouhlas z Bruselu, kde rokuje s rezortními kolegy, jak učit děti imigrantů jazyk a vědomosti a úctě k demokratickým hodnotám a civilizačním výdobytkům. Mimochodem, na rádiu Plus dnes na to téma hovořil činovník, jehož jméno mi uniklo, a bezobsažnější blábol jsem v rádiu už dlouho neslyšel a vyplynulo z toho, že se na výuku dětí cizinců zbůhdarma vyhazují peníze.

Ale zpátky k té facce. Zeman dal k lepšímu, že ho maminka učitelka lískala ve třídě vařečkou. I já zažil malinkaté tělesné tresty ve škole a hlavně – tehdy rodiče chodili do školy a nabádali učitele, aby tomu jejich sígrovi jednu vlepil, kdyby zlobil. Dnes si každý na učitele otvírá hubu a pak se divíme, proč je o učitelský post tak malý zájem.

I já si myslím, že dobře umístěná facka dovede lecčemu špatnému zabránit. Ovšem je to nápad zcela proti duchu doby. Je to doba pokrytecká a svatouškovská. Ona ta ministryně Valachová určitě také ve skrytu duše ví, že má Zeman pravdu, ale pokládala za nutné z Bruselu nesouhlasně zahalekat. Ono je to školství na šikmé ploše. Ve jménu žvástů o probouzení tvořivosti se děti odvádějí od toho jediného důležitého, co je má škola naučit a z čeho budou mít v životě prospěch, když si to vštípí: píle, spolehlivost, dochvilnost, důslednost a kázeň a sebekázeň.

Ty grázly, kteří utrápili učitelku k smrti, možná nakonec přece jen ze školy vyhodí. Copak asi z nich bude za deset, dvacet let?

22 komentářů :

 1. V článku se to říká dobře. Začíná se projevovat nemorálnost této pokrytecké a svatouškovské doby. Pokud se mají děti něco naučit, musí mít disciplínu, aby udržely pozornost. A k té, musí být dovedeni, vymezením hranic. Samozřejmě přiměřeně k věku. Jiné je to ve druhé třídě, a když to nepomohlo, tak jiné je to v páté, atd. Nedisciplinované dítě, má přirozený sklon tyto hranice stále testovat. A očekává nějakou reakci. Ta musí být jednoznačná a v zapamatovatelné formě. Jsou-li děti takto vychovány na základní škole, ani na středním stupni s nimi nejsou problémy.
  Ale obávám se, že i ve školství, se také vědomě uplatňuje rozkladný vliv plánovačů naší otrocké budoucnosti. Není zapotřebí na škole získávat příliš vědomostí. Ty se budou získávat na soukromých školách, pro vyvolené. Zřejmě také z podobných důvodů, chtějí začleňovat mentálně poškozené děti do běžných škol. Bude to ke škodě jak běžným žákům, tak těm postiženým. P.K.

  OdpovědětVymazat
 2. K dotazu v poslední větě:
  Nejspíše lidumil typu Bakaly nebo mafioso typu Krejčíře. Je taky podivné, že obvykle media hledají v okolí těch "zájmových osob" tj. "intervjúkují" (viz "intervjúk z cuku" dle klasika) pokud možno přímo je a taky všechny jejich příbuzné a známé. A tady nikdo dosud nezveřejnil, kdo jsou ti grázlíci, jejich příbuzní a známí. Anebo to nějaký "investigativec" zjistil a někdo mu preventivně zacpal ústa. A ten ředitel se taky dlouho na veřejnosti cítil velmi pevný v kramflecích. Něco většího tu zapáchá...

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně, taky jsem občas nafasoval. Nijak mi to neublížilo, věděl jsem vždycky, za co to bylo a dopředu jsem věděl, že pracuju na tom, abych nafasoval. nebyla to žádná libovůlem ale systém přiměřených trestů. Žádná krev, žádná bolest, jen nepříjemnost - vytahání za ucho, ořech, pár na zadek a hezky před celou třídou. Bylo to jen na základce a když sem si doma postěžoval, bylo repete. Fasoval jsem ještě doma. Rodiče s tím souhlasili. Měli mne rádi a záleželo jim na mé výchově, na tom, co ze mne bude. Těm sr*ům, co jsou pro bezstresovou výchovu jen jedno: Když nechceteděti vychovávat, tak si je ku*vanepořizujte!

  OdpovědětVymazat
 4. Někde jsem zaslechla názor, že to, co ti studenti spáchali, je trestný čin. Bohužel, měla jej nahlásit ta napadaná paní učitelka. To by bylo točo u soudu! Rodiče těch klacků by hned změkli. Ano, spějeme do USA, bez advokáta a soudce se ani nevy.....m. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:35 Kde berete tu "jistotu", že ta paní učitelka nic nenahlásila ? Z jakého důvodu svalujete vinu právě na ní ?
   O té šikaně na Třebešíně věděl zcela určitě, až na možné výjimky, celý učitelský sbor včetně vedení školy, a "poslední uklízečka". Věděli o ní žáci v dotčené třídě, pravdě-podobně i jejich rodiče, a mnozí další.
   Vše se "řeší", až došlo ke tragedii. Při současném stavu naší společnosti se lze oprávněně obávat, že odvolaný ředitel "povýší" a případný soud s viníky tragedie skončí "fraškou" ..

   Vymazat
  2. Přesně tak. Jaká je jistota,že by se něco dělo. Možná, kdyby to místo ní udal nějaký soudce či premier. Žádný z odpovědných se dnes to těhle věcí, kvůli právním paskvilům a "vlivu" zazobaných rodičů, těch co mají "kontakty" a "známosti" namáčet a aktivovat nehodlá. Někdy jim totiž jde o holou existenci. Takže poděkujme za tento stav těm "odpovědným tam nahoře", a taky sami sobě, že jim to dovolujeme.

   Vymazat
 5. V diskusích se objevují velmi rozumné názory. Nebyli jsme jiní, taky jsme zkoušeli co kdo snese, ale měli jsme to štěstí, že jsme včas "koupili jednu přes hubu", a naučili se kde jsou hranice. A nemusela to být přímo facka (tedy jak u koho, že...).
  Čím dál víc jsem převědčen, že dnešní mladou generaci ničí, doslova likvidují nejrůzněší "dobroserové", kteří ve svatém nadšení odmítají vnímat realitu, vytváří si jakousi virtuální představu ideální společnosti, a myslí si, že se k ní každý automaticky přihlásí.
  Vznikají z toho pak idiotské teorie a výmysly, jako inkluze postižených dětí do normálních škol, kdy se zcela nepokrytě lže a manipuluje. Protože děti s tělesnou vadou se do škol integrují zcela normálně. Každý ví, že se jedná hlavně o děti s určitou mentální nedostatečností, kteří potřebují speciální a intenzivní péči.
  Zrovna tak rušení speciálních ústavů pro mentálně postižené, které dobroserové chtějí začlenit do běžného normálního života, i když je toho schopen pouze zlomek z nich.
  Další nás přesvědčují, jak je společnosti prospěšné povolit homosexuálním párům adoptovat děti, přestože je to proti přírodě a hodnotovému vnímání rodiny.Těmhle dobroserům je jedno, co si pak vytrpí dítě, které s takovými "rodiči, tatínkou a maminkem" musí bydlet, a poslouchat ve škole poťouchlé otázky, jak to je u nich v noci v ložnici.
  Všichni se bojíme, se jim při "páchání dobra" postavit, protože v tu ránu jsme vláčeni medii jako morální zrůdy. Takže se jen tiše může dívat, jak společnost upadá a degeneruje. "V zájmu civilizace", jak řekl by jeden generál z pohádky. J.B.

  OdpovědětVymazat
 6. Metody, které se po celá desetiletí osvědčily praxí, není potřeba měnit jen proto, že se nějaké vrchnosti nehodí do její sluníčkově korektní ideologie.
  A kdyby jen zůstalo u toho přihlouplého zákazu těch pohlavků či liskanců, jako metody okamžité nápravy!! Z učitelů, kteří bývali neoddiskutovatelnými pedagogickými autoritami, nadělali psance, z některých i psychotiky.
  Vlastně celé naše školství bylo "ukřižováno". I tedy i jeho plod - obecná vzdělanost.
  Zřejmě opět ve jménu floskulí o svobodách a pod. si dnes člověk může dokonce i titul koupit, aniž by se vzdělal ...
  Je to cesta do pekel!, a jako vždycky vydlážděná vzletnými to úmysly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstižné. Domnívám se však, že úmysly to nejsou vzletné, ale jde o cílenou degradaci vzdělanosti.
   Jedna paní chválila svoji dceru, že by na vnoučata nevztáhla ruku, že je vždy pořádně seřve.
   Psychické týrání je horší než jeden výchovný pohlavek.

   Vymazat
 7. Diskuze na docela slušné úrovni a hlavně se zcela praktická.Sledoval jsem diskuzi ve sdělovacích prostředcích - hrůza, ti lidé mlžili a mlžili a nechtěli si připustit, že tato společnost je vážně nemocná.Dnes není nic svaté, jen peníze oligarchů a politiků. Dokud se to nezmění jdeme stále někam do doslovně do pekla.

  OdpovědětVymazat
 8. Mám obavu, že současné "rozhořčení" nad šikanou a tragedií na Střední průmyslové škole Na Třebešíně je od mnohých politiků, médií a občanů jen hrané. Nevšiml jsem si, že by se podobně rozhořčovali nad morálním stavem naší společnosti, počínajícím odebíráním dětí jejich rodičům ze "sociálních" důvodů a končícím ostouzením prezidenta ČR. L.S.

  OdpovědětVymazat
 9. Dvě věci: Tělesné tresty jsou odmítány pod záminkou, že "ponižují". Jenže účelem každého trestu je vrátit zpátky toho, kdo se sám povýšil. Takže tělesný trest dělá přesně to, co je potřeba.
  No a zadruhé: Mělo v tomto konkrétním případě vedení školy prostředky, jak šikanu zastavit? Leda ho°no. A to je dneska všude. Napřed blbými zákony a politickou korektností lidem znemožnit účelné jednání a potom je trestat, že nejednali.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 10. Obdivuhodné, koľko zástancov stredovekých výchovných metód sa nám tu zrazu vyrojilo! Odprisahal by som, že všetci tí čo si ešte donedávna do "zatuchnutej, zpiatočníckej" RímskoKatolíckej církvi obtierali svoje huby. Nič nemám proti Vaším túžbam návratu stredoveku do školského systému, uplatňujúcemu namiesto vhodných slov, facky ako argumenty. Telesné tresty na školách však neboli pomaly vylučované zo školských vzdelávacích metód len tak z kratochvíle. Predpokladám že o ich návrat neusilujete preto že sa Vám ich ušlo málo, ale v zmysle kresťanského hesla: "ak si dostal facku na líce, nastav mu aj druhé, ale nie svoje, ale svojho blížneho". Keby predsa, všetko sa dá zariadiť. Nájde sa dosť ochotníkov ktorí Vás aj dodatočne prefackajú. A deti si môžte poslať do škôl kde nielen rozdávajú im facky, ale ich rovno postrieľajú, povešajú, poodtínajú im za krádež končatiny. Najlepšiu prax v tom majú Čečenskí mudžáhidi, ktorí v Beslanskej škole ukončili školský rok pre 200 školopovinných detí a ich pedagógov ešte skôr než bol vôbec začal. Takže bratia a sestry, hurá zpäť do stredoveku! A na námestia zaveďme verejné popravy a upaľovanie čarodejníc. To si skutočne myslíte že tá hŕstka učiteľského zboru napraví to čo skazia rodičia? Že deťom nahradia rodičov, ktorí museli za prácou odcestovať ďaleko neraz do zahraničia, pretože demokrati v mieste ich bydliska rozkradli podnik v ktorom dovtedy pracovali? Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji ti, abys skočil do zdi.
   Pěkně po hlavě, s rozběhem.
   Buď se ti rozsvítí nebo chcípneš.
   Obojí je lepší, než být Ukrofil

   Vymazat
 11. "škola bez kázně je jako mlýn bez vody" to říkal náš matikář Stromecký na základce a měl pravdu, pokud není ve třídách kázeň, jsou finance vložené do vzdělávání mládeže marně vynaložené.

  OdpovědětVymazat
 12. Ano,vrátit do školy tělesné tresty,dobré řešení.Ovšem měla by být vypracována tabulka trestů,jak ,kolik a za co ,aby nevznikla anarchie a učitelé netrestali moc nebo málo.Pokud by učitel nebyl schopný tresty aplikovat mohl by ho zastoupit kolega nebo školník.Bez kázně se žáci nic nenaučí

  OdpovědětVymazat
 13. keď nie je požadovaná disciplína a úcta k starším doma, škola to nedobehne, bitka nič nerieši, ale tresty sú v civilizovanej spoločnosti nutné, inak by sme nemali väznice, ale nevychovanosť nadriadiť nad výchovu - tak to sa mi nezdá ....

  OdpovědětVymazat
 14. Chyba je v systému školství, v takových Džamílách, které někdo vůbec tiskne a hlásá jejich názory. Ta osoba vyrůstala kdesi v Asii a nyní se vyjadřuje k našim poměrům. Zde se řeší utýrání učitelky žáky, ale fakt jsem neslyšela, že by nějaký učitel utýral žáka. Je to v dnešní době naopak. A protože jsou učitelé tací,jací jsou, vymýšlejí se proti grázlům obezličky typu - ochrana veřejné ho činitele apod. Chybu vidím i v osobách učitelů a především za vše mohou rodiče a dnešní zvrácená doba, která generuje psychopaty jak na běžícím pásu. Ale protože USA náš vzor, dočkáme se za chvíli střelby ve třídách apod. Vždyť nedávno v televizi řešili šikanu již u druháků, tak co na to člověk má říci. Pokrytecká doba, která nedokáže nazývat věci pravým jménem (až na Zemana), takže taková pokroucená morálka nemůže generovat rovné lidi, jen "pazgřivce". No a učitelé mají jedinou starost - zvýšení platů, takový mám já dojem ze našeho školství.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní25. února 2016 10:07
  „A deti si môžte poslať do škôl kde nielen rozdávajú im facky, ale ich rovno postrieľajú, povešajú, poodtínajú im za krádež končatiny.“
  Nechápu jak jste došel k názoru, že chceme dětem utínat končetiny.
  Většina přispěvatelů, včetně mě, si výchovou včetně přiměřených tělesných trestů za lumpárny, prošla.
  Na naší škole, když někdo vyváděl učitelce alotria (nesouměřitelná s dnešními, ale přesto vědomě mimo normu), tak zavolala učitele tělocviku a ten si delikventy zval do kabinetu a bez velkého vyšetřování je tam profackoval. Také jsem měl tu čest, být účasten této exekuci. Věděli jsme, za co to bylo a když jsme někdy dostali na vybranou, dali jsme přednost tomuto okamžitému řešení, před poznámkou do ŽK.
  Nakonec pro fantastu Anonymní25. února 2016 10:07, ten učitel tělocviku patřil mezi nejoblíbenější, neboť jsme vnímali, že jedná na rovinu. P.K.

  OdpovědětVymazat
 16. Všechno (včetně dřívějšího bojácného projevu odvolaného ředitele) nasvědčuje tomu, že organizátor šikany a jeho dva parťáci byli zřejmě příslušníky nějakých "nedotknutelných famílií" z kategorie "kulichů" (viz Ludvík z magistrátu), proto se vedení školy ani netrouflo tato pomazaná kvítka vyloučit (pouze podmínečně) a chtělo toto rozhodnutí po magistrátu. Platí i zde, že jablko nepadá daleko od stromu.

  OdpovědětVymazat
 17. Můj táta vždycky říkal, že dobře umístěná facka v pravou chvíli může někomu zachránit celou budoucnost. Pamatuju růůůzná pravítka a tak.
  A pokud byste to chtěli dobře propracované, vřele doporučuji dost pomlouvanou a filmem zmrvenou knihu velikána sci-fi Roberta A.Heinleina Hvězdná pěchota. V kapitole osmé to máte do detailů. I s diagnozou - ...časem prověřená metoda vštěpování sociálního vědomí a úcty do duší mladých se nezamlouvala předvědeckým pseudoodborníkům, kteří sami sebe nazývali "sociálními pracovníky" nebo někdy "dětskými" psychology"...

  OdpovědětVymazat
 18. Vždyť je to zcela jasné.
  Dítěti se musí ukázat, že oheň pálí, led studí, pes kouše, kočka škrábe, auto může zabít, a taky silnější natlouct. Říká se tomu výchova. Jestliže tedy dítě občas jednu fásne z výchovných důvodů, je tím zachráněno od mnoha věcí a například i od kriminálu, případně mnohem většího násilí od represivních složek státu.
  Všem Džamilám bych doporučil občasný pobyt v kriminálu, ono by je brzy přešly ty roupy, kterými infikují společnost.
  Ti smradi z té průmyslovky by měli jít do kriminálu a učitelé by měli obdržet status úřední osoby, než se společnost opět vrátí do přirozené podoby, přerušené po listopadové homosexuální revoluci těmito zločineckými havloidy.

  OdpovědětVymazat