Reklama

sobota 13. února 2016

Rostislav Iščenko: Ukrajinská armáda už vlastně není


13. 2. 2016     zdroj
Dopisovatel MIA "Rusko dnes" Rostislav Iščenko během rozhovoru s korespondentem FAN řekl, že podle údajů ukrajinského generálního štábu, které jsou pravidelně zveřejňovány, disciplína za podpory USA kriticky poklesla. Generální štáb o tom mluví na posledních svých tiskových konferencích.


"Hromadné opilství je registrováno nejenom ukrajinskými důstojníky, ale i zahraničními pozorovateli. Píší o tom lidé, kteří dokonce v armádě neslouží. Těmito zprávami jsou přeplněny nejenom sociální sítě, ale i v ukrajinských médiích se objevují jedna za druhou. Armáda se hromadně opíjí a přitom se střílejí navzájem (tři - čtyři lidé zahynou každý den ne z bojových důvodů). Takové ztráty měli, když ukrajinská armáda byla loni u Doněcka, střílela po něm z děl a dostávala odvetnou odpověď od Doněcké lidové republiky. Při vzájemném ostřelování měli ztráty tři - čtyři osoby za den. Nyní se také stává, že 15 lidí se opije a zemře. OSU (Ozbrojené síly Ukrajiny) už v tomto smyslu nemohou být bojeschopné", říká Iščenko.

Dále, poznamenal politolog, jde o technické zabezpečení. Připomenul, že Ukrajina zrušila thajskou smlouvu na dodávku tanků, protože není schopna vyrobit víc než čtyři nové tanky za rok.

"Pokud země nemůže vyrábět víc než čtyři tanky ročně, není tak důležité, zda je to thajská smlouva nebo je vyrábí pro sebe. Stejně víc nevyrobí. Čtyři tanky - to je jako kapka v moři. Víc se akorát porouchá. Všechny zbývající podniky v podstatě pouze opravují techniku, která je již opotřebovaná (byla v zóně bojových operací) nebo která je aktivována z konzervace (pokud tam vůbec ještě něco je). Ani u jednoho nového modelu BVP, obrněných vrtulníků, které Ukrajina předváděla v průběhu roku několikrát, nebyla spuštěna sériová výroba. Takže tyto jednotlivé exempláře, které byly předvedeny lidem, se nyní někde projíždějí", vysvětlil Iščenko.

Poznamenal, že ukrajinská armáda obdržela od USA několik desítek obrněných vozidel Humvee, která nejsou přizpůsobena pro ty funkce, které mají plnit. Není to to auto, na němž lze bojovat s pravidelnou armádou v těch podmínkách, které tam jsou.

"Mimo to jsou všechna rozebrána a vyžadují opravu. Podobná situace vzniká s obrněnými vozy z Velké Británie. Vozidla jsou určena pro policejní operace, třebaže byla odeslána do oblasti bojových operací. Takže s technikou to je v armádě také špatné. Technika je rozmanitá, ve značné míře rozebraná, doplňovat ji vlastními silami Ukrajina nemůže, dodávky ze zahraničí nejsou. Sami chápete, co znamená rota, v níž je deset tanků T - 72 nebo T - 64, a co je rota, v níž je jeden T - 64, jeden Abrams, jeden ještě odkudsi. To je rota, k níž je třeba přivážet několikanásobně víc munice různého kalibru, různých náhradních dílů, benzinu, olejů a tak dál. Poněvadž každé vozidlo si žádá své. Pokud je tankový vozový park Ukrajiny víceméně uniformní, už u lehké obrněné techniky vidíme ohromnou pestrost. To také vytváří komplikace pro týlovou obsluhu. Zde ale víme, že armádu dosud obsluhují dobrovolníci. Zabezpečují ji", říká expert.

Podle názoru Rostislava Iščenka, pokud toto bylo hypoteticky tolerováno první jeden-dva měsíce, kdy armáda zahájila bojové akce, když ale druhý rok armádu obsluhují dobrovolníci, znamená to, že štábní struktura je zcela paralyzována a není schopna plnit své funkce. To znamená, zdůraznil, že armáda vlastně není.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

28 komentářů :

 1. Omyl, ukrajinská armáda EXISTUJE!!!!!

  Pokud by neexistovala, nemohla by, se již více než rok, bránit zákeřné agresi ruské armády!!!!

  Pan Porošenko několikrát prohlásil, že na Ukrajině čelí jejich armáda armádě ruské v počtu 200 000 vojáků!!!

  Tedy je jasné, že HRDINNÁ UKRAJINSKÁ ARMÁDA EXISTUJE!!!

  A její velitel je člověk POCTIVÝ, který NEKRADE a NEVRAŽDÍ svoje oponenty!!!

  Tomu VŠEMU věřím! :-))))))))))))))))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl ses podepsat. Tak já to za tebe udělám - BLBEC!

   Smazat
  2. 18.55

   Otázka je, KDO JE BLBEC?????

   Přečti si to ještě jednou a podívej na poslední větu!!!

   Pokud to nechápeš, jsi "Duševně sláb"!!!

   Pokud to chápeš a nelíbí se ti(nepíši velké "T", jelikož si tě nevážím, HULVÁTY nemám rád), jaký mám názor na Porošenka, tak je to ještě horší!!!

   :-))))))))))))))))))))))

   Smazat
  3. 18:49 Ta tvoje UA armáda je převážně banda zločinců, vedená řezníky z Kyjeva.
   Jinak blbečku dokaž své tvrzení o ruské agresi. Vítězslav Bilko

   Smazat
  4. Klucí, vy jste to nepochopili. Přispěvatel v 18: 49 si z Ukropů dělal srandu. Někdy je potřeba trochu více fištróna než začnete hubovat, ale chápu Vás, už toho všeho máte dost a tak reagujete úpodrážděněji než je zapotřebí. Takže za Vás se pánovi v 18:45 omlouvám a jen jej upozorňuji na skutečnost, že je potřeba raději psát D:D:D: nebo tak nějak , aby nevznikaly nejasnosti s tím jak se to myslí. Ivo

   Smazat
  5. 18:49 Zlokot nezabudaj ze Ruska Armada ako si ju nazvla nikde nebojuje nic neokupuje.Ty Kokotie rebro.Ukrajinci bombardovali v roku 2014-2015 zeny a deti ty magor. SA ZOBUD TY POSUK CO TU OPISUJES.

   Smazat
  6. Šmarjá to je panopritum slabomyslnosti ...

   S tímhe se máme postavit GP? Jdu na pivo ..

   Koloděj

   Smazat
  7. Jeden si udělá legraci (ironizuje OSU) a tolik lidí naletí ... no toto!

   Smazat
  8. Občas někdo nepochopí ironii :D

   Smazat
  9. Někteří nepochopili, že pisatel 18:49 to myslel ironicky. Někteří diskutující podobné ironické příspěvky berou vážně, protože se tady najde pár havlistických trollů, jejichž příspěvky jsou na stejné úrovni jako ty ironické, ale na rozdíl od těch ironických je myslí vážně.

   Smazat
 2. Hovno armáda - opilecké zfašizované hordy.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale pánové,nenechte cloumat prchlivosti svými majestáty....Radeji si držte klobouky,pojedeme z kopce: Turek údajně masivně ostřeluje sever Sýrie včetně letiště v Aleppu a prý vyhlásil všeobecnou mobilizaci !!!
  Tak asi opravdu ta válka bude o trochu větší,než se čekako a potvrzuje to,že se ten vůl Erdogan zcela pomátl....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jestli je USA nezastaví v čas, tak to nebude mít hladký průběh. Zoufalý člověk dělá zoufalé činny a Erdogan holt takový zoufalec je a bohužel má velmi silnou armádu a já si nedovedu ani představit jak na to bude RF reagovat.Snad se to vše včas zastaví.Ivo

   Smazat
  2. Jedině,že by ten vopičák,co mu z toho všeho de hlava kolem na Erdogana poslal tu "Jebavou Viki Nulandovou",aby si vzala rákosku a trocho toho magora srovnala,než něco vyvede...S Tureckem v dnešní podobě je už stejně ámen.

   Smazat
 4. Jak to, že jsme ještě v NATO?
  ???????????????????
  Co dělají naši vlastní politici?
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti naši čuráci se zrovna teď asi stěhujou do bunkrů....
   Včera mi hlásil můj agent č.13,že Vyškovem z "Akademie kožených hlav",projela jindy nevídaná kolona asi 15 plně obsazených a odhodlaně se tvářícími "vojenskými specialisty" naší armády,sestavená z několika obrněných IVECO s kulomety,nákl.Tatrovek a byl tam i nějaký ten malel kripl terénní,myslím Land Rover,nebo tak nějak.

   Smazat
  2. pro 20:01 - souhlas, jen poopravím. ČR již svou armádu nemá, jen pomocný expediční sbor US army.

   Smazat
 5. opravdu je lidem na blití z toho svinstva co nalezlo do správy česka a je načase to vyházet z oken !!!!!!!!!!!!!!§

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve volbách zvítězila ČSSD, co chcete s debily vyhazovat? Nastoupíte do ulic a bude nám vládnout Kalousšenko a Dienstbierňuk. Sranda byla, jak "nezávislá" ČT nám hned ty sráče předhodila jako morální autority. Dobře to mají Chazaři vymyšlené, Goebels byl amatér.

   Smazat
 6. Zásobujete nás protichůdnými zprávami, z nichž ta Iščenkova vypadá jako ruská pohádka s přehnanými očekáváními stavu uvnitř ukrajinské armády na bojeschopnost. Věřím spíše hlavě DNR Alexandru Zacharčenkovi, který na tiskové konferenci oznámil, že Ozbrojené síly Ukrajiny stáhly k linii fronty přes 500 tanků a asi 90 tisíc vojáků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo, vypada to, že se někdo z nich minimálně plete ...

   Na druhou stranu, Zacharčenko netvrdil, že ty tanky jsou pojízdné a vojáci střízliví.

   Navíc může u těch tanku jít o makety - psychologický boj.

   Takže uvidíme.
   Koloděj

   Smazat
  2. Ty nejsi Koloděj,Ty jsi matěj! Ukr.-army má 270.000 vojáků ve zbrani a další přibere.
   Má 2500 tanků,je jen otázkou je spojízdňovat,ale problém je,že do nich nemá vycvičené osádky a důstojnický sbor k velení těm odvedeným sedlákům,kreří začínají mít jak té nesmyslné vákly,tak těmi židy ve vládě organizované bídy,proto se bude spěchat,aby se jejich hněv vybil na Východě,střet je neodvratný,to není divadlo a budem rádi,když z toho nebude světový konflikt i když ten je podle mě taky nevyhnutelný a je jen otázkou,kde začne.I když je to jedno,ona totiž Ukrajina i Sýrie jsou spojené nádoby.....

   Smazat
 7. Spoléhám na tyto články, jako na poslední způsob jak se dobrat pravdy, ale z těch ohlasů je mi někdy opravdu mdlo. Jestli je čtou takto reagující lidé, tak nevím, nevím, mají vůbec mozek v hlavě? ironii vůbec nechápou, ale není vlastně divu. Ve všech veřejných mediích převládá jen nenávist a kanální humor. Normálnímu humoru snad už nikdo nerozumí. Někdy propadám beznaději, lež, lež a lež. Všichni tak toužili po lásce a pravdě a ke je? Co se to děje, nemůžu to pochopit. Opravdu jde o ovládnutí celého světa. Vládne na zemi opravdu ďábel? Člověk je v zoufalství ochoten uvěřit i lecjakým fantaziím. Veškerá svědectví Maning, Asange, Snowden, nic neznamenají? Jsou všichni hloupí, zaprodaní, nebo se bojí? Troufnou si jen na komunisty, do těch se kope a kope, hlavně ti mladí co nic z toho si nemůžou pamatovat. Dělo se hodně špatných věcí, ale kde ve světě ne? Teď to schytám za špatné napsání cizích jmen.

  OdpovědětSmazat
 8. Porošenko se zase rozcapoval v Mnichově, jak Ukrajina chrání celou Evropu, ohroženou bezprostřední ruskou agresí, a loudil si o soucit.Tentokrát na sobě neměl oblíbené maskáče. Ale Ukrajina je pro Evropu už jako osina v zadku. O Krymu už nikdo nemluví, povstalecká území není možno dobýt zpět, na korupci jsou všichni krátcí (měl by to vzít do ruky pražský americký velvyslanec Shapiro, zanícený bojovník proti korupci), je to bezedná studna peněz z EU a MFF (kdo zaplatí za plyn z Ruska, byť přes jiné státy?). Jen pro USA je Ukrajina ještě strategické nástupiště proti Rusku a tak něco musí oželet, Biden se synem už tam má svoje jisté.

  OdpovědětSmazat
 9. strácaš porozumenie pre absurditu -

  OdpovědětSmazat
 10. Ozbrojené síly Ukrajiny stáhly k linii fronty přes 500 tanků a asi 90 tisíc vojáků. - Zacharčenko má pravdu, doslovia ich tam "stiahli " že sa nedajú niektoré naštartovať, druhá vec, že sa rozkradli pohonné hmoty, a čo ? hlavne je treba budiť dojem a hnať sa vpred - Ukraina je veľká, miesta pre mohyly habadej -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel máte pravdu,ta Ukrajina se svým dílem od přírody debilním a dílem sionistickou propagandou ovládaným obyvatelstvem,bude zabíjet Slovan Slovana,ničit svoji zem a sionisti ve vládě,Nejvyšší radě a na Wall Streetu si budou dál mnout svý zktvavený pracky a zbytek Ukrajiny zexekují za ty nesplatitelné dluhy na válku,které rozkradli ti ukr.jewreji ve vládě a okolí....a vo to taky gou,jestli si toho nikdo nevšiml a taky to čeká Evropu sdruženou v EU,totální podřízení a vykradení pomocí TISA a TTIP,využití hloupého obyvatelstva naředěného imigranty pro válku proti Rusovi a živoření na úrovni rozvojových zemí.....
   Bez zdrojů a spolupráce s Ruskem je vybydlená a morálně zdegenerovaná Evropa ztracena....Amerika,ovládaná sionisty ji nic dobrého nepřinese a bude její záhubou,jejíž počátek se nám už v přímém přenosu odvíjí před očima a my si myslíme,že je to nějaká blbá reality šou,kterou někdo jen tak zmáčknutím vypínače zastaví...Nikoli a proto se připravte na věci,které by vás nenapadly ani v tom nejhorším snu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.