Reklama

.

.

úterý 2. února 2016

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro Týden


2.2.2016   hrad.cz
Víte, že z Vás mají děti, přátelé a rodina premiéra Bohuslava Sobotky strach? Že je děsíte?
Já bych na to odcitoval server, který se jmenuje Viditelný-Macek. Tam stálo, že jen naprostý ňouma může mít strach z bonmotu.


Bavíme se o Vašem bonmotu z Tišnova, doslova zněl: "Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta, a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta, a ta se jmenuje kalašnikov." Nicméně je vhodné takovéto bonmoty používat? Zvlášť když dobře víte, že mohou být vytrženy z kontextu?

Podívejte, pane redaktore, z kontextu můžete vytrhnout i větu, že se Země otáčí kolem Slunce. Jde vždycky o to, kdo ten kontext vytrhává. Takže to bych vlastně nemohl říkat vůbec nic. Já nesnáším formulaci „věta byla vytržena z kontextu“. Já si myslím, že věta byla řečena naprosto jasně a byla dezinterpretována. Kdybych byl tak paranoidní jako pan Sobotka, který se obává, že jsem vyzval k jeho zastřelení, tak protože jsem v té větě vůbec nejmenoval premiéra, ale sebe, prezidenta, tak bych se stejnou logikou mohl tvrdit, že jsem vyzval k zastřelení prezidenta republiky. Nu, a to je samozřejmě nesmysl.

Tím byste asi děsil své vlastní rodinné příslušníky, ne?

Přesně tak. Jenomže moji rodinní příslušníci mají pro strach uděláno.
Je zjevné, že se Vaše vztahy s premiérem po jistém, řekněme, oteplení vrátily zase tam, kde byly dlouhá léta, do bodu mrazu. Je to tak?
Já bych to nehodnotil těmito meteorologickými termíny. On i mráz může být někdy užitečný. Například proto, že zabíjí bacily.

Vaše přestřelky zatím vyvrcholily po akci 17. listopadu na Albertově. Premiér dokonce v nedávném rozhovoru pro LN odmítl termín, že šlo o „pošťuchovačku“, a mluvil o „zásadní hodnotové diskusi“. Vnímáte to také tak?

Ano, v tomto s panem premiérem naprosto souhlasím. Je to naprosto zásadní hodnotový střet, který se týká toho, zda máme odmítat nelegální islámské migranty. A já kladu důraz na obě adjektiva. Neříkám, že máme odmítat imigranty, říkám, že máme odmítat za „A“ nelegální imigranty, za „B“ islámské imigranty. Zatímco pan premiér se domnívá, že bychom je sice neměli přijímat na základě povinných kvót, ale na základě dobrovolnosti. Což je, upřímně řečeno, totéž. V extrémním případě by se dokonce mohlo stát, že bychom jich přijali více, než nám ukládají povinné kvóty.

Váš mluvčí Jiří Ovčáček před časem „vypálil“, že premiér Sobotka ani žádné názory na migrační krizi nemá. Že mu je utvářejí a předpisují jeho poradci. Myslíte si totéž?

Víte, já vím, že existuje pojem speechwriter a že takového člověka, který píše politikům projevy, často čekají perné chvíle. Protože někdy napíše projev, který toho politika úplně zničí. Ještě jsem se nesetkal s případem, kdy by speechwriter napsal projev, který by politikovi naopak výrazně pomohl. Takže i když jsem možná spíše výjimka, zastávám názor, že politik si má své projevy připravovat, nikoli nutně psát, sám. I když si vzpomínám na dobu, kdy jsem byl předsedou sociální demokracie a ťukal jsem do starého psacího stroje. Protože projev musel být rozdán příslušným delegátům sjezdu, tak jsem to naťukal sám a pak spatra pronesl jakýsi komentář k tomuto textu. Čili možná, že je to obsese, ale mám hlubokou nedůvěru k lidem, kteří si alespoň zásadní projevy nepřipravují sami a spoléhají se na své poradce.

Nedávno se jacísi neonacisté dostali do Sobotkova soukromého e-mailu. Díky tomu se ukázalo, že třeba právě postoje k uprchlické krizi premiérovi skutečně vštěpovali jeho poradci, například Oto Novotný. Nemyslíte ale, že je v první řadě třeba odsoudit, že se vůbec někdo hrabe v premiérově soukromé poště?

No, já jsem řešil podobný problém, když jsem odmítl jmenovat pana Fajta profesorem. Protože MF Dnes publikovala jeho email, z něhož vyplývalo, že žádal Komerční banku o milionovou dotaci jako příspěvek ke svému platu. No, a teď bych mohl také říct, co je podstatnější? To, že mu někdo email ukradl, respektive se do něj prolomil, anebo to, co v něm je? A já bych dával přednost obsahu před formou. Mimochodem, Oto Novotný je taková tragikomická figurka. Já jsem ho v roce 1994 vyhodil pro neschopnost. Říká se o něm, že je jako vrátný Matěj z Parkinsona. To znamená, vyslechni radu vrátného Matěje a jednej naopak, protože jeho rady se míjejí účinkem. Pak jsem Novotného ztratil z očí a najednou jsem zjistil, že se vynořil jako jeden z hlavních poradců premiéra. Myslím si, že každý má právo vybrat si své poradce, ale že to vypovídá také o těch, kdo si je vybírají.

Když už bych přistoupil na Vaši tezi, že má přednost „obsah před formou“, co podle Vás uniklé e-maily o premiérovi vypovídají?

Tři věci. Zaprvé, že tam dochází k evidentnímu ovlivňování institucí pro výzkum veřejného mínění. Zadruhé, že tam dochází k evidentnímu ovlivňování některých médií. Jak víte, já nemiluji instituce pro výzkum veřejného mínění, ještě méně miluji média. Ale přesto jsem se je ani v jednom, ani v druhém případě za celých pětadvacet let své politické dráhy nikdy nesnažil ovlivňovat. No, a pokud jde o tu třetí věc, tu už jsem Vám řekl. Poradci jsou od toho, aby radili, ale nikoli proto, aby substituovali názor politika. Ten názor si musí politik, je-li skutečným politikem, vytvořit sám.

Vaše „pošťuchovačka“ s premiérem může brzy pokračovat. V LN naznačil, že je nespokojen s prací ministrů dopravy Dana Ťoka a průmyslu Jana Mládka. Vy jste naopak hovořil o tom, že by se ministři dopravy neměli měnit tak rychle. Tudíž byste Sobotkův případný návrh na Ťokovo odvolání odmítl?

Pokud by došlo k návrhu na odvolání pana Ťoka, tak pouze se souhlasem předsedy hnutí ANO pana Babiše. Protože si nedovedu představit pana premiéra Sobotku, jak odvolává člena své vlády bez souhlasu svého koaličního partnera. Pokud jde o Jana Mládka, já si nemyslím, že je to špatný ministr průmyslu. Ale pokud by se ho premiér Sobotka rozhodl odvolat, tak bych toto rozhodnutí respektoval.

Když Dan Ťok před více než rokem nastupoval na Ministerstvo dopravy, jeho hlavním úkolem bylo udělat tendr na provozovatele mýta po roce 2016. Ťok Sobotkovi sliboval, že to zvládne. Jenže nepřipravil takřka nic a teď hodlá mýto vyřešit prodloužením smlouvy firmě Kapsch bez výběrového řízení. Vám to připadá v pořádku?

Vím, že existuje dodatek s firmou Kapsch, který je obtížně zrušitelný. A i v případě jeho zrušení by došlo k výrazným národohospodářským ztrátám. Takže já osobně nemám nic proti prodloužení smlouvy s firmou Kapsch za podmínky, že tato firma poněkud sníží svoji ziskovou marži. Protože mýtné brány už instalovala, to znamená, že investiční náklady se jí dávno vrátily. Nu, a za této situace by tedy mohla být poněkud lacinější.

Po celé tři dny Vaší návštěvy Jihomoravského kraje Vás provázel hejtman Michal Hašek, chlapík, který se po takzvaném lánském puči zdál ve straně „na odstřel“. Nyní je podle průzkumů nejpopulárnějším hejtmanem v zemi. Může podle Vás opět začít promlouvat do dění v sociální demokracii?

Víte, já se zásadně nevměšuji do vnitřních záležitostí jakékoli politické strany. I když u ČSSD je situace specifická, protože tu jsem spolu se svými kolegy osm let budoval ze sedmi na třicet dva procent. A samozřejmě, že mi je líto, když takto vybudované dílo někteří neumětelové přivádějí do nižších pater politického vlivu. Nu, a protože zastávám názor, že politiku dělají spíše osobnosti než bezvýrazní úředníci, tak si vážím hejtmanů, kteří řídí své kraje, což je práce zhruba stejně náročná, i když trochu jiná, jako práce prezidenta nebo premiéra. A myslím si, že ČSSD má svoji skutečnou základnu právě v hejtmanech. Nu, a protože Michal Hašek je nejpopulárnější hejtman, a to dlouhodobě, tak si myslím, že mrhat takovým kapitálem je projev právě toho politického neumětelství.

V rozhovoru pro Právo z předminulé soboty jste po dotazu na případné jmenování Andreje Babiše premiérem, pokud by za dva roky vyhrál volby, kromě jiného řekl, že vždy pověříte vítěze, a pokud získá většinu ve sněmovně, jmenujete ho premiérem. Pak jste ale zmínil, že byste to udělal „v případě pana Babiše, pana Sobotky, pana Chovance“. Znamená to, že byste si Chovance uměl představit jako vůdce ČSSD a kandidáta na premiéra?

Když si ten rozhovor přečtete ještě o jednu větu dál, tak ta věta pokračuje: „… nebo kohokoli jiného. Dokonce bych se zaťatými zuby jmenoval i pana Kalouska.“ Zkuste tedy někdy nejen moje, ale jakékoli jiné rozhovory číst tak, že se podíváte alespoň na následující větu.

Samozřejmě, že jsem ji dočetl. Ale Kalouskovo pověření sestavením vlády je už kvůli preferencím TOP 09 sci-fi. Zatímco ČSSD by v té roli být mohla. A Vy jste kromě jejího předsedy Sobotky zmínil i prvního místopředsedu Chovance. Znám Vás dlouho a vím, že takové věci „neplácnete“ pro nic za nic. S Chovancem navíc máte třeba na migrační krizi mnohem bližší názory než se Sobotkou, ne?

Vnímám ho jako člověka, který má podobné názory na migrační krizi jako já. Víte, ona podobnost názoru se mění téma od tématu, a z toho vyplývá, že vždycky najdete lidi, kteří s Vámi v něčem souhlasí a v něčem nesouhlasí.

Co vůbec očekáváte od podzimních krajských voleb? Bohuslav Sobotka si vytyčil zisk sedmi ze třinácti křesel hejtmanů. Co tomu číslu říkáte?

No, tak já jsem zažil vytknutý cíl třicet pět procent v parlamentních volbách. Říkalo se, že jakékoli číslo, které nebude začínat trojkou, bude totálním neúspěchem. Totální neúspěch se dostavil. No, a pak se mluvilo o lánském puči, třebaže pana premiéra Sobotku k rezignaci vyzvalo dvacet členů předsednictva a třináct bylo proti. Takže žádný lánský puč se nekonal, byla to přirozená reakce vedení strany na volební neúspěch. No, a když teď mluvíme o vytyčování jakýchkoli cílů, tak teď si myslím, že ten cíl je poměrně skromný a opatrnější, než bylo těch třicet pět procent v minulosti. Když jsem býval předsedou ČSSD, tak jsem říkal, vstoupíme do vlády hlavním vchodem. Básník, pane redaktore, praví, malý je jen ten, kdo malý má jen cíl. Nu, takže vytknutí nízkých cílů je, slovy básníka, znakem malosti.

Vraťme se k migrační krizi. Bavorský premiér Seehofer dává ultimáta a mluví o odvolání kancléřky Merkelové, švédský premiér hovoří o možném konci Evropské unie, Dánové zpřísňují azylové zákony. Máte radost, že Vám teď začíná dávat celá Evropa za pravdu? Že si můžete sednout a s úsměvem vykládat, vidíte, já jsem vám to říkal?

Jeden můj kamarád mi říkal, ty už nemusíš, Miloši, nic jiného dělat. Můžeš jenom jednou za čtrnáct dní vystoupit a říci, já jsem vám to říkal, a skončit. Ne, není to pravda, člověk má pracovat dál. Pokud mi Evropa dává v něčem za pravdu, tak to není jenom migrační krize, ale například také zrušení sankcí proti Ruské federaci. Nevím, jestli jste si všiml, že francouzský ministr hospodářství Macron před pár dny prohlásil, že tyto sankce mohou být zrušeny v polovině letošního roku. No, a Francie je dostatečně silná země, aby se její názor bral v potaz.

Názor na uprchlíky rozděluje Česko jako Sparta a Slavia. Buď je člověk sluníčkář, nebo xenofob. Nic mezi tím. Nepřispěl jste k tomu dělení?

Pane redaktore, pokud bych měl použít Vašeho přirovnání, tak přístup k migrantům rozdělil lidi na, dejme tomu, Spartu a Dolní Kotěhůlky. Nebo, abych neurazil Slavii, tak Slavii a Dolní Kotěhůlky. Tam je ten nepoměr velmi výrazný. Fifty-fifty to není ani náhodou. Někdy se říká "lidovecké rozhodné možná". Znáte ten výrok? Ano? No výborně. Vy mi radíte, abych říkal "lidovecké rozhodné možná". Já přece nikoho neurážím, když cituji islám, když cituji naprosto konkrétní súru. Stačí si přečíst korán, abyste si ověřil, že ta súra je citována správně. To není urážka, když citujete ideový základ někoho, s kým nesouhlasíte. Stejně jako když citujete třeba soudní pravidla, kde žena má poloviční hodnotu při svědectví před soudem oproti muži. Takže jsem si nevšiml, že bych kohokoli urazil. Vrahy, teroristy nelze urazit. Toho, kdo postřílí desítky nevinných civilistů, a Vy konstatujete, že je vrah, přece tím slovem vrah neurážíte. Jenom konstatujete skutečnost.

Jistě dobře víte, že tak jsem to nemyslel. Že jsou lidé, kteří Vašim slovům přikládají velkou váhu. Pak se vedle Vás objeví Martin Konvička, jenž mluví o mletí lidí na masokostní moučku. Při návštěvě Jihomoravského kraje jste hovořil i o „prolamování politické korektnosti“. Moje dcera je tmavé pleti, chcete-li, černoška. A já mám velké obavy, že na ni někdo v rámci onoho „prolamování politické korektnosti“ začne hulákat třeba „negře“ a všem to bude připadat v pořádku. Vy z toho obavu nemáte?

To je něco podobného, jako kdybyste prohlásil, vy bijete v Americe černochy. Víte, co zlomilo americkou averzi vůči černochům? Film Hádej, kdo přijde na večeři s Katharine Hepburnovou a Spencerem Tracym, kde hrál tu černošskou roli Sidney Poitier. Čili nesuďme lidi podle toho, jakou mají barvu pleti, jaké mají náboženství, ale suďme je podle toho, jak se chovají. Nu, a já pokládám za naprosto primitivní odsuzovat někoho třeba zrovna za tu barvu pleti. Víte dobře, že jsem velmi výrazně vystupoval na podporu vietnamské komunity. Nevím, zda si pamatujete, že kdysi se Vietnamcům říkalo „rákosníci“. Dokázali se ale skvěle integrovat v naší společnosti. Takže suďme nejen jednotlivce, ale i celou komunitu podle toho, jestli má tuto asimilační schopnost, nebo ne.

Dobře, pojďme k poslednímu tématu. V září jsem se Vás ptal, za jakých okolností byste znovu kandidoval na prezidenta. Odpověděl jste mi, že v případě, že se boje zúčastní osobnosti, kterých si hluboce nevážíte. Dva roky před volbou se hlásí první adepti, Vladimír Dlouhý, Zdeněk Škromach, Jiří Pospíšil a kandidaturu nevylučuje ani Jiří Dienstbier. Už máte z tohoto pohledu o kandidatuře jasno?

Každé rozhodnutí je multifaktoriální. Uvedl jsem Vám jeden faktor a na něm trvám. Ale stejně tak bude dalším faktorem například můj zdravotní stav nebo důvěra či nedůvěra voličů. Protože, jak víte, panská láska po zajících skáče. A totéž se dá říct i o lásce veřejnosti. Čili z těch jmen, která jste uvedl, bych bez uvedení konkrétních jmen konstatoval, že dva lidé v tomto setu splňují tu podmínku, že si jich hluboce nevážím. Myslím, že si snadno domyslíte, o koho jde.

Jiřího Pospíšila s Jiřím Dienstbierem je asi zbytečné jmenovat. Nicméně nedávno jsem zaslechl bonmot, Miloše Zemana může v příští prezidentské volbě porazit snad pouze alkohol. Co tomu říkáte?

Na Vaše zdraví, pane redaktore.

42 komentářů :

 1. Jak se kroutí, slizké fasištické prase.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je rozhovor s prezidentem a ne s premierem. Máte to popletené.

   Vymazat
  2. Pro popletu dopletu 16:44. Velká ůcta našemu panu presidentu České republiky.Uvědomujem si,že byl zvolen lidem,občany naší země a jedině Těm,je zodpovědný,nikomu jinému.Nebyl zvolen ani parlamentem,ani vládou,které se nemusí zodpovídat ani omlouvat. Toto si uvědom,uvědomte,jsi k smíchu,troubo 16:44.

   Vymazat
  3. Hlupáčku,vždyť ty nemáš ani potuchu, co je to fašismus. Když budeš mlčet,prospěješ sobě i ostatním.

   Vymazat
  4. Řekl bych, že nejúčelnější, jak se takových magorů zbavit, je na takové výkřiky vůbec nereagovat. Dlouho sám se sebou,takový debil, diskutovat nebude.

   Vymazat
 2. 16:44, to jako myslíš sebe, že?
  "Neboť, kdo to křičí, od toho to fičí"

  OdpovědětVymazat
 3. Na PL je příspěvek,že Sobotka navštívil Schapira.
  Tak Sobotka se nemusí bát,pokud má za zády Schapira.Zeman ať se bojí,když hoši co spolu mluví,kují pikle.Proto tvrdím,že to nebyl puč Haška na Sobotku,ale puč Sobotky na Haška za pomoci USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:14 Není zřejmě důležité, kdo "má" za zády Schapira, ale globálního prediktora euroasijské části světa .... To je rozhodující, kdo se musí nebo nemusí "bát" ....

   Vymazat
  2. Lecos tomu nasvědčuje. Například legální většinové rozhodnutí legálního předsednictva ČSSD, z něhož byl "vyroben" vnitrostranický PUČ.

   Vymazat
  3. Přesně tak,Sobotka kvičí,protože cítí za zády Yankeje Schapira.Neslyší,jak všude ve světě křičí Yankees go home,murderer Yankees.

   Vymazat
 4. Že ten 3,14čus je u každého článku hned první v diskuzi. To je ale fuška pracovat jako troll. To už musí jeden ztratit zbytek soudnosti a důstojnosti. Ubohá socka 16:44. A nebo přesvědčený soudruh z pražské havloidní teplárny?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to takový zamindrákovaný chudák !!

   Vymazat
  2. Nemá smysl s tím bezvýznamným tvorem ztrácet slova.

   Vymazat
 5. praskl ti duševní vřed, žas nás obdařil svým hnisem, bídáku uchylácký ?
  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 6. Prezident Zeman vždy okopával sociální demokracii ve snaze ji ovládnout, např. v tom lánském puči, předtím založením zkrachovalé trucstrany SPOZ. Teď už ale útočí zcela agresivně na jejího předsedu a nelze si představit, že by prezident některého jiného státu se tak vměšoval do záležitosti jedné politické strany, jako to dělá on, zvláště když z ní dobrovolně vystoupil. Pokračuje jen v předchozí podvratné činnosti proti Špidlovi a Paroubkovi.Z oslabení socdem může těžit jen Babiš a to je asi cíl Zemana. Sociální demokracii může tím ale jen semknout a může to být sebevražedné, když sociálnědemokratické voliče obrátí proti sobě v předvolební kampani, kterou již provádí nesčetnými cestami prezidentských kolon po různých městech a podnicích.Hanobení Sobotky je při tom bezdůvodné, vládu vede dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:04 A tyto "hlouposti" jste četl kde ?
   V "ukradených" emailech premiéra a neziskových organizací ?

   Vymazat
  2. 18:04 Lánský puč?: legální většinové rozhodnutí legálního předsednictva ČSSD, ještě před schůzkou v Lánech. Z něho - z většinového rozhodnutí legálního předsednictva ČSSD, byl "vyroben" vnitrostranický PUČ. Každý nechť dle své inteligence věří, čemu chce věřit. Řídnoucí ČSSD se nepochybně semkne až do doby volebního fiaska, než stranickým kariéristům dojde, že na ně korýtka jaksi nezbývají. A bude po semknutí.

   Vymazat
  3. Nauč se číst a přestaň papouškovat bludy z lihového domu.
   Prezident: Víte, já se zásadně nevměšuji do vnitřních záležitostí jakékoli politické strany. I když u ČSSD je situace specifická, protože tu jsem spolu se svými kolegy osm let budoval ze sedmi na třicet dva procent. A samozřejmě, že mi je líto, když takto vybudované dílo někteří neumětelové přivádějí do nižších pater politického vlivu.

   Vymazat
  4. Dobré vedení vlády Sobotkou ?!?:
   Je to naprosto zásadní hodnotový střet, který se týká toho, zda máme odmítat nelegální islámské migranty. A já kladu důraz na obě adjektiva. Neříkám, že máme odmítat imigranty, říkám, že máme odmítat za „A“ nelegální imigranty, za „B“ islámské imigranty. Zatímco pan premiér se domnívá, že bychom je sice neměli přijímat na základě povinných kvót, ale na základě dobrovolnosti. Což je, upřímně řečeno, totéž. V extrémním případě by se dokonce mohlo stát, že bychom jich přijali více, než nám ukládají povinné kvóty.

   Vymazat
  5. Dobré vedení vlády Sobotkou spočívá v ohebnosti a naprosté poslušnosti vůči Babišovi se kterou se vyhýbá jakýmkoli střetům. viz zrada voličů - církevní restituce. A v poslušnosti vůči pohlavárům EU. To už ví každý. V čem si ta vláda vede tak dobře? Že se na všem dohodnou a o nic se nepřou??? Na důchodech že přidají 40 Kč? Tady někdo z lihového domu ze sebe dělá vola.

   Vymazat
  6. Ano vede ji dobře - NA PORÁŽKU !!!!!!
   Václav

   Vymazat
  7. Býval jsem skalním voličem ČSSD a vždy se mě podařilo přesvědčit řadu známých aby ji dali svůj hlas. Nyní jsem zatvrzelým nevoličem ČSSD (raději Okamuru) a hodlám přesvědčovat co nejvíce lidí, aby hlas výhradně ČSSD nedalo. Raději Okamurovi.

   Vymazat
  8. 18:04, ty máš dost, že by "poradce" Novotný nebo jiný odpad?

   Vymazat
  9. Proč ne SPOZáci, to je přece výkvět národa.

   Vymazat
 7. Miluji charakter a rovnost našeho vzácného a jedinečného pana prezidenta M.Zemana, který bojuje za svůj národ.Děkuji za to,že se postavil v této době na stranu bojovníků proti kavárně plné podrazů a lstivých pomahačů, jež neustále vyvolávají zlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak, nechte té ironie. Je to přece taky člověk. Co na tom, že věčně nametený,potácející se a nemohoucí.Pravda mluvit ještě může, ale jsou to jen uslintané ubohosti.

   Vymazat
  2. Ale no tak, zanech těch ubohých trapných tisíckrát omletých blitin.

   Vymazat
 8. Děkuji redakci za zveřejněný rozhovor.

  Nejen kvůli obsahu, ale především proto, že uvedla zdroj. Když jsem jej rozkliknul, tak jsem si poprvé uvědomil, kolik obsahuje průběžně aktuálních postřehů a názorů hlavy státu na dění tu i onde. Tak jsem si to pročetl a bohužel opět si ověřil, jak námi veřejná sdělovadla, v čele s veřejnoprávními i dalšími Tv, mlátí o zeď. Jak námi a pravdou oppovrhují a jak jejich cílem není informovat, ale propagovat a manipulovat.

  Pane presidente, veřejně přiznávám, že jsem Vás volil až v druhé vlně jako tzv. menší zlo. Byly případy, kdy jsem měl vážné pochybnosti o správnosti své volby (otevírání korunovační komnaty ...), ale dnes jsem relativně spokojen. A po seznámení se s Vašimi názory na webu:
  (https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory)
  konstatuji, že Vaše názpory jsou jasné, srozumitelné a respektuhodné. Přeji Vám pevné zdraví, hodně sil a státnického nadhledu, protože okopávání kotníků a různé štulce nejen od masmédií Vás zákonitě čekají i v budoucnu.

  Mír s Vámi pane presidente!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V budoucnu? - To myslíš Ferro, až jej zvolíme po druhé? Doufám.

   Vymazat
  2. Vážený pane Ferro, obsah Vašeho komentáře je mi velice blízký. Je to President Zeman, mnou volen taky až v druhém kole. Myslím si že je to velice dobrý president a je to náš "Český president"!! Má můj hlas a doufám, že bude nášim presidentem i v druhém kole. Mirek

   Vymazat
  3. Jj,jako to naše české prasátko v chlívečku.

   Vymazat
 9. Stačí Vám sledovat inteligenci soupeřících. kdo z nich je postižen virusem ZIKA a komu záleží na lidech :-)

  OdpovědětVymazat
 10. 18:04 - Hanobení Sobotky je při tom bezdůvodné, vládu vede dobře.:
  „Blíží se zaplacení účtů za špatná nebo přímo zločinná rozhodování vlád a ministrů zprava i zleva. V kupónové privatizaci se stát zbavil 51 procent, a tím dramaticky zhoršil podmínky pro přímý prodej zbylého podílu. Zbývající podíl se stal cílem zločinného spolčení Bakaly a současného premiéra Sobotky, který s podvodnými posudky prosadil prodej OKD pod cenou a stát následně tvrdě nevymáhal alespoň plnění smlouvy, která dávala předkupní právo na byty OKD nájemníkům. Selhali ostudně stát, politici a celý systém, který neuhájil právo proti podvodníkům a korupčníkům,“

  OdpovědětVymazat
 11. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  Uz je to vyposerovano pane presidente ! Prijdete o pana Sobotku !
  Sobotka bude povysen na osobniho komornika kanclerky Merkerove. Co ji vidi na ocich o to usiluje. To je nejlesi sluzebnik v Evrope.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pane prezidente,
   mam Vas rad! Prosim kandidujte i v pristim volebnim obdobi.
   A jestli za neco stojime, zvolime Vas uz v prvnim kole.
   A pak bych rad za prezidentku pani Lenku Prochazkovou.
   Slavek

   Vymazat
 12. Nenadávejte na Sobotku. Myslí to dobře.Pro něho dobře. Dokáže třeba hodinu mluvit a nic neříct. A to je od studií pouze politik,odtržen od života. Již dlouho maká na svém jediném zájmu a tj.FUNKCE V EU. Veškeré kroky činí pro tento cíl. Korýtko s půl až mega měsíčně brát 3-5 let a zajistit celou rodinu. Nalákání lidí, že zruší církevní restituce? Byty již propuštěných horníků? Koho to zajímá? Jsme směšní. Jirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně,na ku.du sem,ku.du tam nemá.Taky nevykládá na náměstích vtipy o kopání do prdele.Alláhu akbar, ať žijí opilí pomatenci.

   Vymazat
  2. 10:01 ku.du sem ku.du tam, to myslíš ty zdivočelé kundy s tím kuřetem uvnitř? Raději si protři oči a popřemýšlej, když vylezeš ze Sobotkovy prdele, než začneš papouškovat obehrané hity.

   Vymazat
 13. Zeman je borec,a hlavne Cech a ne obrezanek,proto honase vlada sestavena hlavne z jarmukaru ,nenavidi.

  OdpovědětVymazat
 14. Doufám, že Týden předem předložil otázky ke schválení.Zeman je slizký opilec a jeho výhrůžky jsou reálné. Že se jeho rodina nebojí je nabíledni.Na pornopárty slečny dcery hrozí jiná nebezpečí.Vystupování v roli podřadného baviče není důstojné pro prezidenta.Navíc, když místo vtipu prezentuje svou ubohost.

  OdpovědětVymazat
 15. 168 hodin jako vlajková loď České televize, která je plně naložena nechutnými polotovary.
  http://lubomirkvapil.blog.idnes.cz/c/493641/168-hodin-jako-vlajkova-lod-ceske-televize-ktera-je-plne-nalozena-nechutnymi-polotovary.html

  OdpovědětVymazat
 16. http://www.ceska-justice.cz/2016/02/extremiste-v-cr-kladou-odpor-islamu-sympatizuji-s-ruskem-vystupuje-s-nimi-milos-zeman/

  OdpovědětVymazat