Reklama

.

.

pondělí 1. února 2016

Ruská operace v Sýrii se stala nejhorší Erdoganovou noční můrou


1. 2. 2016    zdroj a zdroj
Putinův zásah v Sýrii zmařil blízkovýchodní plány prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdogana, a teď může zcela naplnit jeho nejhroznější vnitropolitické obavy, domnívá se novinář německého rozhlasu Deutschlandfunk. Zatímco turecký prezident podniká marné pokusy o obnovení vlivu v regionu, situace v jeho vlastní zemi se vyhrotila do krajnosti. Zdá se, že dva z jeho nejdůležitějších problémů - neshody s Ruskem a boj s Kurdy - se mohou proměnit v jeden, který se může pro Erdogana obrátit v nejhorší noční můru, říká novinář německého rozhlasu Deutschlandfunk, Reinhard Baumgarten.

Ruská operace v Sýrii zamíchala Erdoganovi všechny karty a zásadně změnila poměr sil v regionu. Najednou se ukázalo, že vytvoření bezletové zóny nad severní Sýrií je naprosto nemožné a že sny Ankary o 120 kilometrové bezpečnostní zóně na turecko-syrské hranici není souzeno naplnit. Kromě toho musel prezident Turecka přiznat skutečnost, že při podpoře syrských povstalců je nucen počítat s pozicí ruských sil, poznamenává Baumgarten.

Plány Erdogana na snadné vypořádání se se syrskými Kurdy, kteří jsou hlavní hrozbou pro jeho vnitropolitickou moc, se zhroutily. Jakmile by se spojili s tureckými Kurdy, boj proti PKK, který rozpoutal pro vlastní politický zisk, začne nabírat nebezpečné obrátky, protože občanská válka v jihovýchodní Anatólii, oficiálně vyhlášená protiteroristickou operací, je vnímána mnohými Kurdy jako etnická čistka.

Turecký prezident na sebe uvalil příliš mnoho problémů najednou: vyostřováním rozporů s Ruskem a podněcováním konfliktu ve své zemi se stal zranitelným i v zahraniční i v domácí politice. Neuvědomil si, že Moskva může uzavřít spojenectví s Kurdy, kteří se projevili jako významná regionální síla, schopná klást odpor DAEŠ (DAEŠ, v Rusku zakázaný), a tak realizovat nejhorší scénář pro Erdoganovu politickou kariéru, uzavírá novinář.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Dopadne to přesně obráceně,než si ten Turek od okurek maloval.Ten jeho pašalík,namísto aby se zvětšil,tak se scvrkne jako kulky Baraka Husejnoviče Obamy....

  OdpovědětVymazat
 2. "Vážený" Recep Tayyip Erdogan je největší loupežník na středním východě. Ono se ani není čemu divit, že zásah Ruska v Syrii mu udělal čáru přez rozpočet. Nemůže krást Syrskou ropu v takovém množství jak by chtěl a potřeboval, musí počítat s tím, že se Kurdové domluví a obrátí se všichni proti němu, což povede ke konci jeho snu o velké Osmanské říši a vrcholem je to, že Rusové si nenechají kálet na hlavu a pokud by se k něčemu odhodlal, tak mu to 100x vrátí třeba i jinak než vojensky, protože nebudou chtít vyprovokovat střet s NATO a USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdy po Turkovi Rus sekne "vojensky"je jen otázkou času,včera totiž turecké dělostřelectvo ostřelovalo z pozic na hranicích předměstí Aleppa,což je klidně možné,neboť dostřelit cca 45 km,by neměl být problém.No uvidíme,co přinesou nejbližší dny,Rus se ,zvlášť po to sučku,okopávat nenechá...

   Vymazat
 3. Erdogan chtěl dělit Sýrii. Bude se ale dělit Turecko. A Hagia Sofia bude zase křesťanský chrám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to si taky myslím. A vzhledem k vývoji - bude to nejspravedlivější řešení.

   Vymazat
 4. Po sestřelení ruského SU-čka a teroristickém útoku v hotelovém komplexu kde zahynuli zahraniční turisti (převážně Němci) přestalo být Turecko považováno za bezpečnou zemi a došlo k přesměřování turistického ruchu z Turecka. Letos prý hrozí Turecku odliv 4,5 milionu turistů. Hotely, které si napůjčovaly v očekávání turistického boomu peníze od bank nyní kolabují. Momentálně je na prodej 1300 hotelových komplexů a mnozí další uvažují že ukončí podnikání v oboru. Tvrdá islamizace, spolupráce s teroristy, obchod s kradenou ropou, konflikt s Kurdy, konflikt s Ruskem, ekonomický úpadek. To jsou výsledky politiky islámského expanzionisty Erdogana. Turci na něj jistě nezapomenou. (Béda)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím.
   Jen bych k tomu přiřadil patrona Turecka,bez jeho vědomí a podpory,by Erdogan nezmohl nic.Jen jde zjistit,který měl větší zájem o Sýrii.Jak začne téci do bot Erdoganovi,mám obavu,že provede ještě něco horšího,než setřel letadla.
   zemedelec.

   Vymazat
  2. Zdravím Zemědělče. Myslím si, že Erdogan jestli něco podnikne bez požehnání USA a NATO, tak v tom zůstane sám a nikdo mu nepomůže. Nikdo si nedovolí vyvolat střet s Ruskem, to by bylo jak pro USA, tak pro NATO hodně velké riziko a oni jsou si toho velmi dobře vědomi, protože na Rusko nemají, že by zkrátka dostali na prdel.

   Vymazat
  3. 10:59 On v tom Turek zůstane sám, i když před tím požehnání od USA a NATO dostane. To už nám jednou předvedli při sestřelení stíhačky. Chtěli vtáhnout Rusko do války, ale to se nedalo, místo toho ničí Turecko chytrou a pro Rusko bezpečnou oklikou, třeba i tím, že už diplomaticky nemlčí o jeho paktování s IS. Takže teď by to bylo stejné. Vyjde-li to, dobrý, nevyjde-li to, my nic, my muzikanti. Turecko je pro USA jen další falešná vlajka, která bude klidně obětována, jen co odvede svoji špinavou práci. Bohužel pro Turecko už není cesty zpět, vydalo se špatnou cestou a za to zcela jistě zaplatí ještě mnohem víc než doteď.

   Vymazat
 5. ZASADNI! (sice out of topic (nebo taky ne....) ale rychle si to kouknete nebo stahnete, nez to demokrate a milovnici svobody slova nezlikviduji:

  http://www.canalplus.fr/c-infos-documentaires/pid3357-c-special-investigation.html?vid=1356029

  Prijemnou zabavu!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Erdogan je zapšklej trpaslík,co vystartoval po Rusovi a pak se běžel schovat za prdel jménem NATO.Tam máme mega chytrého válečného štváče blba PAVLA(bývalý komunistický kádr),co je mu hned o zlých Rusech všechno jasné.Jestli včera střílel Turek na Allepo,je to jeho konec stejně jako konec toho Erdoganovic trpaslíčka.Viva Rossija!!!

  OdpovědětVymazat
 7. No však to známe. Jeden kretén a trpí celý národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nemusíme chodit daleko,stačí se podívat ke strakovce.

   Vymazat
 8. Tento zmetek může kolem sebe pouze kopat ! Na turisti ve své zemi může také zapomenout hoteli jsou prázdné a v bankrotu ! Momentálně v prodeji se nachází 1300 hotelů a budou přibývat další ! Turecky trpaslík jsi tam může ale ubytovat zloděje ropy řezače hlav a dálši svoje přátele !!!

  OdpovědětVymazat
 9. Tak turecké zboží si do změny jejich chování nekoupím ani náhodou, chci podpořit zdravý rozum. Střelba přes hranice byla poslední kapkou a bylo by rozumné ukázat Turkům co se smí a co se nesmí.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak se povídá, že to nebyl su34, ale nový su 35 s technologii stealth a se zařízením chibiny a prý dle tv hnoj přeletěl přes turecko od černého moře do sýrie. Amíci a turci na něj přišlí až ,když přistával...

  OdpovědětVymazat
 11. Zpětně pro vnímavé.Co nám vykládali naši a EU politici.Asad zločinec atd. Po zásahu Ruska co vyplouvá na povrch. Člen NATO Tureco pod tichým dohledem USA krade ropu, podporuje teroristy- naposled 2000 bojovníků ISIS přejíždí hranice do Sýrie. A co naši Pavel,Šedivý a další podporují Turecko. Tak to už přesahuje všechny meze. Pryč z té zločinecké organizace!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Sláva Putinovi ! Putine,pobij je všechny,pošli je domů,do pekla.A tu hitlerovskou opici Erdogana do ZOO k nadrženému šimpanzovi,než pojde.

  OdpovědětVymazat
 13. Bylo by dobré vystoupit z NATO!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z NATO můžeme vystoupit podle čl. 13 smlouvy aliance až někdy kolem roku 2019. Ovšem, pokud by to bylo z důvodu nedodržení stanov smlouvy v tom smyslu, že politika NATO není obranná, ale útočná, což rozporuje s jejími ujednáními (čl.5), tak by to mělo být členům umožněno. Eventuelně zmrazit svou účast. Podle mne už jsme tam dávno neměli být a byla hloupost vůbec do tohoto spolku vstupovat.

   Vymazat
 14. Znate ten for?-malej smrtacek Erdogancek boucha na dvere bytu ,otevre chlap a ten smrtacek rika:prisel jsem si po vaseho papouska!
  -Clap zakontruje:-vypadni malej zmrde nebo ti nakopu kalhoty a rozmlatim kosacku!-a zabouchl dvere.
  O chvilku zase bouchani na dvere,chlap otevre a co nevidi?-za malym Erdoganeckem stoji smrtacisko Natan a ten malej zmrd rika:-To je on!!!

  OdpovědětVymazat