Reklama

sobota 13. února 2016

Ruské ponorky si vzaly pod kontrolu Atlantik

- mbi -
13. 2. 2016  Eurasia24

Velitel námořních sil NATO viceadmirál Clive Johnstone prohlásil, že aktivita ruských ponorek v severním Atlantiku již dosáhla nebo dokonce překračuje úroveň z dob studené války.


Informuje o tom vojenský týdeník Jane's Defence Weekly.

Podle tohoto vysokého námořního důstojníka Severoatlantické aliance velitelé jeho ponorkových útvarů hlásí „největší aktivitu ze strany ruských ponorek, kterou jsme viděli od dob studené války“.

Rusko“, řekl, „uskutečnilo impozantní technologický skok kupředu. Ruské ponorky mají v současné době podstatně větší dosah, jsou vybaveny nejmodernějšími systémy, mají téměř neomezenou vytrvalost na moři.“ Britský viceadmirál také poukázal na zvýšení profesionality ruských námořníků na ponorkách a dodal, že ho to „trápí a znervózňuje“.

Navíc si Clive Johnstone postěžoval na to, že „nerozumí důvodům zvýšené aktivity ruského ponorkového loďstva“. Uvedl mimo jiné: „Je těžké pochopit, proč Rusové sedí ve svých ponorkách v blízkosti našich přístavů. Je těžké pochopit, proč prozkoumávají námořní prostory v blízkosti zemí NATO a je obtížné nevyvozovat z toho zcela specifické závěry.

Jak viceadmirál uvedl, bude zejména nutné, aby námořnictvo NATO přehodnotilo své prioritní úkoly a provedlo přeskupení sil. Lodě a ponorky z Perského zálivu a východní části Středozemního moře se možná vrátí do Atlantiku.

K tomu je třeba poznamenat, že velení ruského námořnictva nijak neskrývalo plány na posílení postavení své námořní flotily ve světových oceánech. Například velitel Severní flotily admirál Vladimir Koroljov prohlásil v předvečer Nového roku, že uplynulý rok se stal rokem prověřování strategického jednotného velení a rokem posílení pozice (ruské) flotily v Arktidě a ve světových oceánech. Pět lodí Severní flotily přivítalo Nový rok na dalekých cestách.

Ostrahu pobřeží Ruské federace zajišťují tři nukleární strategické ponorky Projektu 955 Borej: vlajková loď Jurij Dolgorukij (nahoře na fotografii) a dále Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach. Do konce roku 2020 by mělo být ruskému námořnictvu předáno ještě pět takových ponorek. Ty jsou známé svým robustním ocelovým trupem o tloušťce 48 mm, který má protihydroakustický povrch. Tento povrch ve spojení s tichým pohonem dělá Borej prakticky neviditelným pro nepřátelské detekční a sledovací systémy.

Navíc námořníky NATO „straší“ také ruské dieselelektrické ponorky Projektu 636.3. Loni v prosinci byla ponorka Rostov na Donu poprvé použita ke zničení důležitých objektů teroristů v Sýrii s použitím křídlatých raket.

Toto video zachycuje okamžiky vypuštění mezikontinentální balistické rakety Bulava z atomové ponorky Jurij Dolgorukij. Záběry jsou neobvykle pořízeny uvnitř ponorky i v čase odpalu rakety (0:55 s):

Zdroj: rg.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

41 komentářů :

 1. Stoltenberg prohlásil, že: "Rusko destabilizuje Evropu, NATO musí reagovat."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná někdo Stoltenbergovi pošeptal,že mezi tolika utečenci v Evropě,jsou Ruští islamisté.

   Smazat
  2. Zajímavé je, že SS přepadávají suverénní státy a svrhává jejich legitimní vlády jak "na běžícím pásu", ale Rusko destabilizuje Evropu!!!!

   Hošanům z SS se moc "nezadařilo" na Ukrajině, tak musí vyprovokovat něco jiného!!!

   Smazat
  3. Stoltenberg je pohunek zbrojarskych koncernu, je treba prodat tanky, lode, letadla, flinty a bomby. Rusove cihaji za hranicema, hruuuuza.

   Smazat
  4. Stoltenberga by som zaradil medzi Osipane lebo stale lek kvici ako prasa.Ved preto tam aj takehoto curaka zvolili.Ma chorobu rusofobiu.Ak ste toho dementa trocha sledovali on nevie povedat nic ine len na Rusko.Je to K...T!!!!

   Smazat
  5. Amerika finančně nemůže unést režii těch svých pentagonských knechtů a proto straší,aby je rozstrkala po východní Evropě a hodila jí na hrb jejich vydržování...o nic jiného nejde.Poláci a Rumuni to rádi udělají,díky svému doprdelevlezismu tak,jak i Kiska na Slovensku a spousta debilů u nás....

   Smazat
  6. Stoltenberg je kokot, který když otevře hubu, tak vždy proti Rusku, které prý destabilizuje Evropu. A co dělají USA, ti si jdou do kteréhokoliv státu ve světě, který neskáče jak oni pískají a jednoduše tam zoganizují převrat. Těch darebáků, co za peníze prodají i svoji matku se vždy najde dost. "To samozřejmě nikomu nevadí, to je naprosto v pořádku".

   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/394688-rusko-destabilizuje-evropu-tvrdi-sef-nato.html

   Smazat
 2. „Je těžké pochopit, proč Rusové sedí ve svých ponorkách v blízkosti našich přístavů. Je těžké pochopit, proč prozkoumávají námořní prostory v blízkosti zemí NATO a je obtížné nevyvozovat z toho zcela specifické závěry.“ , diví se viceadmirál NATO!!!

  Jakpak se asi diví Rusko, když je prakticky celé obklíčeno "obrannou" aliancí NATO??!!!!

  Takzvaně destabilizuje(Rusko) a ohrožuje členské země NATO,přitom "se nehnulo" ze svých hranic!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Predbehl jste me,mate 100% pravdu.

   Smazat
  2. To se už nedá prostě vydržet: Jak obklíčeno? Kde sousedí s NATO?

   Smazat
  3. Pro 15:59 --- Všechny směry pozemního nástupu proti Rusku jsou už součástí NATO, zbrojí, i když je Rusko neohrožuje a všude jsou SSmani. Chybí jen Bělorusko a Doněck.Tvoje blbost a provokace se ale ještě dají vydržet. Tak se snaž víc. Marek

   Smazat
  4. Rusko přímo ohrožuje okolní státy,anektuje stále další a další jejich území a údajně nikoho neohrožuje?

   Smazat
  5. 15.59

   "Duševní gigante" podívej se na mapu!!!!

   Smazat
  6. Zírám. Další nějaké instrukce?

   Smazat
 3. To musí být strašné zjištění, pro západní vojevůdce, že dolary nejsou všechno a že existuje něco jako národní hrdost a vlastenectví. Sovětský svaz odjebali ekonomicky a "kapitalistické" Rusko jím to teď vrací převahou se čtvrtinovými náklady. "Obranné" NATO platí za americký sen a za to, že šroubek, určený armádě, je 10x dražší, než normální.

  OdpovědětSmazat
 4. Sodruzi,

  možná že vás jednou rusácké armáda v čele s gosudrem Putinem spasí před kapitalismem, svobodou, demokracií. Musíte doufat a držet palečky. Je to vaše jediná šance, protože jinak nic neumíte a jste k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by nás Rusko přepadlo jako SS 36 států po roce 1946 (tři přepadly dvakrát), případně provedlo dalších 22 "misí" po roce 1991??
   Od roku 1991, což je rokem vzniku Ruské federace, do dneška, uskutečnily USA invaze či intervence do dvaceti dvou zemí - několikrát dokonce opakovaně - a to v tomto pořadí: Irák, Somálsko, Angola, Bosna, Haiti, Rwanda, Čečensko, Mexiko, Srbská Krajina, Kongo, Jugoslávie, Afghánistán, Filipíny, Venezuela, Libérie, Sýrie, Gruzie, Rovníková Guinea, Ukrajina, Tunis, Egypt, Libye.
   Ve stejném období – a to právě v současnosti - se Rusko účastní pouze už zmíněné letecké akce proti Islámskému státu v Sýrii.

   To jsou HISTORICKÁ A DOLOŽITELNÁ FAKTA!!!
   Jen jedinec "chudý duchem" toto nechápe a nepochopí!!!

   Smazat
  2. 12:09 - Jestli to půjde s Evropou tam kam to směřuje, budu šťastný, když mého vnuka, Putin, ze starého přátelství, osvobodí. Je mi 66 a tak špatné, jako teď to ještě nebylo. Nemusel jsem do žádné války a 3 děti jsem vychoval v míru. Nic jiného neumím a dnes už se toho po mně hodně nepožaduje. Vám přeji alespoň tolik radosti a štěstí, kolik jsem prožil já. Pro co jiného by měli lidé na světě být.

   Smazat
  3. Jasně ty idiote. Američani provedli invazi v Čečensku. A Rusko se v Čečensku neúčstnilo. Černá je bílá a čtverec je kruh. A tak je to s 90% toho co jsi napsal.

   Tyhle bláboly si vykládej ožralým dědkům na schůzi vaší komunistické buňky, blbe.

   Smazat
  4. 12:34
   A proč s tím vnukem nejdete do toho slavného Ruského ráje teď hned? Na hranicích vás nikdo střílet do zad nebude tak jako dřív.
   Váš důchod který byste si tam nechal odsud posílat je v přepočtu vyšší než tamní průměrná mzda. Tak na co čekáte?

   Smazat
  5. ...a právě proto je třeba všechny světové konflikty i ty válečné, nasměrovat na území světového parazita, jakým USA jsou.

   Čechy čechům, ameriku indiánům.

   Smazat
  6. Pro UBOHÉHO A DUCHEM CHUDÉHO HULVÁTA 12.36

   INFOSERVIS: Američané na čečenských hranicích
   www.Infoservis.net
   údolí Pankisi v Gruzii
   “Pentagon začal poskytovat Gruzii vojenské helikoptéry a zanedlouho začnou američtí specialisté výcvik gruzínských jednotek, jež mají čelit narůstajícímu terorismu v údolí Pankisi,” oznámil 27. února americký deník Washington Post. Jiný americký zdroj, CBC News, dokonce oznámil, že do konce týdne budou na území Gruzie rozmístěny americké speciální jednotky v počtu 100-200 mužů. Podle mnoha čelných gruzínských politiků, včetně prezidenta Eduarda Ševarnadzeho, je vojenská spolupráce s USA jediným možným řešením pro stabilizaci regionu.

   Jen na okraj: zločinci z SS nedodržují zákony MEZINÁRODNÍ ani VLASTNÍ!!
   Když přepadli Panamu v r.1990, bylo to bez souhlasu OSN(Což je u HnUSÁků skoro pravidlem), neměl Bush svolení vlastního kongresu. To samé se stalo při agresi v Jugoslávii a při druhém přepadení Iráku!!! V tomto případě ještě přidali lež!!!!

   O "misích" těchto zločinců by mohli vyprávět obyvatelé, Číny, Koree, Vietnamu, Filipín, Panamy, Nikaraguy, Afganistánu, Iráku, Libye, Grenady,Sýrie,Dominikánské republiky, Haiti a dalších zemí, nemá cenu je vyjmenovávat.
   Ti by mohli vyprávět!!!
   Od Indiánů se toho moc nedozvíme, tam to SS "vzaly z gruntu" - skoro všechny je vyvraždily!!!!
   y

   Smazat
  7. 12:40 Vidím, že jsi chytrý minimálně jako mladý Stropnický. Táhni do Ameriky, jestli tě tam budou chtít. Já jsem pořád hrdý na to, že jsem Čech. Ty si nechej uřezat hlavu. Hňupe!

   Smazat
  8. 13:06

   Proč bych měl táhnout do Ameriky? Mě se tady na rozdíl od vás, ukvičených rudohnědých idiotů líbí. Vy jste ti kteří neustále kvičíte a nadáváte. Tak proč tady jste? Proč tu oxidujete? Proč netáhnete tam kam vás srdce táhne?

   Smazat
  9. Ty degeneráte zdechlého zrzave Veškrny,ty drž hubu a jdi Onanovi leštit.....kliku do toho bordelu jménem Bílej barák.

   Smazat
  10. Pro A z 13:14 h:
   "... Proč bych měl táhnout do A..(recta)..?"
   - řekl velký beďar před prasknutím. Nafouklý žlutým hnisem po okraj. "Mě se tu ... líbí!"
   - Takoví už holt beďaři jsou...
   Pavel p

   Smazat
  11. RUSKÉ PONORKY budou dopravovat zcela zdarma doktory a inženýry z afriky a blízkého východu až ke dveřím US poste restante na účet adresáta

   Smazat
  12. Rusko nás nikdy nepřepadlo. Bratrskou pomoc nám poskytlo vícero států Varšavské smlouvy. Stejně tak nám tuto pomoc nyní poskytuji bratrské státy NATO. V celých dějinách od knížectví českého po královsktví nám nikdo pomoc - účinnou neposkytl. Vždy jsme si museli pomoci sami. Legenda o československých vojácích v Anglii je scestná
   výybroj a výstroj jsme si museli zaplatit a to i v době kdy jsme chránili Anglii. Stejně tak veškerou pomoc poskytovanou Sov. svazu si tento stát musel zaplatit. Anglie musela také zaplatit USA. Dnes je nám všem vštěpováno, že to bylo přátelské gesto. (asi jako bombardování Plzně v dubnu 45. Jděte do p... překrucovači dějin.

   Smazat
 5. Rusko musí být připraveno a ve střehu,protože v čele NATO stojí válečný šílenec Stoltenberg s názory obdobnými jako Hitler.

  OdpovědětSmazat
 6. Tomu sa hovorí úplný rozklad protivníkovej stratégie. Vojská pri ruských hraniciach stratili zmysel.

  OdpovědětSmazat
 7. Vzpomínám si na nějakou jadernou ponorku Kursk,prý byla dost dobrá,aby se potopila přímo u obrovité síly mocného ruského námořnictva v čele s gigantickým (a naprosto jistě i nebezpečným) raketovým křižníkem Petr Veliký a přímo u ruských břehů. Ostuda,fuj,tak vyrábí ponorky jen Španělsko,že se umí jen ponořit a už ne vynořit. A Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem tím říct,že já bych byl klidný.

   Smazat
  2. No a kolik se potopilo US atomových mega ponorek. a to bez přiččinění "nepřátelských sil", Kursk byl poškozen srážkou s US ponorkou.
   V DOBĚ MÍRU oslovení z důvodu slušnosti opomenu.

   Smazat
 8. Ty hlasy z amerického zadku jsou pěkně hysterické , už jim teče do bot !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko se nyní snaží anektovat značnou část Arktidy a myslí si i na značnou část Antarktidy,protože tam prý kdysi byl nějaký sovětský polárník. Asi jde zase jen o zastrašování,protože ta chutná území Rusko určitě na nějakou dobu ukojí.

   Smazat
  2. Problém by byl,kdyby mu je někdo odmítal vydat.

   Smazat
 9. Můj názor je, že Putin někoho varoval, že pokud kdokoliv napadne Rusko, Budou se bránit útokem na USA (a možná i Israel). Tak jsou holt připraveni k obraně.
  Putin přece prohlásil, na otázku, zda jsou schopni zničit USA : Do půl hodiny, možná i dříve.
  Moc tomu nevěřím, ale asi to nebude daleko od pravdy
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, Putin není daleko od pravdy.

   Smazat
 10. Když se plaví v mezinárodních vodách,může NATO jen
  zírat.To tak asi všechno.Pro blba-spočítej,o kolik
  ponorek přišly USA.Seznam bude trochu delší.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to asi Sovětský svaz ještě neměl ponorky. Fakt je,že nechat si přímo pod nosem potopit nejmodernější jadernou ponorku Kursk,to je fakt fakt neschopnosti.

   Smazat
 11. Žiaľ sú medzi nami veľmi zlí „ľudia“ - vlci v koži baránkov! To, že premenili USA na Ríšu patologických klamárov a EU na Ríšu patologických pokrytcov dnes už nevie iba hlupák, zbabelec, ignorant alebo „ich človek“!
  Tími čo obhajujú takéto konanie zmieta zloba a nenávisť. Vývoj nezastavíte a režim reprezentovaný USA a EU smeruje na smetisko dejín a Vy s tým nič nenarobíte. Máte ešte ale šancu vymaniť sa spod vplyvu patologických klamárov a pokrytcov ktorý tento režim – NWO vytvorili. Viete, zloba a nenávisť sú zlí radcovia. Sú ako votrelci, ktorí nakoniec vždy svojho hostiteľa zničia!
  Apropo:U nás sa hovorí "Poturčenec je horší ako Turek !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.