Reklama

.

.

pondělí 29. února 2016

Rusko pokrylo "Bastiony" Černé a Barentsovo moře

29. 2. 2016   zdroj a zdroj
Severní flotila rozvinula na Kolském poloostrově dvě baterie nejnovějších ruských pobřežních raketových systémů K-300P "Bastion" s nadzvukovými střelami s plochou dráhou letu P-800 "Onyx". Přítomnost těchto zbraní zaručuje ochranu 1,5 tisíce km pobřeží RF před možným vyloděním a zavádí 300 kilometrovou "mrtvou zónu" pro lodě NATO v Barentsově moři.

"Bastion" (podle klasifikace NATO SS-C-05 Stooge) je jedním z posledních know-how ruské armády. Poprvé jej veřejnost viděla ve filmu Andreje Kondrašova "Krym. Cesta domů".

Když Vladimír Putin komentoval komplex v záběru, hrdě prohlásil: "Takové zbraně nikdo nemá". Podle něj právě kvůli "Bastionům" ani USA, ani NATO neriskovaly vplout se svými loděmi do Černého moře. Jeho výskyt ve výzbroji syrské armády také odvrátil zasahování amerického a natovského loďstva do občanské války ve SAR: Pentagon a Brusel neriskovaly odeslání letadlových lodí k syrskému pobřeží kvůli nebezpečí útoku zbraní, proti níž jsou moderní systémy protiraketové obrany bezmocné, psal v pátek deník Izvestija.

Jedna baterie komplexu "Bastion" má 12 odpalovacích zařízení na bázi běloruského tahače MZKT-7930, na jehož korbě jsou uloženy dva transportéry a odpalovací vozidla s nadzvukovými protiloďnými střelami s plochou dráhou letu "Onyx". Na každé je bojová hlavice, vážící 290 kilogramů. Jejím vývojem se zabývalo jaderné středisko v Sarove. I když je to běžný fugas, stačí pouze 2-3 P-800, aby byla potopena loď třídy fregata…Když zůstává v pobřežní hloubce, je komplex pro palubní letectvo nedosažitelný. Rozvine se během pěti minut a okamžitě je připraven k použití. Po rozvinutí je "Bastion" schopen zůstat v plné bojové pohotovosti 3-5 dní, závisí to na stavu zásob paliva.

K cíli raketa P-800 startuje rychlostí, která ji prakticky činí nerozpoznatelnou pro nejnovější radary. Provádí také intenzivní manévry, díky čemuž ji lze spatřit doslova až u paluby lodi, kdy už nemá smysl cokoli dělat. Zvláštnost nadzvukových raket "Onyx" spočívá také v tom, že velkou část letu k cíli absolvují těsně nad mořskou hladinou ve výšce ne více než několik metrů. Intenzivně manévrují, mění směr letu, matou radary nepřítele. Ale nejdůležitější je, že zařízení pracují společně.

Jak zdůrazňují zástupci korporace NPO Mašinostrojenija z Reutova, kde byla raketa P-800 vyvíjena, stroje jsou obdarovány umělým intelektem, blízkým lidskému. Raketa je sama schopna seřadit a vyhodnotit cíle podle důležitosti, zvolit taktiku útoku a plán jeho realizace.

První raketové komplexy"Bastion" dostala Černomořská flotila.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Marná sláva Rusové jsou ve vývoji zbraní nepřekonatelní (samozřejmě až po nás). Dokážou za málo peněz udělat hodně muziky. A co se týká raketových motorů, tak to je bez komentáře. Samotní američané kdyby je nekupovali, tak nevypostí žádnou kosmickou raketu.

  OdpovědětVymazat
 2. jsem rád, že tyto zbraně mají "naši" a ne druhá strana, lačnící po nerostných zdrojích a celkové eliminaci Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem rád, že je mají "naši" a ne "my" :(

   Pro bývalého, realitou přeléčeného "rusofoba" zajímavé zjištění: (

   Dyť já už jim fandím i v hokeji (teda ne proti nám :)), kde bych to do sebe , ješte před pár lety řekl:)

   Ze všech Putinových projevů, co jich na internetu je, nemůžu najít ani větičku, se kterou bych nesouhlasil a to jich i u Zemana pár najdu.
   Jak je to možné, že Rusko je tou říší krále Miroslava a my si za chvilinku v tom našem půlnočním protektorátě ani nezazpíváme: (

   Život opravdu píše romány.

   Vymazat
  2. Anonymní29. února 2016 22:50
   Vaší slovní hříčkou, jste zabruslil na zajímavé kluziště. Tím je rozdíl mezi atlantickou a euroindickou civilizací. My jsme do atlantické civilizace nikdy nepatřili, rozdíl je nebetyčný. Zde to je vysvětleno:
   https://www.youtube.com/watch?v=K4TyrfLk9go
   P.K.

   Vymazat
 3. Takto treba tých fašistov z USA a agresorov zo západnej Európy držať na krátko u huby.Môžem kľudnejšie spávať, keď viem že predposraté NATO nezačne vojnu a útok na Rusko.U Ruska je to jasné.Rusi vojny nezačínajú, ale ich víťazne končia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soulasím!!!!

   Vymazat
  2. Všimněte si, že to mají na svém území a na obranu, nikde na cizím území. Ale pro tydýty v NACO to bude akt agrese a proto do blbé Evropy přesídlíme nové a nové krámy, však je to na jejich ochranu a oni si to ti blbí Evropani dobře zaplatí.

   Vymazat
 4. Výborně Rusko ! Už dávno měli NATO zabalit svoji zastaralou výzbroj a jít se pakovat směr USA a ne se roztahovat kde se jim zachce !!

  OdpovědětVymazat
 5. Nyní se ukazuje ,jak velké nebezpečí ze strany USA je.Štvaní a základny kolem celého Ruska.Bulharsko Rumunsko Turecko,Korea atd Podlost je v celé politice USA :vlastní lid udržovat v nevědomosti a ostatní likvidovat .Jen zajímavost s prezidentem Seychel .Zájem o ostrovy a budování základen.
  Zabít prezidenta se nepovedlo tak se připravuje skupina odpůrců vedení .Zlo ,zlo a zabíjení to je politika USA

  OdpovědětVymazat
 6. Je dobře, že Rusko o své obraně méně mluví a více dělá.
  Přesvědčivě to za něj už pak zvládnou tyto Bastiony i všechny další systémy obrany.
  Rusko tak stabilizuje celý svět a jeho řád.
  To když už ty USA neunesly tíhu své moci a zvrhly se do podoby dovodobých hunů, kteří svými nájezdy jen ničí a loupí. Všude, kam vstoupí, po celá desetiletí tráva neroste. Jsou to jen a jen zločiny, co šíří a co vydávají za civilizační hodnoty ...

  OdpovědětVymazat
 7. Mašinérie USA proti celému světu-Pentagon-chemické laboratoře výroba vakcin,import HIV,ZIKA,modifikované potraviny,séra proti obranným schopnostem
  organizmu.Celá škála diverzních pomůcek , jak ovládnout svět.Bojte se tohoto zlořádu za vodou.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak může dobro zvítězit?

  OdpovědětVymazat
 9. Rusko to bez nás nezvládne.

  OdpovědětVymazat
 10. Moc mě nesedí jedna věc: jak při výdajích na zbrojení 6-7x větších než Rusko, USA mohou ještě v něčím nemít prioritu a mít z Rusů respekt. Pokud jsem si to dobře zapamatoval, tak americké výdaje jsou 40 procent světových výdajů na zbrojení. Toto nepíši v žádném případě jako trollovský příspěvek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. lahka matematika - kolko novych domov rovnakej kvality postavis v us za 1 milion dolarov ? 2 ? a v rusku ? 30 ? myslim iba material + praca

   Vymazat
  2. 15:04

   Přestaň psát hlouposti vytažené z prdele, troubo

   http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia

   Vymazat
 11. Ponoukám Kremlu půl bilionu eur za 15 baterií typu BAST sultán Hassanal Bolkiah

  OdpovědětVymazat
 12. Pro A z 1.3.16, 14:25 h:
  Domnívám se, že je to tím, že nezdravá společnost produkuje již jen nezdravé ekonomické, politické a morální ovzduší. Viz. tiskovka Pentagonu ohledně vývoje jejich "nejnovějšího" typu vojenského letadla za několik biliónů dolarů.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat