Reklama

.

.

středa 17. února 2016

Rusko přesunulo do Sýrie průzkumné letadlo Tu-214R


17. 2. 2016     zdroj a zdroj
Do Sýrie přiletělo ruské letadlo komplexní rozvědky Tu-214R. Píše o tom blog The Aviationist s odkazem na údaje skeneru Flightradar24. Jak je v publikaci uvedeno, letadlo Tu-214R (registrační číslo RF-64514) vzlétlo z letiště Kazaňského leteckého výrobního sdružení, přeletělo od severu k jihu Kaspické moře, nad Íránem a středním Irákem (jižně od Bagdádu), načež vstoupilo do vzdušného prostoru Sýrie a přistálo na letišti Hmeimim.


Toto letadlo, druhé tohoto typu, bylo ministerstvu obrany předáno na začátku roku 2015 pro dokončení zkoušek komplexu palubní aparatury. První letadlo Tu-214R poprvé vzlétlo v roce 2009 a je také dosud zapojeno do programu testování speciálních zařízení.

Letoun komplexní radiotechnické a opticko-elektronické špionáže Tu-214R je vyvíjen od roku 2002 v rámci programu OKR "Frakce-4" za účelem výměny zastaralých letadel Il-20. Pro umístění aparatury byl vybrán dopravní letoun Tu-214, vyvinutý na bázi Tu-204.

Letadlo je vybaveno multifrekvenčním radiotechnickým komplexem MRK-411, který zahrnuje několik RLS (radiolokačních stanic), umožňuje pracovat v aktivním i v pasivním režimu a zachycovat radiohovory. Na palubě Tu-214R je také opticko-elektronický systém s vysokým rozlišením, který umožňuje získávat digitální zobrazení částí zemského povrchu ve dvou spektrových pásmech - viditelném a infračerveném.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. To jsme to dopracovali, ČR členská země NATO, bývalí čeští komunisti v jeho vysokých funkcích a držíme palce Rusům aby udělali pořádek v Sýrii. Aby to tam nedopadlo jako po vydařené akci mafie NATO v Lybii. Vše díky vlastizrádcům a mafiánům, kteří od roku 1989 ovládají ČR.

  OdpovědětVymazat
 2. Copak na to řeknou naši "bratři" z USA, Turecka, Saudské Arabie, Izraele a dalších zemí??

  Nevíte někdo, proč když proběhl státní převrat v Jemenu, bylo to špatně, když na Ukrajině, bylo to dobře?
  V Jemenu pučisty bombardují, na Ukrajině je podporují??

  Proč bylo v pořádku rozbombardovat Jugoslávii a vytvořit stát Kosovo, ale je špatně, když se "trhnul" Krym???
  Dodávám , že demokraticky a pomocí referenda???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "....Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu a řekne mu: "Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět."

   Putin ve svém valdajském projevu pravil, mimo jiné, o Západu: " Oni se klaní satanu.."

   A v tomto spočívá věškeré jednání "atlancistů"

   Vymazat
  2. Odpověď je jednoduchá. V radě ČT by vám to vysvětlili hned: "Záleží na úhlu pohledu" Problém je ovšem v tom, že zatímco ten Ruský úhel pohledu je zásadový, neměnný a tudíž vcelku předvídatelný, tak ten USA EU úhel je značné rozplizlý a lítá v demogratickém rozmezí 0 - 360° Čert se v tom pak vyznej.

   Vymazat
  3. Jó vážený pane tak to nám nikdo rozumně nevysvětlí, protože to rozumně ani vysvětlit nejde. Těžko by nám vysvětlovali proč bombardovali v Srbsku nevojenské cíle a povraždili 2.5 tisíce civilních obyvatel a 1000 vojáků. Proč používali munici obohacenou uranem a dodnes podporují Kosovský režim, kde je prvním místopředsedou vlády terorista a člověk zodpovědný za odebírání lidských orgánů zajatých příslušníků srbských vojsk. Hnus velebnosti. Ivo

   Vymazat
  4. mám obavy, že se něco chystá. Tohle letadlo startuje am, kde se brzy něco semele.

   Vymazat
  5. Máte pravdu chystá se mleté maso na karbanátky zn. Erdogan a poté hluboká orba tureckých polí. Pak snad už bude klid.

   Vymazat
 3. Když tady byla řeč o ČT, napsal jsem jim. Jsem zvědavý na odpověď. :-))))

  Dobrý večer zástupci naší objektivní České televize.

  Po jisté době jsem měl příležitost sledovat vysílání Vaší televize. Vaše reportérka paní Krmelová vedla rozhovor s panem Fištejnem na téma: Případný pád ukrajinské vlády.

  Jelikož vím, že co se týče vašeho zpravodajství na téma: Ukrajina a Rusko, Vaše objektivita nabývá hodnot přímo nekonečných, se zájmem jsem tento rozhovor sledoval. Pokud ponechám stranou pár výroků pana Fištejna(zasloužily by hlubší analýzu), zaujal mne jeho výrok o tom, že Ukrajina "se odstřihla" ekonomicky od Ruska, minulý rok neodebrala ani litr ruského plynu či ropy."

  Je všeobecně známo, že Ukrajina dostává RUSKÝ plyn "reversem", hlavně ze Slovenska Maďarska. Pokud jen Slovensko odebírá 80% plynu z Ruska, není nutno, abych pokračoval dále. Kdo ho platí, nemá cenu rozebírat

  Tedy pan Fištejn NEMLUVIL PRAVDU!! Z hlediska logiky jsou možné tři důvody, proč se tak stalo:
  1) Pan Fištejn této problematice nerozumí(mírně řečeno)
  2) Pan Fištejn VĚDOMĚ NEMLUVÍ PRAVDU(mírně řečeno)
  3) Je možná kombinace obojího

  Tedy se ptám: Je v pořádku, že zvete do televize, kterou platí obyvatelé této země, jedince typu pana Fištejna?

  V této souvislosti si dovolím připomenout i jiné odborníky, třeba pana Romancova, Šíra či Dvořáka.
  Pan Romancov spolu s panem Šírem již dva roky mluví o tom, že Rusko "se zastaví až ve Francii, pokud ho nezastavíme". Toto svoje stanovisko předkládají soustavně, zhruba jednou za dva měsíce.
  Pan Dvořák nedávno přesvědčoval diváky, že Ukrajina "na tom není ekonomicky zle, že má malé zadlužení na obyvatele." Nebudu Vám zde vysvětlovat, jak se hodnotí ekonomický stav země, podle "zadluženosti na hlavu" to NENÍ!!! Nakonec, kde Ukrajina je, to vidíme všichni. Již o tom VEŘEJNĚ mluví MMF, EU i americký viceprezident Biden. Na to, jak se hodnotí zadluženost státu, se zeptejte paní Hergetové, ta ekonomice ROZUMÍ!!!

  V souvislosti s tím, že zvete do diskuzí výše zmíněné jedince, napadlo mne, kdo je tam zve a proč!!?? Pokud se zamyslím nad jejich "výkony", pojal jsem podezření, že v České televizi působí PRORUSKÝ AGENT, který tím, že zve výše zmíněné, podkopává DOBRÉ jméno a OBJEKTIVITU Vaší televize. Případně, jak pravil pan Wollner, zda na Vás "NEÚTOČÍ ROZTLESKÁVAČI RUSKÉ PROPAGANDY." Jinak si to nedokáži vysvětlit. Tedy Vás prosím, jménem naší demokracie, najděte tento PRORUSKÝ PODVRATNÝ ŽIVEL a rázně s ním ukončete pracovní poměr. Jak pravil již soudruh Fučík:" Lidé bděte!!!!!

  S pozdravem: "Čest Vaší práci".
  Těším se na odpověď. Jméno a příjmení

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když někde zavadím o výše uvedenou pakáž, okamžitě přepínám na jiný kanál.

   Vymazat
  2. Zbytečně dlouhý dopis, na který nikdo neodpoví. Škoda papíru a času. Stačilo jim zahulákat pod okny: Jste propagandistické kurvy a Fištejn je smrdutý lhář. Na hrubý pytel patří hrubá záplata.

   Vymazat
  3. :-) nádherná ironie v posledním odstavci dopisu, nádherná...

   Vymazat
  4. zbytečná námaha.... "pražská kavárna" mele stále svou a naši "mí milí Pražané" .... nikdy nepochopí!

   Vymazat
 4. Je to opravdu zbytečná námaha.Tupé mozečky propagan-
  dy nejsou schopny ani poznat,že je to ironie.Pokud
  vůbec vědí,že něco takového existuje.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Zajimavá situace. Žádný troll netroubí. Bohužel tyto komentáře asi nečte MUDr. David. Pokud by bylo možné od pana doktora rád bych si vyslechl, jaké jsou příčiny toho, že člověk se chová jako troll, že má názory, které jsou v rozporu s realitou. Tedy názor nacisty dožívajícího v Argentině, který do konce svých dnů, říká, že stal na správné straně a ničeho nelituje. Dále podobný názor: současná neoliberální kapitalistická společnost je to růžové medové pro lidstvo, dále muslimové budou přínosem pro evropsdké země, protože duchovně obohatí naš život, naučí nás tolerance /sakra jak netolerantní byli 11. září 1683 ti, kteří pod velením polského krále Jana Sobieskeho zachranili u Vídně Evropu před vojsky Kara Mustafy, jak netolerantní byl král Leonidas, který se postavil s několika tisíci vojáků pro perské 10-20-násobné přesile krále Daria. Nač byly oběti jmenovaných vojáků - dnešní Evropané tu muslimskou svoloč pouští do svého rajonů bez boje. Kara Mustafa nechal ještě popravit 30 tisic rukojmích, které vzal cestou z Konstantinopole k Vídni. Ale co bylo, to bylo - toto byli lidé nemoderní. My - politici EU jsme již lidé moderní.

  OdpovědětVymazat