Reklama

.

.

neděle 28. února 2016

Rusko třikrát jinak


Petr Umlauf 

28.02.2016  E-republika

Komunita Rich Russian Kids v exkluzivních fotografiích vypráví o životě bohatých ruských dětí. Zlatá lžička v puse, hotel na Chalkidiki, a nakonec hádka na diskotéce se střelbou. Rusko jako Amerika, a Pussy Riot jsou opět na koni.


Zakladatelé blogu sbírali po celém Instagramu snímky Rusů, pózujících na pozadí exkluzívních interiérů, drahých strojů a panoramat zahraničních středisek. Všechny atributy ruského luxusu blogeři vystavují na stránku RRK. Každý snímek obdařili jízlivým a ironickým komentářem ve stylu Kocovina s tímto výhledem není tak hrozná.Komunita Rich Russian Kids se objevila v Instagramu teprve nedávno, ale rychle získala na popularitě. Barevný svět exkluzivních fotografií vypráví o životě bohatých ruských dětí. Fanoušků už je 171 tisíc a to jistě není konečný limit, protože ruská zlatá mládež má světu co ukázat. Vlastní "Porsche" a "Lamborghini", osobní letadla, dovolené na tropických ostrovech, které středně stavovské ruské vrstvy vidí jen na TV kanálu Discovery. Šampaňské stojí několik tisíc euro za láhev, hodinky za cenu třípokojového bytu, značkové oblečení a luxusní interiéry, to zdaleka není úplný seznam toho, čím se chlubí potomci bohatých a slavných. Hrdinové snímků, silní kluci z drahých fitness center i mladé krásky se opalují na palubě rychlé bílé jachty. Stručně řečeno, jsou to ti, jejichž život není závislý na rozmarech krize. Uměli se narodit do "dolce vita" už od plenek Jelcinovy privatizace.

Ale jak se stránka rozběhla po Internetu, mladí lidé údajně sami začali označovat své fotografie hastagem #RRK, aby se dostali do společnosti bohatých ruských ratolestí. To se teď bude dělat o sto šest. Blog o životě potomků ruských oligarchů si vybral britský Daily Mail. Webová verze publikovala na toto téma celý článek. Britové berou téma ruských ratolesti vážně jako nikdo. Nejdražší nemovitosti v Londýně patří právě Rusům a v elitních soukromých školách se učí mnoho teenagerů z Moskvy.

Komentáře pod snímky jsou občas hodně nevybíravé. V době krize a utahování opasků tyto fotografie dost provokují. Je to docela spravedlivé hodnocení. Většina z těchto ekonomických parazitů nevydělala ani cent či kopějku vlastní prací. Oligarchové a korupce, to jde ruku v ruce. Oligarchové jsou noví soukromí vlastníci bývalých státních podniků. A ty přece, jako všechno v Rusku, byly obrovské.

Malá ukázka, jak se bojuje s ruskou korupcí podle americkém vzoru a s větrem v zádech. Tolokonnikova z Pussy Riot je strašně sexy, jako vždycky, a dámy už konečně vystupují bez masek. Jak je vidět z komentářů, tak tento klip Pussy Riot opravdu zaujal. Tady už roste věrchušce docela silný soupeř.


Pozadí klipu samozřejmě musíme národu vysvětlit. Klip vznikl jako PR projekt z vyšetřování ruského Fondu pro boj s korupcí. Šlo o "podnikání" synů generálního prokurátora Ruské federace Jurije Čajky.


V ruských médiích není jediná fotografie nejstaršího syna generálního prokurátora. Na řeckém poloostrově Chalkidiki se otevřel nový hotel — Pomegranate. Investice do něj má hodnotu 25-29 miliónů euro. Tak podnikají děti ruské věrchušky. Americká tradice je nesmírně inspirující.

Skutečná ruská realita
Pussy Riot mohly klip udělat z vlastní hlav, a s mnohem menším rozpočtem. A ani by nemusely sáhnout do oficiálního materiálu ruského Fondu pro boj s korupcí. Ohlas v Rusku by byl zaručen i tak. Začnu na stejný námět. Titulek by mohl být jako zřejmá narážka na síť soukromých klinik pro nejbohatší ruskou klientelu chaika.com. Super interiér a extra služby. Pana doktora až do domu nebo operace přímo v Německu. Ta ukázková žranice jako hostina ruských carských důstojníků se vším, co k tomu patří, ta se hodí všude. Je jasné, že musíte patřit k té správné partě, proto je nutný vstup do komunistické strany a přátelství s oligarchy. Narážka na Jednotné Rusko, partaj, která drží tuto zlodějskou partu. To ostatní už je z jiného soudku, je to syrová ruská realita.

V Rusku je zajetý systém korupce, který může připravit libovolného podnikatele o majetek prostřednictvím represe ze strany státního aparátu. To platilo za Jelcina a platí i za Putina. Nic se na tom nezměnilo a ty další části písně by klidně mohly odkazovat na jednotlivé případy, které se v Rusku nedávno staly. Na ukázku vyberu jeden příklad z tisku.

Jak hlásí zaměstnanci krajského policejního okrsku, v sobotu večer se na pláži Bělojarské nádrže u rekreačního střediska "Bělojarka" sjely dvě skupiny rekreantů. Jedna z Jekatěrinburgu a další ze Zarečnova. Společnost popíjela, grilovala kebab a smočila tlapku. Všechno bylo v klidu, dokud mezi nimi nedošlo k hádce. Podle jedné z verzí se nelíbila hudba, co hrála na diskotéce pod širým nebem. Požádali o změnu skladby. Slovo dalo slovo a najednou padly výstřely. Do nemocnice se střelným zraněním nakonec jelo pět lidí. Jak se ukázalo, zranění byla různá, průstřely obou předloktí, u dětí ze sportovní školy zásahy do krku a hlavy. Většina, co jen trochu mohla, raději okamžitě po základním ošetření odjela domů. Střílelo se z brokovnice broky určenými k lovu na kachny, a proto zasažení lidé zůstali naživu.

Neoficiální verze je ale tato. Poslanec zastupitelstva města Zarečnovo Michael Kovaljev, který vlastní chatu nedaleko od místa střelby, řekl: "V sobotu v noci jsem slyšel nějakou střelbu, ale zvláštní význam jsem tomu nepřikládal. Ráno na pláž přijeli policisté. Jeden z nich mi řekl, že v noci na plážové diskotéce, byl tam i zástupce vedoucího správy města Zarečnovo spolu s manželkou. Údajně se jeho manželce nelíbila hudba, a začala se chovat hulvátsky, tak začal konflikt. Její manžel zavolal někoho na posilu. Přijelo asi 30 lidí s obušky a paralyzéry. Začala potyčka. A kdo střílel? Policista řekl, že z pušky stříleli rekreanti, ale pachatel nebyl nalezen."

Takové je skutečné Rusko těch bohatších a superbohatých. Čím níž jdete, tím je to tvrdší. Normální lidské poměry jsou jen v komunálce, ale to už není mediálně zajímavé téma.

 
Zdroje:

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

20 komentářů :

 1. Nikdo si o Rusku nedělá žádné iluze. Není stát, kde by nebyly ve společnosti rozdíly a ani ta socialistický stát, bez rozdílu ve společnosti nebyl. Zajímavé je, že všichni víme, stačí se dívat na dokumentární filmy, jaké jsou rozdíly ve společnosti v USA. Několik procent superboháčů, kteří vlastní na účtech miliardy miliard a pak 50 milionů občanů USA kteří žijí jenom díky potravinovým lístkům, dále celá střední třída, která si nemůže dovolit ani základní zdravotní pojištění, plné města desítky tisíc bezdomovců včetně hlavního města a celé další řady krachujících měst, kde nefunguje ani policie, ani úřady. Vše toto jsem viděl přímo v USA. Vím také, že naší občani pokud by si měli zajít na ošetření k zubaři při pobytu v USA raději volí odletět do ČR a tady se nechat ošetřit i když si to musí celé zaplatit, protože i z letenkami je to vyjde levněji. Vše výše uvedené je tedy důkazem toho, že je to velice podobné tomu co je v Rusku a možná i jinde na světě. Ale je zajímavé, jak umně skutečnost v Rusku je použita v propagandě proti Rusku a naopak možná horší, nebo stejné věci v USA jsou použité jako přednost USA. Takže pořad platí, že na západ od našich hranic je ráj na zemi a na opačné straně je peklo. Lituji jenom lidi, kteří tomuto uvěří a v naději nalezení ráje odletí do USA a pak se nebudou stačit divit do čeho se dostanou a držím jim palce, aby se z toho "ráje" se zdravou kůži dostali. PS: USA je stát, kde je nejvíc osob umístěných ve vězení a tento počet na počet obyvatel je vyšší než v Číně. O množství narkomanů a drog není zapotřebí ani se zmiňovat, protože jsou to čísla, které v ostatních státech světa nemají konkurenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:45- díky, řekl jste to i za mne.

   Vymazat
  2. Už jsem to tady psal stokrát. Navzdory blábolům blbečků podobných tomu v 12:45, lidé jednozančně "hlasují nohama". Desetitisíce Čechů, statisíce Poláků atd., odjíždí pracovat a žít do USA. Do Ruska až na pár hokejistů nikdo. Podobně nikdo na Kubu, do Venezuely a dalších "rájů". Dokonce do těchto rájů nejezdí ani fanatičtí prorusáci jako je Povolný, ani jeho děti.

   Co se týče počtu miliardářů, tak Peking z nesrovnatelně chudší Číny už předstihl NY. Podle toho si o tamní nerovnosti může každý udělat jasný obrázek.
   http://ekonomika.idnes.cz/mestem-miliardaru-se-stal-nove-peking-bohacu-v-new-yorku-moc-nepribyva-1z3-/eko-zahranicni.aspx?c=A160224_114514_eko-zahranicni_pas

   Vymazat
  3. Co jste to za ubožáka? 14:02

   Strážci zákona se v Salt Lake City zatím marně snaží dostat pod kontrolu pouliční nepokoje vyvolané postřelením šestnáctiletého mladíka čtyřmi kulkami ze zbraně policisty. Rozezlený dav na strážníky v metropoli státu Utah hází kameny a dlažební kostky.
   Nejspíše neumíte číst a stále opakujete nějakou mantru, která vás očividně velmi tíží. Diskutující ve 12:45 to napsal velmi pěkně a navíc slušně. Ano RF není nutno si dělat nějaké přehnané iluze, ale o Americe již dávno také né.A kdo tonevidí je slepý a blbý. Nemám pravdu blábolící blbečku? Ivo

   Vymazat
  4. 14:48

   Až bude poměr Čechů pracujících a žijících v USA a Rusku 1:1, tak budeš mít pravdu. Do tý doby raději mlč, šoupej nohama a neztrapňuj se, troubo.

   Vymazat
  5. Odpověď pro 14.02 - 15.06 a celkem v klidu a bez urážek a jenom fakta:
   S tou prací v USA je to tak, že získat pracovní povolení není tak lehké. Oni totiž sami Američani a Americké firmy spoléhají na to, že lidi budou u nich pracovat načerno a to za o hodně nižší mzdu, než by zaměstnali oficiálně Američana. Proto v restauracích, obchodech, hospodách, na ulicích, v masokombinátech, a jinde uvidíte lidí z Jižní Ameriky, kteří pracují bez smlouvy a na černo. Podobným způsobem pracují i naši lidé, kteří tam odletí na inzerát a pak, když jsou tam, tak musí přijmout podmínky, které jim tam dají. Něco jiného je když v USA vystuduje zahraniční student a získá tím pádem zelenou kartu. Pak může pracovat pokud tam sežene práci. Ale pozor. Pokud budete mít zelenou kartu budete oficiépně získávat práci i tak těžko. Zaměstnavatelé a personalisté jen tak někoho nezaměstnají oficielné ze zahraničí. Jsem ve spojení s někym, kdo je v USA již přes 20 let a po skončení tamní univerzity má zelenou kartu a může tam pracovat. Ten mi řekl větu: "Jako Evropan jseš na tom asi tak, že sice máš bílou kůži, ale jinak se k tobě chovají jako k černochovi." a další takový argument, který není všeobecně znám. Celá řada lidí usiluje o získání Amerického občanství. Neuvědomují si, že získáním amerického občanství vzninou pro ně povinnosti, jako například, že oť budou pracovat kdekoliv na světě mimo USA, budou muset ˇpřiznat přijmy a provést daňové přiznání ministerstvu financí USA. Nesmí jako občan USA spát ve světě ve vybraných zařízeních nebo hotelích, které má USA na seznamu, nesmí navštívit určité zamě, které jsou na seznamu, nesmí vyvážet z USA peníze nad určitý limit. To se částečně týká i těch, kteří mají zelenou kartu. Prostě, před krokem, stát se občanem USA doporučuji podrobně se seznámit s tím co tento krok obnáší. A důvod: porušení těchto zákonů se tvrdě trestá a tresty v USA jsou několikanásobně tvrdší než kdekoliv na světě. Další informace je, že když se někdo jednou dostane do vězení v USA je velmi malá naděje, že se z vězení dostane. Proč? Celkem není zájem, aby se vězni dostávali na svobodu? Proč? Vězeňství je soukromé a jako soukromé má zajem na vice jakstoprocentním obsazením věznic a navíc ve městech kde jsou věznice je to jediná pracovní příležitost pro obyvatelé města, takže celé město si věznici hýčká a není zajem nemít věznici plně obsazenou. Co se týče práce v Rusku, není taky jednoduché, ale pokud odborník na počítače, nebo na cokoliv dalšího dostane v Rusku práci je placený jako by byl pracoval na západě. například automobilka vyrábějící Lady zaměstnává hlavního manažera čecha a ve vedení firmy je Švéd. Že v Rusku se může kdokoliv ze zahraničí setkat s nepravostmi to je jasné. Na to si každý musí dávat pozor. Stačí se jenom podívat jak to chodí u nás, když celá řada lidí s Mgr. vzděláním rovnají v supermárketu zboží do regálu a 90% z nich bez řádné smluvy. Také v SRN naší lidé nemají ustlánu na růžích a dle jednoho známého, zacházejí tam s námi jako my zacházime s ukrajinci.

   Vymazat
 2. TO Anonymní28. února 2016 14:02
  Předně blbečkovi každý blbeček. Nemáš argumenty, narozdíl od kritizovaného přispěvatele a tak útočíš na osobu. To budete muset v té Vaší Geblspropagandšó in Prágl trochu promakat líp. Češi nejsou hlupci, aby na to skočili. První příspěvek přesně vystihuje většinový český postoj. I kdyby ses pos*al, tak s tím těžko něco uděláš. Češi totiž používají jeden metr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Argumentem je, ty idiote, právě ten drtivý nepoměr Čechů odjíždějících žít a pracovat do USA a do Ruska. Ten mluví zcela jasně a nezpochybnitelně.
   Takže o jakém "většinovým postoji" se tu pokoušíš blábolit, zoufalče?
   A Češi jezdí do USA a ne do Ruska přesně z toho důvodu jaký uvádíš. NEjsou totiž, na rozdíl od tebe, hlupci.

   Vymazat
  2. Také už jsem uvažoval o práci v USA, jsou tam pěkné nabídky. Uklid v hotelu, úklid v supermarketu, mytí nádobí, mytí oken, uklid kin a pod., ani se nedivím, že je o práci v USA takový zájem.

   Vymazat
  3. 16:04 furt lepsi myt a uklizet za dolary nez za tvrde kacky, ne? hahaha

   Vymazat
  4. 16:04 - ano a proto mámem jako premiéra Sobotku

   Vymazat
  5. Popletenec z 14:02
   Ty naivko,co myslíš,źe tam na Tebe někdo čeká?
   ty velkej a hloupej amerikanofile-
   já osobně bych dnes šla raději do Ruska,je to tam daleko zajímavější a podnětnější..
   ale to bys musel ,ty uvřeštěná protiruská píšťalko,
   mít něco jiného ,než neopodstatněnou nenávist,
   v kebuli,víš?
   vlaštovka

   Vymazat
  6. 18:49

   Tak přestaň žvanit a konečně už do toho Ruska běž!!! Budeš první. Všichni jen žvaníte a skutek utek, nikdo nemáte špetku odvahy vaše žvásty proměnit v činy.

   Vymazat
  7. Tomu vymaštěnýmu ussackymu genitálovi.....když už ty nadrzenej pablbe a nadšenej degeneráte USSA,nejvíc lidí jezdi makat do Německa nebo Rakouska,ale ne do tvý vysněný žumpy!!!!!!

   Vymazat
 3. Vzhledem k tomu,6e v Rusku jsem byl naposledy v roce
  1993,tak pozdější činnost může být totiž odlišná od
  mých znalostí.V tu dobu tam nic takového nebylo.Za
  Jelcina měli všichni h...o.To se tamní privatizace
  teprve začínala.Jelcin byl bůh.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní28. února 2016 15:06
  To je argument tak blbej, že dost vypovídá o úrovvni toho, kdo ho používá. Mainstream a to ještě jeho verry verry nevydařená odrůda. To ani nebudu komentovat.

  OdpovědětVymazat
 5. lide nemuzete se divit, ze je v byvalych statech vychodniho bloku (cssr nevyjimaje) raj pro zbohatliky, malomestaky, tunelare, svidlare, podfukare a jinou verbez, to je totiz kapitalismus v "zabehu", jinymi sllovy amerika 30 let!!! mafie, korupce, spatne zakony,
  uplatna justice, ap!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že ne - dyť nám tu jejich démogracii instalovali oni. a věděli co a proč činí. Rozbít státnost, rozbít národní hrdost, získat spoustu vydíratelného a tedy i poslušného dobytka.

   Vymazat
 6. Odpověď pro 14.02 - 15.06 a celkem v klidu a bez urážek a jenom fakta:
  S tou prací v USA je to tak, že získat pracovní povolení není tak lehké. Oni totiž sami Američani a Americké firmy spoléhají na to, že lidi budou u nich pracovat načerno a to za o hodně nižší mzdu, než by zaměstnali oficiálně Američana. Proto v restauracích, obchodech, hospodách, na ulicích, v masokombinátech, a jinde uvidíte lidí z Jižní Ameriky, kteří pracují bez smlouvy a na černo. Podobným způsobem pracují i naši lidé, kteří tam odletí na inzerát a pak, když jsou tam, tak musí přijmout podmínky, které jim tam dají. Něco jiného je když v USA vystuduje zahraniční student a získá tím pádem zelenou kartu. Pak může pracovat pokud tam sežene práci. Ale pozor. Pokud budete mít zelenou kartu budete oficiépně získávat práci i tak těžko. Zaměstnavatelé a personalisté jen tak někoho nezaměstnají oficielné ze zahraničí. Jsem ve spojení s někym, kdo je v USA již přes 20 let a po skončení tamní univerzity má zelenou kartu a může tam pracovat. Ten mi řekl větu: "Jako Evropan jseš na tom asi tak, že sice máš bílou kůži, ale jinak se k tobě chovají jako k černochovi." a další takový argument, který není všeobecně znám. Celá řada lidí usiluje o získání Amerického občanství. Neuvědomují si, že získáním amerického občanství vzninou pro ně povinnosti, jako například, že oť budou pracovat kdekoliv na světě mimo USA, budou muset ˇpřiznat přijmy a provést daňové přiznání ministerstvu financí USA. Nesmí jako občan USA spát ve světě ve vybraných zařízeních nebo hotelích, které má USA na seznamu, nesmí navštívit určité zamě, které jsou na seznamu, nesmí vyvážet z USA peníze nad určitý limit. To se částečně týká i těch, kteří mají zelenou kartu. Prostě, před krokem, stát se občanem USA doporučuji podrobně se seznámit s tím co tento krok obnáší. A důvod: porušení těchto zákonů se tvrdě trestá a tresty v USA jsou několikanásobně tvrdší než kdekoliv na světě. Další informace je, že když se někdo jednou dostane do vězení v USA je velmi malá naděje, že se z vězení dostane. Proč? Celkem není zájem, aby se vězni dostávali na svobodu? Proč? Vězeňství je soukromé a jako soukromé má zajem na vice jakstoprocentním obsazením věznic a navíc ve městech kde jsou věznice je to jediná pracovní příležitost pro obyvatelé města, takže celé město si věznici hýčká a není zajem nemít věznici plně obsazenou. Co se týče práce v Rusku, není taky jednoduché, ale pokud odborník na počítače, nebo na cokoliv dalšího dostane v Rusku práci je placený jako by byl pracoval na západě. například automobilka vyrábějící Lady zaměstnává hlavního manažera čecha a ve vedení firmy je Švéd. Že v Rusku se může kdokoliv ze zahraničí setkat s nepravostmi to je jasné. Na to si každý musí dávat pozor. Stačí se jenom podívat jak to chodí u nás, když celá řada lidí s Mgr. vzděláním rovnají v supermárketu zboží do regálu a 90% z nich bez řádné smluvy. Také v SRN naší lidé nemají ustlánu na růžích a dle jednoho známého, zacházejí tam s námi jako my zacházime s ukrajinci.

  OdpovědětVymazat
 7. To, co autor popisuje je v různé míře všude a vždycky to tak bylo. Říká se, že když Stalin mluvil o zostřování třídního boje, myslel tím, že nomemklatura zpanštěla, chová se jako bojaři za cara a bude třeba jí přistřihnout křídla. Jenže tehdy a tam se to dělo diskrétně.
  Je samozřejmě dobré, když jsme o tomto dění v Rusku informováni. ale dal bych si pozor na to, JAK jsme informováni. Podobné obrázky ze západního světa se nám obvykle předkládají jako důkaz tamnější vysoké životní úrovně. Zde je to předloženo jako důkaz úpadku v Rusku, případně bídnosti Putina, který s tím nic nedělá.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat