Reklama

.

.

sobota 6. února 2016

Setkání tisíciletí: patriarcha Kirill a papež František překvapili celý svět


6. 2. 2016    zdroj a zdroj
Setkají se 12. února letošního roku na Kubě. "Svatý stolec a Moskevský patriarchát s potěšením oznamují, že z Boží milosti Jeho Svatost papež František a Jeho Svatost patriarcha Moskvy a celého Ruska Kirill se setkají 12. února letošního roku, je uvedeno ve společném prohlášení Vatikánu a Moskevského patriarchátu. Setkání se bude konat na Kubě, kde se papež zastaví před cestou do Mexika a kde patriarcha bude na oficiální návštěvě.

Setkání zahrne osobní rozhovor na mezinárodním letišti José Martího v Havaně a bude ukončeno podpisem společného prohlášení. Toto setkání hlav katolické církve a ruské pravoslavné církve, připravované dlouhou dobu, bude první v historii a bude znamenat významnou etapu ve vztazích mezi oběma církvemi. Svatý stolec a Moskevský patriarchát vyjadřují přání, aby se stalo znamením naděje pro všechny lidi dobré vůle.

Vybízíme všechny křesťany, aby se vroucně modlili, aby Bůh požehnal tomuto setkání, které může přinést dobré ovoce."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. No jen ať se patriarcha Kiril drží svého a tomuto nepravému zástupci Boha na zemi moc neuhýbá. Tisíce let se papa rimskij, jak mu Rusové říkají, snaží o pokoření východní svobodné církve.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Rusku toho říkají,viď?Kdyby tomu tak bylo jak píšeš,tak by jako o tisícileté senzaci Ruskà média napsala.Přitom jde jen o setkání na letišti při cestě papeže do Mexika.

   Vymazat
 2. Ať si dá Jeho svatost patriarcha Kirill na neomarxistu Fandu bacha!!Poté co komundíra Fanda rozvrátit katolickou církev a připravil tím půdu pro nástup Islámu bude chtít vnutik multikulturní nechutnosti i Kirillovi ale to je Rus a ten se nedá.

  OdpovědětVymazat
 3. Antikrist, jezuitský generál,zednář a černý papež ten dialog s Kirilem nebude mít lehký jsou to naprosto rozdílné koncepce člověka.ŘKC teče do bot nebot je doba kdy všechno zlo dostává na frak a Kiril je zástupce dobra stejně jako Putin.Budou mezi nimi lítat blesky......doufejme že Kiril bude ve svých požadavcích satanem respektován.

  OdpovědětVymazat
 4. 19:58
  Doufám tèž ,že Satan bude zničen !
  ať je zase svržen do temnot !
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kým zničen a kým svržen do temnot. Vy byste se mu asi postavil,že jo. Kdo je Satan? Je to snad Západ, jsou to muslimové a jejich náboženství? Je to kterákoliv jiná víra? Pusté žvásty.

   Vymazat
  2. 22:31
   Vy nemáte ani trochu fantazie a vzdělání už
   vůbec ne...
   ....vysvětlovat Vám nebudu nic...
   vlaštovka

   Vymazat
  3. Tohle ale bylo k věci.

   Vymazat
 5. To když mluvíte o antikristovi, satanovi, zednářovi, atd., to máte na mysli papeže Františka?

  OdpovědětVymazat
 6. Člověk má podezření,jeden nosí židovskou jarmulku a druhý vypadá jak Iránsky Chomejní,ale určitě se domluví.

  OdpovědětVymazat