Reklama

.

.

úterý 23. února 2016

Skandální posudek pro privatizaci OKD


obrazek- jip -
23.2.2016  Vaše věc
Podle forenzního odborníka revidujícího posudky připravené soudním znalcem pro privatizaci OKD, profesora Maříka z VŠE, nebyly do znaleckého posudku soudním znalcem zahrnuty dceřiné firmy OKD. 
Stejného názoru je i autorka dalšího revizního znaleckého posudku Němečková, která původní posudek označila za mylný až zavádějící. Neocenění dceřiných firem je naprosto skandální chyba soudního znalce, který si zcela zločinně zjednodušil svou práci.


Je pak v zásadě jedno, zda to bylo z nedbalosti, neodbornosti, či ze zlého úmyslu. V každém případě je to další vážný stín nad správností určení výše ceny stanovené soudním znalcem pro privatizaci minoritního podílu OKD.

Je zvláštní, že nikdo z odborných pracovníků, resp. odborných pracovišť ministerstva financí na takovou závažnou chybu neupozornil. V každém případě však za chybu, která se stala v klíčovém soudně-znaleckém posudku, nese plnou politickou odpovědnost tehdejší ministr financí a dnešní premiér B. Sobotka.

12 komentářů :

 1. Kolegy Maříka si vážím za jeho poctivost. Ne tak mnohé soudce hledající interpretací zákonů nespravedlnost a soudní neznalce vydávající se za znalce. Já učinit takovéto ocenění, tak po zbytek života chodím kanály, pokud vůbec chodím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to, že za takovýhle přešlap není obvinění a soud, když v míně důležitých kauzách tak bylo.......

   Vymazat
 2. Ještě k oceňování holdingů: Dceřinnou společno lze ocenit samostatně, ale s přihlédnutím ke konsolidaci (stručně, kolik výnosů si mateřská společnost z dceřinné vytáhla nad jí převedené investice), což je korektiv. Mateřská společnost se posuzuje vždy jako celý holding s ohledem na tržní pozici a ekonomikou sílu.

  OdpovědětVymazat
 3. Proc Sralbotka jeste neni ve vezeni? Co je jeste potreba dokazat v tak jasnem pripadu uplatkarstvi a rozkradani statniho majetku?

  OdpovědětVymazat
 4. Doprčic, kdo za to všechno může??!!
  Těch příležitostí k vyvození politické odpovědnosti už dal popřevratový vývoj u nás bezpočtu politických maňásků a vyslovených darebáků.
  I tomuto bezelstně usměvavému dobroserovi Sobotkovi.
  Se svými partajními se dokonce i usnesl na presumpci viny.
  Nemá však ani cenu hádat, zda-li tu příležitost využije k tomu, aby odešel.
  Navždy a nepokoušel se vracet.
  Tento není a nebyl levicovým, je a byl jen bezpáteřním levotou ...

  OdpovědětVymazat
 5. Josef Fiřt a jeho tlupa (spolčená s politiky) na ERÚ může za všechna šme a zlotřilosti...ale odsoudíme za to Vitáskovou,která na ERÚ nebyla!!!

  OdpovědětVymazat
 6. OKD? Špička ledovce? Že by se už pohnula? Nejvyšší čas.
  A nové tarify? Sobotka o nich mluví jako by to byl zločin, který má na svědomÍ ERÚ. Lidé ne dost znalí této složitější kauzy si domyslí, že tedy Vitásková.
  Vypadá to také tak, že tarify jsou spíš provokací proti ní, a jen navíc sprostou zlodějnou na úrovni největších předešlých. ...... Špína. Ne, rybinou smradlavé bahno.
  Pokud nevěříte, pohlédněte na fakta:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/15/revoluce-v-tarifech-elektriny-prijde-v-roce-2017-pripravte-si-srajtofle/
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. stát dojí ČEZ přes dividendu, kde má asi tak brát tu dividenu, když cena silové elektřiny neustále klesá, jediná možnost zvýšit jakýmkoliv způsobem cenu za distribuci

   Vymazat
 7. Nebylo to zahrnuto do znaleckého posudku,nemůže to přejít do kupní smlouvy.Smlouvu jsem neviděl,ale pokud by to mělo být zahrnuto do prodeje,musí být u toho znalecký posudek,jinak kupní smlouva neplatí.Kdo se nás snaží oblbnout,když i neználkové vědí třeba u prodeje domu,garáže,zahrady,tak je všechno spočítáno na hřebík.Jedná se o jasnou zlodějinu posvěcenou politikem.

  OdpovědětVymazat
 8. Když nás koupil Bakala, celá šachta plakala.

  OdpovědětVymazat
 9. Mě by spíše zajímalo, kam soudruh Bakala vyvedl prachy z OKD, kde ty prachy skončily. Například majitelé Mostecké uhelné vyvedli svoje prašule do bezpečí švýcarských bank a už je nikdy neuvidí, Švýcaři je úspěšně znárodnili.

  OdpovědětVymazat
 10. Za to byl odměněn svým nynějším korytem.Švýcaři je
  znárodnili,protože naše předchozí vlády se nezúčast-
  nili vyšetřování.Přestože byly několikrát vyzvány.
  když se rozhodli,bylo vyšetřování po několika letech
  ukončeno.Takže vina je opět na české straně.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat