Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Škola mohla týranou učitelku zachránit


Lubomír Man
19. 2. 2016
Téměř padesát let jsem působil na různých středních školách v ostravské oblasti, takže mám pojem, jak to na školách chodí. Konkrétně jeden fakt, týkající se případu na malešické průmyslovce: Jestliže na školu přijde kantor, který si nedokáže udržet kázeň, ví to učitelský sbor ne za týden či za měsíc, ale ví to už onen první den, kdy onen nový kantor na škole své působení zahájil. Protože nikde nezvučí tam-tamy tak halasně, jako na chodbách škol a v učitelských sborovnách.


Tolik tedy k absurdnímu tvrzení vedení školy, že o problémech s kázní dané učitelky nic nevědělo... A nyní jak se dá daný problém řešit. To řešení závisí od jediného. Totiž od toho, zda se vedení školy rozhodne nešťastnému pedagogovi pomoct, anebo ho v té hrůze (a to slovo nebylo v případě malešické učitelky jistě přehnané), nechá vymáchat se bez pomoci. Přičemž je ta pomoc nesmírně jednoduchá. Řediteli školy stačí zeptat se postiženého pedagoga, kteří z žáků jej trápí nejvíc, poté si ony trýznitele zavolat do ředitelny a sdělit jim, že budou-li ve svých alotriích pokračovat, budou bez dalšího ze školy pro opakovanou nekázeň vyloučeni. Při čemž je možno – ale ne nezbytně nutno – sdělit totéž i rodičům oněch žáků.

Čili nic složitého.

Nic z toho se na malešické průmyslovce neučinilo a věci se, bohužel, nechaly dojít až tam, kam došly.

30 komentářů :

 1. Pane Man.
  Ano,měli by k tomu hodně říci,osoby které v učitelském životě prožili dobré i zlé.
  Osobně požadují odvolání toho ředitele,už z principu,že zodpovídá za dění ve škole.Vymlouvání,svádění viny na jiné,svědčí o bezcharakternosti tohoto ředitele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já bych velmi doporučila vrátit rákosku do škol!!!!!!!!!!! A můžete mi nadávat jak chcete! Protože to, co se děje v dnešních školách, to je prostě vrchol! A ty grázly bez pardonu vyhodit ze školy a nikde několik let nepřijmout. Ať jdou makat a poznají, co to je normální život, rozmazlení fracci. Dagmar

   Vymazat
 2. Ano vždy je příjemné slyšet hlas toho kdo má páru o co se jedná. Pokud si přestaneme pomáhat skončíme stejně jako na západě (a o to zločincům jde - upozorňuji na na film sedm statečných - Kaldera: "Proč jste vraceli? Taková bezvýznamná zapomenutá vesnice.") Nikdy mi rozum nebral jak může probíhat zločin za bílého dne a ostatní lidé nevšímavě chodit kolem a už to začíná i tady u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to zase trošku pochopit jde. Stačí se optat zpěváka Maxy. Když zastánce proti zločinu dostane pálku od naší spravedlnosti, ostatní si rozmyslí do čehokoli se montovat. Prostě taková je už dnešní
   doba demogracie a svobody pro darebáky.

   Vymazat
  2. 13:05- Jednoznačný súhlas= buď som charakter, alebo za cenu problémov ( pre 13:12)sa stiahnem. Byť charakter občas samozrejme vyžaduje obete.

   Vymazat
 3. O tom, ani po tom.
  To, co je zachyceno na videu volá po hrubém násilí vůči těm zmetkům. Když pak čteme o tom jak učitel napadl žáka pěstmi, aniž by byla uvedena příčina, plus rázná okamžitá reakce iniciativního ředitele - vyhazov učitele bez diskuzí - je člověku ze současné doby protěžování vítězícího zla, až na blití.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havloidi pryč z vlády, pryč z médií, pryč ze školství!

   http://svobodnenoviny.eu/havloidi-pryc-z-vlady-pryc-z-medii-pryc-ze-skolstvi/

   Vymazat
 4. Fajront.

  A místo jasného slova jako toto slyšíme, že se ustanoví několik komisí a hlavně, bude se intenzivně pracovat na vylepšení komunikace (ministryně Valachová), patrně se vypíše soutěž o nejlepší proudžekt, přidělí se dotace a granty, bude se to analyzovat, implementovat a fruktifikovat (patlámo, patlámo!!), bude finální report.

  Že jsme se ale kdysi nasmáli při "tak až zblbnu, koupíme pastelky a nikdo nic nepozná" nebo "plán humoru splněn na 100 % , drobným nedostatkem zůstává, že se nám nikdo nesmál", co ??

  VRatata

  OdpovědětVymazat
 5. Doba vítězícího Zla. Samozřejmě vedení muselo vědět o problému, nepomohlo, naopak, jako bý. pedagog slyším ono: Kolego, to je váš problém, to vy nezvládáte, a basta. Věděli, nepomohli, pryč s nimi, pryč ze školství s takovým ředitelem Bartlem+zástupkyněmi, pryč a bez milosti na pracák.
  A dobře, že se kolem věci rozpoutala diskuse, protože mlčení o této štvanici by nás už posunulo do doby kamenné. Kde koluje nějaká petice? Nevíte někdo? Chci podepsat, aby vedení školy bylo vyhozeno a 3 sedmnáctiletí viníci šli do basy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepomohou šikanované učitelce, nepomohou šikanovaným žákům. Tečka. Doba vítězícího Zla.

   Vymazat
  2. Outsidermedia, diskuse, diskutující Hudryper

   Vymazat
 6. Však taky v době preferování zla se nic podstatného nedozvíme. Například délka praxe učitelky. Z bližších informací by pak mohla vyplynout skutečná zrůdnost, nepochybně zbabělých pachatelů. Takhle se jen dočteme jak ředitel nazvracel cosi o usmíření učitelky s pachateli, takže za zločin, místo soudu s nepodmíněným trestem, aby si hoši užili v báni vlastní medicíny, jakési podmíněné vyloučení ze školy.

  OdpovědětVymazat
 7. Jinak ředitel by měl být odvolaný z principu a hned bez ohledu na subjektivní zavinění. Tak jako ministr by měl raději podat demisi, když mu v resortu někdo udělá velký průser. Za tu odpovědnost, že se stane něco, co přímo nezpůsobil, má nějaký funkční plat a hlavně, působilo by to preventivně. Ještě se začnou učitelky věšet, jako se už policistky střílejí.
  V-R

  OdpovědětVymazat
 8. Na každé škole musí být někdo, kdo je schopen zavolat si sígry do kabinetu a bez velkého vyšetřování, jim dát pořádný pár facek. Bez takovéto „hole“, nemůže škola existovat. Tak to bylo za nás, na základní škole a takto vychovaní žáci, se potom chovali slušně i na střední. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno začíná a končí u zkorumpovaných a bezpáteřních politiků . Ti taky nenesou za své jednání žádnou odpovědnost a ani ji necítí stejně tak jako tento ředitel průmyslovky .

   Vymazat
 9. Jste prostě borec, pane Man.

  OdpovědětVymazat
 10. Jsou dvě profese, které bych skutečně ocenil - UČITELÉ (to většinou NEjsou ředitelé škol) a ZDRAVOTNÍ SESTRY!!! Také jsem učíval jako externista a žel už i mladá generace učitelů je mnohdy tak trochu "šoupnutých" - tím myslím morálně/sociálně nevyzrálých a kromě učiva NEmají co jiného předat. A učitel by měl předat z "Vyššího principu morálně mravního" i něco víc - žel to učitelé, kteří jdou učit hnedka po VŠ nemají a ani netuší že něco takového "víc" než učivo existuje. A závěrem otázka - biflovat nazpaměť? ANO BIFLOVAT NAZPAMĚŤ ! ! ! - to aby se pak třeba MUDr při operaci nedivil, jaké orgány v těle pacienta nachází ;-)
  Zdraví všem Honza

  OdpovědětVymazat
 11. Facka funus Volšany, mozek na zdi, bez náhrobku! A pozor, za výprask od pedagoga je třeba zřetelně a nahlas poděkovat, jinak následuje repete! Stop salonnímu humanismu! Mimochodem, stávající ministryně školství je matka dvou dcer, právnička, bývalá náměstkyně lidskoprávního Dientsbiera mladšího. Sice přednášela správní vědu na universitě v Brně, ale...

  OdpovědětVymazat
 12. Me je te ucitelky velmi lito ! Ona byla urcite JEMNA pani, ktera se neumela ubranit zdivocelym zmetkum, a pritom jim prinasela hodnotnou vec - anglictinu.

  Reditel skoly je neschopna poseroutka ! Ma podrbane priority a je politicky korektni jako Pavlik Morozov.

  A kolegove umucene ucitelky jsou zlomyslni, bezpaterni, skodolibi OSLOVE, kteri ji maji na svedomi take.
  Meli by premyslet o zmene karieri vsichni.

  Psychologicky vzato, 3 zdiviceli zmetci jsou nesrozumitelni ! Anglictina otevira svet, ktery je plny krasnych veci a mladi s anglictinou je maji na dosah.

  V Americe, Canade, Australii, mladi lide ziji plnym spolecenskym zivotem. Krasavice z jizni Ameriky se jezdi bavit na plaze Floridy a vsichni mluvi anglicky. Cela zapadni Evropa a Rusko, mluvi anglicky take.

  Strojni prumyslovka je zadana po cele Americe, coz znamena pro mlade lidi, ze mohou mit vsechny hracky, po kterych zatouzi. A oni se toho vseho zreknou a radej zabiji ucitelku anglictiny.

  Valachova ! Udelejte tam poradek v tom Vasem BORDELU, nebo docilite toho, ze diplom z jakekoliv skoly v Cesku bude bezcenny a neuznavany.

  nick honolulu - (Neumim si ani predstavit zivot bez
  anglictiny.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, mně už to mine, i ta angličtina ale mladým bych doporučil čínštinu. Nevím, zda se Trump učí recipročně rusky, já doufám, že jej Ivana naučila česky aspoň myslet. Možná židovsky, nevím. Proč bude důležitá čínština? Po ww3 je veliká šance Číňanů(z pozadí ww3) osídlit zničený západ. Jak dopadne Amerika nevím ale přes východ Ruska a Aljašku se Číňané snadno dostanou i na vorech na kontinent. Pokud bude ještě plavat na matičce Zemi. A my. A Číňani.

   Vymazat
 13. Panove, podivejte se ! Dokonce i vladce vsech Rusu, president Putin se uci anglictinu.

  Singing PM : 'Fats' Putin over the top of 'Blueberry Hill' with piano solo. (Na YouTube)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Mluví se o tom, že ředitelé nechtějí vyhodit ze školy žádného grázla, neboť za něj pobírají od státu peníze. Co s tím? Nechal bych té škole cca polovinu dotací i po vyhození a nová škola by ho buď vzala za tu zbývající polovinu, nebo by požadovala zbytek doplatit od rodičů. Potom by se rodiče začali zajímat, jak se to jejich zlatíčko chová. P.K.

  OdpovědětVymazat
 15. Škola jí pomoci mohla,ale nechtěla.Osoba,zastávající
  funkci ředitele a osoba ve funkci jeho zástupce už
  měly být odvolány z funkce a postaveny před soud z
  důvodu neplnění svých povinností,mající za následek
  smrt kantorky.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 16. Jsem přesvědčená, že pomoct učitelce byla ředitelova povinnost. "Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem, ale kvůli těm, kteří s tím nic nedělají." (Albert Einstein)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stalo se na ZŠ - Romský žák soustavně vyrušoval, chodil pozdě, nepřipravený, byl vulgární. Paní učitelce došla trpělivost a nechala ho po škole. Přišla matka žáka, fyzicky napadla paní učitelku a šla si stěžovat k řediteli, že ji napadla učitelka. A ředitel tu učitelku propustil! Nedovedete si představit, jaká to byla pro tu učitelku psychická újma.
   Už i to, že ředitelé propouštěli učitele po dobu prázdnin, bylo vysoce amorální.

   Ten ředitel Bartl by měl odstoupit a žáci vyhozeni a exemplárně potrestáni!

   Vymazat
 17. Pane Povolny, v pripade, ze to Donald Trump nevyhraje, tak je v prusvihu cely svet. Donald Trump otevrene zada MIR a domluvu s Ruskem, coz se urcite nejmenovane skupine nelibi.
  Zatim nikdo nevi jak ho zastavit. Jeho popularita roste a Americane se k nemu pridavaji po tisicich.

  Ohledne anglictiny.. Nemyslim si, ze ve Vasem veku mate jeste zajem o karieru v Americe. Tato dynamicka zeme patri mladym lidem ! Ti z nich, kteri maji co nabydnout a dokazi se DOMLUVIT, maji uspech zarucen. Ti, co umuci ucitelku anglictiny, se urcite nedomluvi nikde.
  Pane Povolny mam rad Ameriku ! Je to fain zeme !
  Definitivne budu volit Trumpa, aby byla jeste lepsi.
  nick honolulu
  (Kdyby jste nekdy kupoval dum, nebo condo na Floride - dejte vedet. Poslu vam na pomoc nejchytrejsi lidi co Florida ma. At nedopadnete tak, jako minister Gross.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky "honolulu" za nabídku, nemyslím, že ji využiji. Jediný zájem bych měl o "Vaše medvědí doupě" na Aljašce. Sobotka je neschopný, vyklidil bych si ho sám. Pochopitelně je to vtip. Co není vtip, je má neuskutečnitelná(bohužel) touha poznat Sibiř, tajgu, Aljašku. Tak snad v příštím životě. Oproti "našemu americkému" trollovi, který miluje USA "politicky-materialisticky", já "ujíždím" na přírodu a "natur" lidi. Proto mi nevadí ani Semité(islamisté),- ve své zemi. Jinak psaní jde Vám k duhu, lepšíte se v gramatice. Kouzelná jsou ale Vaše pozapomenutá česká slova, stvořená z angličtiny. Za všechny uvedu jediné, LOPATOVAT. Překládám si "házet, vyhodit. PS. Moje(trolly) potlačená láska k USA je z nikdy nepoznaného dědy z Chicaga, rošťáka, co utekl babičce-odpuštěno. Dožiji-li se jeho věku sta let a tří žen, mám k dispozici 30let a ještě jednu ženu. Není to krásná budoucnost? Zdravím na Floridu a snažte se "makat na té americké revoluci"

   Vymazat
 18. KDYŽ SE KNĚZ UPRDNUL, samo s sebou nahlas před celou třídou, musela celá třída jednohlasně říct: "AŤ JE VOLNO" - to mám jako jednu ze vzpomínek na vyprávění mojí babičky (rozené 1906)... Názor si uděláme každý sám

  OdpovědětVymazat
 19. Pane Povolny, (19:08), nez odejdu z tohoto clanku, tak mi dovolte malou a USKUTECNITELNOU informaci..

  Aniz by jste musel daleko na Aljasku, (ktera muze byt nebezpecna), tak na hranicich Minnesoty a canadskeho Ontaria je BWCAW. (Boundary Waters Canoe Area Wildernes.)
  HRANICNI VODY, pro CANOE ! Je tam nadherna severska priroda a nestoji to prakticky nic.

  Naguglujte, BWCA Images.

  Dalsi atrakce, ktera je uplne zdarma je "CHODNIK" ! T.zv. APPALACHIAN TRAIL. Tento chodnik vede pres 2000 mil ze statu Maine do statu Alabama. 3500 km +/-

  Zemepis Ameriky a Canady je PREKRASNY a je uplne zdarma. (Cast chodniku byla videt ve filmu Posledni Mohican.)
  Naguglujte na IMAGES..

  A do tretice.. Vychodni cast jezera HURON tvori GEORGIAN BAY. Tam je 30 000 ostrovu (bludiste), krasne severske prirody. Vsupni brana je Parry Sound ! Ta je snadno dostupna z Toronta...

  Vsechny tyto kouzla nadherne prirody jsou prakticky zdarma.

  Ti zmetci, misto aby mucili ucitelku, s na radej meli jet na BWCA !

  Vybaveni na takove toulani je daleko lacinejsi, kvalitnejsi, lepsi v USA nez v Evrope.. Jenze bez anglictiny by si to nemohli koupit. (Potrebne auto ci canoe jde snadno vypujcit. Nebesa smilujte se nad blbosti studentu v Malesicich.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Ředitel měl letět na vteřinu, je zodpovědný za to, co se děje ve škole a bere za to plat. ON JE PLNĚ ZODPOVĚDNÝ za to, co se stalo. Ti tři sráči měli být vyhození na vteřinu také.
  http://www.petice24.com/otesny_pipad_ikany_-_sp_tebein_praha_10

  OdpovědětVymazat