Reklama

středa 10. února 2016

Správná putinovská privatizace


Vlabi
10. 2. 2016  Politrussia

„Kontrola nad společnostmi zůstává v rukou státu, o čemž jasně mluvil Putin. Podle množství faktorů se ukazuje, že oligarchy nutí právě teď nalít peníze do rozpočtu a také investovat do těch společností, jejichž minoritními vlastníky se stanou.“

Chci se s vámi podělit o tragickou zprávu: agentura Bloomberg odhalila mazaný plánVladimira Putina a informovala o tom celý svět! Američtí novináři došli k závěru, že Putin se nechystá prodávat státní podniky zahraničním investorům, a oni tak doufali v možnost přikoupit lacině nějaké to sladké aktivum. A ještě agentura Bloomberg objasnila, že zahraniční investoři Putinovi nevěří.

Na tomto místě se patrně předpokládá, že ruský čtenář se musí ze zoufalství oběsit, ale mně se to z nějakého důvodu nechce. Naopak, jsou to zahraniční investoři, kterým je možné vyjádřit soucit. Několik měsíců se vzrušením sledovali úsilí vlády na podporu nové vlny privatizace a zdálo se jim, že štěstí je už velmi blízko. Ale nevyšlo to.

Podmínky, které Vladimír Putin předložil pro privatizaci minoritních balíčků státních podniků, odstrašily mnohé představitele západního finančního světa. Fakticky Putin stanovil ideální filtr, který neumožňuje přístup k privatizaci západnímu spekulativnímu kapitálu.

Putin trvá na tom, že kupujícím minoritních balíčků může být pouze struktura, která se nachází v ruské právní oblasti, a to je důležitý aspekt. Hlasití, ale v jurisdikci se špatně orientující uživatelé sociálních sítí už označili tyto podmínky za levný píár-chod, protože podle nich nic nebrání tomu, aby cizí, nebo dokonce offshoreové společnosti založily ruskou OOO (společnost s ručením omezeným) a podílely se na privatizaci při formálním dodržení všech podmínek.

Ano, je to tak, ale tady zahraniční spekulanti problém pochopili dobře: pokud akcie koupí ruská společnost v ruské právní oblasti, pak i všechny následující konflikty s vládou nebo potenciální vyvlastnění se bude řešit v ruské právní oblasti a s ruskou OOO jako účastníkem soudního řízení. Takže už nebude možné zopakovat situaci s JUKOSem, jehož akcie jsou ve vlastnictví offshoreových zahraničních společností.

Ukazuje se, že v takové situaci se privatizace zúčastní jen ti zahraniční investoři, kteří se nebojí ruských soudů a nebojí se ve všem hrát podle pravidel ruské vlády. Ti, co chtěli levně shrábnout aktiva, prodat je a utéct, se vyřadí sami a orosí hořkými slzami stránky „Bloombergu“, „Vědomostí“ a „Gazety.ru“.

Zdálo by se, že cizinci by měli skučet závistí vůči ruským oligarchům, protože každý internetový patriot přece ví, že nová vlna privatizací je rozkradení země. Nicméně zahraniční novináři a finančníci umí pracovat s kalkulačkou a umí se ponořit do detailů.

Ve skutečnosti to dopadlo takto: to, co bylo chápáno jako prodej majetku za každou cenu, se změnilo na zvláštní „donucení k investicím“ pro ty oligarchy, kteří chtějí pracovat v Rusku. Zdroj agentury Reuters, který je podle informace agentury „blízký k procesu privatizace“, tvrdí, že oligarchové budou nuceni vykoupit minoritní balíky akcií za vyšší než tržní cenu a samotná procedura tak proběhne v rámci programu návratu oligarchických kapitálů do Ruska.

Kontrola nad společnostmi zůstává v rukou státu, o čemž jasně mluvil Putin. Podle množství faktorů se ukazuje, že oligarchy nutí právě teď nalít peníze do rozpočtu a také investovat do těch společností, jejichž minoritními vlastníky se stanou. Výměnou dostanou naději, že když ekonomika výrazně vzroste, budou se moci těšit na nějaké dividendy nebo na možnost prodat svůj balík za vyšší cenu. Tento systém má ještě jeden pozitivní efekt. Bude spojovat zájmy obchodních elit se zdravím ruské ekonomiky a státních podniků, což nás může jenom těšit.

Je moc dobře, že máme prezidenta džudistu-kouzelníka, který využívá dokonce i nejnebezpečnější vlastnosti našich liberálů k tomu, aby zlepšil situaci v zemi. A špatné je u nás to, že podstatu některých dějů musí Rusům vysvětlovat ve svých komentářích západní média, zatímco státní a údajně vlastenecká vydání se zabývají vzrušenými diskuzemi detailů vztahů kozla Timura a tygra Amura.

Systematicky neúspěšná informační politika se nám může velmi prodražit.
 
Zdroj: politrussia.ru
Překlad NWOO.org

75 komentářů :

 1. Smekám až na zem před pracovitostí a mozkem Velkého státníka !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin žene Rusy do bídy a ty potřebuješ nekopat do zadku aby jsi se probral, fanatiku.

   Smazat
  2. 9:35 - měl si vzít příklad z Ukrajiny a už mohl vyvážet černozem.:)))) S tebou je sranda Ivane Chazareviči, kam chodíš do hospody?

   Smazat
  3. Anonymní 10. února 2016 9:35

   A kam to dohnal u nás Kalousek a Kárl? Chytráku

   Smazat
  4. 10:02

   http://life.ihned.cz/lide/c1-65154220-vyzkum-se-svym-zivotem-je-spokojeno-67-procent-obyvatel-cr-z-hlediska-dlouhodobeho-vyvoje-jde-o-historicke-maximum

   Smazat
  5. Z lednového průzkumu CVVM vyplývá, že spokojenost se životem klesá s věkem a naopak stoupá s dosaženým vzděláním a rostoucím příjmem domácností. "Méně spokojeni jsou důchodci, nezaměstnaní, rozvedení, ovdovělí a lidé žijící osaměle v jednočlenných domácnostech," konstatuje zpráva CVVM.
   No a to mě ajímá nejvíce. Není důležité jak se má mladý, zaměstnaný a zdravý člověk. Důležité je jak se má právě ten starý, nízkým důchodem obdařený člověk a ještě navíc nemocný. Ale to nejspíš tobě nedochází. Jinak za socíku by ti většina sdělila, že se má dobře a nejspíše veškeré kategorie. Upozorňuji na to, že píši nejspíše veškeré kategorie a to včetně herců , kteří hromadně podepisovali antichartu.Ivo

   Smazat
  6. 10:54

   Takže mladí nejsou důležití, jo?
   Tak z tohodle dostanu vždycky kopřivku když 3 miliony důchodců (2x víc než za komoušů!!!) s průměrným důchodem 12.000 Kč, se skvělou zdravotní péčí zdarma, dožívajících se o 7 let déle než za komoušů začne kňučet jak se prej mají špatně.
   Za socíku všichni závistivě čuměli přes hranice jako hladoví psi. Moji prarodiče měli až do poloviny 90. let suchý záchod na dvorku, sklízeli každý rok cca 60 metráků uhlí, mimo svého zaměstnání měli asi 50 arů polí o které se museli starat, drůbež, králíky...
   Dnes všichni znuděně s plnými břichy lapí u počítače a jen nadávají.

   Smazat
  7. Ty jsi tedy typický demagog.....anebo si rozum neprobral!

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. 10. února 2016 10:26, 10. února 2016 11:40

   To je idiot, průzkum je z letošního roku, jen si vzpomeň, jak to bylo když byl u moci, Kalousek, kolik ministerstev dojebal a jak se podepsal na důchodcích, na nemocných, na dětech. To si asi nepamatuješ ještě. Podle tvého vyjádření.

   Smazat
  10. Přemýšlejte. Žili jsme mnoho let v bezpečí a blahobytu a to díky (pomluvenému) Stalinovi. A na západě se měli lidé také lepé díky existenci konkurence, protože by se lidé bouřili a řekli my se chceme mít taky tak dobře, což dělo. Podívejte se vedle k sousedům na Němce, už nemají právní stát, jak sami říkají a tak to snadno může být všude (http://www.novarepublika.cz/2016/02/nemecko-od-radu-k-chaosu.html).

   Jakmile byla po Stalinově smrti plně komunistická strana plně pod vlivem zločinců, tak se začalo pracovat na odevzdání Ruska západu což dokončil Gorbačov. Mimochodem po válce měli brzy Rusové v oběhu v peníze (západ ještě roky měl potravinové lístky) a vůbec po všech stránkách lépe a střední vrstva se měla nejlépe a byla největší v moderní historii lidstva. Malí měli podporu od státy a velcí nemohli zavést likvidační ceny, protože byli řízeny státem. Pak začalo zločinci zastavení rozvoje, například kybernetika byla vyhlášena za pavědu. Mimochodem Stalin odhalil chybnost marxismu, který měl za účel celosvětovou revoluci a NWO. V Rusku vložili do plánu písek, tím, že řekli, že revoluci lze začít v jedné zemi a místo, aby ji začali šířit snažili se budovat vlastní stát.

   Dost hloupé je nadávat na komunisty a chválit západ, když právě komunisti jsou výtvorem západu a byli do Ruska zavlečeni ze západem. Je to stejné jako být proti IS/ISIL/Daeš a chválit USA, když IS je část armády USA jejich neregulérní armáda.

   K mladým - je to vražedná kombinace pýchy a nezkušenosti. Někdo jim namluvil, že být mladým má nějakou hodnotu, ale reprodukovat se umí i každý prvok je to součást výbavy každého živočicha. Proto by měli mít děti a postarat se o ně a dobře je vychovat, až pak když to zvládnou mohou se zapojit do diskuze.
   (i ne moc chytrý zločinec snadno udělá z mladých zabijáky, za příslib nahých dívek v nebi se klidně obloží výbušninou )

   Protože základní výzva je "zajistit život v následnosti generací". To znamená ne děti zplodit, ale dobře vychovat a k převzetí úkolu zachování života. A samozřejmě je nutné se postarat i staré, aby nám mohli předat své zkušenosti.

   Smazat
  11. tak to sme dvaja, ktorí s veľkou úctou považujú Putina za požehnanie pre Rusko a záchranu pre celý svet

   Smazat
  12. Pro A z 11:40 :
   Jste klasický příklad nedostatečně informovaného (=vzdělaného), asi, mladého jedince.
   Pletete si "dojmy" s "pojmy".
   Průměrný důchod 12 tis. V REALITĚ, je asi totéž jako průměrný měsíční výdělek v Čechách 26.287,- Kč.
   Skvělá zdravotní péče málem zkolabovala na "privatizaci".
   A až bude uzavřená s Amerikou "Transatlantická smlouva", stejně "sociální stát" a ústavou zaručená bezplatná zdravotní péče, zkolabuje.
   Pro jistotu je to pojištěné ještě migrantama, které nám sem amíci a jejich nohsledi z Bruselu, ve spolupráci s Turky pilně "re-distribuují".
   "Sedm let života navíc" dnes, od doby před "podrazem" (od r.1989), je běžný medicínský pokrok. Kdyby se tu lépe žilo, bylo by to ještě víc.
   Pravda, za "socíku" všichni hloupě "čuměli" přes hranice.
   Bohužel je škoda, že všichni, včetně našich "troubovatých vládců", byli slepí jak patrony. Kdyby nás dřív a masově, pouštěli přes hranice vydělávat a dřív povolili soukromé podnikání, mohlo to vše dopadnout jinak.
   Ten "suchý záchod na dvorku a 60 (?) metráků uhlí", včetně dřiny pra-pra-pradědečků a pra-babiček může za to, že přestože jedeme už 26 let "z kopce", stále ještě jsme "na vrcholku", na rozdíl od Bulharska, Rumunska, Ukrajiny, Albánie, atd.
   A demograficky český národ zkolaboval (to znamená, že jsme začali vymírat) až po "podrazu"!
   Nechcete-li vy mladí, aby jsme byli národem "důchodců" - PLOĎTE A MNOŽTE SE!
   Vždyť se vám přece "ŽIJE LÉPE" než za "socíku"!!
   Pavel p

   Smazat
  13. Hezké čteni,proto bych se také přiklonil ke změně volebního zákona,kdy volit mohou občané jen od plnoletosti a svépràvnosti do odchodu do důchodu.Tedy jen ti,co můžou ovlivnit chod společnosti.Mládež do plnoletosti ví o životě prd a ti důchodci toho už posrali dost!

   Smazat
  14. Pro A z 10:26, který sem dal odkaz
   http://life.ihned.cz/lide/c1-65154220-vyzkum-se-svym-zivotem-je-spokojeno-67-procent-obyvatel-cr-z-hlediska-dlouhodobeho-vyvoje-jde-o-historicke-maximum
   jen dvě faktické poznámky:
   1.Citace ze zdroje na který byl odkaz: " Se svým životem bylo v lednu velmi spokojeno 13 procent respondentů. Dalších 54 procent volilo odpověď "spíše spokojen"
   Kdo neví, jak se falšují "veřejné průzkumy" tento údaj mu asi napoví, že jde o zmanipulovaný výzkum.
   (Je třeba vědět, že výsledek jakéhokoliv průzkumu je možný předurčit formulací "otázek" a volbou jedinců, kterých se ptáme - respondentů. Kdo nevěří, ať si to zkusí.)
   2.Další citace (budeme-li brát jeho údaje alespoň za víc než polo-pravdivé):
   .... Sociologové k tomuto závěru došli na základě srovnání klouzavého průměru indexu spokojenosti od prosince roku 2003. Jeho výrazný nárůst je patrný v posledních dvou a půl letech."
   Jak dlouho je většina lidí nespokojená s životní úrovní a tím co se u nás děje?
   Kdy to poprvé reflektovali "veřejní činitelé", kdy poprvé mluvil zrádce Havel o "blbé náladě"?
   A jestli je jeho nárůst patrný v "posledních dvou a půl letech", kdo v této době vládnul a kdo byl prezidentem?
   Jinak stojí za to sáhnout do reality, kolem sebe.
   Pavel p

   Smazat
  15. Spokojnost so zivotnou urovnou? ze je maximalna? Ano!!!...dovod č.1: dnes je enormne jednoduche dostat uver z banky...berie sa na vsetko...byt, auto, plysovy medved...na vsetko!!! dovod č.2: staty sa enormne zadlzuju...za poslednych 50 rokov neboli tak zadlzene, schodok statneho rozpoctu sa bez problemu vykryva statnym dlhom... dovod č. 3: za socializmu bol nadromadeny statny majetok CeskoSlovenska v statnom vlastnictve, po pade rezimu do dnes sa vsetko rozpredava...do statneho rozpoctu uz 26 rokov tecu peniaze z predaja...ked sa preda posledny majetok, pride obrovska bieda a dlh bude narastat exponencialne, danove zatazenie ludi sa zvysi...potom nech robia tie statistiky o zivotnej urovni...radsej nech sa robia projekcie zivotnej urovne na buduce obdobia a nech sa nepredavaju "zlate sliepky" z vlastnictva jednotlivych statov!!! O investoroch sa vzdy pojednava ako o svatcoch...pritom su to len spekulanti, ktorym ide o zisk nic ine!!!z dlhodobeho hladiska predavanim statneho majetku zahranicnym investorom sa stavame viac a viac vazalmi!!!

   Smazat
 2. http://www.investujeme.cz/rusko-je-problem-velky-problemundefined/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen zbožné přání chcípající kobyly a jejich říťolezů

   Smazat
 3. http://www.paratdnes.cz/2016/02/Obycejni-Rusove-jdou-do-kolen-zasahla-je-tezka-krize-Cisla-a-fakta.html tak si vyberte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je strašné v tom Rusku, nemohou si koupit nové auto, to je tragedie. Já vlastně také ne:))

   Smazat
  2. http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/prodej-aut-v-rusku-klesl-o-vice-nez-tretinu-s-propadem-se-potyka-i-skoda-1262112

   Proč, proč, proč??? To je záhada.

   Jinak, ty stránky "parat" jsou opravdu tragické, autor je děsný fanatický ruský snaživec. Už jen přímé srovnání Octavie a Granty, která odpovídá technicky přinejlepším dávné Felicii, je legrační. Čísla mu také vůbec nesedí.

   Smazat
  3. Pro A z 10:06
   Nejste Vy spíš "děsný, fanatický snaživec"?
   V Pařátu je porovnávána možnost koupit auto u nich a u nás, ne technická kvalita a poukázáno na prudký nárust prodeje drahých luxusních vozů.
   Pavel p

   Smazat
 4. http://www.paratdnes.cz/2016/02/Americke-bridlice-tanci-na-svem-vlastnim-hrobe.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, trumbero, že US ekonomika a přijmy do US rozpočtu na rozdíl od Ruska nestojí na těžbě surovin.
   Ještě sem dej něco od Pařáta :-D

   Smazat
  2. Pro 10:09: Spravne - US ekonomika totiz stoji na tisku (padelani) US dolaru ktery vymenuje za realne produkty a realnou praci - s dohledem NSA/CIA a US army aby to tak bylo donekonecna.

   Pro 9:54: Bridlice se vzchopi - az uSSaci odriznou Evropu od levnejch energii z Ruska, tak budeme jeste CHTIT kupovat tu uSSackou energii treba i za 10tinasobek ceny kterou mame nyni z Ruska.

   Smazat
  3. 10:17

   Ne, trubko. US ekonomika stojí na firmách jako Apple, Google, Microsoft, Intel, IBM, Boeing, Ford,....
   Rusáci mají jen Gazprom, Rosněft a Lukoil.

   Smazat
  4. Pro 10:24: Bez dolarove pyramidy by nic z toho neexistovalo - nebyly by prostredky. Ale nechme se prekvapit - Iran se nachal slyset ze nebude prodavat svou ropu za ten U$ toaletni papir. Uvidime.

   Smazat
  5. Pro 10:24. Ano máš pravdu, že US stojí na firmách jako jsou Appl , Googl a jiné. Nicméně 19 biliónů je poměrně hodně peněz a pokud vím, tak Rf je nezadlužený stát a má stále své finanční reservy. Myslím si, že kdyby RF vydala v poměru k obyvatelstvu zhruba 10biliónů dolarů na podporu průmyslu a vědy, tak nejspíše není o čem zas tak moc hovořit. To by se tam nahrnulo mozků stejně jako do USA. Nebo snad nemám pravdu?

   Smazat
  6. ano, na firmách jako je Apple vyrábějící v číně, Google, který nevyrábí nic, stejně tak microsoft. IBM taktéž vyrábí v číně, ten ford je ještě americkej, ale díly se vozí z celýho světa. Tak asi tak
   JArda

   Smazat
  7. 11:46

   To jsou zase úvahy na úrovni zastydlého komunisty.
   Je zcela jedno kde kdo co vyrábí. Místo výroby se v případě potřeby může přesunout do měsíce. Důležité je kde sídlí vývoj, vedení a kam plynou zisky.

   Smazat
  8. Pro A z 11:53 a výše:
   Vaše "ekonomická úvaha" je zase na úrovni "zastydlé liberální ekonomie".
   Prosím, to už je dávno realitou i kvalitními ekonomickými teoretiky smeteno do "propadliště dějin"
   Pavel p

   Smazat
  9. Kam plynou zisky? Co když do daňových rájů zastydlý ...?

   Smazat
  10. Anonymní10. února 2016 10:24

   Dlouho jsem takového PRIMITIVA jako ty neviděl. Kolik tyto firmy odvádí do rozpočtů imbecile ?

   Smazat
 5. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
  Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  •200 let terorismu USA:
  www.olser.cz/9947/200-let
  •agrese USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  •Kenneth O’ Keefe v tom má jasno:
  www.hlavnespravy.sk/kenneth-o-keefe-v-tom-ma-jasno-uplne-na-rovinu-o-tom-ako-dnes-funguje-svet/726485
  Státní dluh USA překročil 19 biliónů dolarů
  Tato úroveň byla dosažena již na konci ledna. Částka činí zhruba 103% HDP. Z celkové sumy připadá 13,7 biliónů dolarů přímo na veřejný dluh, který mají firmy a jednotlivci. Dalších 5,3 biliónu tvoří vnitrostátní zadluženost vlády u Federálního rezervního systému. Během prezidentství Obamy se dluh státu téměř zdvojnásobil, když se zvýšil o 8 biliónů dolarů za 7 let.
  •V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
  •40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  •28% Amíků nemá žádné úspory.
  •V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  •22,5% Amíků je negramotných.
  •Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  •Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  •Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  •62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  •85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  •V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  •Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  •V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  •20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  •Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  •Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  •V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  •Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  •Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  •Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  •Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  •Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  •Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  •Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  •25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  •Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  •V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  •Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  •V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  •14% Amíků je na potravinových dávkách, protože mnozí pracující Amíci mají příjem nižší než tisíc dolarů.

  OdpovědětSmazat
 6. US ekonomika stojí na firmách jako Apple, Google, Microsoft, Intel, IBM, Boeing, Ford,....??

  No tak to teda tím hůř pro ně... o tyto úžasné výrobky zakopávám denně a serou mne svou úžasnou "kvalitou" čímdál víc!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je nepoužívej, nikdo se tě neprosí. Začni tím, že hned vypneš počítač.

   Smazat
  2. A proto je zejména Detroit nejvýkonější město v USSA,že??:-))))

   Smazat
  3. 11:26

   Ne není. Stejně jako Chanov není nejvýkonnější místo ČR, blbe.

   Smazat
  4. Komu nadáváš knížecí potrate!!!!!!

   Smazat
  5. US ekonomika stála hlavně na malých "rodinných" firmách a masivní spotřebě.
   Firmy jako Google a Microsoft nabízí zanedbatelné množství pracovních míst i pro vysokoškolsky vzdělané američany...
   Apple i Intel vyrábí v naprosté většině v číně, takže vlastně obdivujete um čínských továrních pracovníků.
   Počítačová divize IBM je už od 2005 čistě čínská (Lenovo) stejně jako mobily od Motoroly...
   Boeing, Ford... jsou nadnárodní firmy vyrábějící a montující po celém světě...

   Smazat
  6. 12:25

   To jsou zase úvahy na úrovni zastydlého komunisty.
   Je zcela jedno kde kdo co vyrábí. Místo výroby se v případě potřeby může přesunout do měsíce. Důležité je kde sídlí vývoj, vedení a kam plynou zisky.

   Smazat
 7. Víte říká se psi štěkají a karavana jde dále. Podle toho jak štěkají, jestli vztekle a sprostě, nebo slušně a věcně se pozná kdo je blíže pravdě. V každém případě Rusko je ta karavana a my bohužel ti psi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas s Vámi pane(10:51) Většině těch štěkajících jde jen o jedno, pohanět RF. No a vzhledem k tomu, že štěkají čím dál více a zuřivěji, znamená to, že jde karavana RF správným směrem. A já jen dodávám, že jsem tomu rád. Ivo

   Smazat
  2. Ano, jde správným směrem. Do prdele.

   Pokles HDP 4%
   Pokles reálných mezd o 10%
   Inflace 15%
   Znehodnocení rublu vůči dolaru 50%
   Průměrná mzdy 12.000 Kč
   14% Rusů má přijmy nižší než 3.000 Kč

   Smazat
  3. Ekonom po školení od Kraďouska a Šapita tady mele sto let opakovanou lež.Jdi zpátky na nočník,tam z tebe možná vypadne nějakej noblesní knížecí nápad.

   Smazat
 8. Rusko je velmi bohatá země,nerostné bohatství sibiře je neneskutečné.Je to zdravý silný národ který je posledních 200.let účelně likvidován jistým etnikem.Tomu konečně v návaznosti na Stalina Putin udělal konec.Putin pracuje pro Rusko ne pro banky.Chvála mu....

  OdpovědětSmazat
 9. Rusové se zřejmě z privatizací, prováděných v minulých 20 letech poučili. Otázkou je, zda i my jsme schopni se z "privatizací" našeho státního majetku, které v důsledku znamená devastaci a rozvrat našeho hospodářství. Důkladná revize provedených privatizací a restitucí, včetně vydání státního majetku církvím, by měla být počátkem změny..... L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poučení je zřejmé. Už nikdy nic neznárodňovat aby se to potom zdevastované nemuselo znovu privatizovat.

   Smazat
  2. 11:44 Jeden (11:32¨) "o voze", druhý (11:44) "o koze" .....

   Smazat
 10. Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby.Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně,jako psí hovno přilepené na botě.

  OdpovědětSmazat
 11. 11.32 To co probíhalo v Rusku za Jelcina probíhalo u nás od 90.tých let uplně stejně,jen zde to dokonali a nikdo zatím nenese vinu,Putin je bud vyhnal nebo zavřel a to se musí stát i zde.Izrael má místa dost ale naše věznice by to asi nezvládly,jsou plné zlodějů kompotů.

  OdpovědětSmazat
 12. Jo-kdo umí,tak umí.Putin začal pomali od O zatímco naše slavná demokracie začala s přebytkem jak jsem se dočetla -rok 1989 plus 280miliard a to se nemluví o dalších zahraničních aktivech ve výši 120 miliard.Kde jsme dnes my-Jo od Putina se můžeme jen učit.---LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin začal s cenou ropy 10 dolarů za barel a končil se 120 za barel. To se to utrácelo, rozhazovalo, zbrojilo... Když ropa klesla na 30 tak se v plné nahotě ukazuje jaký je Putin ekonomický "génius" a na jakých základech stojí jeho "úspěch". Každý arabský šejk je podobný "génius".

   Naše demokracie začínala s totálně rozvráceným nekonkurenceschopným hospodářstvím, rozpadem celého východního bloku, ztrátou všech bývalých hlavních trhů...
   Učit se krom Putina můžete i od Madura, Castra, Kimčonga, Kadyrova.... to jsou vaši vzorové. Svůj k svému.

   Smazat
  2. Děvče s prominutí,dělejte si prdel z pasteliny!Co že jste to četla a kde?Proboha,po tureckým hospodaření do r.'89 se dodnes nemůžeme vzpamatovat a to jde na úhradu,různé likvidace atd.,nemalé procento i z dotací EU.O jakém přebytku to píšete?

   Smazat
 13. Pro vytrvalého a nezdolného" A z 13:06 a výše.
  Chcete-li "skutečně diskutovat" ne si vylévat zášť svého "ega",PROSÍM, začněte napřed studovat ekonomii a politicko- ekonomické vazby. (= Také se tomu říká politická ekonomie, kterou dnes, kromě Česka, vyučují ve všech "vyspělých západních zemích".
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pavle P, vy se mě s vašemi fantasmagoriemi nasnažte jakkoli poučovat. Předrevoluční socík v konkurenci západu prostě neobstál, krachl, ztratil dech, nikdo ho už nechtěl. Nejen u nás, všude. Pokoušet se tento neúspěšný systém znovu instalovat v jakékoli formě je vrchol blbství. Sorry.

   Smazat
  2. 14:59- opět vedle náš sionistický trolle. Celé zhroucení "Východu" byla úspěšná akce západních zpravodajců za pomoci domácích zrádců s využitím mnohých z nás jako užitečných idiotů. Protože každá akce budí reakci, někdy se zrádci dočkají odplaty, většinou však až(nezaslouženě) následníci. Co bude následovat nevím ale hezké to nebude.Proto se držte a v případě potřeby obětujte vše i demokracii.

   Smazat
  3. Nácku Povolný,
   sám jste podle vlastních slov na demonstracích mával vlajkou proti komunistům.
   Tak to jste tedy logicky musel být agentem CIA, zrádcem a užitečným idiotem. Odplata vás tedy zřejmě nemine.

   Btw, tím užitečným idiotem jste do teď, to vám zůstalo.

   Smazat
  4. 15:31- tak nějak to bude, já užitečný idiot, Vy agent, zrádce. Rozdíl v případném trestu nějaký bude. Obzvlášť bude-li vykonavatelem dav.

   Smazat
  5. PS. většina nás "užitečných idiotů" byla již potrestána, jste na řadě.

   Smazat
  6. Povolný, primitive, bylo mi tehdy 16. Sametovka byla naprosto spontánní. Spontánně jsme demonstrovali, nikdo vás, tupé, rudé strejce už nechtěl, všichni měli radost že už konečně jdete do prdele kam patříte a přestanete tuhle zemi dusit. Sovětské tanky už vám nepomohly.
   V 1. svobodných volbách jste dostali vysvědčení v podobě 13% hlasů.

   Já mám takovou radost, že zmetci jako vy dnes (vlastní vinou) tak trpí. Namlouváte si že vás snad nějak spasí Putin, jakýsi dav, chytáte se ve vaší frustraci úplně všeho jak hovno košili. Ani Hizballáhem nebo Kadyrovem nepohrdnete. Až na smrtelné posteli vám bude jasné že vás nespasí nikdo a konečně vám dojde jak byl váš život (vaší vlastní vinou) zbytečný a marný a nic z toho už se nedá vrátit a změnit, tragéde. Prostě karma.

   Smazat
  7. Je vidět,že ti mozek zůstal pořád v palici 16 - ti letého neumětela ze třetí třídy pomocný školy!!!!!Dál tě ani na přímluvu knížete nepustili!!!!

   Smazat
  8. 17:53

   Poznal jsem svět, vybudoval a prodal firmu. Primitivy jako jsi ty dnes s chutí používám jako rohožku.

   Smazat
  9. 16:37- točíme se v kruhu. Vše již jsme spolu probrali. Vaše rodiče, kteří byli "jen" u komunistů, Vy jste se "vypracoval" v USA, potom privatizoval v Česku a teď si spokojeně užíváte rentu. Měl jste štěstí, narodil jste se do "správné"rodiny. Nezávidím, jsem s tou svojí spokojený. Protože skutečně zákon o zachování peněz(hmoty) platí, tak má-li někdo hodně, má druhý málo nebo i nic. To jedno % "lidí" s polovinou majetku světa nedělá dobře s tím "vracením horkých sirek do krabičky(země). Mohlo by je to, potažmo Vás, smést do historie dříve než mne "kosatá". Tak užívejte kapitalismus jako rodiče socializmus. Většina nás, což se brzy ukáže, chtěla přívětivější tvář socializmu ne sředověk.

   Smazat
  10. Povolný, přestaňte lhát vy zmetku!!! Nic jsem nikdy neprivatizoval, vše co mám jsem si vydělal tak vlastní prací, nedostal jsem od nikoho ani "ň". A jsem na to patřičně hrdý. Chápu že toto váš zarudlý mozek pracující podle komunistických algoritmů toto není schopen pobrat. Vašich 5 dětí má evidentně také holé zadky. Není divu s takovou výchovou a vzorem.

   Vaše přitroublé teorie o "zákonu zachování peněz" dotáhněte do konce a do důsledku. Až za vaši zónu komfortu. Mlaskáte li vy s plným bachorem u počítače a televize, v příjemně vytopeném bytě, znamená to, že kvůli vám musí žít cca 2 miliardy lidí na světě v totální bídě za méně než 1 dolar denně. Nestydíte se? Nebuďte sobec a podělte se o vaše bohatství s potřebnými. Uvědomte si, že patříte (ne vaší zásluhou) mezi 20% nejbohatších lidí světa a těch zbylých 80% kvůli vaší rozežranosti trpí!!!

   Smazat
  11. 20:17- předně, pozor na cévku. Zákon o zachování peněz mám od vás trollů. Byl použit "obráceným směrem" ale líbí se mi. Dokonce si myslím, že jste ho použil Vy ve vztahu k tištění dolarů. Jinak máte pravdu, donuťte 20% lidí plus 1% těch nejbohatších dát 5% z majetku na pomoc těm 79%. Ne jim "koupit rybu ale naučit je lovit". A hlavně jim neloupit jejich bohatství dané jim v zemi od Boha. Rád se přidám a omezím svou rozežranost. A díky za optání na děti, poslední si teprve dělá VŠ.

   Smazat
 14. Omlouvám se, kvůli reagování na samé "hloupé výlevy" v diskuzi, jsem zapomněl na to podstatné:
  Není ještě pro Rusko vyhráno a není to s tou privatizací tak jednoduché.
  Přečtěte si před čím varuje Rusy P. C. Roberts :
  http://zvedavec.org/komentare/2016/02/6771-privatizace-je-strategii-atlanticistu-pro-utok-na-rusko.htm
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 15. Totéž v jiném překladu (beze jmen lidí z ruské "páté kolony"), se již objevilo i zde - o několik článků výše!
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 16. Tak aby bylo jasno.To děvče si opravdu dosti pamatuje.Mě nemusíte oblbovat různými řečmi jak to vypadalo za komunistů,já jsem v tomto období žila.A to,že jsme předali demokracii nezadluženou zemi,potravinově soběstačnou,na zlatém podnosu to je také pravda,Dneska se řadíme na stupeň rozvojové země,co šlo,to se rozkradlo a aby to nebylo málo,tak ještě zadlužilo.A pomalu vše dovážíme.tak to dneska je.Na turecké hospodaření se právě díváte.Je vidět,že si to ani neuvědomujete a přesně takové lidi systém potřebuje,hloupé-kterým nedochází co se děje a dá se s nimi dobře manipulovat.Proto přeji Rusku-Putinovi mnoho sil v jeho výborné práci pro blaho
  jeho lidu.--Vám všem přeji mnoho lásky-klidnou mysl---LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Já jen k tomu, jak kterou zemi drží které firmy. Jak se píše hodně nahoře. Tak aby bylo jasno. Žádné firmy žádnou zemi nad vodou nedrží. Ani ty ruské nebo americké. To jsou jen figurky, které jsou dnes tady a zítra z nich nemusí nic zbýt. Zemi drží jen jedna věc a to vlastnictví půdy a výrobních prostředků. Z toho hlediska je na tom naše země nejhůře.

   Smazat
  2. Dobře pane Nováku, i Vy paní anonymní nahoře.Já jsem ročník 1973 a jsem myslím si i slušně vychovaný. Slušně vychováváme své děti, ale k čemu to bude, když to prostředí, ve kterém žijeme je zkažené?
   Ano, pozoruji, že za socíku měli k sobě lidi blíže, lidsky, byly intriky a tak, ale nezávidělo se tolik a drželo se víc při sobě- chápu, že kdekdo by to dokázal na základě svých osobních zkušeností zpochybnit, proto to berte jako subjektivní názor, který nebudu těžce obhajovat.Jsem skeptický i k tezím, my si tu takový bordel jako v zemích pod náporem Invazníků nenecháme udělat. Necháme. Bohužel, teď reaguji na to jak je kdo vyzrálý a na výchovu dětí..Nechali jsme se oblbnout rozkrást si naše bohatství- půdu, doly, lesy, vodu, mnohdy byty.Neudělaly s námi nic restituce, a ani amnestie.Nadáváme, ale to je tak všechno. Jsme jako indiáni, kterým vzali pravé bohatství výměnou za zrcátka a ohnivou vodu. Nás opíjejí mamonem.Závidíme si, často vychováváme své děti k tomu, že jim nikdo nedá nic zadarmo a tak získávají asociální návyky už od mala. Povedlo se silně rozdělit společnost na dělníky, živnostníky, mladé a staré vesničany a měšťáky.Chybí úcta k autoritám, rodiče, starší, učitelé, policisté. Jestli se toto někdy dokáže vrátit do normálních kolejí, myslím si že ne. Nenávist, sobeckost, a pak přijde strach. Strach o to, aby nám nevzali to, co patřilo už generace rodině(dům, zahrada), abychom se třeba dostali ke svým penězům v bance, a hlavně o životy své i svých blízkých.A co chcete dělat, když ti, kteří jsou k tomu, aby pracovali v našem zájmu(politici, policie, armáda) selhávají.EFPE

   Smazat
 17. Nevěšte hlavu,za tzv.zavřenými dveřmi se toho děje tolik,že člověku jde hlava kolem.Aby tomu aspoň trochu porozuměl,musíte si hledat informace.Člověk se bojí toho,co nezná,co nechápe
  Čím budete mít více informací,tím si budete dávat mnoho událostí dohromady a tím vám to bode zapadat a vy se začnete orientovat a nenecháte sebou manipulovat.At to nyní vypadá jakkoliv,věřte,že se blíží doba,kdy opona spadne a ti,kteří se dopouštěli zločinů proti lidstvu všichni budou potrestáni.Věřím,že všechny děti mají skvělou budoucnost před sebou a s touto vizí
  se já dívám do budoucnosti.A nezapomínejte-jak myslite,tak se děje-to k sobě přitahujete.Je to práce s energiemi a Vy s nimi pracujete ikdyž si to ani neuvědomujete--přeji lásku,pohodu--LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. LM-víte že, ač ateista, snažíce se logicky uvažovat v to věřím? Přes zdánlivou nelogičnost jsem si ověřil funkčnost. Přejme si tedy změnu a stane se!

   Smazat
 18. a stane se,jsem presvedcena .Voda huci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.