Reklama

.

.

čtvrtek 18. února 2016

Stavba raketonosné korvety nového typu pro Černomořskou flotilu


18.2.2016   Eurasia24,překlad mbi
Tento týden bude pro Černomořskou flotilu ruského námořnictva zahájena stavba korvety nového typu podle Projektu 22160. Slavnostní ceremoniál zahájení stavby lodi proběhne na Zelenodolském závodu A. M. Gorkého v Zelenodolsku (Tatarstán), uvádí se na webových stránkách podniku.


Korvety postavené podle tohoto projektu jsou určeny zejména k ochraně teritoriálních vod a ekonomické zóny země, a to v otevřených i uzavřených mořích. Výtlak lodi je 1 300 tun, doba autonomního pobytu na moři je až 2 měsíce. K pohonu je použito hybridní dieselové a plynoturbínové soustrojí o výkonu až 25 000 kW. Při hospodárném chodu pracuje pouze dieselový motor; pokud je zapotřebí zrychlit, zapne se plynová turbína, která loď urychlí až na 30 uzlů.

Hlavní údernou zbraní korvety bude raketový komplex Kalibr, jehož schopnosti byly velmi efektivně demonstrovány během raketového úderu lodí Kaspické flotily na pozice Islámského státu v Sýrii. Loď bude vybavena buď jedním palubním vrtulníkem Ka (konstrukční kanceláře N. I. Kamova) nebo několika drony.

Nová korveta ponese název Pavel Děržavin na počest Hrdiny Sovětského svazu, kapitána 1. stupně Pavla Ivanoviče Děržavina, který v době Velké vlastenecké války velel oddílu obrněných člunů a významně přispěl k provedení Kerčské výsadkové operace.

Jde již o třetí loď stavěnou podle tohoto projektu v Zelenovodském závodě. Všechny jsou určeny pro Černomořskou flotilu.Zdroj: vesti.ru
Foto: vesti.ru

10 komentářů :

 1. Hezká hračka. Jen aby našim ruským přátelům nedošly brzy děňgi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš na mysli USD ? To je trápit nemusí. Ty se starší raději o svou hypotéku trolliku.

   Vymazat
  2. 14:57

   No mělo by, bambulko. No a pokud je to netrápí tak o to tvrdší bude pád. Ale tak hloupí jako ty věřím nejsou.

   Myslíš že bych si měl nějakou hypotéku vzít? Dík za "cennou" radu :-D

   Vymazat
 2. Jen tak dále.
  Předvést těm Amíkům, že nejsou na planetě hegemonem.

  OdpovědětVymazat
 3. Lidi, každá taková věc, jakkoli má úžasné parametry, je vzhledově krásná apod. slouží k zabíjení lidí. Ano slyšel jsem názory, snad i pravdivé, že pro války umíme létat do kosmu a že nás to někam posunulo, stále však platí, že tyto věci, ve vzduchu, na zemi, pod mořem, jsou nasazovány, aby zabily lidi.
  No a vlastně teď na tom uvažuji, ale taky aby zachránily jiné lidi před smrtí... to je mi dilemečka co?
  Taková schíza...
  Každopádně bych nejapně nejásal. Nevíme pořádně co je to bída, a válka, to je o úroveň horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo nebojuje, stává se otrokem.

   Vymazat
  2. To máte sice pravdu, faktem ale je, že pokud by Rusko technicky zaostávalo za NATO, pravděpodobnost války by se zvýšila. Proto je i v našem zájmu fandit Rusku, ačkoliv to zní, vzhledem k tomu, že jsme součástí NATO, poněkud divně. Z Ruska strach mít nemusíme, Rusku by válka nic nepřinesla, pouze zkázu a bídu, stejně jako Evropě, naproti tomu elity USA by na válce nesmírně vydělaly, stejně jako ve všech předchozích válkách.

   Vymazat
  3. Nemáte tak zcela pravdu.To není na lidi, ele na juessej a to nejsou lidi. Chybí nám v zoo opičak, zkusim přemluvit toho chuja.

   Vymazat
 4. Bohužel tohleto zbrojení, jak na straně USA a NATO, tak na straně Ruska, Číny a všech dalších států na světě, je vždy na škodu lidem. Za peníze co se vydají na zbrojení by jsme dávno mohli létat do vesmíru a osidlovat další planety. Pro obyčejného člověka jsou to nepředstavitelné peníze.

  OdpovědětVymazat
 5. 19:49 Ano. K tomu jen povzdech. Aspoň teoreticky. NATO mohlo být jen skutečně obranné, Rusko mohlo být jeho součástí. (Dřív jakýsi sen, dnes směšná chiméra.)
  Ale uvidíme, snad po třetí světové. Děda.

  OdpovědětVymazat