Reklama

.

.

úterý 2. února 2016

Svazačky v Interview


svazačkyLubomír Man
2.2.2016 Vaše věc

Jejich pořad, vysílaný těsně před Událostmi ČT, má snad sloužit jako ideologická rozcvička či naladění právě na ty Události. Moderátorky pořadu jsou dvě, jsou mladičké, jedna se jmenuje Tvarůžková a druhá Witowská. A proč říkám svazačky? Inu proto, že mi někdejší svazačky z padesátých let neodbytně připomínají.


Tím, jak jsou přesvědčeny o posvátnosti úkolu, který jim byl svěřen, s jakým zápalem, nadšeně a bez pochybností pronášejí své soudy o tom či onom, jak se jim samovolně zostří hlas i pohled, když z úst hosta zaslechnou třeba i jen záblesk něčeho, co se nesrovnává s jejich ideou, či jak se jim zkřiví rty, mají-li vyslovit slova Rusko či Putin. A jak jim nesouhlas či naopak nadšený souhlas s tím, co od hostů slyší, rozkomíhá ruce i nohy, mnohem víc po způsobu dívčím, než po způsobu žen zralých. A to proto, že i ten oheň, který je stravuje, je v nich stejně mladý a dravý, jak mladé a dravé jsou ony samy.

Ovšem nic netrvá věčně, a též v nich se ten žár jednou v budoucnu zarazí, už prostě nebude moct jít dál, protože už nebude mít kam, sežehne sám sebe, nu a protože vše na světě je v pohybu, začnou i v nich zbytky toho ohně skomírat, původní elán vyprchá a dostaví se tak zvané vystřízlivění. Ve své většině přijímají lidé tuhle změnu s pokorou, ovšem s výjimkou lidí nadmíru ctižádostivých a temperamentních, mezi něž bych si ony dvě moderátorky, třeba i jen pro ilustraci, dovolil zahrnout. Ti vystřízlivění nesnášejí, považují je za zradu, které se na nich život dopustil, a aby se ideji, s jejímž obtěžkáním k tomuto vystřízlivění dospěli, pomstili, začnou vyznávat ideu opačnou.

Byli-li tedy např. dříve horlivými levičáky, stanou se teď stejně horlivými pravičáky, vyznávali-li lásku k zemi na východě, přenesou ji nyní za oceán. Jen zápal pro věc je neopustí, ten se znovu rozhoří do modra, stejně tak, jak hořel oheň původní, jen prostě teď bude plápolat na opačné straně hranice. Že byste mi to mohly potvrdit, třeba paní Chramostová či paní Šiklová, či tisíce vašich bývalých kamarádek, které kdysi neodkládaly modrou košili snad ani na noc. A teď...?

Trvalo tehdy to obluzení poměrně krátce, po padesátá léta a uprostřed let šedesátých byl už s elánem budovat socializmus i s nekonečnou láskou k zemi Sovětů v srdcích mladých lidí prakticky konec, a místo nich se tam nahrnuly věci z opačného konce světa. Což dnes už nehrozí, vše je propracovanější, vědečtější, zpoza oceánu i z Malé strany je tlak dostatečně důrazný na to, aby naše láska vůči západním mocnostem - aspoň ve sdělovacích prostředcích - neutuchala, a naopak aby se naše zášť k Rusku nadále stupňovala. Což se ovšem stále víc rozchází s rozumem i citem lidu, který si mnohem víc přeje, aby si státníci velkých zemí spíš potřásali rukama, než aby si na dálku vyměňovali hrozby, stejně jako štamgasti raději pobývají v hospodě, kde se mohou s kamarády objímat, než aby se s nimi prali.

A tak se bude nenávist proti Rusku, poháněná Washingtonem a rozšiřovaná ČT i všemi našimi dalšími médií, stále víc rozcházet s tím, co si lidé přejí, až se jednoho dne dostane ten rozpor do fáze kritické, a bude se hodnotit, kdo scénu mezi národy světa tak rozeštval či rozeštvává. Možná v tu dobu už bude v našich dvou moderátorkách taktéž už dohořívat jejich severoatlantický i tržní oheň a začne se v nich dokonce ozývat i nutkání vydat se po příkladu populárních žen dneška, shora zmíněných, na cestu opačnou. Ale bude už pozdě, protože kus cesty kazimírské a plané, která tolik mladých duší otrávila, už budou mít zkrátka na účtu. A to jen proto, že jim jejich zpravodajští šéfové dali slovo, když na ně byly ještě příliš mladé a nezralé.

Tak jako nezralá byla děvčata Chramostová a Šiklová, když se ještě proháněla krajem v modrých košilích a pronášela k novinářům soudy o tom, co je pro další rozvoj socializmu u nás dobré či špatné. 
 
 

42 komentářů :

 1. Argumenty nemas Mane zadne a holky rikaji pravdu.
  At ti nakonec stalinistickej uchyle nepraskne zilka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř si čemu chceš věřit, neopruzuj tady a hlídej si tu svojí žilku. Zvrácený úchyle knížecí.

   Vymazat
  2. 16:50 argumenty nepotřebuje,ženy byli vždy poctivější fanatičky protože na rozdíl od chlapů do toho namontujou city. Byly vždy šílenější ať se jednalo o nacismus nebo komunismus,oni jsou totiž silnější než chlapy.Ale co čekat od multikulturní hošánka který zná jen jednu ženu a to vlastní matku.Chlapečku nekritizuj skutečný chlapy,kteří znají skutečné ženy(né ty nafukovací)

   Vymazat
  3. TZ zkurvenej ZMRDE ! Na tebe také dojde jako na všechny podobné ksindly. Oni tě lidi poznají a jednou ti nasadá konopnou kravatu. I když je pravěpodobnější, že se ufetuješ dříve sám.

   Vymazat
  4. Nějak tě cosi ťalo do živého. Co asi?

   Vymazat
  5. Nauč se gramatiku blbe 16:50 a nesmď tu, pan Man to řekl přesně.

   Vymazat
  6. Pronesl Palmer Merunkovič,ten,který zná pět jazyků,chvilku potom,co se vrátil rozparáděnej z kozího chlívku.....

   Vymazat
  7. Výstižné a vtipně pane Mane

   Vymazat
 2. No já nevím, ale s podobnými jedinci, jací se dnes běžně vyskytují na straně obhájců režimu jsem se za komunistů snad ani nesetkal. No a dvacet sedm let po Únoru vůbec ne.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Já taky ne.
   Na ty "holky" co "rikaji pravdu", podle toho 16:50, by nikdo, kromě jemu podobných "nesáhnul ani 3metrovým klackem".

   Vymazat
  2. Ale jo, byli tací a bylo jich dost. Ti dnešní jsou stejné krve a ze stejného těsta, jako ti v době předchozí takzvaně totalitní. Však právě o ně se ta totalita opírala.

   Vymazat
  3. Dnešní demokratůra není nic jiného než totalita -soft a opírá se o stejné vylízance a agitátory (pardon, i agitátorky).

   Vymazat
 3. Je mi na zvracení z toho být dnes součástí uskupení, které se po generace snažilo a snaží podmanit si a eliminovat jakýmkoliv způsobem etnikum na východě užívající 1/3 zemského povrchu pro svou neukojitelnou nenažranost a touhu po dominanci a ovládnutí všech pozemských zdrojů a všeho dění. Je mi na zvracení z pomatenosti a krátkozrakosti dnešních hlasatelů pravd, kteří by bez heroického vzepětí východních národů ve 40.letech nebyli na světě. Plán nacistů na sjednocení Evropy pod jejich taktovkou a za využití co největší zdrojové základny táhnout na východ byl podporován velkoprůmyslníky a bankéři napříč etnickým a národnostním spektrem. A nebylo to porvé. Ten plán zahrnoval i vysídlení a konečné řešení otázky Slovanských podlidí. Chce to jen používat mozek a prohlédnout mlžný opar. Náhle se rýsující kontury a obrazy skutečných záměrů ať jakkoliv krásně pojmenovaných jsou stále stejné. Stačí si vzít mapu světa a faktograficky a objektivně si na ní promítnout politické dění za posledních 50.let. Cíl se vyjeví stále stejný ať jsou na východě carové, komunisté nebo kapitalisté. Zrovna tak jako mi jsme stále jak debilové od zdi ke zdi.

  OdpovědětVymazat
 4. Idiote Mane,
  Witowské je 43, je to dáma sředního věku, vychovává 2 vlastní a 3 nevlastní děti. Ale pro plesnvýho dědka tedy "mladičká svazačka". Moderuje a ptá se naprosto profesionálně.
  Tvarůžková je opravdu o 2 třídy horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybych se nebál, že krávu, takto užitečný dobytek urazím, označil bych ty dvě televizní běhny za krávy. Nejsou toho hodny. Pussy Tvarůžková je fanatický vypatlanec a dáma Witowská je totéž. A fakt, že má na krku 5 dětí je reaita jejího života. Asi jí je nikdo necpal. Tal ať se stará.

   Vymazat
  2. 17:37 ty magore,v jeho věku je to mladá holka a víš hovno o ženských řekní jí v tomto věku že není mladá a něco zažiješ.Panic a onanista odborník na ženy?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Anonymní2. února 2016 17:37
   Trolle ty si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále,jako čerstvě vysraný hovno.

   Vymazat
  5. 17:37
   Kdyby jste řešil obsah článku a ne vámi vyfabulovanou fasádu, tak nikdy nemůžete napsat takové hlouposti a zbytečně urážet, plivat jed a agresivně vnucovat svou pravdu. Ale to už je taková ryzí a ušlechtilá vlastnost našich sluníčkových demokratů. Že?

   Vymazat
  6. 17:37 Sám jsi idiot jak vidno z těch několika řádek co jsi vypotil.

   Vymazat
  7. Vlastenka   Ale houby.
   Witovská pochytila manýry Tvarůžkové a stala se z ní agresivní fanatická havloidka.
   Sleduju ji poměrně dlouho a často. Neobjektivní, zaujatá a bez jakéhokoliv nadhledu. Na obou je výrazně vidět, když jim někdo názorově nesedí,což je zásadní chyba.
   A kolik vychovává dětí je mi u pr....
   Platím ji za práci, a to ještě nedobrovolně.
   Doufám, že poputujou jako v Polsku a konečně zavládne klid a mír.

   Vymazat
  8. 17:37 Pokud hovoříte o profesionalitě obou pussinek, tak v tom případě na tomto diskusním fóru nemáte co dělat. Zrovna tak jako ostatní, kteří se krom sprostých a stupidních příspěvků nedokážou normálně vyjádřit. Těm vzkazuji: jste hodni tak diskuse v Plesku. Toto je server velmi oblíbený, kde se jeden také něco dozví a může přidat svůj názor, ale rozhodně ne názor vypatlance ze 4. cenové skupiny

   Vymazat
 5. 17:37 už takovéto svazačky vychovali, protože však nestudovaly, je truhlík o 4 třídy horší, než je hranice idiocie.

  OdpovědětVymazat
 6. Redaktorka Tvarůžková je opravdu zprofanovaná svoji neprofesionalitou, jak místo otázek se snaží vnucovat svůj vlastní názor, který nikoho nezajímá, s naprosto jednostrannou a neobjektivní politickou orientací. Je s podivem, že ČT jí i nadále svěřuje prestižní pořad Interview v 18,30 na ČT 24. Jakmile se tam objeví, tak přepínám.

  OdpovědětVymazat
 7. Tvarůžková a Witovská jsou opravdu svazačky, svým zapálením pro věc, nekritickým přístupem, neschopností se zamyslet, že i ti, kteří nesouhlasí, by mohli mit občas pravdu, sebejistotou a někdy i arogancí, a hlavně odhodláním plnit politické zadání. Jak to tu již někde někdo napsal, velmi často vypínám ČT.

  OdpovědětVymazat
 8. Měli by se podívat na předpověď počasí tyto neokomunistky!Přijde velký vichr a oni čůrají proti větru!Vědí jak skončí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:48 Vědí jak skončí. K tomu mají své dobré vzory bývalých agilních komunistů od hlasatele Merunky, přes Karase, a dnes jejich dětí jako Kluge v TV, Sojka v TV. Rozhodně tam nejsou proto, že jsou vyjímeční, ale jsou tam proto, že jsou stále staré vazby na bývalé komouše. Takže obě pomatené redaktorky mají své jisté. Věřte tomu

   Vymazat
 9. Já se nerozčiluji.Pro mne to jsou jen pitomé nány.
  (Nechtěl jsem říci svině).Co se týká ČT,tak pouze
  sport.Nahlédl jsem do každého jejich programu a byl
  jsem vyléčen z hledání rozumu na ČT.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím autora pana Mana.
  Vaše filozoficky adresná úvaha je spojením moudrosti starce s nadhledem kmeta, který si to vše osobně odžil. Neberte jim to i ony mají nárok na omyl a prozření. A když rozum nedostanou, tak dobře jim tak, je to jejich život a jejich odpovědnost vůči spobě. Cenné na nich je, že tomu, co jim padá z úst, věří. Že tomu nevěříme my je naše svaté právo a dokonce i povinnost. Jak je psáno v Bibli:
  Mýlit se je lidské, odpouštět božské.

  Těm redaktorkám (ani jednu nemusím a přepínám) nic nevyčítám, protože k rozumu a následné moudrosti je nutno dospět. VŠ diplom je prvním (ne však nutným) stupněm. Minimálně rozumem by však měli disponovat vedoucí redakce a jejich nadřízení. U nich vidím jasnou trestuhodnou neschopnost, neznalost, nebo záměr a ti by již měli "platit"!! Minimálně jako v Polsku.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 11. Ať se ČT snaží jak chce všechno je zbytečný,aneb jinak řečeno"z hov.a bič neupleteš"Podobný vysílání imponuje leda knížecím dementům a pohrobkům starýho Veškrny!

  OdpovědětVymazat
 12. Jo jo, mezi těmi ČTV bojovnicemi za tu "pravou" víru tam měli i jednu, co se z toho "svatého" nadšení nakonec zbláznila ...
  Na její jméno si už nevzpomínám, ale to je beztak jedno. Stále tam nabírají nové a nové. Komsomolky ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Že vy myslíte Tachecí?
   Ale i ta je proti Tvarůžkové a Witovské břídil. Z ní čas od času vypadne něco rozumného, tyhle dvě jsou jen propagandistky nejsprostšího ražení.

   Vymazat
 13. Na druhou stanu určitě ta děvčata, soudě podle profesionálního moderátorského vystupování, umějí krásně předstírat orgasmus při kopulaci s ideologem a šéfem TV vysílání. Mají také přidělené firemní SUV?

  OdpovědětVymazat
 14. Jarda
  chování a přístup obou moderátorek je docela přesně popsán. Nějaká novinářská nestrannost pro vdení hovoru je nijak netrápí. Chovají se jako zkoušející při politickém školení mužstva za minulého režimu.

  OdpovědětVymazat
 15. Vlastenka


  Dneska Tvarůžková obzvláště perlila.
  Když se Jermanové pobouřeně ptala, zda ví o "integraci" ilegálů na západě víc nežli OSN.
  Jermanová totiž po pravdě uvedla, že se ilegálové nejsou schopni asimilovat a ani o to nemají zájem.

  OSN je banda blbců i s tím jejich Pan-Kimunem. Pokud ji má Tvarůžková za respektovanou organizaci, tak je asi jediná.

  Úplně mi stačilo, když ten blb Pan-Kimun pohoršeně pravil, že EU nesmí potápět ani prázdné pašerácké lodě. Co kdyby je v době, kdy na nich nepašují ilegály, chtěli použít k rybolovu.

  OSN plodí debilitu za debilitou a má drzost Evropanům nařizovat, koho mají na své území vpustit. Je třeba poslat ty kašpary k šípku i s těmi jejich lidskoprávními "experty" ze Saudské Arábie.
  Jsou jenom k smíchu.
  Škoda ,že Jermanová není zrovna pohotová.
  Já bych to té leghornce pořádně vytmavila. Chtěla bych vidět, co by na to řekla.
  I když ta fanatička bude tvrdit, že "integrace" úspěšně pokračuje, i kdyby čmoudi vyvraždili půl Evropy.
  Já už od presstitutů z Čt nečekám vůbec nic.
  Zrušte toho molocha nebo to rozprašte jako v Polsku.

  OdpovědětVymazat
 16. Prosím nesnažte se vypátrat, jaký mají názor. Všichni redaktoři (dokonce i hosté) mají v uchu sluchátko, kde je nějaký řídící redaktor vede. Jednou se nějaký host ohradil, že mu tam kdosi říká, co má říkat. Je to loutkové divadlo, pro ukrácení dlouhé chvíle přihlížejících ovcí. Nechci nikoho urážet, také se na to někdy kouknu. P.K.

  OdpovědětVymazat
 17. doktor nehledejte myšlenky....jde jen o prospěch a publicitu. Kdyby je zviditelnilo vzájemné kousání do palců u nohy, tak se je v přímém přenosu sežerou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je legrační, kolik lidí se na ty a jiné nesmysly dívá, jen aby se mohli naštvat a případně si zanadávat (patřím mezi ně). Vposledku mi to žena přepíná s tím, že mě na vozíku kvůli nějaký blbý televizi vozit nebude. Má recht!Q.

   Vymazat
 18. ono by to bylo jedno jen kdy tu bolševickou svoloč netahel a iluzionystu řadovy nevolnik nemusel financovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta svoloč, milý 7:43, není bolševická, ale antibolševická, ideově do toho zahrnují jsoukoli levici či názor nalevo od neoliberálů - no a to jsou skoro všechny, protože neoliberálové jsou extrém.

   Vymazat
 19. Ubožáci z tzv.české televize já ty žvásty už 3 roky nesleduji bohužel je musím platit

  OdpovědětVymazat
 20. pritom je to také jednoduché - dostali možnosť, priestor a úlohu - a chcú si kým sa dá dobre si zarobiť, tak ich vypínajte a je to ! - prídu iné dievčence, a nakoniec sa budete pýtať na tých čo ich tam dali - a to je ta správna otázka - ako je toto možné ?

  OdpovědětVymazat