Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Sýrie: pokračují tvrdé boje o „silnici života“ (video)


ea24
25. 2. 2016   Eurasia24
 

Syrská vojska a jejich spojenci se už třetí den pokoušejí uvolnit „silnici života“ Aleppo – Hanasser. Islámskému státu se nedávno podařilo obsadit úsek této významné komunikace. 

 
Syrský oddíl speciálních sil „Tygři“, vojáci řadových jednotek syrské armády a bojovníci domobrany pokračují v útocích na pozice Islámského státu u „cesty života“ na hranici provincií Aleppo a Hamá.

Vojenští reportéři syrské armády zveřejnili video útoku na ozbrojence a výsledky bojových střetů na okrajích cesty, kde teroristé obsadili a využívali k útokům řadu objektů (video nesdílíme s ohledem na množství drastických záběrů, k dispozici je na portálu Rusvesna.su).

Na dalších zveřejněných záběrech je zachycen útok s využitím tanků T-72, dvouhlavňových protiletadlových kanónů ZU-23-2 a malých íránských raketometů, montovaných na terénních vozidlech. Tanky na videu nejsou vybaveny přídavným pancéřováním, zato mají nainstalovaný systém vlastní ochrany Skvorěčnik, který je chrání před protitankovými řízenými střelami. O tomto prostředku před několika dny Eurasia24.cz informovala podrobněji.Jak informoval ruský portál Rusvesna.su, v severovýchodní části provincie Hamá oddíl „Tygři“ společně s jednotkou „Skupina 3“ zvláštních sil „Gepardi“, s oddíly palestinské milice Al-Quds a bojovníky Národní obrany po bojích vstoupili do strategicky významného města Hanasser, o den dříve obsazeného Islámským státem. Boje zde však pokračují.

8 komentářů :

 1. Uz ich melu uz bude pupocna snura odrezana!!!!! Syria bude oslobodena!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. V této válce rozhodují lidé. Rusové do ní takhle nepůjdou a Syrie jich zase tolik nemá. Atomem to nikdo řešit nechce. Takže Assadovi nezbývá než vydat prohlášení do světa k posílení vojska proti IS dobrovolníky. A oni se najdou. Jen je potřeba to vyhlásit celosvětově...

  OdpovědětVymazat
 3. Tak jsem viděl ve zprávách že CIA deportovala do Čech zika-virus. Jen aby dali najevo Zemanovi co udělají pokud Česko nebude tancovat do rytmu Šapirovi.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to byl virus Zika nevím.Ale vím,že se něco děje,lidem není dobře,mAjí střevní akutní potíže,točení hlavy a slabost.Tyto potíže jsou krátkodobé,akutně nastupující.

   Vymazat
 4. Současná armáda Asada nemá tolik lidských zdrojů aby osvobodila celé území Sýrie.Pomoc ze strana Ruska začala pozdě tj.až v době kdy byla syrská armáda těsně před zhroucením.Tato současná pomoc měla přijít o dva roky dříve, kdy byla tato armáda ještě v plné síle a IS by byl velmi brzy poražen.Teď je to vzhledem k podpoře IS ze strany Turecka , Saudské Arábie a USA patová situace.Těžko říci jak to dopadne a jestli Sýrie zůstane jako jeden státní útvar.

  OdpovědětVymazat
 5. Asadova armáda den ode dne roste. Teď, když je vítězství na dohled, se vracejí utečenci domů a vstupují dobrovolně do armády. Dokonce i ženy se hlásí a chtějí bojovat. Rusko má zbraní dost a SAA sílí každým dnem. Území pod kontrolou Damašku je dost velký lidský zdroj. Věřím, že si svoz vlast osvobodí a dokáží ji i nadále chránit.

  OdpovědětVymazat
 6. Dočasně úspěšná ofenzíva Daeš u Hanasseru vypovídá o chybách syrské rozvědky, špatném zabezpečení dobytého území, podcenění schopnosti Daeš vést taktické ofenzívy. No, dnes už se zdá, že tento úspěch Daeš měl jenom jepičí život.Vítězslav Bilko

  OdpovědětVymazat