Reklama

čtvrtek 11. února 2016

Syrské a Irácké válčiště


11.2.2016   New World Order Oppossition
Syrská arabská armáda (SAA) spolu s místními milicemi 8. února osvobodila město Bashoura v severní části provincie Latakia. SAA rovněž od teroristů vyčistila město al-Hour a vyslala své síly na předměstí al-Raqaqieh. Militantní skupiny údajně stáhly své jednotky z pozic u vesnic Dahret al-Baiday a al-Mohouq a Ard al-Kataf.


Mohutný konvoj teroristické skupiny Jeish al-Fatah naložený zbraněmi a municí zničily ruské Aero-kosmické obranné síly na silnici spojující východní část Idlibu se západní částí Aleppa. Při tomto náletu byla zabita a zraněna rovněž řada militantů chránících tento konvoj.

Syrské demokratické síly (SDF), převážně kurdské jednotky YPG, 9. února údajně zabraly vojenské letiště Mennagh v severním Aleppu. V důsledku toho byli militanti Harakat Ahrar Al-Sham, Syrská svobodná armáda (FSA) a Jabhat Al-Shamiyah nuceni se stáhnout ve směru na Azaz.

Připomínáme, že ruské válečné letouny na oblast tohoto letiště provedly 9. února nálety, zatímco US tuto oblast ignorovaly, aby se vyhnuly dalšímu zjitření vztahů s Erdoganovým režimem.

Irácké bezpečnostní síly (ISF) 9. února oznámily, že východní předměstí Ramadi vyčistily od ISIS a zabezpečily silnici mezi Bagdádem a Ramadi. Tato oblast však nadále zůstává zranitelná útoky a bude třeba ji vyčistit od IED.

Pešmerga a sunnitské kmeny provedly několik vojenských operací západně od Makhmur. US vycvičený 1. prapor 91. brigády z 16. divize Irácké armády se toho účastnil s nimi. ISF spolu s místními milicemi pokračovaly ve střetech s ISIS mezi Samarou a jezerem Thar Thar i přes předchozí tvrzení o převzetí kontroly nad oblastmi západně od Samary. ISIS zahájila operaci k vytlačení ISF a jejich spojenců v Khat al-Layn a z pouště Jazeera.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-feb-10-2016/

7 komentářů :

 1. Válka s DAEŠ se zřejmě chýlí ke konci.Nebude však
  mít takový výsledek,jak si přáli špičky USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omluva za chybu-jak si přály špičky...

   Smazat
  2. V 11.22 hod. na novinkách naběhla informace o útoku dvou amerických letadel na Aleppo. Zpráva pochází z Moskvy. Neví někdo co se děje a není něco na zahraničních servrech ?

   Smazat
  3. Američané bombardovali v úterý po obědě 7 objektů v Aleppu, z toho dvě nemocnice A pak to chtěli svést na Rusy. Samozřejmě jako vždy bez důkazů. Nálet provedla dvě letadla A10. Ty jak známo Rusové ve výzbroji nemají. Startovala z Turecka. Odtud také rusové nelétají. Zprávu ale nevydali nějací "demokratičtí bojovníci" vyzbrojení smartphony a sedící v tureckých hotelích, ale plukovník US Army z Pentagonu. Takže ta lež je oficiální. Ti Amíci to ale dopracovali, co?! Květa

   Smazat
 2. Máte chyby v tom druhém odstavci. Správně tam má být:
  Mohutný konvoj humanitární skupiny Jeish al-Fatah naložený potravinami a léky zničily ruské Aero-kosmické obranné síly na silnici spojující východní část Idlibu se západní částí Aleppa. Při tomto náletu byla zabita a zraněna rovněž řada žen a dětí chránících tento konvoj. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No toto by bolo dobre pustat na ta 3 a Ct 24.Dobre si to napisal to je 100 bodove:) Takto by to napisal aj OBAMA

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.