Reklama

.

.

středa 24. února 2016

Syrské válčiště 23.2.2016


Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci za podpory ruských válečných letounů vytlačila ISIS a al Nusra z jejich nedávno zabraných pozic okolo Khanaser, Rasm Al-Nafal a Shillalah Al-Kabeera podél silnice Khanaser-Aleppo. Ruské letectvo podle zpráv provedlo na pozice ISIS a al-Nusra více 60 náletů, čímž umožnilo SAA posílené o jednotky Hezbollah a Harakat Al-Nujaba zabezpečit tuto jedinou a tenkou tento tepnu propojující Aleppo s „jádrem Sýrie“. Loajalistické síly rovněž převzaly kontrolu nad vesnicí Zabad východně od této silnice.
23.02


ISIS následně zahájila ofenzivu a zabrala strategické město Khanasser. Bez něj tuto zásobovací trasu do Aleppa otevřít nelze. Těžké srážky tam teď právě probíhají.

Vojenské zdroje hlásí, že SAA se připravuje na rozsáhlé operace k obnovení kontroly nad strategickými baštami a oblastmi na venkově Idlibu. Plánované vojenské operace začnou z jižního Aleppa ve směru na severní Hama, aby vydláždily cestu k opětovnému vybojování Jisr al-Shughour.

ISIS po těžkých srážkách s domobranou SDF 22. února zase zabrala značnou část města Al-Shadadi v provincii Hasaka. Střety tam teď probíhají.

Turecké dělostřelectvo mezitím bombardovalo kurdské bašty ve městě TalRifat a na letišti Minaq v severní části Aleppa, aby jim tak bránili v postupu proti teroristům.

Syrské demokratické síly (SDF), které sestávají převážně z kurdských bojovníků stejně jako z trochy jednotek syrských Arabů získaly výcvik od US a US vedená koalice jim poskytuje i určitou leteckou podporu v provincii Raqqa v severovýchodní Sýrii. Avšak v severní a v severozápadní Sýrii operují převážně jako kurdské „Lidové ochranné jednotky“ (YPG) a dostává se jim ruské letecké podpory, přinejmenším od únorového dobytí přehrady Tishrin na Eufratu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-23-2016/

2 komentáře :

  1. Díky NWOO i překladateli M. Pavlíčkovi za průběžnou informaci!
    Co je důležité, je to, že syrská (Assadova) armáda má spolu se svými spojenci stálou mírnou převahu a udržuje si iniciativu. I přes příměří (uzavřené s proamerickými umírněnými usekávači hlav) budou boje proti hlavním silám tamních podvraťáků probíhat až do vítězného konce.
    Lidi ve světě to vidí, a (pře)mnozí z nich i po zásluze oceňují.

    OdpovědětVymazat
  2. Ale já si kladu otázku.Co na to NATO?Jsme pro umírněné islámské bandy,tudíž jsme zločinci,nebo je NATO "mírovorné",tak proč nezasáhne proti Turecku!Špína vuždy vyjde najevo!To,co provedlo Německo mladým Syřanům je neodpustitelné!Proto nemá Merkel právo kritizovat státy V4!A my máme právo si rozhodnout,zda tyto zblblé muže,kteří měli bojovat za Sýrii,ale dali přednost si nechat propagandou vymýt mozky,je nepřijmout!Chlapy utíkají,ženské bojují!

    OdpovědětVymazat