Reklama

.

.

pátek 19. února 2016

Syrské vládní síly získaly plnou kontrolu nad dálnicí Homs-Damašek. Situace v této oblasti však zůstává komplikovaná

19. 2. 2016   AC24

Syrská arabská armáda (SAA) za podpory ruských Aero-kosmických obranných sil osvobodila zbývající ohniska teroristické kontroly ve městech Harasta a Douma. Vládní síly tudíž získaly plnou kontrolu nad dálnicí Homs-Damašek. Dalšími očekávanými cíli SAA jsou kapsy v severní Doumě a v průmyslovém okrsku Harasta.

Kurdské jednotky YPG vstoupily do těžkých bojů s militantními skupinami ve čtvrtích Bani Zeid a al-Asrahfiyed a zabraly nemocnici Hanan ve městě Aleppo. Situace v této oblasti však zůstává komplikovaná.

SAA pokračuje s postupem podél dálnice Salamiyah-Raqqa a v této oblasti se střetává s ISIS. Podle zpráv je teď SAA 5 km západně od Marina.

Při výbuchu automobilní bomby v centru Ankary bylo zabito nejméně 28 lidí a 61 zraněno. K výbuchu došlo v 16:30 GMT a jeho umístění bylo v těsné blízkosti tureckého parlamentu, presidia generálního štábu a velitelství Armády, Letectva, Námořnictva a Pobřežní stráže. Tento útok byl původně zaměřen proti vojenským autobusům na světelném semaforu.

Zatím nejsou informace o organizátorech tohoto útoku, ale dochází k němu v těžkých časech pro tuto zemi, jelikož Turecko vede ohromné operace proti Kurdům a Assadovým vládním silám v Severní Sýrii.

17. února řekl náměstek tureckého ministerského předsedy Yalcin Akdogan, že Turecko chce zřídit 10 km do hloubi Sýrie bezpečnou zónu, do které by patřilo město Azaz. Turecko se o realizaci nějakého takovéhoto plánu snaží už dlouho. Tento poslední útok by tedy mohl být zneužit jako casus belli k zahájení vojenské intervence. Článek od Jižní fronty: Erdoganova vláda už soustřeďuje na syrských hranicích značnou vojenskou sílu 2. Armády.Zdroj: southfront.org

13 komentářů :

 1. Big Mac Erdogan - I´m love in it. :)) Již brzy ...

  OdpovědětVymazat
 2. Erdogan by rád obnovil osmanskou říši.Od tohoto
  plánu ho může odradit jenom jeho smrt.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. Výborná práce, chválím a opět děkuji.
  Ještě, že alespoň někdo dokáže tu emericko-tureckou svoloč, řádně nakopat do těch jejich rudohnědých prdelí;) ;););)

  OdpovědětVymazat
 4. Podívejte se jak dlouho trvalo vyšetřování sestřelení ruského letadla nad Egyptem. Zde je důkaz, že Turci věděli (naplánovali) atentát: Dvě hodiny po spáchání teroristického činu v Ankaře, byla zorganizována vzdušná operace v oblasti Haftanin v severním Iráku. Stejně jako americký prezident George Bush ml. (odsouzený mezinárodním tribunálem v Malajsii pro válečné zločiny) bezprostředně po 11. září vystoupil s projevem ve stylu Kdo nejde s námi, jde proti nám (vyhrožování, zastrašování) - omezil občanské svobody a napadl Afghánistán a Irák. Stejně jako požár Reichstagu nebo Gliwice posloužil k pronásledování komunistů a odůvodnění napadení Polska. Říká se tomu záminka k porušení mezinárodního práva (agresi).

  OdpovědětVymazat
 5. V Turecku bylo upáleno zaživa 150 Kurdů
  http://cz.sputniknews.com/svet/20160219/2408640/turecko-upaleni-150-kurdove.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po tom co bilderberský kníže Pekel Kchárl Blekota zmínil vraždění Kurdů, je jasné, že V.V. Pjakin měl opět pravdu - Erdogan bude následovat Hitlerův osud a Američané na něj hodí veškerou odpovědnost za svůj Islámský stát.

   Vymazat
 6. Zaujimavy nazor zaznel diskusii v Rakuskej tv.PULS4 pro und contra.Zucastnil sa jej byvaly statny sekretar ministerstva obrany Nemecka Willi Wimmer.Zucastnil sa mnoho cviceni s Nato.Vysvetlil,ako sa pripravuju vojny,prvy krok dat do pohybu migracnu vlnu.Na zaver sa ho pytal jeden divak,kolko predpoklada,este pride migrantov do Europy. Willy Wimmer odpovedal,,to sa musite spytat generalneho tajomnika NATO,dalej vrchneho velitela Nato v Europe,a este generalneho stabu za morom.Potom budete poznat odpovet,ake mnozstvo,cislo migrantov nam este pripravili,,M

  OdpovědětVymazat
 7. USA JE NUTNÉ VYMAZAT Z MAPY SVĚTA / TAK JAK SE ČISTÍ LES OD ŠKODNÉ !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Vlastenka  Doporučuju tohle video.
  Američani lžou v přímém přenosu tak amatérsky, až je to trapné.
  Nemají žádné!!!!!!!!!!!!! důkazy, ale syrské nemocnice vybombardovali Rusové.

  Ale američtí novináři se aspoň ptají a pídí po důkazech.
  Naši drží hubu a napíšou, co se jim řekne.


  http://www.mojevideo.sk/video/25bba/tlacovka_na_americky_sposob_ii_lzi_v_priamom_prenose.html


  OdpovědětVymazat
 9. Mírová konference je sice hezká věc. Jen mi hlava nebere, co udělají s DAEŠ? To se řekne: už jsem si zaválčili dost, tak konec řezání hlav a jde se domů? To snad ne! Pořád mi to hlava nebere, jak to ti politici vymysleli. Neb jsou opravdu DAEŠ pod ochranou USA, Saudů a Turků? A to je stáhnou na základny? Vysvětlete mi to někdo.

  OdpovědětVymazat
 10. Ví někdo proč nefunguje NWOO ???? Co sestřelily Ćiňani v Jihočeský moři ? Stealth F -22 neviditelnou za obrovské miliardy že ale byla viditelná ....

  OdpovědětVymazat