Reklama

čtvrtek 18. února 2016

Třetí Prohlášení Českého mírového fóra k situaci v Sýrii Adresováno občanům ČR, ústavním zástupcům, vládě a prezidentovi republiky


18. 2. 2016    
My, členové ČMF, se obáváme, že světový mír je v akutním ohrožení. Jak se k tomu postaví Česká republika? Podpora skutečného mírového procesu je mezinárodním úkolem ČR.
Pokračuje úspěšný postup letectva Ruské federace a Syrské armády proti IS. V reakci na tento vývoj vyhrožují Turecko a Saudská Arábie vojenskou intervencí v Sýrii. Vzhledem k historické zkušenosti, že šílenci jsou nejnebezpečnější, když se nacházejí v úzkých, nelze vyloučit reálný plán zatáhnout do konfliktu USA a NATO.


1. Turecko i Saudská Arábie vedou agresivní politiku a podporují ty síly, proti kterým Západ údajně bojuje. Větší politická schizofrenie snad ani není možná.

2. Turecko se vydalo na cestu k sunnitsko-islamistické diktatuře. Podpora terorismu v Sýrii, válka proti Kurdům a fyzická likvidace opozice je vládami západních států ignorována a naopak jako odměnu za aktivní podporu islamistických milicí v Sýrii a za spoluvinu na masové migraci dostává Ankara miliardy eur a NATO posiluje v regionu. Existuje dvojí možné vysvětlení. Buď se EU zbláznila, nebo zcela abdikovala na veškeré evropské hodnoty.

3. O stavu lidských práv v Saudské Arábii není zapotřebí psát. Tato fanatická diktatura potírá nejbrutálnějším způsobem všechny hodnoty, na kterých kdy stála osvícenská Evropa. Zároveň vede krvavou válku v Jemenu, o kterou se však EU a NATO vůbec nezajímá.

Vyzýváme českou vládu k následujícím krokům:
V rámci EU a NATO se postavit zcela jednoznačně a srozumitelně proti džihádistickému válečnému hazardu. I přes nejnovější prohlášení tureckého ministra obrany, který intervenci vyloučil, není hrozba velkého vojenského konfliktu zažehnaná.

V rámci EU iniciovat transparentní vyúčtování miliard, které Turecku darovala Evropská unie. Požadovat důkazy, že slouží k zastavení masové migrace a ne k financování boje proti Kurdům či syrského džihádu.

Vyjádřit politickou podporu všem demokratickým silám v Turecku a požadovat okamžité zastavení jejich perzekucí.

V rámci OSN se zasadit za okamžité ukončení saudskoarabské intervence v Jemenu a iniciovat celoevropský zákaz prodeje zbraní golfským feudálům.

Objanit občanům státu, který zastupuje, jaká je role kancléřky SRN Merkelové v rámci EU a na půdě mezinárodní diplomacie. Nikoliv vrcholné orgány Unie, ale spolková kancléřka rozhoduje o tzv. evropských záležitostech. Kdo ji k tomu dal mandát? Máme Evropskou nebo Německou unii?


V Praze, dne 16. února 2016

Vladimíra Vítová
Ivan Müller
Petr Schnur

21 komentářů :

 1. Dali jste si hezké jméno, komunističtí pitomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vemeno z kachny!

   Smazat
  2. @troll 16:00 what a waste u r pico!!! hhh
   dik amik

   Smazat
  3. Debil bez mozku a bez názoru stále na špici ussacké lžidebilokracie....jaké překvapení ����

   Smazat
  4. To máš od narození nebo si momentálně vystrčil to duté co máš na krku z USSA rektálu?

   Smazat
 2. Velice dobře napsané,souhlasím a připojuje se k tomu prohlášení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen to ještě pošlete někam, kde si to budou moci lidé přečíst nebo poslechnout. Možná do některého vhodného pořadu k Jílkové.

   Smazat
 3. Souhlasím. Podle toho, jak se k výzvě vláda postaví, bude krásně identifikovatelné, zda stojí na straně války, nebo míru a odkryje tak karty, zda je pročeská, nebo vlastizrádná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mého je to už dávno jasné co je česká vláda zač, ten plešatý dement je řízen šapitem z jůůůůssej cirkusu.

   Smazat
  2. Už od Majdanu přece nesčetněkrát pozorujeme, že stojí na straně války a je vlastizrádná. Děda.

   Smazat
 4. hosi vlada to ma v prdeli tak jako psani do CT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 16:53 asi tak nějak, ale nikdy nezaškodí vládě něco připomenout! Dagmar

   Smazat
 5. Vlada bez prominuti anebo s prominutim sere na tenhle narod!Na jeho budoucnost i na jeho problemy.
  Vymysleli si imunitu jakozto ochrannou klec proti obcanovi a zije v blahovem zdani ze prezije bez uhony kdyz tohle svinstvo praskne!-Chyba lavky!!!Spravedlnosti urcite neuniknou ani oni ani jejich rodiny protoze projela cervenou caru spoza ktery neni navratu...
  Nepochybne to dopadne jako po valce. Vyuctovani!A nejen oni ale i ti co to posrali a dojebali pred nima anebo neudelali nic a mohli udelat-nesou na tom vsichni svuj dil viny a zaplati za to! Je to mineni nejen moje ale 80% naroda a to v konecnem dusledku rozhodne "demokratickou vetsinou"...Asi tak to vidim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím to stejně. Zdá se mi neuvěřitelné, že jsou tak naivní, a nevidí to i sami. Děda.

   Smazat
 6. Přestal jsem pít turka - kafé, ale nejspíš bude potřeba vzít kuklu a jít na ně.

  OdpovědětSmazat
 7. Česká vláda se k tomu postaví podle instrukcí toho
  dementa Šaškira z ambasády USA.Vlastní názor nemají
  a ani mít nechtějí.Nemohli by manévrovat,jak by nám
  řekl sralbotka Sobotka.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. "...všechny hodnoty, na kterých kdy stála osvícenská Evropa..."

  Myslím, že autoři je popisují důsledky a přitom byli tak blízko příčině. Osvícenská- humanisticko-zednářská. Tady je to jádro pudla.

  OdpovědětSmazat
 9. Náš předseda vlády kancléřku seřve na tři doby, asi takhle : paní kancléřko, vy, vy, vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doplňuji vy, vy vy máte vždy pravdu naše milovaná muter

   Smazat
 10. S prohlášením Českého mírového fóra naprosto souhlasím.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.