Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

Trýznitele učitelky je třeba potrestat citelně


Lubomír Man
25. 2. 2016
Vedení Prahy odvolalo ředitele Střední průmyslové školy na Třebešíně. O třech studentech, kteří svoji učitelku angličtiny doslova psychicky umučili, ještě rozhodnuto není. Odvolaným ředitelem byli už před časem ze školy jen podmíněně vyloučeni a snížila se jim známka z chování, čili se jim nestalo nic, z čeho by je mohla bolet hlava. Jak oznámil pražský radní Dolínek v ČT, o tomto rozhodnutí se bude ještě jednat, protože alternativou k předchozímu trestu by mohlo být i vyloučení nepodmíněné. K takovémuto verdiktu se však on osobně nepřiklání, protože takto postižení žáci by se prý ocitli na ulici.

K tomu bych rád připodotknul toto: Moje spolužačka J.K. byla v dobách mé školní docházky nepodmíněně vyloučena z bohumínského gymnázia za to, že v sedmi kopiích naklepala na stroji báseň Rytíř Smil – a septimu i oktávu si pak musela odsloužit na gymnáziu v Orlové.

Od té doby se tresty za přestupky žáků na našich školách snižovaly a snižovaly, až jsme dospěli do stavu, kdy se svět obrátil vzhůru nohama. Konkrétně na školách tak, že už nemají strach žáci z učitelů, ale učitelé z žáků, kdy na chodbách neuhýbají žáci protijdoucím učitelům, ale naopak uskakují žákům z cesty učitelé, a konečně, abychom se dostali k našemu případu na Třebešíně, kdy už nesužují učitelé žáky, ale veselí žáci tryzní své učitele – a to s gustem a invencí, o jakých se někdejším učitelům ani nesnilo.

Chceme,aby to takto pokračovalo i nadále – a k ničemu jinému verdikt o pouhém podmíněném vyloučení nepovede – anebo chceme tento ničivý trend na našich školách konečně zastavit?

20 komentářů :

 1. Oj, oj, oj, pane Man, ta krasna klasicka basen 'RYTIR SMIL' ve me zasadila pychu a hrdost na to , ze jsem Cech !

  To napsal Frantisek Ladislav Vrchlicky (asi) a kdyz ji i dnes, po letech vytahnu z knihovny, tak vim ze byla psana na oslavu typickeho ceskeho politika. Na priklad :
  " Prislovy nas k pravde vize z nouze pes si kulky lize ", atd. atd.

  Tri zmetci co umucili pani ucitelku anglictiny mohou dostudovat v ZULULANDU ! Prijimaci zkouska je poradna nakladacka, aby se poznalo co jsou zac !

  Prave jsem si vzpomel, (pri zmince o knihovne).
  Po tisic let Rimane kazdy rok koncem unora slavili svatky TERMINALIA a REGIFUGIUM.. Terminalia je svatek a zehnani hranicnich kamenu a Regifugium je svatek na vykopnuti nezadoucich. Takze zmetky poslat do Zululandu a Islamu uzavrit hranice.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud někdo teď volá ke zpřísnění trestů pro žáky týrající učitelku, je pozdě, protože pokud byli za tento čin již potrestání snížením známky za chování a podmínečné vyloučení, tak již trest byl uložen a nelze za jeden delikt ukládat další a další tresty. Takže je to jasné, teď již je rozhodnuto a finíto. Tak to je obsaženo v právních zvyklostech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti tři sráči nemají co v té škole už dávno dělat. Měl je vyhodit už ten neschopný ředitel. A pojmenovat a medialiizovat je. Představte si, že ta učitelka by byla vaše příbzná. Jak byste reagovali? Já vím, co bych udělal já.

   Vymazat
  2. Bohužel správně. Jestliže bylo již o trestu jednou rozhodnuto, nedá se nic dělat, musí se s jejich vyloučením počkat, až k tomu hoši dají sami příležitost. Oni ji dají. Měli jsme kdysi případ, že žák vynadal řediteli školy do (to slovo od č), po vyloučení se odvolal, rozhodnutím nadřízeného orgánu bylo vyloučení zrušeno !!! a do měsíce byl stejně pryč (někteří grázlíci se neumí chovat, ani kdyby snad chtěli. Další vyloučení už nám potom prošlo.

   Vymazat
  3. Pokud se objevily nové důkazy a to se objevila nová videa dokumentující i fyzické týrání, padá rozhodnutí, které bylo uděláno na základě neúplných důkazů a lze přistoupit k novému veerdiktu. To existuje přeci i v právním prostředí - obnovení řízení z důvodu nových důkazů.
   Sims.

   Vymazat
  4. 10:38 - Přesně tak!

   Vymazat
 3. To nejsou žáci ale studenti a nemá je trestat ředitel ale soudce,to co provedli není studentský přestupek ale trestný čin.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to taky věc celé společnosti. Mělo by se dát najevo, že když je někdo slabý a raněný, třeba psychicky jako ta učitelka, tak se mu má pomáhat, ne ho ponižovat a útočit. Asi před deseti lety byl v televizi soutěžní pořad "Nejslabší máte padáka". Nikdy jsem ho neviděla, ale už ten název ukazoval, co se v naší společnosti vyvolává.

  OdpovědětVymazat
 5. Systém školství je chybný. Vidíme to i na vysokých školách. Jakmile se dostane nějaký pedagog na vyšší místo, realizuje se. Oni se v podstatě realizují vždycky a i na dětech.
  Systém školství má být na principu, kdo se chce učit, nechť má možnost studovat. Dnes vidíme jen touhu škol naplňovat tabulky, nebo děcka drezírovat.
  Někomu to prostě do hlavy nejde a potřebuje k tomu více času a úsilí. Pak tu jsou ti, co se nudí. Studium má být o tom, že nezáleží na množství, které v daném okamžiku vstřebá do hlavy, ale o tom, kolik je schopen v životě použít. Kdo nechce studovat, do školy nepatří, nechť jde do cirkusu nebo armády. Naopak, kdo se chce učit, měl by mít možnost i kdyby za studium měl platit více, než ostatní.

  OdpovědětVymazat
 6. Stejně jako ses tolerovaly násilnosti silničních pirátů a najednou se začaly trestat, tak stejně se musí už jednou přistoupit k exemplárnímu potrestání těchto týrajících "dětí". Jednou se začít musí a musí to být citelné. A že zrovna u těchto by to bylo vhodné, no, protože tam došlo k úmrtí. Takže začít se jednou musí a čím dřív, tím lépe.

  OdpovědětVymazat
 7. :))
  školství bere dětem dospívání a mládí. Z rodičů dělá hlídače povinností...
  Produkujeme vzdělané asociály...
  ŽENA, MATKA, NESMÍ MÍT POVINNOST CHODIT DO PRÁCE !

  Rodina je základem státu a celé společnosti*

  OdpovědětVymazat
 8. Rozflákat hubu jim i rodičům!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Chce to kulatý dvůr a veliký bič

  OdpovědětVymazat
 10. Stále čekám na informace, zda aktéři pochází z rozvrácených rodin nebo jsou "zlatá mládež".

  OdpovědětVymazat
 11. Když jsem chodila na základku (je to již 50 let), nikdo děti nemlátil, ale když kluci zlobili tak jej kanotr vyvedla na chodbu a vrátli se za chvíli, hošík měl červenou tvář a do konce vyučování seděl jak zařezaný. Nikdo neřešil nějaké fyzické násílí, žádné nebylo. Byla jen výchovná facka, rodiče takovém hochovi doma ještě jednu přiložili pokud si postěžoval a tento výchovný proces nesl své ovoce, to jsem si jistá. A když si vzpomenu za co ti hošani dostávali pár facek, tak se musím smát, protože to by dnes učitelé přešli mlčením a neragovali, protože je to normální současný jev. Je to ale všechno o tom, že učitel měl přirozenou autoritu, byl pro žáky někdo, kdo měl právo vedle rodičů je vychovávat a vnímali učitele jako součást formování své osobnosti. Dnes rodiče hned řvou na obranu svých spratků, namísto toho si přiznat, že ve výchově selhávají. Doba je zvrácená, hodnoty slušnosti jsou fuč a zbývá nám jen drzost a sprostota ve vzájemném soužití. Ti hoši jsou na vyloučení ze všech škol v republice, nechala bych je jen vyučit černému řemeslu, aby poznali co je to dělnická práce a až dostanou rozum ať si vzdělání dodělají, jak chtějí. Ten aktér těch "her", jak umořit učitelku by měl být v pasťáku na převýchovu a všem těm hochům a jejich přisluhovačům bych nařídila docházení do psychologické poradny, kde by s nimi odborníci a hlavně i s jejich rodiči nějaký ten rok pracovali. Rodičům by také nemělo vše jen tak projít,protože zandebali výchovu a měli by to pocítit. Vedení školy pozapomnělo co je to funkční odpovědnost, protože pan ředitel se cítí být čistý jako křišťál, fakt ubožák. Tomu bych taky znemožnila působit ve školství, ani učitelské místo bych mu nesvěřila, prokázal přeci absolutní pedagogickou neschopnost.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 12. Bylo by zajímavé vidět rodiče těch dacanů. Odhaduji to na arogantí zbohatlíky a sociopaty. Morave

  OdpovědětVymazat
 13. Tak k tomu Vám něco řeknu:
  V 9 třídě si mě třídní učitel fyziky vzal na chodbu a dal mi facku, protože v té laborce kde byla dlouhá lavice někdo kopal do katedry, ale já to nebyl. Řekl jsem mu to, ale on mi nevěřil. Kdybych to řekl fotrovi, tak ho sejmul, ale raději jsem držel hubu. A šmejd co kopal se nepřiznal. Ono je to někdy trochu jinak.

  OdpovědětVymazat
 14. Umim si predstavit situaci tyranizovane ucitelky !
  Ona mela nezletilou dceru, ktera na ni byla zavisla.

  Byla matkou s pocitem zodpovednosti , malym platem a strachem z nezamestnanosti !
  Cim dele teror trval, tim vice ztracela psychickou silu.

  Ona potrebovala pomoc ! To, ze pomoc nedostala svedci o neschopnosti reditele skoly !
  Jeji kolegove, take stoji totalne za KAKANEC ! Je velka pravdepodobnost, ze o tyranizovani ucitelky vedeli.

  Je dobre, ze reditele vykopli !
  Skola by se mela zbavit i tech 3 sadistu, co ji umucili !
  Po lidske strance jsou bezzceni ! Rodice zplodili blbecky.
  Zbytecna tragedie ! Zbytecne zlo ! Zbytecna ztrata zivota.

  Pani ministrine VALACHOVA ! Kde jste ? Zakrocte tam !
  Bez anglictiny se NEDA zit ! Prace pani ucitelky byla velmi dulezita. A ZVEDNETE cestnym ucitelum platy !

  Vzdyt kazdy den musi chodit do OPICARNY, ktera je stresova jako povodi Limpopa v Africe !
  nick honolulu - (ktery v dobe sve slavy pracoval na Limpopu.)


  OdpovědětVymazat
 15. Musim se priznat, ze nekdy nevedomky vytvarim stresovou situaci kolem-jdoucim take.

  Kdyz potkam v parku nejakou pani, nebo pana, ktery je na prochazce s JEZEVCIKEM - tak toho jezevcika obradne pozdravim ! "Buenas tardes Senor" a nebo "Good afternoon Sir."
  Jezevcik na me ignoruje, ale pani se da zdesene na utek.
  VITE PROC ?

  Protoze jezevcici zamordovali soudce Studnicku, ktery mel na starosti pripad zharstvi ve Vitkove.

  Ano ! Mam rad jezevciky, prestoze o nich nic nevim ! Jsou symbolem pomsty politickym prizdisracum.
  Poslete na skolniho reditele jezevciky, at je nejaka sranda !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. Pane Man, Vy me casto inspirujete k premysleni. Mate nadani na psani. Prelozil jsem jeden Vas clanek devcatum z Tennessee. Rikaly, ze mate prijet na tanecni zabavu.
  BZN - Country Medley (na YouTube)
  honolulu

  OdpovědětVymazat