Reklama

sobota 13. února 2016

Turecké dělostřelectvo zahájilo palbu po letecké základně v Aleppu


13. 2. 2016        zdroj a zdroj
Pod údery se ocitlo vojenské letiště Minneh na severu syrské provincie. Turecko zahájilo dělostřeleckou palbu na leteckou základnu na území Sýrie, na níž jsou zástupci kurdských sil sebeobrany, informuje agentura RIA "Novosti" s odkazem na kanál "Al-Majadin".


Letiště Minneh bylo v roce 2013 obsazeno skupinou "Džabchat an-Nusra"...Před několika dny se kurdské domobraně podařilo vzít základnu útokem a teroristé se stáhli směrem k Turecku.

Minneh má strategický význam - základna se nachází na dálnici, která vede od turecké hranice. Nyní je cesta pod kontrolou vládních sil. Předtím oficiální Damašek prohlašoval, že jedním ze strategických cílů syrské armády je kontrola nad hranicí s Tureckem. To, jak objasnila politická poradkyně prezidenta Sýrie Busejna Šaaban, umožní "zastavit teroristy, které posílá Turecko".


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová   

30 komentářů :

 1. Turci potřebují přes hubu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze s Turkama, jsme ve spolecne "obranne" alianci!!! Kdyby nasi politici zastupovali skutecne sve volice, davno by (hned po sestreleni SU24) postavili otazku: "Bud my, nebo Turecko!".

   Smazat
  2. Ano, potřebují přes hubu, stále podporují masivně DAEŠ.
   Ale naši politici - jim posílají peněžní dary.
   Ty Turci dají DAEŠi za kradenou ropu.
   Z unie jim slibují miliardy euro. Kdejaký blb ví, že z toho užitek nebude.
   "Poturčenec horší Turka."
   Nebudu volit žádnou "zavedenou" stranu, ani ANO.
   Děda.

   Smazat
  3. Aby bylo jasno v mořské úžině mezi Řeckem a Tureckem budou lodě aliance NATO dohlížet na co nejhladší invazi uprchlíků do Evropy, tak aby se podařilo v roce 2016 do Evropy přemístit 3 miliony lidí, kteří ještě více zatíží ekonomiku Evropy a donutí konečně ke krachu Evropský sociální systém, který Američani z hloubi jejich žaludku bytostně nenávidí. Podle plánu USA je zapotřebí likvidovat Evropu válečným konfliktem mezi Evropou a Ruskou federací a Evropští muži kteří padnou ve válce proti Rusku budou nahrazení nabušenými muslimy z Asie. A to je perspektiva Evropy pod taktovou impéria USA.

   Smazat
  4. Jura, príchádza čas, keď brat zabije brata, lebo bol členom NATO, alebo ISIS a pod.

   Smazat
  5. Jura, príchádza čas, keď brat zabije brata, lebo bol členom NATO, alebo ISIS a pod.

   Smazat
  6. Pro 10:04,to si napsa naprosto presně,tesat dokamene!!!

   Smazat
 2. Začína defcon 2,delajme si zásobi kopejme bunkre ausmířme se s Bohem,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 3. Tahle situace se mi nelíbi,pripomína mi to Karibskú krízu s 1962,ale tehdi ješte rozhodavali lidé a ne velki mabus antikrist Obama ze satanove sinagógi v černém domě,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 4. V takovém případě je Turecko agresor a nevím jestli to je ve smlouvě NATO,hájit agresora.Ještě bych to mě Assad zkusit přes OSN,ať se k tomu vyjádří,jestli i státy pod vlajkou OSN,podporují agresora.

  OdpovědětSmazat
 5. OSN nemá čas rozdává miliony Syrskych pasu pro vsěchny utečence a chce je nacpat do Evropy (8.2.Pjakin) otom mluví bohužel GP jsi nepřeje aby Evropa byla Islamovaná takže zpátečku do svých zemi snižují se i dávky a to se utečencům líbit nebude! Pokud Turecko v padne do Sýrie Kurdové iTurecky se spoji a napadnou Ankaru jsou silné vyzbrojeni jak Rusi iIránem bude to konec Turecka !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Ikema Monika.
   Často na Vás reaguji,tak to berte jako pochvalu.Pořád mě vrtá v hlavě,ta utečenecká vlna byla organizována,řekneme už v roce 2014,proč a kvůli čemu.I to vítání Merkelové bylo před vstupem Ruska do Sýrie.Právě vstupem Ruska do Sýrie,jakoby to ztratilo ten smysl a teď se neví jak dál,čekají co vymyslí USA.
   Vezměte jen v úvahu,první jednání EU a úmysl kvótami rozdělit 160tisíc utečenců.
   V současnosti je jich desetkrát více a pořád kvóty.
   zemedelec.

   Smazat
 6. Mne se zdá že Nostradamove a proroctví a slepé Jangi se napňují a to mne desî,jenom aby sme si vlákna a den poté nevychutnali na vlastní kúži.

  OdpovědětSmazat
 7. Pjakin,Pjakin proč ne Strelkov?Ten Strelkov co rozesral Ukrajinu a dnes politik strany Nové Rusko říká úplně něco jineho.viz.infox.ru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 9:18 - Ukrajinu rozesrali tvoji bandrovští fašisti s vydatnou americkou a NATOidní finanční, vojenské a propagandistickou pomocí. Strelkov jen zorganizoval odpor proti kyjevské juntě. Takže vás prosím, nepiště sem blbosti. Marek

   Smazat
  2. Nazdar miláčku, posílám ti pusu a chválím, zase opravdu pěkný blábol. Kdy už konečně přijdeš k rozumu? Jinak doufám, že jsis přečetl v dnešních parlamentních listech, jak řádí tvoje SBU v oblasti bývalé naší Podkarpatské Ukrajiny. Zamysli se nad sebou dokud je čas. Ale v tvém případě je to už pět minut po dvanácté.Ivo

   Smazat
  3. Odkedy bola "podkarpatská ukrajina" česká?
   Za prvé ide o Zakarpatsku rus, a patrila k Slovensku, ktoré ale nikdy české nebolo, leda že by v Československu bolo Slovensko okupované Českom.
   Historicky bola tiež súčasťou Rakúsko Uhorska, ale Česko jeho súčasťou nebolo.
   Potom niet divu, že si napríklad Turci myslia, že je Európa vlastne ich, lebo časť Európy bola kedysi súčasťou Otomanskej ríše.
   A možno si Švédi myslia, že Česko je ich, keď tu boli 500 rokov a aj české deti sú potom vlastne majetkom Švédska, ako to je u nich z ich deťmi, preto si pokojne odoberaju deti českím rodičom.

   Smazat
  4. Odkedy bola "podkarpatská ukrajina" česká?
   Za prvé ide o Zakarpatsku rus, a patrila k Slovensku, ktoré ale nikdy české nebolo, leda že by v Československu bolo Slovensko okupované Českom.
   Historicky bola tiež súčasťou Rakúsko Uhorska, ale Česko jeho súčasťou nebolo.
   Potom niet divu, že si napríklad Turci myslia, že je Európa vlastne ich, lebo časť Európy bola kedysi súčasťou Otomanskej ríše.
   A možno si Švédi myslia, že Česko je ich, keď tu boli 500 rokov a aj české deti sú potom vlastne majetkom Švédska, ako to je u nich z ich deťmi, preto si pokojne odoberaju deti českím rodičom.

   Smazat
 8. Nic pěkného to není. Zase jedna z provokací ala "omylem" vybombardovaná základna Syrské armády letectvem USA...

  V každém případě díky za info.
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
 9. Jakoby Turci čekali na protiútok.
  To mě vychází,že se čeká na provokaci a pak to začne.

  OdpovědětSmazat
 10. Není to první případ, kdy Turecko napadá svrchované území Sýrie a Iráku (aniž by to bylo vyvoláváno potřebami obrany svého svrchovaného území). I touto dělostřeleckou palbou však hrubě porušuje mezinárodní právo!
  Neobstojí ani agrument prevence! Vedení tzv. preventivních útočných operací (jak je svého času podporoval i - tehdy ještě neprezident - Miloš Zeman) je agresí a je v rozporu se zásadami mezinárodního práva!
  A jak to, že si to turek může beztrestně dovolovat?
  No, koho dnes ve světě ještě vzrušuje porušování Charty OSN, když si z ní především USA a jimi řízené lokajské státy udělaly již před 20 lety roli toaleťáku??

  OdpovědětSmazat
 11. Nebojte se velké války! Díky našim médiím (ČT, Iděs, Lidovky..) o ni nebudeme vědět a tím pádem se nás netýká! :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Děsivé proroctví!
  Slepá vědma baba Vanga děsí! Předpověděla pád SSSR, Berlínské zdi, Černobyl, smrt Diany a teď...?
  23.12.2015 10:00 / Zprávy google+twitterfacebook
  Zemřela sice před devatenácti lety, ale její proroctví stále děsí a bohužel se i plní! Kdo by neslyšel o slavné, slepé vědmě, které se říkalo baba Vanga. Bulharka, jenž předpověděla mnoho katastrof a událostí po celém světě, a ke které se jezdily radit i politické špičky, včetně tehdejších sovětských, předpověděla, že právě letos začne zkáza Evropy. Za padesát let pak přijde její definitivní konec
  sef

  OdpovědětSmazat
 13. Ano,jsme jako bezmocní a bezbraní.Hovado Havel nás zavlekl do NATO,to zajistilo naše odzbrojení.Nyní budeme jen jako statisté přihlížet válečnému peklu a vyhlížet konec života a civilizace

  OdpovědětSmazat
 14. lide vse zidovska konspirace, at se vam to libi ci ne!
  sef

  OdpovědětSmazat
 15. Turecko už zcela otevřeně vstoupilo do války v Sýrii na straně IS.Vedoucí představitelé EU a zemí EU včetně ČR k tomu pokrytecky mlčí.Za to čím dál tím víc útočí na Rusko,protože to svými leteckými údery způsobuje IS těžké ztráty.Jsou to bezcharakterní zbabělí a odporní lidé,kterým záleží především na udržení jejich koryt.

  OdpovědětSmazat
 16. Co je s aktualnikonflikty.eu?? To uz je umlceli?!?! ;-(

  OdpovědětSmazat
 17. Turecko je americké křídlo pro daeš . Pane Putine bijte Turky na věčné časi a nikdy jinak !

  OdpovědětSmazat
 18. Turecko se již uchýlilo k přímé agresi, když předtím to byla v podpoře protivládních bojůvek v Sýrii agrese poměrně skrytá. Nyní má proti vůli irácké vlády na iráckém území bojové jednotky proti iráckým Kurdům a teď ostřeluje syrské území kontrolované Kurdy. Je to již na odsouzení Radou bezpečnosti OSN, kde by to ovšem vetovaly USA. Takže nezbývá obětem agrese než aby využili práva na individuální a kolektivní sebeobranu podle čl.51 Charty OSN proti Turecku.

  OdpovědětSmazat
 19. Ne, to je na je na salvu Kalibrů po zdroji agrese.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.