Reklama

neděle 7. února 2016

Turecký prezident Erdogan se prý marně snaží dovolat Putinovi. Moskva telefon nezvedá


7. 2. 2016 ČTK

Turecký prezident Recep Erdogan se marně snaží dovolat Vladimiru Putinovi.
Erdogan chce s Putinem projednat situaci po incidentu z konce ledna, kdy ruský letoun údajně znovu narušil turecký vzdušný prostor.
Vztahy mezi Ankarou a Moskvou se citelně zhoršily, když na konci loňského listopadu turecká armáda sestřelila nad turecko-syrskou hranicí ruský bombardér.7.2.2016   ČTK
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se marně snaží telefonicky kontaktovat šéfa Kremlu Vladimira Putina, na žádosti Ankary Moskva nereaguje. Napsala to v sobotu turecká agentura AA s odvoláním na slova Erdoganova mluvčího. Turecký prezident chce prý s Putinem projednat situaci po incidentu z konce ledna, kdy ruský letoun údajně znovu narušil turecký vzdušný prostor.

"Znovu to ukazuje, jak neupřímná jsou tvrzení Moskvy, že Turecko jedná jen s partnery NATO, a nikoliv s Ruskem. Putin se vyhýbá kontaktu s Erdoganem a zároveň tvrdí, že s Moskvou nikdo nejedná," poznamenal mluvčí.

Turecko: Ruské armádní letadlo opět narušilo náš vzdušný prostor- čtěte ZDE

Vztahy mezi Ankarou a Moskvou se citelně zhoršily, když na konci loňského listopadu turecká armáda sestřelila nad turecko-syrskou hranicí ruský bombardér. Ankara Moskvu obvinila z narušení tureckého vzdušného prostoru, což Moskva popřela.

Minulý týden Ankara znovu obvinila Rusko, že jeho letadlo narušilo turecký vzdušný prostor. Moskva reagovala prohlášením, že jde o tureckou propagandu. Ve středu navíc Turecko odmítlo povolit přelet svého území ruskému průzkumnému letadlu, což je podle ruského prohlášení "nebezpečný precedent".

11 komentářů :

 1. Erdogan je komik. Rusovéna na družici vědí přesně, kde bylo jejich šmejdy sestřelené letadlo.

  OdpovědětSmazat
 2. Proboha, proč sem dáváte takovéto lživé "informace" a v této podobě?
  Když už, tak to chce včetně ruského oficiálního vyjádření k těmto událostem, viz :
  https://www.youtube.com/watch?v=3OHHvE95HpI&feature=youtu.be - brífink Min. obrany RF s českými titulky. Celé je to velmi zajímavé a v 7 min. mluví konkrétně o tom co Turci udělali.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to sprosté. Erdogan, zasloužílý bojovník proti ISIL, se nemůže dovolat k diktátorovi Putinovi. Asi mu chtěl poděkovat, že rozmlátil cisterny IS a arogantní Putin nebere telefon a do toho NR se lživými informacemi. Ještě že máme ČT a tam se dozvím pravdivé informace.

   Smazat
  2. Jo jasně, za všechno můžou Rusové a masírovačka jede, je to trapný. Jenže je nikdy nikdo neporazil a neporazí, Turecko dostane na BUDKU první a pak bude na řadě USA a bude klid - všude a navždy.

   Smazat
  3. Turecku docházi cisterny,protože jsou děravé jako cednik a on by u PUTINA ten Turek rád koupil nové,ale zgablo,Rusko se chystá mu udělat díry i do těch,které tomu Senochrupovi Turkovi ještě zbyly.
   AŽ ERDOGANOVI praskne žilka,bude mít Turecko hned i nejnižsí procento pitomců,nebot on vydá za stovky.

   Smazat
 3. Erdogan tím svým zdvíháním pravičky si vyrval šnůru od telefonu a teď vříská, že se nemůže dovolat, asi začíná u něj demence.

  OdpovědětSmazat
 4. Vůbec nechápete jemné nuance propagandistů nacistických agentur ČTK, ČT, ČRo (potažmo Nova), které lžou jako když gorilí Penta s Babišem a Bakalou tisknou. Šéf může být leda tak Bílého domu, ale prezidenta Ruské federace musíte divákům vždy naservírovat novácky úderně jako vůdce Kremlu.

  OdpovědětSmazat
 5. Cíl Erdogana, potažmo jeho vodičů(pánů) je ten, aby měli důvoduzavřít pro ruské lodě Bospor.

  OdpovědětSmazat
 6. Hajzl Erdogan do dneška nezavolal Putinovi aby se alespoň pokusil omluvit za sestřelené letadlo. A dál Rusko všude lživě obviňuje, napadá, dál dělá podrazy a nehorázná svinstva!!! A teď se bude ten polomozek divit, že jim v Rusku neberou telefon...!
  Ale pozor, Turek si ani nepšoukne bez požehnání USA-NATO!!!

  OdpovědětSmazat
 7. To, že se Erdogan nemůže dovolat do Ruska Putinovi, nebo, že mu Putin nezvedá telefon je naprosto v pořádku. Jen ať se darebák Erdogan potí a potí jako prase, protože takhle neví na čem je a co na něj eventuelně Rusové chystají. Erdogan už z toho musí docela šílet, protože nejhorší je nevědět.

  OdpovědětSmazat
 8. Slušný člověk šmejdům telefon nezvedá. Jestli se Erdogan chce omluvit, stačí poslat po velvyslanci depeši.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.