Reklama

úterý 9. února 2016

Tvrdý boj v ulicích Retyanu přinesl vítězství. Podívejte se na video


9.2.2016   zdroj 
Syrská arabská armáda po krvavé bitvě porazila ozbrojence v městě Retyan v provincii Aleppo. Přeživší teroristé z města uprchli, na jejich pozicích zůstaly desítky mrtvých těl.

Ještě v pátek 5. února po intenzivních bojích s oddíly ozbrojenců byla syrská armáda nucena na jihu města ustoupit. Ale už v neděli 7. února s pomocí spojenců včetně libanonského hnutí Hizballáh dokázali vojáci a domobranci získat nad městem kontrolu.

V důsledku prudkého dvouhodinového střetu s protivníkem bylo zlikvidováno na čtyřicet teroristů ze skupiny Ahrar aš-Šám, včetně jejich vůdce Abú Muatasama. Řada teroristů padla do zajetí.

Retyan zaujímá strategickou polohu, nachází se na vyvýšenině a kontrola nad ním otevírá možnost dohledu na okolní území. Teroristé město drželi více než rok.

Takto probíhal boj v ulicích Retyanu před jeho osvobozením: 

Eurasia24,překlad

16 komentářů :

 1. Podle Turků,američanů a evropských přisluhovačů se
  postupem Assadovy armády zvýší počet uprchlíků.Jen
  jsem přesvědčen,že pro potvrzení svých slov začnou
  hnát ty,kteří jsou u nich,do Evropy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře!, Pokud dnes do Turecka kdo před syrskými a ruskými jednotkami bere nohy na ramena, je to příslušník oddílů náboženského džihádu nebo nájemný politický terorista. Placený a dosud za to, aby svrhl Assadův režim.
   I kdybych se snažil sebevíc, slzu z oka za takové zmetky nevymáčknu ...
   Asi se syrské armádě i daří, protože jak turek, tak i politické figurky Západu poplašeně kejhají. Nad miliony syrských lidí bez domova až do loňského podzimu nikdo z nich ani necekl. Dnes ty běžence pokrytecky zneužívají v nechutné propagandě proti operaci vedené ruskými VKS, na které svalují vinu za vlnu běženců.
   Míra dnešního pokrytectví a lživé propagandy Západu (vč. českého mainstreamu) je vskutku na pozvracení.

   Smazat
  2. Zkuste na youtube Vlak na Dobříš - Ruská bajka

   asi tak nějak to bude

   Smazat
  3. Pane Opluštile, máte plnou pravdu. Dnes jsem v naší prolhané ČT viděl jak ona tyto zprávy překrucuje. Jak uprchlickou krizi a vše kolem ní svádí na Rusko a syrskou armádu. Je to hnus.
   S pozdravem Petr.

   Smazat
 2. No ono by také chtělo trochu blíže se podívat na to kdo ti uprchlíci jsou. Pokd jsou to uprchlíci z míst, kde rukou ukrutnou a nesmlouvavou vládli několik let zrůdy z Daeš a nyní ti co tam pobývali ve strachu utíkají, tak je velmi pravděpodobné, že se spíš obávají syrských vládních vojsk z důvodu, že by se mnozí museli vzpovídat ze svých skutků. No jestli toto ten Erdodegen převyhybkuje do udírny Makrely, to bude teda potom kouř. Jejich několikaleté školení nebylo jen tak ledajaké.

  OdpovědětSmazat
 3. Jen musíme vysvětlovat.A ukazovat na nepravosti a zlo.RF se pokouší o nemožné o Mír v Sýrii.Všichni spojenci je pakáž, které jde jen o zbídačení národů na celé zemi

  OdpovědětSmazat
 4. Jen tak dál,bijte ten lidský odpad,odkojený Amerikou,do pekla s nimi.

  OdpovědětSmazat
 5. Ta díra (asi velikosti městysu) se na mapě Syrie jmenuje Ratyan (Aleppo Governorate).
  Chtělo by se to dohodnout na jednotné transkripci arabských jmen. Jinak je obtížné si tyhle zprávy ověřovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stejně tak jednou píší Halab a jednou Allepo

   Smazat
 6. "Když jsem se podíval na ty videa přiložené ke článku, tak ty opravdu ukazují velmi urputné boje. Několik vojáků jde po cestě jako na výlet, několik jich střílí pánu bohu do oken a další ostřelují zdivo a prázdné místnosti. Je na nich vidět, že teroristé kladli opravdu tuhý odpor". Obě videa jsou nic nevypovídající záběry nějakých vojáků u nichž je těžké určit na kterou stranu patří. A teď do mě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic moc, že jo. To víš příteli, odchovaný Rambem a podobnými supermany, skutečná válka, kde máš na rozdíl od počítačové hry život a zdraví jen jeden, to není. Smůlička, že. Nelítají střeva, nepadají hlavy, tak si raději zapni telku a koukni na pořádný "realistický" krvák. Vsadím se, že ty jsi v životě ještě nedostal ani pořádně do zubů, protože bys jinak věděl, jak to bolí.

   Smazat
  2. M&H:
   Vice zaberu tam je kontroverzních... Každý vidi to, co chce videt, ze?
   Na 2. videu je, jak strileji raketou do 1 ze 2 tanku. Ani jeden není pojizdny a osazeny - ten zadni nemá pas. Bez neho se spatne jezdi.

   Smazat
 7. Tohle skonci otevrenou agresi USA (samozrejme pres loutky) proti Syrii. Takhle jako ted v Syrii dostavali USA na prdel naposledy ve Vietnamu. Jenomze se poucily a vedi ze rakve zamotane ve fasistickych vlajkach (zminuji vlajky s pruhama a hvezdama) jsou kapanek nepopularni a hlavne drahej spas. Tak to skusili s ISIL - coz se nepovedlo. Zbyva tedy uz jenom lotkova agrese.

  OdpovědětSmazat
 8. Bravo Assadovi, jeho hrdinné armádě, bravo Rusko!
  Můžeme se jen modlit, aby masový vrah USA - NATO se svými přisluhovači zákeřně znovu nenapadlo syrské území!
  Referendum v Česku pro okamžité vystoupení z NATO!

  OdpovědětSmazat
 9. Nejsou ti lidé na středním východě nějací divní?
  Z Evropy, hlavně Německa a Polska, známe záběry, kdy přeživší obyvatelé měst vycházejí ze sklepů a rozebírají trosky cihlu po cihle, aby svá města postavili znovu. Ve Vietnamu se děti na základce učí rozpoznávat miny. A muslimové? Jediné, co zachraňují, jsou chytré telefony, přitom ani kopie osobních dokladů si do nich neuloží.

  OdpovědětSmazat
 10. M&H:
  Nevim, co to je za komedii, ale u 2. videa je jasne zretelne, ze strileli do 2 nepojizdnych a neosazenych tanku...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.