Reklama

čtvrtek 11. února 2016

Učitel napadl žáka – a dostal výpověď

Lubomír Man
11. 2. 2016 
                             
Uvádějí to nejčerstvější Novinky CZ a stát se to mělo minulý týden na průmyslové škole na Kladně. Kxpřípadu se vyjádřil ředitel školy M. Dundr takto: „Došlo k fyzickému napadení studenta ze strany vyučujícího. Student to oznámil zástupci ředitele, který hocha poslal na lékařské ošetření a posléze jej doprovodil na policii, kde vše oznámili.


“Ředitel školy, který v den incidentu nebyl ve škole, hned následující den provinivšího se pedagoga ze služby propustil.

Četl jsem tuhle zprávičku, tak, jak ji teď čtete vy, a na jednu epizodu ze svého školního života jsem si vzpomněl. Bylo to za protektorátu a stalo se na tehdy tzv. měšťanské škole (dnes poslední třídě devítiletky) v Třebíči na Podklášteří. Po skončení poslední hodiny jsem se se svým dobrým kamarádem Jirkou Oulehlou ještě ve třídě popral. Chodbou kolem právě kráčel náš třídní učitel matematik Kremláček, zvuky rvačky zaslechl a vtrhl do místnosti asi tak, jak do údolí vtrhává vichr z hor. Věřte, že tu nakládačku, kterou nám následně naložil, mám před očima dodneška a vzpomínám na ni - a to je na věci zajímavé - nejen v dobrém, ale dokonce v tom nejlepším. A víte proč? Protože ty nejtvrdší údery, jaké si jen dovedete představit, bekendové i forhendové, které nám v těch okamžicích z vytrénovaných rukou třídního (šlo též o velkého sportovce). padaly na hlavu, nám až do konce naší školní docházky (a to nejen na téhle škole, ale i na školách navazujících), vzaly veškerou chuť řešit naše další případné spory rukama, nebo nehty, nebo nohama. Což se pochopitelně týkalo nejen nás dvou, ale všech spolužáků, kteří naší původní pranici i následnému výchovnému výprasku od našeho třídního přihlíželi. A vlastně nejen jich, ale i žáků všech dalších tříd, kteří se o našem výprasku později dověděli. Rvačky krátce a dobře se na podklášterecké měšťance staly od onoho dne tabu.

Po zhruba čtyřiceti dalších letech jsme na srazu bývalých spolužáků spolu s Jirkou Oulehlou panu učiteli Kremláčkovi za jeho dávnou výchovnou lekci, resp. za to, že jsme po ní už nikdy nepovažovali za nutné či výhodné se rvát, dodatečně poděkovali.

Byla to tehdy holt jiná doba. Přenádherná a kouzelná doba – chce se mi říct - kdy ještě vládl zdravý rozum.

Anebo že bych se mýlil?

Pozn., red. I.D.: O případu nevíme nic, protože slyšena a rozhlašována byla tvrzení jen jedné strany. Na to jsme z médií zvyklí. Máme prostě uvěřit, že učitel jen tak pro nic a za nic napadl studenta. 
Vzpomněl jsem si na jeden z výroků Jana Wericha: "Mně se na tom nejvíc líbí ten optimismus, že co čtenář, to blbec."

36 komentářů :

 1. Mane, my jsme se mlátili celou základku. Samozřejmě že po dětsku, kravata, válečky a tak. A přežili jsme to bez následků. I bez intrvencí potrhlého soudruha učitele který by si na malých klukách léčil svoje komlexy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele mlátičko, podle čeho usuzuješ, že ten učitel je potrhlý a soudruh. Na odpověď máš 12 hod. Když tak neučiní, tím se sám prohlásíš za veřejného lhář a blba! A teď makej, hodiny ti už bijí tik-tak, tik-tak, tik-tak!!!

   Vymazat
  2. No vidíš. A jaký z tebe vyrostl imbecil.

   Vymazat
  3. Ano,vy už jste zažil školu nikoliv jako dílnu lidskosti (Komenský), ale spíš jako býčí arénu. V souladu s názorem jedné paní učitelky, která mi řekla toto: "To my u nás necháváme žáky rvát se dle libosti, ve třídách i na chodbách. Má to tu výhodu, že se těmi rvačkami unaví a ve výuce už jim kus energie na další alotria přece jen chybí."
   Pozor: Bylo to míněno naprosto vážně.
   L. Man

   Vymazat
  4. Mám podobnou historku ze svého mládí před 65 lety v 1. třídě obecné. Dodnes na ni s úsměvem vzpomínám a říkám, zlaté staré časy. Občas jsme dostali na prdel a pár facek, ale vždy to bylo pro nějaký důvod a i když jsem své děti nikdy nebil, říkám škoda každé facky, která padla vedle.

   Vymazat
  5. 21:57 - přežilo jenom tělo, mozek vytlučený. Hlubokou soustrast.

   Vymazat
  6. Poděkujme za tohle našim právníkům a politikům. Člověk má mnohdy dojem, že ty rány by místo na hlavy žáčků měly dopadat na úplně jiné hlavy, aby procitly.......

   Vymazat
 2. My jsme zase měli učitelku kreslení, která dávala nejkrásnější facky - bleskové a mlaskavé, kluk nestačil ani mrknout, natož uhnout. Takovýho facana jsem už potom nikdy neviděla. Spolužáci se z toho neposesouvali, a na srazech na to vždycky vzpomínají. Dnešní šklebouni jsou změkčilí a rozmazlení, a potroublá společnost je v tom ještě podporuje. Myslím, že trest rovnou na místě a přistižení při nějakém nekalém chování není od věci. Rodiče jsou sami proti sobě, když v tom žalování děti ještě podporují. A hlavně jsou proti svým dětem, protože je nenaučí nést odpovědnost za své chování a taky unést následky. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 3. Když jsem tuto zprávu slyšel v televizi, tak první moje věta byla: co my víme, třeba si to zasloužil.

  OdpovědětVymazat
 4. Doktor naše třídní : pojď na chodbu - naznačila levou a pleskla pravou.To byly facky přímo exportní-a byly taky za co.Radši facku než poznámku, protože by táta projevil "živý zájem" o mé aktivity. Na Paní třídní vzpomínáme s láskou, protože byla sice přísná, ale spravedlivá, a měla nás ráda.... (to si člověk uvědomí až později) Jinak ten inzultovaný hošík....kdoví jak provokoval, to ve zpravodajství chybělo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dostal jsem od ředitele takovou, že se te nedalo doma skrýt. Když jsem musel s pravdou ven od koho a za co, podstatu věci jsem samozřejmě zamlčel. Otec se tedy šel informovat k řediteli proč. Když se dozvěděl plnou pravdu, začal do mě bušit tak, že ho říďa ode mne musel odtrhnout...Měl jsem je oba moc rád...

   Vymazat
  2. Vy jste to snad někde odemne musel opsat. Naprosto ale naprosto mám stejný zážitek...

   Vymazat
 5. Rád bych každého z vás vy hrdinní chytrolíni viděl, kdyby došel domů ze školy váš fakan zmalovanej od "učitele" jak ten kluk
  http://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=praha-zpravy&foto1=NUB613880_napadeni_top1.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokiaľ to nie na škále od zelenej do modrej, tak by som povedal, že to môže byť aj Photoshop. (Ako fotograf viem ako sa to ťažko falšuje). Ale je vysmiaty, že?

   Vymazat
  2. -Vztah zaměstnance a zaměstnavatele je oboustranný-oba dva mohou dát výpověď.
   - Vztah učitele(školy) a žáka by měl být také oboustranný. Žák má právo vyměnit školu. Škola a učitel by měli mít právo odmítnout žáka.

   Vymazat
 6. Ty dnešní drzé studenty od počítačů a nesmyslných her plných násilí dle plánů USA-co nejvíce poškodit myšlení žáků v Evropě,včetně ČR,je třeba fackovat denodenně.za kadý nepořádek ve třídě,za lenost,nepozornost,neschopnost studovat.Nejvíce je však potřeba fackovat politiky,co dovolují totální ůpadek dnešního školství z TOP-09,knížecí všiváky na prvním místě,pokračovat kolaborantskými neziskovkami,konče US ambasádou se Schapirem - fanatickým podrývačem a intrikánem,toto jsou skuteční vinníci a destruktoři České Republiky,zejména školství a mládeže.

  OdpovědětVymazat
 7. Stačí se podívat dnes jen na kteroukoliv základní školu o přestávce!!! Neskutečný bordel,chlívek pod lavicemi,chlívek na zemi,žácci jsou neskutečně líní a pohodlní naprosto neschopní zvednout ze země ani papír,který tam odhodí..a to i na církevních školách!!!Jen bordel,nepořádek a bordel.Kdopak je k tomu už DOMA vede??A ve škole se už jen zdokonalují,taky ve vulgaritě,kouření a braní návykových látek..pak slavná USAácká TV Nova hlásí:,,Nezletilé školačky surovým a brutálním způsobem zavraždily důchodce"..atd,atd..Díky ameriko,díky neziskovky,díky satanský papežský Říme.Zvrácenost v RODINACH,zvrácenost ve ŠKOLACH,za silné podpory zvrácených politiků,homoušů,líbajících Za.ky pro změnu zvířecím opicím a zmutovaným grázlům z USA,podlézanost za dolar,či korunu podloženou ho.nem.

  OdpovědětVymazat
 8. To není frustrace,to je SKUTEČNOST a pravda.Denodenně se v TV a jiunde blábolí o ho.ně,ale příčiny se nerozebírají a vůbec nic se nedělá.

  OdpovědětVymazat
 9. U nás paní učitelka vytáhla žáka na chodbu, stáhla mu kalhoty a dostal na holou

  OdpovědětVymazat
 10. Tak už je to tady znovu, svazáčtí studenti DAMU natáčejí politicky angažovaná videa a uvědomělé soužky a soudruzi učitelé občanské výchovy vydávají revoluční odborová prohlášení. Přátelé, v době, kdy jsou lidé na pracovištích po celé republice vyhazováni za pouhé členství v odborech /a jako takové rušeny i ve státních organizacích/, byť jen náznak vlastního názoru a nedejbože dožadování se zákonných práv na mzdu, tak tady vznikl jednotný normalizační manifest, který bude čten v aule na každém shromážděním multikulturních zrádců pracujících na likvidaci vlastního národa. Lepší potvrzení policejní provokace jsem ani nečekal, režim se propadá čím dál tím hlouběji.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vypaleni-Kliniky-Mladi-umelci-a-ucitele-obcanske-vychovy-pozvedli-hlas-proti-nasili-v-ceske-spolecnosti-421499

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tomto případu jsem četla, ale těžko říct, kdo byl viníkem a kdo obětí. Vím jenom jedno. Takový svérázný adolescent dokáže člověka totálně rozložit. Učila jsem léta na jedné střední škole a řeknu vám, že jsem často měla problém zůstat nad věcí. Nejsem agresivní ani výbušná, ale zkuste si představit situaci, kdy vyzvete žáka k tabuli a on na to reaguje slovy - já ti na to se..., ty pi..! Byly to nervy, přátelé, to mi věřte.

   Vymazat
 11. lide bdete, rikaval muj kamos julda fucik, nez ho povesili za zebro kluci z hitlerovy druziny! dalsi muj kamos rikaval, bomba zmeni nazor!!! no, zkratka a dobre
  muj fotr rikaval na tridnich schuzkach, kdyby kluk muj usatej zlobil, mate me svoleni mu jednu vpalit, at se probudi! aaano, doba se zmenila, vy mladi poseroutkove bez vojenske vychovy, hyckate sve spratky pozlatky kapitalismu, delate doma babam curaky, malem abyste kojili deti a sex mate za odmenu!!!hhh ted zrovna o tom melou na snidani s Novou!
  k veci, deti se nemaji bit, ale vychovna facka pomuze!
  dik amik(v jewsa jiz zaluji a placi zaci i rodice, ze jim je ublizovano, od 70/80let minuleho storocia!!!hhh)

  OdpovědětVymazat
 12. IRÁCKÝM UPRCHLÍKŮM SE NELÍBÍ BYTY V JIHLAVĚ. PRÝ SE RADĚJI VRÁTÍ
  http://pravyprostor.cz/irackym-uprchlikum-se-nelibi-byty-v-jihlave-pry-se-radeji-vrati/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, to by mohli. A hlavně by to měli říct všem doma, aby sem ani nechodili. Nejsem nadšena ani z nich.

   Vymazat
 13. Vozím školy s autobusem. A zodpovědně mohu říct, že (i když ne všechny školy a ne u všech učitelů), se žáci, či studenti chovají tak, že přežít jeden takový jednodenní výlet se zdravým rozumem, je prakticky nemožný. A to nejsem "nervák".
  90% studentů vůbec netuší, co je úcta, slušnost, pokora, ....

  OdpovědětVymazat
 14. Svěřit se doma, že jsem dostal od učitele facku, dostal bych doma od mámy ještě nášup. (Určitě to nebylo pro nic a za nic). Ten článek jsem četl a hned mne zarazila jednostranná stručnost v podání. Ředitel rázně a bleskurychle, skvělý příklad pro neukázněnost (šikanu a pod.)
  Náš učitel po tichu - chlapci já si s vámi v klidu pohovořím pak řev ale jestli mne budete srát já vám ty držky rozbiju. Mohli jsme se potrhat ale doma ani muk.

  OdpovědětVymazat
 15. Vzpomínám, jak mě v 80tých letech šikanovali na základce 2 adepti. Jeden byl fanouškem Ramba, druhý toho nabušenýho Rakušáka. Tehdy mi to smysl nedávalo ale dnes vidím k čemu děcka vede americká tvorba. Děcka hledají příklady a když jim podsunete bestiálního akčního hrdinu, začne peklo na zemi. Upozorňuji, že měli oba špatný prospěch a jejich dlouhovlasí rodiče ještě nevstřebali, že jim režim zakázal dlouhé vlásky a tak šířili zlo po celé společnosti.
  Tehdy se učitelé bát nemuseli, stačila rákoska a byl sjednán okamžitý klid. Těch pohlavků co jsem dostal, třeba i za nedonesený domácí úkol(na to jsem byl expert) a nikdy mi nepřišlo, že by mě učitelé šikanovali a ani dnes mi to nepřipadá. Co je ale nejzajímavější, nejvíce vzpomínám na učitelky, které mi jednu vrazili s cílem, abych se polepšil. Dnes jsou děcka obří trh a jelikož vládnou místo rozumu korporace, tak nikdy nedovolí, aby jste jim skřížili plány s domnělou svobodou mládeže, která jako nespoutaná morálkou a pravidly, vytváří ve společnosti větší bordel, než kdysi my a tudíž je více kšeftů na trhu. Však jukněte na historii USA, kdysi tam vládli zákony na ochranu dětí před reklamou a vše bylo v pořádku ale pak si korporace zaplatili změnu, jelikož zjistili, že takové nezkušené dítko je pro obchod zlatý důl. Nyní děcka vydírají své rodiče a běda jak jim něco nekoupíte! Jsou případy, že je takový rodič obviněn z týrání! Prostě hnus velebnosti, ještě, že ten Putin má tolik rozumu, že začal s obnovou sovětského školství, jelikož to Západní ani nevychovává s dětí vlastence a to je pro Rusy zásadní problém.

  OdpovědětVymazat
 16. "Škola bez bázně je jako mlýn bez vody." To neřekl nikdo jiný jako Jan Ámos Komenský, učitel národů, kterého jsme nějak po tzv. "sametu" zavrhli.
  Dnes to vidíme. Nejsou pomalu ale jistě řemeslníci, žactvo neumí mateřský jazyk, přírodní vědy nezájem a o matematice nemluvě. Dnešní škola, tzv. kompetencí bez znalostí, vede mládež a v konečném dopadu tam kam chtěl A. Hitler. Čech má umět napočítat do 500,- říšských marek (zbídou si spočítat výplatu) umět na příkazy nadlidí reagovat Německy a to pro otroky je dostačující. Podotýkám, že mně není 70 ani 80 let, samozřejmě že to znám od svých rodičů, kterým nemám důvod nevěřit, navíc učím dnešní středoškolskou mládež tzv. integrovanou, tj. učně i studenty. Učiteství není mé celoživotní zaměstnání coby technika, stejně dopadnuvšího jako kolegy, který se neudžel ve svypch 40letech a buchnul nevychovaného tzv. budoucího maturanta. Určitě kdyby neměl 40let a byl normální systém, kdy okolo 40let nejsou lidé vyhazováni z práce, by nešel za pár talířů učit. Vím o čem mluvím. Vůbec se mu nedivím a jeho chování plně schvaluji. Tento opatrovatelský vzdělávací, pseudohumánní systém povede k tomu jak chtěl A. Hitler vzpomenutý výše. Chce se národ nemyslící, bez logiky jen kecající o ničem. To jest nový systém vzdělávání od tzv. reformy likvidací osnov a zavedení RVP, kompetecí, místo znalostí apod. nesmyslů. A to vše ve vlasti J. A. Komenského. Co lze z toho usozovat. Jen záměr vychovat omezené nemyslící roboty.

  OdpovědětVymazat
 17. Oprava:
  Škola bez bázně...

  Nikoliv ... bez bázně.

  OdpovědětVymazat
 18. Můj tatínek mi vždycky napsal do žákovské knížky vzkaz pro učitele! Zněl:"Řezat, řezat, řezat!"

  OdpovědětVymazat
 19. Pan ucitel by si mal uvedomit,ze deti by sa nemali bit,z jednoducheho dövodu.Najcastejsie si totiz ten vyprask zasluzia rodicia./len na rodicovskom zdruzeni by to vyzeralo zaujimavo,pokial by mal ucitel takto previest hodnotenie svojich ziakov/M

  OdpovědětVymazat
 20. Shledávám zde příspěvky lidí zkažených morálkou vštěpovanou socialistickým školstvím. A sice natolik, že si neuvědomují, jak moc škodlivý je pojem "morálka" pro nynější režim s absencí jakékoli morálky. Morálka v pojetí z minulosti tento systém pouze rozkládá a je pro něj, stejně jako pro vytouženou svobodu, dodejme svobodu pro grázly a darebáky, závažným, rozvracečským nebezpečím.

  OdpovědětVymazat
 21. Chudák pan učitel, co asi všechno musel od "vychovaných" rádoby studentů vytrpět, než mu povolily nervy. Přeji mu sílu a zdraví.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.