Reklama

.

.

pondělí 29. února 2016

Učitelka Štěpánová je inkluze


Ivan David
29. 2. 2016
Inkluzí nazýváme buď objekt někam vniklý, případně proces tohoto vnikání. Několik občanů, kteří mi posílají různé zajímavosti, za což jsem jim vděčen, mi poslalo petici žádající přezkoumání paní učitelky Štěpánové z Brna. Pořad „Máte slovo“ jsem neviděl, ale o vystoupení paní učitelky jsem si přečetl zde. Jiní občané se na mě občas obracejí s různými problémy z oblasti psychiatrie. V tomto případě uvádím expertní stanovisko, že hloupost léčit nelze.


Paní učitelku Štěpánovou hodnotím jako inkluzi, tedy nepatřičný objekt vniklý do učitelského sboru. Teze, které paní učitelka v pořadu uvedla („Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera. Naučte se dějepis!“) a tvrzení, že ji desetileté děti žádaly, aby v televizi zmínila vzkaz: „Ať už u nás skončí komunismus!“, svědčí o jejím oslabeném kontaktu s realitou. Je možné, že se toto oslabení v jejím případě omezuje jen na oblast dějepisu, spíše bych však předpokládal, že má paní učitelka problémy i v jiných oblastech a její život je těžký pro ni samotnou i pro její okolí. Léčit to nelze, ale lze paní učitelku politovat. To nic nestojí, tak proč si to nedopřát.

Pozvání paní učitelky Štěpánové do pořadu „Máte slovo“ bylo dobrým tahem, neboť pořadu dodalo nejen další emoční náboj, ale přispělo i k jeho zábavnosti.

V románu Zvonokosy (Gabriel Chevallier) se vyskytuje postava učitele, jemuž velmi páchlo z úst, což věděl v širokém okolí každý mimo učitele samého. Všichni tak litovali místní školáky. Domnívám se, že i v případě učitelky Štěpánové široké okolí o jejím problému ví, jí asi napořád zůstane utajen.

Zhoubný vliv učitelky Štěpánové na citlivé duše dětí bych nepřeceňoval. V místě mého bydliště se před dvaceti lety vyskytovala učitelka, která z vlastní iniciativy založila „křesťanský kroužek“. Rodiče tam posílaly děti, aby tam nasály nové větry vanoucí z nového společenského uspořádání. Děti však přicházely domu s poznatky, např. že hubení Židů za druhé světové války byla spravedlivá odplata za to, že nám Židé ukřižovali Ježíška. Rozhodl jsem se jednat a tak jsem navštívil pana ředitele a žádal znemožnění fungování „křesťanského kroužku“. To mi pan ředitel vymluvil s tím, že to není povinná aktivita a nemá kompetenci, přeřazení mojí dcery do jiné třídy mi rozmluvil s tím, že je to necitlivé vůči prvňáčkovi a paní učitelka stejně půjde za rok do důchodu. Navštívil jsem tedy učitelku, abych jí vytkl nepřijatelnou indoktrinaci malých dětí. Ta mě však laskavě poučila, že Písmo praví „Nechte maličkých přijíti ke mně!“ Od dalších kroků jsem upustil.

Proč to uvádím? Nyní po dvaceti letech nic nenasvědčuje tomu, že moje dcera zastává kdysi podsunutý názor na holocaust. Patrně by ho nezastávala, ani kdyby neslyšela poučení od spolužáků, ale přímo od učitelky, pokud by totiž navštěvovala „křesťanský kroužek“. Z toho usuzuji, že nehoráznosti plynoucí z úst učitelů obecné školy jsou nutně korigovány dalšími zdroji informací. Dnes opravdu nehrozí, že by bizarní výroky učitelky v obecné škole navždy změnily představy lidí o světě.

Jaromír Štětina, učitelku Štětinovou pochválil: „Statečná ženská. Zvláštní: pětadvacet let po Listopadu musí mít člověk odvahu, aby řekl, že komunismus byl špatný. Je potřeba bránit demokracii a postavit komunisty mimo zákon.“ Pan Štětina je podobný případ. Vnímám ho jako kuriozitu a jeho vliv na veřejné mínění bych rovněž nepřeceňoval. Z jeho výroků se jen dozvídáme cosi o panu Štětinovi samotném, co už dávno víme a nijak zvlášť nás nezajímá. Jeho kontakt s realitou je aspoň na takové úrovni, že postřehl, že názory jeho a paní učitelky jsou stále vnímány jako, řekněme, excentrické. Zřejmě už ztratil naději, že po něm bude pojmenována nějaká přiměřeně krátká ulice.

Pokud jde o petici samotnou, nejen z výše uvedených důvodů ji nepodepíši. Nerozčiluje mě, že paní učitelka chce něco zakazovat, protože její zákaz lze bez námahy ignorovat. Nedomnívám se ani, že bychom kdy žili „v komunismu“, ani se nedomnívám, že by bylo možno bez vážných výhrad konstatovat, že „26 let žijeme v demokracii“.

93 komentářů :

 1. Kde chrápe školní inspekce Jihomoravského kraje?
  Kde leží ředitel školy, kde v Brně učí učitelka Štěpánková dějepis?
  Co rodiče žáků? Jde se někdo poslechnout vyučovací hodinu
  učitelky Štěpánkové, aby zvěděl co škola vtlouká za blbosti do hlav jejich synků a dcer?
  To jsou všichni namol ve vinném sklípku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli ředitel školy neleží na učitelce
   Štěpánové

   Vymazat
  2. všem komoušům a trolum z ru ambasády šlápla na již prohnilé koule :-D

   Vymazat
  3. všem komoušům a trolum z ru ambasády šlápla na již prohnilé koule :-D

   Vymazat
  4. Ta blbost je snad neporazitelná. Další kretén 20:50,

   Vymazat
  5. perfektně napsáno.
   Radim

   Vymazat
 2. Není zřejmě zcela dobré srovnávat "bezvýznamnou" učitelku Štěpánovou z Brna z "antikomunistou" Jaromírem Štětinou.
  Jaromír Štětina (* 6. dubna 1943 Praha) je český novinář, spisovatel a pravicový politik, antikomunista. Nejvíce je znám jako válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu a v současnosti jako bojovník za zákaz komunismu. V roce 2004 byl jako nestraník za Stranu zelených zvolen do Senátu PČR, v roce 2010 svůj mandát obhájil s podporou TOP 09 a hnutí STAN. Byl místopředsedou senátního Klubu TOP 09 s podporou Starostů. Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu (zároveň mu tak zanikl mandát senátora)- viz Wikipedie.
  To je zcela o něčem jiném ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...dodávám.
   Současně je to milec Pravého sektoru a dalších ukrajinských fašistů- banderovců, kteří vraždili v roce 2013 a a 14 civilisty na východě Ukrajiny.
   Je to bojovník za svobodu a demokracii, a který zve představitele ukrajinských neofašistů na zasedání Europarlamentu do Bruselu.
   Divím se jen , že nám ho Evropané nezávidí.

   Vymazat
  2. Ten vypatlanej šedivej kretén byl schopen tvrdit,že v roce 1968 jezdil do SSSR na občanský průkaz....inu GENITÁK KAŽDÝM COULEM!!!!!!

   Vymazat
  3. Dobrý den, něco Vám tam chybí. Jaromír Štětina pochází z buržoazně-komunistického prostředí. Jeho babička byla zakládající členkou Komunistické strany Československa. Jeho otec pracoval na velvyslanectví v Číně, kde si, jak sám tvrdí, mladý Jaromír jednou potřásl rukou s Mao Ce-Tungem. V roce 1968 vstoupil do KSČ. V sedmdesátých letech byl Jaromír Štětina spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti. V roce 2004 byl za Stranu zelených zvolen do Senátu. Je místopředsedou nově vzniklého Klubu TOP 09 s podporou Starostů.“

   Tolik citáty z encyklopedie Wikipedia.

   Vymazat
  4. Že podepsal spolupráci s StB je známo a existuje o tom i příslušný doklad. V 70tých letech ale často navštěvoval SSSR (sjíždění řek na Sibiři na raftu). Jeho intimní vztahy s věrchuškou (dostatečně je popsal jiný účastník expedic- Hrabica), to že bez problémú mu dovolili navštívit i různé "zapovědniky" (tam nesměli ani sovět.občané) nikdy dostatečně neosvětlil. Bez blízkého vztahu na MVD (Ministerstvo Vnutrennich Del, tj.vnitřní bezpečnosti)či přímo na KGB to bylo zvláště pro cizince zcela nemožné. Takže vysvětlení se nabízí - po převratu byl prostě a jednoduše převerbován vítěznou stranou. Dělají to tak u zajímavých profesionálů už po věky všechny tajné služby...

   Vymazat
  5. M.Š. je znám spíše pod krycím jménem Plavec. Jeho svazek není. Z rozhodnutí KGB byly veškeré materiály StB postoupeny k dalšímu využití. Z další činnosti Plavce lze usoudit, že se jedná o spícího agenta jehož cílem je proniknout do současných demokratických struktur. Činí tak svým okázalým antikomunismem. Svěřené úkoly se mu plnit nedaří.

   Vymazat
  6. Je zajímavé že bojuje za zákaz strany ve které začínal velice aktivní politickou karieru. Ovšem těch je více a jsou to většinou spolehliví servilní mkolaboranti.

   Vymazat
 3. Tak to dopadlo. Je možno naše učitele ve školství přirovnat k výběru sítem. Ti chytří už utekli, či jsou na útěku a blbci zůstali spolu s těmi všehoschpnými. Nejschopnější jsou pak jmenováni do funkcí ředitele a případně se soudně domáhají jmenování PROFESOREM!

  OdpovědětVymazat
 4. Tahle soudružka by v padesátých letech tvořila předvoj těch nejobávanějších, nejkovanějších a nejbezcitnějších soudruhů, v antagonistickém boji proti každému, kdo nejde pod praporem revoluce v jednom šiku se soudruhy.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejvíce zábavný je na tom jejím vystoupení ten její hokynářský posed s nohama do V před lidma, před kamerou, ještě že má kočka kalhoty..... tady bych absolutně souzněl s autorem článku, že problém je někde v jejím vlastním mindráku.

  OdpovědětVymazat
 6. Ivan David se domnívá, že brněnská paní učitelka dětské dušičky svým každodenním a patrně velmi intenzivním působením nepoznamená. Lze s ním souhlasit, pokud by se jednalo o žáky, kteří budou rozvíjet svoje kritické myšlení a ověřovat si veškeré informace ještě i z jiných zdrojů a poté o nich přemýšlet. Obávám se ale, že nejméně polovina dětí tuto schopnost mít nebude a tak budou i v dospělosti věřit slovům své milované učitelky.
  Při té příležitosti jsem si vzpomněla na jednoho svého žáka, který už rozhodně nebyl dítětem (bylo mu 19 let) a studoval maturitní obor. I jeho duši někdo otrávil svou nenávistí. Proč si to myslím? Jednou se mě totiž zeptal, zda moje kolegyně, která byla proslulá svou přísností, neústupností a autoritativním způsobem výuky, není komunistka. Podle něho totiž nikdo jiný než komunista nemůže být tak strašně zlý. Tehdy jsem ho asi vyvedla z míry, protože jsem mu (s jistou škodolibostí, to přiznávám) sdělila, že ona paní učitelka docela určitě není, nebyla a nikdy nebude komunistka, protože je velkou obdivovatelkou Václava Havla a jeho pravdy a lásky.VK

  OdpovědětVymazat
 7. No, asi bych ji nepřeceňovala, ale ani nepodceňovala. Pokud by vyučovala mé dítě, nejspíš bych si šla do školy stěžovat. S jakým výsledkem, to nevím, by se vidělo. Samozřejmě, nejdůležitější ve formování myšlení a názorů na svět je rodina, o tom žádná, takže kriticky myslící, vzdělaný rodič, kterým bezesporu I. David byl, případné negativní dopady fanatické propagandy u svých dětí zdárně korigoval. Ale co ten zbytek? Ano, každý myslící dobrý, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. A tak se obávám, že plody "práce" takovýchto učitelek se na již porevoluční odrostlé mládeži začínají projevovat ve velkém. Ona totiž ani tato blbka na to není sama vlaštovička, naopak, je jich plné školství, což vím z vlastní zkušenosti. A s mediální podporou v zádech. Petice ani hysterie nám asi nepomůže, ale je třeba si uvědomit, že máme problém!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také bych jí až tak nepodceňoval, podobné kované učitelky fungují snad na všech školách a zasévají a zasévají. Že to funguje, to jsem si ověřil na svých vnucích...a až budou rozuměvě způsobilejší, nebude snadné jim vysvětlit, jak je ve škole "vzdělávali".

   Vymazat
 8. Ale z prace byste ji vyhodili, zejo komunisti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě že ně! Její hodina výuky by byla vhodná pro videozáznam a pak jí doplnit o historická fakta uvedená samozřejmě ve Wikipedii a doplněna o obrazové záznamy.

   Vymazat
  2. Tebe taky debile.

   Vymazat
  3. Ale kdepak!!! Jak vás něco takového mohlo napadnout? Paní učitelka zná dobře školu i zaměstnance, orientuje se tam...tak by tam mohla pomáhat s úklidem, nebo v jídelně při výdeji obědů. Učit - to jistě uznáte sám - při její nekompetentnosti, to opravdu nemůže.

   Vymazat
  4. Add anonymní 15:58
   Vy se domníváte, že dotyčná je kompetentní k vykonávání své práce?
   Nebo Vám to lhaní nevadí, pokud je to pro tu Vaši "správnou věc".
   Nebo snad dokonce nelže, podle Vás?
   Prosím odpovězte bez ideologických žvástů.

   Vymazat
  5. Ano bolševiku !!!!

   Vymazat
 9. Výsledek "svobody a demokracie " , měli by ji vyhodit !! V každém případě je to napadání skupiny (dost velké ) obyvatel !!

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud je paní učitelka obdivovatelkou Václava Letiště Veškrny, zajisté usíná s jeho fotografií pod hlavou a těší se na mokré sny se svým ráčkujícím hrdinou. Ovšem dokud neučí své děti to co má a cpe jim své choré představy, měla by školství opustit. Může vyjet třeba se Štětináčem na Ukrajinu a nechat se tam opíchat nějakým statečným Azovanem.

  OdpovědětVymazat
 11. Hodnocení pana MuDR. Ivana Davida mně pobavilo a celkem s ním souhlasím co by s nadsázkou, pokud by ovšem nešlo o maloleté, kterým výše uvedená rádoby učitelka vymývá mozky. Domnívám se že k prověření jejího stylu výuky by přeci jen mělo dojít a podobné kreatury z tohoto procesu okamžitě vyřadit. Já jsem petici podepsal.

  OdpovědětVymazat
 12. Me se to tady libi ! Mam inspiraci premyslet a politicky NEKOREKTNE !

  Pani ucitelka Stepankova a deticky z Veverske bytisky, (kde to asi je ? ), chteji zakazat Komunistickou stranu na zaklade zakazane Nacisticke strany, nebot obe dve strany maji na svedomi, (ktere nemaji), tisice zavrazdenych na zaklade kolektivni viny. Coz straniku je nehodno, proto stoji za hov.o ! Zakazat vsechno !

  S Jeziskem je to take neunosne pro spatny preklad. V rimske provincii Judea, mela na ukrizovani Krista politickou potrebu pouze mala skupina mistni oligarchie ve strane Pharisses a castecne Sadducees. Vedl ji Caiaphas.

  Ten Caiphas byl poradny proutnik a jeho potomky myslenim i zjevem mate i ve vasi vlade.
  My Katolici a dedicove Rima, mame zase ve svych radach papeze, ktery je potomkem politickeho prizdisrace Pontiuse Pilata, ktery byl Roman procurator of Judea 26-36 A.D.

  Nejvice proti zidovsky narod v dejinach Antiky byli definitivne Rekove ! Germani tenkrat jeste neslezli ze stromu. (A nekteri sedi na stromech dodnes.) Prvni vladou ORGANIZOVANA honba na Zidy se nestala v Rusku, ci Nemecku, ale v Alexandrii v roce 38 A.D.

  Vedl to Riman AULUS FLACCUS, ktery byl milencem Sv. Mary Madaleny po jejim uteku do Galie.
  (Poznali se v Galii po uteku Mary Magdaleny z Judee po smrti Krista, 30 A.D.)

  Vsechno si to pamatuji. Zil jsem v te dobe a pracoval v Cirku Maximu, kde jsem cistil zadky dostihovych koni, jako dnes vy v Praze, cistite zadky dostihovych oslu.
  AMEN ! Cistou pravdou osviceny
  nick honolulu.

  OdpovědětVymazat
 13. At ta pani ucitelka dejepisu rika detem cokoliv, tak zadnou ujmu, nebo mentalni poruchu na detech neudela.

  Duvod je v tom, ze dejepis je v Cesku tak vzacne podrban, a vykladan predepsane jednostrane, ze ma stejnou hodnotu jako pohadky Bozeny Nemcove.

  Kdyz vy dospely Cesi pisete napr. o Kolonialismu v Africe, nebo valce americkych indianu s evropskymi kolonisty, tak je videt, ze vas mel v praci minister skolstvi Zdenek Nejedly. Takze je vse uplne jedno.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Tahle učitelka je součást placeném a školené páté kolony. Najděte si Máte slovo 2013 - téma Restituce. Tam jako katechistka obhajuje církevní restituce a vypráví jak jako osmiletá nechtěla být se SSSR na věčné časy a nikdy jinak, socilaismus nazývá komunismem ač ten tu nikdy nebyl. Jílková zírá a R.John se směje, ta dáma mluví úplně z cesty neschopná odpovědět přímo na přímou otázku. Já jsem v osmi letech viděl nad hlavou létat ruská letadla, ale že bych něco z politiky chápal to tedy ne. Ta dáma je buď génius anebo pravý opak

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Našel jsem si Máte slovo 2013- téma restituce! Jedna věc je co říká, ale i neverbální komunikace stojí za to. Je to chudák ženská a svému okolí nebezpečná, fanatička.

   Vymazat
 15. Paní učitelka si pěkně naběhla, když mylně vyhodnotila účast v diskusním pořadu jako reality show. Ovšem nelze tolerovat ani jinak zpochybňovat projev neúcty k miliónům padlých hrdinů šířením jednostranných subjektivních pohledů a polopravd. Za vyhlášení všech bludných výroků v přímém přenosu by se měla před dětmi přinejmenším červenat.

  OdpovědětVymazat
 16. Babu okamžitě propustit, ostatním kantorům na všech stupních nařídit psychologické testy a štětináče ignorovat, neboť se jedná o politickou mrtvolu, která brzy skončí zapomenuta v propadlišti dějin.

  OdpovědětVymazat
 17. Vlastenka


  Já tu krávu slyšela a nevěřícně jsem zírala.
  Nejen nad jejím fanatismem, ale i nad její nevzdělaností a arogancí, které dávala bezostyšně na odiv.

  Petici podepisovat nebudu, protože bych se tím snížila na její úroveň.
  Ale žádat o přeřazení svých žáků do jiné třídy by měli rodiče zneužitých dětí.
  Pokládám za velikou drzost, když je tahle pomatená, zřejmě sexuálně neuspokojená ženská (vypadala jako transka, používá jako beranidlo a zaštiťuje se "jejich" názorem.


  Zaplať pánbůh, že mám už dítě mimo vzdělávací systém.
  A to jsem si myslela, jak jsme na tom byli za bolševika s vzděláváním špatně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to já jí podepsal. Ona politická korektnost nikdy nepřinesla nic dobrého. Tenhle druh lidí je totiž stejný, jako ti muslimové, kteří se nyní hrnou do Evropy. Oni naší slušnost berou jako naší slabost.

   Vymazat
  2. Z paní učitelky jsem měla divný pocit u žaludku :-( ! Já bych jí svoje dítě nesvěřila - působí jako magor , který každou chvíli exploduje ! Je evidentně narušená !

   Vymazat
 18. To se tak nedela blbecku ! (17:30) Musis me zdeptat a poslapat argumenty a ne vykriknout nadavku.

  Pani ucitelka (pokud jsem porozumel) prosazuje zruseni komunisticke strany. Ona asi cetla o Sovetskem svazu mezi 1917-38 a Ceskoslovensku mezi 1948-57..
  Mate proti-argument ? Sem s nim ! At se muzeme hadat, coz ja rad.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:16 pan doktor David se ve svém skvělém článku zapomněl zmínit o tobě a zahrnout tě mezi své pacienty.

   Vymazat
  2. Já bych měl. Rusko před revolucí a Československo po válce. Ještě jsem neslyšel, že by lidé s plnými břichy páchali nějakou revoluci, teda krom pracovníků čt. A komunisty po válce v Československu volilo téměř 40% voličů. Volili by je spokojení voliči? "Demokraté" tak nějak prohospodařili důvěru, kterou jim voliči dali. Stejně, jako s ní plýtvají současní politici.

   Vymazat
 19. Fakt jsi magor a můžeš to potvrzovat dál.

  OdpovědětVymazat
 20. HUUU, ha, ha, ha, hledal jsem na comp. ucitelku Stepankovou a nasel jsem "prof." KOHOUTA, jak se hada o uprchlicich z Afriky..
  Vzdyt on si z vas dela prdel a urcite ma tajne prani potopit je vsechy ve Stredozemnim mori.

  A nebo je politicky korektni retardovany akademik.
  V tom pripade deportovat na Hillbrow do Johannesburgu, aby nebyl jednou verejne ukrizovan na Staraku..
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 21. Svedomite se o to budu snazit blbecku bez argumentu - (18:29)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom pokračuj magore. Už máš pěnu u huby?

   Vymazat
  2. Nicku honolulu, že vás baví reagovat na debila, škoda energie, ne ?

   Vymazat
  3. Že by 2 magoři?

   Vymazat
 22. Já bych sice nepropadal hysterii, ale zase bych to až tak nezlehčoval. Máme (zatím) demokracii a hlas blbce má stejnou váhu, jako hlas inteligentního člověka. A protože těch blbců se odjakživa rodilo, rodí a bude rodit víc, než těch chytrých, neměli by jsme být zcela apatičtí k těm, co o nás rozhodují. A kantoři do této skupiny, bohužel, patří také. Oni totiž "formují" naše děti. Bez rozdílu chytré i pitomce.

  OdpovědětVymazat
 23. Pan MUDr. David se vyjádřil velmi korektně a profesionálně. S tím přeceňováním vlivu učitelky bych byl ale opatrný. Dle mne se nejedná jen o výjímku potvrzující pravidlo. Vzpomeňme si na akce středoškoláků v Třeboni. Já mám obavy, že jsme svědky plíživého shora řízeného vymývání mozků našim dětem a jejich formování coby těch správně uvažujících budoucích voličů. Mám obavy,že ČSSD školství nemá vůbec pod kontrolou a spíše tam začínají politicky pracovat zvenčí řízené neziskovky pod různými pláštíky demokratizace a pod. Nynější křečovitá snaha o inkluzi tomu jasně napovídá. jde o jednoznačný záměr snížit úroveň našeho školství na úroveň těch nejslabších žáků. Tyto tendence nejsou jen u nás. O toto se snaží urputně i pátá kolona v Rusku, kde se na ministerstvu školství v poslední době vedly zcela vážné diskuze o tom, zda obyčejný člověk vůbec potřebuje nějaké vzdělání. Podrobně o tomto tématu informoval loni na svém diskuzním pořadu politický komentátor V.Pjakin, kterého zde snad někteří znáte a jeho politické komentáře můžeme pravidelně sledovat na spřízněném portálu Pravdivě- kliknout vpravo nahoře. Já bych paní učitelku tak nepodceňoval, spíš mám strach, co do našich dětí dneska ve školách vtloukají. Ministři, kteří se tam střídají jako špinavé ponožky mi nedávají žádnou záruku pravdivé a objektivní výuky. O mé děti nejde,těm je už 28 a 32 let, ale bojím se o mladší ročníky, abychom se za deset patnáct let nedivili, co za nácky nás okřikuje všude kolem nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Děti, a nemusejí to být hlupáci, jsou z hlediska přijímání informací velmi snadno manipulovatelní. Nevím jak současní školáci, ale v mé generaci byl kantor druhá nejvyšší autorita po rodičích. Tak že velkorysost u kantorů není rozhodně na místě.

   Vymazat
  2. Naprosto výstižné. Já se obávávám o "masírování" mých vnuků. Ten nejstarší má 15 let a v debatách s ním pozoruju vliv našeho školství. Začalo to překrucováním historie a tím, že z ameriky je vše dobré a z Ruska to nejhorší. Myslím že tato pološílená baba je pouze špičkou ledovce.

   Vymazat
 24. Chudence,dnesne decka.Co im vsetko v skole tlacia do hlavy,Sexualna vychova od plienok,ako pubertaci im skola zariadi instruktora zo Aids spolku,ktory ich uci,ako sa maju navzajom uspokojovat,mladi rovnakeho pohlavia/Bola afera,rodicia protestovali/.Tomu vsetkemu verim,ze sa deje,ale prist na taku blbu ideu,ze 10 rocne decka ziadaju zrusit komunizmus,tak to sa neda verit.Pani ucitelka pösobila vo vysielani,ako obrovska kopa nenavisti voci komunistom.mna pri pohlade na nu zalomcovala nenavist voci ludom,ktori nechali padnut nase fabriky,vybudovane za nase peniaze pocas komunizmu.A mali sme sefa-komunistu,ale chlap sa snazil spravodlivo,aby si ludia zarobili,bez ohladu,ci niekto veril na boha,Lenina,alebo na svatu panbozkovu kravicku.M

  OdpovědětVymazat
 25. Kdyz uz jsme u te Afriky, tak za tamnejsi hladomor, kriminalitu a hroznou situaci, jsou zodpovedni KOMUNISTE z ANC (African National Congress).

  Vase tehdejsi komunisticka vlada byla na jejich strane a ted sklizite plody, teto politiky po cele zapadni Evrope.

  Diky temto byvalym Komunistum (dnes zurive proamerickym demokratum v barve jineho kabatu), budete jednou SEZRANI vsichni. I ta poloopice (18:29) !

  Jste parta natvrdliku bez orientace, kteri nemohou zit bez nejake pomatene ideologie a lezeni do rektalu kazdych 14 dni nekomu jinemu. A ten s vami pohrda. At uz je to Rus, nebo Amik.

  Skoda, ze zde neni "prof." KOHOUT ! Mel by ze me mozkovou prihodu.

  Pane dr. Davide, pozvete ho sem ! At je nejaka sranda ! On se ze me zblazni ! (Znam Afriku duverne !) A budete mit (lucrativniho) pacienta v Bohnicich navic.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to neviděl tak černobíle. Československá vláda v Africe měla své aktivity, ale rozsah a důsledky bych nepřeceňoval. My jsme nedrancovali africké suroviny a paradoxně jsme jim nevozili své potravinové přebytky. Potravinová pomoc měla na Afriku devastující vliv. Jednak odnaučila spoustu domorodců práci a hlavně, neskutečně podpořila reprodukci. Místo lodí narvaných obilím měl svět dodávat technologie a podporovat vzdělání. Černoši měli být vedeni k povinnosti se starat o své potomky a ne je věšet na krk západu. Klimatické změny jsou v pohybu, ale je značný rozdíl uživit miliony lidí, nebo desítky milionů na stejné, nebo zmenšující se ploše zemědělsky využitelné půdě.

   Vymazat
  2. Suhlasim s vami.Urcite sme nevyvazali do Afriky potraviny, tie ostali doma,Ved sme boli 100 percent sebestacni stat.Parada,teraz sme sebestacni 30 percent.

   Vymazat
 26. (18:51), ano mam, ale od piva. Ty jsi uplny "Nostradamus".
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:19 to nebude od piva ty prolhaný magore.

   Vymazat
 27. Zadne strachy ohledne budoucnosti malych deti ! Internet definitivne znicil monopol na "pravdu" kazde manipulativni skupine. Na vse je dnes snadne najit oboustrane pohledy.
  Chce to anglictinu, tam je nejvice potrebnych a protichudnych informaci.. Kdyz jsou vsak v Cesku muceni ucitele anglictiny, tak ujasneni je ztizeno.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 28. Vlastenka  Rodiče, kteří se svým dětem dostatečně věnují, mluví s nimi a vysvětlují jim trpělivě svůj světonázor, se nemusejí obávat toho, že jim někdo vymyje mozky.
  Stejně jako je nevymyli našim rodičům v 50.letech a nám v letech 80.
  Pokud na své děti kašlou a nechávají je růst jako dříví v lese, pak budou asi překvapení.
  Za sebe mohu říci, že moje dítě je vůči propagandě zcela imunní a dělá si z ní srandu.
  A je vycepované k tomu, aby se nebálo projevit svůj, byť klidně menšinový, názor.


  Ani s těmi učiteli bych to neviděla tak tragicky.
  Mimo Prahu jsou to veskrze normální občané, kteří smýšlejí stejně jako my všichni.
  Navíc mám mezi učiteli spoustu spolužáků a názorově se zcela shodujeme.
  Kvůli pár imbecilům v kantorském cechu netřeba dělat paniku.)))
  Co myslíte, že si o téhle blbce mezi sebou asi tak řeknou?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě Vlastenko, skládám Vám poklonu, zrajete jak víno.

   Vymazat
  2. Vlastenko,plácáte blbosti.Jste zamindrákova-
   ná a tak se vyjadřujete.Mimo Prahu jsou to
   normální lidé.Čili já,jako rodilý Pražák,
   jsem dle Vás darebák.Pletete si Pražáky s
   vesnickými náplavami.Takoví lidé,jako jste
   Vy,by měli hodně uvažovat,než něco řeknou
   a neumí svá slova osvětlit.Tipuji Vás na
   zamindrákovanou Moravanku nebo sudeťačku.
   Představte si,že se podepisuji pokaždé jen
   svým pravým jménem,ne vlastenec.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Petře a rodiče přišli do Prahy odkud?

   Vymazat
  4. Vlastenko,
   to jste nedomyslela. Za prvé, kantoři tráví s našimi dětmi dost času. Od pondělka do pátku mnohdy víc, než si kvůli pracovní vytíženosti, mohou dovolit rodiče. Za druhé. Aby si dítě dokázalo vytvořit vlastní názor, musí mít nejdříve nastudováno. Co asi mají nastudováno nešťastníci paní Štěpánkové? Naše generace měla sice "upravenou" , novodobou historii, ale té vzdálenější si komunisté už tolik nevšímali. Technické vědy nepodléhaly ideologii a na rozdíl od dneška, byl na ně kladen velký důraz. Už systém likvidace učňovského školství s abnormálním růstem škol středních a vysokých, s velmi pochybnou kvalitou, dává předpoklad produkce polovzdělanců.

   Vymazat
  5. Vlastenko, napřed jenom tolik, že trochu s Vámi souhlasím. Ale mluvíte o ideální rodině. V méně ideální rodině už musíte mít nějaké to štěstí, aby to se světonázorem Vašich dětí dobře dopadlo.
   A v dnešním světě je čím dál náročnější, i když jste schopný být dobrým rodičem, být jím i ve skutečnosti. A pak se objeví nějaká Štěpánová a nějaká maminka kamarádky a ještě kdovíkdo a ... musíte mít štěstí, není to už jen na Vás.
   Ale jinak samozřejmě máte pravdu.

   Vymazat
 29. K tomu křesťanskému spolku to možná nemá daleko. Sama paní Štěpánová ve svém CV uvádí, že "v roce 2007 vstupuje do cisterciáckého kláštera v Düsseldorfu, kde za pomoci odborného duchovního vedení abatyše kláštera Matky Terezy rozpoznává své povolání – „sloužit Kristu ve světě“." Zřejmě to byla ukázka složení Kristu ve světě...

  OdpovědětVymazat
 30. (19:31) Kde se v Cesku vzal ten hloupy napad nekoho drzet pri zivote a posilat mu do nekonecna zradlo ? Hmmm ?

  At to POCHCIPA HLADEM, vsechno ! Za bile vlady Iana Smitha, Rhodesie vyvazela potraviny do cetnych zemi.

  Maji tam nejlepsi pudu, nejlepsi pocasi a sklizen 2x-3x do roka. Ted po odchodu nas bilych je tam hlad, ale maji tam utopisticky Komunismus na mentalni utechu a do Evropy dvere otevrene..(Budete je zivit !)
  DOBRE JIM TAK ! (Ohledne hladu.) Nic dobreho jim nepreji. (Dekuji vam Komousi ! Jste jako zhoubna rakovina, ale mate ve svete potrebne misto. Bude vice kysliku.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, teď trochu vážně. Rhodesii, také Ameriku osídlil "bílý muž" za pomoci násilí proti domorodcům. Budeme-li úpřimní, stejnou "legitimitu" budoucího osídlení mají současní imigranti do Evropy. Nebudeme-li se bránit efektivně, dopadneme jako Indiáni, v lepším případě se do země předků vrátíme vládnout jako Kafři, Zuluové, či jak se ty národy na jihu Afriky jmenovaly. Nehodnotím úroveň jejich vlády. Vláda Čechů v Česku by nebyla jistě také ideální ale byla by naše.

   Vymazat
  2. 21:01 ty plácáš z hladu.

   Vymazat
 31. Havloidní soudružka Štěpánová je svidomitě majdanutá. Náckům z Pražského majdanu konkuruje Žít fašistické Brno. Svoji příslušnost k TOP09 Klerofašistům a nadstandardním - samozřejmě islámským, církevním a pravicovým potvrdila svým dalším výrokem.

  A co se týče Policie ČR, kterou se v poslední době snaží tyto normalizační zdrůdičky zneužívat ve svůj prospěch stejně jako Českou televizi, tak bych doporučoval stejnou reakci jako na Hradčanském náměstí k presstitům, vysíláte a učíte špínu:

  Zároveň upozornila na to, že si stojí za výrokem, totiž že Spojené státy osvobodily Evropu od Hitlera. „Nejlepší by podle mě bylo, kdyby se tehdy Američani vylodili a následně došli až do Moskvy. Nemuselo dojít ke studené válce a dnes jsme mohli mít klid,“ uzavřela.

  http://echo24.cz/a/iaJNR/policie-nepomohla-reporterum-ktere-napadli-antiislamiste

  http://echo24.cz/a/iKEsR/brnenska-ucitelka-v-ct-odsoudila-putina-ted-potrebuje-ochranku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je naprosto v pořádku, že čestní policisté odmítají bránit uprchlívácké matrace, noblesní a urozené orlické devianty a protektorátní kolaboranty čtk, čt, čro spolupracující s loutkovou vládou, katolickými církvemi a protestantskými sektami (souhrně nazývanými církevní zlodějina) na likvidaci českého národa, jež chtějí v rámci potajmu schváleného volebního práva pro cizince a narychlo připravené branné povinnosti i pro přemnožená slovanská rodidla utratit jejich děti a vnučky při tažení bilderberských pánů do Ruska.

   Vymazat
 32. Tak nevím, zda ti správní(ti za oponou ČT) doporučí
  pozvání do pořadu Máte slovo pro Ivana Davida.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nutno zdůraznit, že proti politickým šíbrům (patologickým lhářům a deprivantům) schopným lhát bez uzardění a havloidně falešné církevní zlodějině, která se už na škole učí manipulovat s lidmi a díky svým řečnickým schopnostem utáhne okolí na vařené nudli, je protistrana vždy v nevýhodě.

   Vymazat
 33. Ivane Davide, jste prase. Nejen že píšete lži o člověku, který říká dětem i dospělým kolem sebe pravdu, ale ještě navíc ponižujete ženu. Jste odporný, štítím se vás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se zase štítím vás a vás podobných zahnědlých.

   Vymazat
  2. Štítím za vašich západních hodnot demokraticky vraždit ženy s dětmi a starce a svobodně ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště na Donbasu, už i v Evropě. Civilisty vraždící organizace EU/NATO provádí proskripce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině.

   Vymazat
  3. Pro Anonyma 22:13 -- Pan dr. David přece nenapsal o 'paní učitelce' nic urážlivého. Jen zapochyboval o její kompetenci, vzdělání a etické integritě. Nevím, proč se projevujete tak nenávistně a proč urážíte. Nevypovídá to o vás nic pěkného!

   Vymazat
  4. Zbytečně urážíte autora . Štěpánová řekla, že Evropu osvobodili od Hitlera Američané a že si její žáci přejí , aby v ČR skončil komunismus. A cosi nejapného dodala o starých lidech. O tom je diskuze, dokážete to pochopit ?!! Prosím, vysvětlete nám tedy do kterého kontinentu patří ostatní státy, které od nacistických vojsk vyčistila Rudá armáda SSSR a zda žijete v ČR v komunismu? Nebýt těchto dvou velmocí SSSR a USA , které si rozdělili předem politicky i vojensky průběh války i poválečné uspořádání ( a těch stěžejních dohod bylo cca 19,) s největší pravděpodobností byste vy ani na té Sibiři nenarodil. Hitler (který překvapivě tolik fascinuje 10leté žáčky pí. Štěpánové) by tam vaše rodiče ani neposlal, měl připravené i kratší řešení.

   Vymazat
 34. Naopak, je potřeba podepisovat petici proti té pipině, protože pak by nasbírali naši odpůrci - konfidenti více podpisů na její podporu, než my proti ni. A to by nebyl pravdivý obraz situace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať si to s ní vyřídí rodiče dětí, které se snaží indoktrinovat svou blbostí. Ona i dobrře míněná facka paní 'učitelce' naznačí, co má a nemá dělat.

   Vymazat
 35. Panove, ta ucitelka Stepankova, NEMA zedne zakladni
  informace ! Stala se obeti indoktrinace.
  Americane prece uznavaji, ze nejvetsi podil na zniceni Hitlera maji Rusove !

  Dnesni Rusko nema nic spolecneho s Komunismem ! To uznavaji Amici vsichni a kdyz mluvi o ruske rozpinavosti, tak to nejde nicim podlozit, ale to neni uznavano, protoze to zabranuje nasi expanzi na vychod.

  Coz bude zakazano Donaldem Trumpem. V odsouzeni Komunistu ma vsak pravdu pokud mluvi o tech starych - vrstevnicich nacistu. Ti novy jsou nesrozumitelni.

  Konecne jsem to nasel vse na comp... O jake rozpinavosti Rusu mluvi ? Syrie ?

  Pani ucitelka propada z dejepisu, ale vynika ve scestne propagacni osvete. Ta ji zarucuje praci pro Neocons , ale pouze docasne, nebot se na ne zene Hurican, zvany Donald Trump.
  nick honolulu - Supporter of Donald Trump.

  Ona je politicky indoktrinovana bez schopnosti posoudit realitu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to, že už ji ostříhanou nevedou po Brně s bílým háknkrojcem na zádech v pracovní četě po boku dosud neodsunutých sudetoněmeckých Bělobrádků a Nečasů, muslimáckých deviantů Dienstbierů, Pelikánů a Schwarzenbergů a uprchlíváckých matrací Žilkových, Šiklových, Marksových a protekčních spratků Novotných?

   Vymazat
  2. Zničení Hitlera nerovná se osvobození. Místo jedné diktatury přišla druhá, a to skutečně osvobozením nenazývám. Takže ano, paní účitelka má pravdu: osvobození sem přivezli západní spojenci.

   Vymazat
  3. Takovým lidem, jako je ten chytrolín 3:59. co chyběl na v hodinách dějepisu, není moc pomoci. Přesto se pokusím: Blbečku, sověti v ČSR odešli na podzim 1945 a už tu nebyli až do srpna 1968. Prostě nás osvobodili a pak odešli! Jen vypatlaná palice může napsat takové hovadiny, jako ty. Marek

   Vymazat
  4. 23:06 tak to jste dva.

   Vymazat
 36. Provolavam zdesene HOLY SHIT, nebot pouze ja, jsem zde normalni. Vy to vsichni emocionalne prozivate - tyto diskuze ! A to neni zdrave ! Nazor ucitelky neni
  dulezity ! Jeste vam nedoslo, ze Amerika a Rusko jsou prirozeni spojenci proti Islamu ? Hmmm ?
  Proc je zde nadavano dr. Davidovi ? Jsme rad ze hodi do placu myslenku na analyzovani..
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 37. Kam se mi ztratil prispevek o moskevskem metru, kde Machometanka ukazovala urezanou hlavu ditete , ktere mela v opatrovani a kricela Alach akbar. (Nevim, co to znamena.)
  Takove "radosti" prijdou jednou i do Prahy na zaklade multi-kulti. (To bylo v dnesnich zpravach.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 38. To myslite Pavla Novotneho ? (23:27) ? TEN JE UZITECNY !
  Vsichni nevzhledni, nepodareni a nedonoseni Cesi v jeho pritomnosti okamzite ztrati komplex menecennosti.

  Rad se na neho divam, nebot si pripadam jako profesor cestiny ! (Propadal jsem na cestinu v nasi
  pomocne skole.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 39. Paní učitelka v jedné diskusi vyjevila, že učí na speciální škole....
  To by možná leccos vysvětlovalo.

  OdpovědětVymazat
 40. Tak že ještě jednou ke stěžejnímu tématu - USA a Hitler. Nesčetněkrát žádal Stalin západní spojence o otevření druhé fronty. Ta by odčerpala část německé armády a ulevila by Rusům. Rusové byli odmítáni až do doby, kdy se situace začala klonit k totální porážce Německa a obsazení celé Evropy Ruskou armádou. Shrnuto. Pokud by se Američanům chtělo umírat, otevřeli by druhou frontu mnohem dříve a došli by třeba až na Ural. Argumenty o nepřipravenosti neberu. Rusové na válku také připraveni nebyli a válčit museli. A pak jsou na stole Teherán, Jalta a Postupim. Kdo si myslí, že si tam povídali o počasí, tak se asi plete. Mimo jiné se tam přetřásalo poválečné rozdělení Evropy, potažmo světa. Kdyby Američané otevřeli druhou frontu v Evropě dříve, obsadili by větší část Evropy a mohli si klást větší požadavky. Protože jí otevřeli pozdě, byla situace opačná. O komunistické diktatuře? Ta více, méně vyplynula z osvobození od Německa. Každá velmoc si zachovává svůj vliv na území, které dobude. Američané jsou v Německu dodnes.

  OdpovědětVymazat
 41. Paní Štěnánová nevystupovala v pořadu "Máte slovo" poprvé, Svoji premiéru si odbyla dne 28.2.2013 u pultíku, kde obhajovala neobhajitelné církevní restituce, a to tak směšným způsobem, že byli zmateni i její dva sekundanti.
  Ovšem nejzajímavější je, že nevystupovala tehdy jako učitelka ZŠ, ale jako "Katechistka z Brna, která se účastní Nové Evangelizace". Takže víme, KDO je paní Štěpánová a její poslední , opět směšné vystoupení, pak dostává i jiný rozměr. Osobně mě nepřekvapí, pokud by za čas vystoupila ve zmíneném závabném pořadu s tím, že bude lid český přesvědčovat, že Evropa vždy byla, je a bude pouhý subregion Přední Asie )).

  OdpovědětVymazat
 42. Před pěti léty mi moje dcéra středoškolačka oznámila že nás osvobodili Američani . Tak jsem se tomu zasmál a řekl že hlavní tíhu druhé světové války nesl Sovětský svaz , dnešní Rusko . Rusové osvobodili většiny evropy . Je mi líto že paní učitelka asi nemá rodiče a vyrustala v dětským domově . Marcel

  OdpovědětVymazat
 43. Kdyby jsme byli spravedlivým státem, tak by ta učitelka musela okamžitě opustit školství. Protože jsme ale USA koliniíí, brzy z ní bude ředitelka školy. Kdyby to šlo, tak bych si moc přála, aby zažila naprosto zbytečné bombardování českých fabrik Američany koncem války např. v Praze a v Plzni, když už Němci prohráli. Vždyť zahynuly stovky Čechů. Asi proto je v Plzni tak oslavujeme. Ta učitelka by tam měla být. Takoví, jako ona si skutečně musí sami vymáchat svá nevymáchaná ústa, aby se jim rozsvítilo. Je opravdu strašná masáž dětí ve škole, ale pokud to někomu aspoň trochu myslí, najde si knihy, kde se o událostech II.sv.války píše a nebude papouškovat co slyší. Vždyť my jsme to dělali stejně. Je ale pravda, že my jsme toužili po vědění, dnes mládež spíš zajímá, kdo má lepší mobil, lepší hadry na sebe a kde se pobavit. Smutné a ještě smutnější pak může být budoucnost.

  OdpovědětVymazat