Reklama

.

.

úterý 2. února 2016

Udržiavaním vojnového konfliktu prekrývajú masívnu korprátnu rabovačku najkvalitnejšej pôdy na svete

2. 2. 2016      zdroj
Zatiaľ, čo ukrajinská vláda okázalo bojuje s rusko-jazyčnou opozíciou o ovládnutie smiešnych 2% územia, milióny hektárov ukrajinskej pôdy rýchlo a v tichosti prechádzajú do rúk zahraničných korporácií. Podľa pracovníkov kalifornského Oakland Institute sa odhaduje, že dnes je pod kontrolou zahraničných spoločností (prevažne amerických) už cca 2.200.000 ha ukrajinskej pôdy.

Na základe vydieračských podmienok Asociačnej dohody s EÚ, spojenej s pôžičkami od Európskej investičnej banky, Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky, musela Ukrajina zrušiť moratórium na predaj svojej pôdy zahraničným investorom a otvoriť cestu k pestovaniu geneticky modifikovaných plodín na svojom území.

Treba si pri tom uvedomiť, že ukrajinská černozem predstavuje jednu tretinu poľnohospodárskej výmery celej Európy a je najproduktívnejšou, najúrodnejšou pôdou na svete.

Podľa Elizabeth Fraser z Oakland Institute americké nadnárodné spoločnosti už dlho hľadali cestu k získaniu bohatej ukrajinskej pôdy. Americká spoločnosť NCH Capital začala získavať pôdu na Ukrajine už v roku 1993. (Ponúkala ukrajinským vlastníkom pôdy také nájomné zmluvy, v ktorých bolo zakotvené exkluzívne právo spoločnosti na odkúpenie pôdy držanej spoločnosťou po zrušení moratória.)

Dnes má táto americká spoločnosť pod kontrolou okolo 450.000 ha ukrajinskej pôdy. Popri najvýznamnejších amerických investoroch ovládaných rodinným klanom Rockefellerovcov participujú na rabovaní bohatej ukrajinskej zeme aj francúzska spoločnosť AgroGeneration ovládajúca cca 120.000 ha, dánska spoločnosť Trigon Agri s cca 52.000 ha, či saudská spoločnosť United Farmers Holding Company ovládajúca 33.000 ha ukrajinskej černozeme.

Do korporačného zaberania pôdy sa s verejne deklarovaným cieľom produkovať GMO plodiny na Ukrajine intenzívne zapojila aj spoločnosť Alfred C. Toepfer International, ktorá na základe poradenstva Deutsche Agrarzentrum (DAZ) a nemeckej poradnej skupiny pre hospodárske reformy na Ukrajine prednedávnom zdvojnásobila výmeru získanej ukrajinskej ornej pôdy na 100.000 ha.

Čínska snaha získať 3.000.000 ha pôdy stroskotala na politickom postoji, keď sa čínska administratíva nepridala k hospodárskej vojne „Západu“ voči Rusku.

Rozsiahlu angažovanosť najmä rodiny Rockefellerovcov v zaberaní pôdy na Ukrajine dokumentujú aj aktivity spoločnosti Monsanto, ktorá v roku 2013 predstavila cieľ preinvestovať na Ukrajine 140 mil. dolárov a je známa najmä presadzovaním pestovania GMO plodín, či používaním nebezpečných herbicídov s množstvom zdokumentovaných fatálnych dôsledkov na zdravie a životy ľudí v Južnej Amerike, Afrike, ale aj v Európe.

Verejnosť v Európe sa ale užívaniu GMO potravín zatiaľ z racionálnych dôvodov húževnato bráni. Po Francúzsku postupne zakázali produkciu GMO kukurice MON 810, od spoločnosti Monsanto, aj Grécko, Maďarsko, Rakúsko, Luxembursko, Nemecko, Bulharsko, Poľsko a Taliansko... Aj pestovanie GMO zemiakov Amflora od tejto spoločnosti už zakázali v Rakúsku, Luxembursku, Maďarsku a Poľsku.

Zostáva teda otázka, prečo my z našich daní stále posielame ukrajinskej vláde miliardové dary (nazývané pôžičky), keď tá pod taktovkou amerických poradcov, Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky prakticky rozdáva najcennejší majetok svojich občanov cudzím korporáciám a v spolupráci s americkými genetickými inžiniermi nám pripravuje ekonomickú likvidáciu európskeho tradičného poľnohospodárstva a perspektívu pokusných králikov na testovanie dôsledkov dlhoročnej konzumácie u nich.

24 komentářů :

 1. Černozem si můžete vyrobit sami doma. Je úžasně úrodná. hnojí se sama ze vzduchu: http://www.jakbydlet.cz/clanek/448_hnojeni-a-terra-preta.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna ta výroba černozemě spalováním dřeva se potomkům jihoamerických indiánů moc nedaří. Za několik let je půda vyčerpaná a musí vypalovat další oblast. A hypermarketová zelenina pěstovaná bez půdy a slunce hydroponicky - zde je situace zajímavá, plusem může být menší kontaminace parazity, ale co třeba léčivé (protirakovinné) látky, např. přirozené pesticidy chránící rostlinu proti plísním, pařníkovým nebezpečím je až 100 násobné překročení obvyklé úrovně dusičnanů. Výrobce by měl u zemědělské produkce deklarovat, prodejce ručit za a stát kontrolovat obsah dusičnanů, vitamínů, minerálů a stopových prvků, v současné době tomu tak není a tělo trpí nedostatkem kvalitní výživy, i když za to mohou ještě větší měrou patogeny. Takže se opět dostáváme k chlévské mrvě a kompostu, zaorávání slámy a zeleného hnojiva, superfosfát nestačí!!!
   http://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/hydroponicka-zelenina-v-obchodech-je-mrkev-pestovana-na-vode-zdravejsi/

   Vymazat
 2. ta prasačia sprosta hlava bude mat hody na americkej gmo kukuricke.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě o tu půdu tam jde,sionista Valzman a jeho jewrejská klika s Nejvyšší radou rozdává ukrajinskou černozem plnými hrstmi:některým,těm šťastnějším padlým svidomým herojům po 1x2m a zbytek svým souvěrcům okolo Monsanta....

   Vymazat
  2. Přesně tak to je.A zase jsou pod pseudonymy.Je neskutečné že je to i po sto letech tak stejné a lidi jim to zase spolkli.

   Vymazat
  3. Článek tendenční!!!Běžná praxe posledních let,to není jen Ukrajina,která pronajímá pozemky.Rád bych komentář autora o prodeji a 50-ti letém pronájmu 115000ha půdy RF Číně,nebo pronàjmu 3 milionů ha Konga Číně.Ve světě je běžnou věcí obchodovat s půdou.Např. Severní Korea si pronajala v RF 10 000 ha půdy,Jižní Korea má pronajato 1,3 mil.ha na Madagaskaru,Arabské Emiráty si koupili a pronajali půdu v Pákistánu,Saud.Arábie má zájem o půdu v Austrálii,Vietnamu atd.Vždy záleží na jednání států,jak si obchod mezi sebou domluví.Nikdo nikomu nic nekrade!Jstli při zmince o USA autor vidí rudě při zmínce o USA,nebo v obchodu se zemí jen Ukrajinu je to jeho problém a taky zbytečnà starost.Asi tak.

   Vymazat
 3. Omlouvám se:

  Sobotka navštívil Šapira ..... nic dobrého v tom nevidím

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-dne-S-kympak-se-to-setkal-cesky-premier-Sobotka-420042

  Šapiro potvrdil že Česko zůstane věrné Havlovu poslání ... toto asi je možná klíčové heslo ....

  ::::.
  Po té co Ransdorf zemřel - či byl přinucen zemřít - mé dedukce vedly k tomu že Ransdorfova smrt může být varováním Zemanovi...

  ????
  Co je míněno Havlovým odkazem - vražda Dubčeka či Kryla ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje "dedukce" vedou vždycky do prdele, pomatený Vlastíku.

   Vymazat
  2. Hele... Svidomita.. :)

   Vymazat
  3. Pane Vlastimil.
   To co píše k vůli tomu Best,to jsem už napsal včera.Pokud má Sobotka za zády Schapira,může být do voleb v klidu.Také Vám ale musí dojít,že to nebylo poprve,spíš neustále jdou rady od Schapira.Také jsem napsal,že to nebyl puč Haška na Sobotku,ale puč Sobotky na Haška na té Lánské schůzce a věřte tomu,že to došlo i Zemanovi.
   zemedelec.

   Vymazat
  4. Kéž by se na to ovarové prase už voda vařila.

   Vymazat
 4. A kolik půdy přislíbil Dmytro Jaroš svému milci - europoslanci Štětinovi? Nebo už ji pan Štětina koupil?
  Kolik už má na Ukrajině LV-ček?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To myslíte hlínu na přikrytí toho karaktera Štětiny?

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Hitler si tu půdu vozil domů a dnes je to ještě jednodušší, jeho pokračovatelé ji mají i s otroky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,Hitler chtěl tu ornici vozit do Německa.
   Když jsem mluvil s člověkem žijícím na Ukrajině,tohle všechno potvrzoval.Když ale mluvil,že té ornice je vrstva až 4 metry,tak to zní neuvěřitelně.Nemusí se ani hnojit,úroda zaručena vždy.
   Tady by měli Rusi činit nároky,že ta ornice je spláchnuta z Ruských kopců,hor.
   zemedelec.

   Vymazat
 7. Čemu se divíte ?
  Jenom Monsanto mělo na ukrajině svoje placený žoldáky !(od začátku)
  j.

  OdpovědětVymazat
 8. Hitler prohrál , západ parceluje Ukrajinu .

  OdpovědětVymazat
 9. Jedno těm diktátorům nelze upřít. Lidé pod jejich ,,vedením" se ve svých zemích měli a mají relativně velmi dobře. Ať to byl Franko, Kadáfí, Sadám, Saudové, Hitler chtěl taky pro svůj lid jen to nejlepší, rozšíření životního prostoru atd. ... To, že někde vládl teror? Dnes víme, že vycházel a vychází z jejich tradic náboženství a je tam mnohdy brán tak nějak ,,lidštěji". Kdo nebrblal a žil svůj život se měl dobře. Já žít dnes jako občan Saudské Arabie tak budu Muslim jedna báseň, vždyť odklon od víry se tam trestá ještě stále smrtí. A jaký jsou to naši kámoši a v OSN vedou komisi pro lidská práva. Já jsem taky přežil diktaturu proletariátu...(prosím, nebrat až tak vážně)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tu omylem, to patřilo k diktátorům.

   Vymazat
 10. Pavel Sklenář3. února 2016 11:55

  Existuje podložený nový televizní dokument, jak plné nákladní vlaky nepřetržitě odvážejí milióny tun do 3 metrů vytěžené černozemě z Ukrajiny do Německa.

  OdpovědětVymazat
 11. A zas zdejší rudohnědí strkají rypák do Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kušuj dobytku

   Vymazat
  2. Hnědé rypáky je možno denně vidět v ukrajinské vládě a parlamentu. Květa

   Vymazat