Reklama

.

.

sobota 20. února 2016

USA stáhnou své bombardéry ze Sýrie a Iráku

20. 2. 2016     zdroj
USA stahují nadzvukové bombardéry B-1B Lancer, které provádějí letecké nálety na pozice teroristů mezinárodní teroristické organizace DAEŠ v Iráku a Sýrii. Informoval o tom generálporučík Charles Brown, odpovídající za činnost amerických vzdušných sil v rámci hlavního velení (CENTKOM) Ozbrojených sil USA, oznamuje server Military.com.


Podle něj se B-1B Lancer nebudou účastnit bojů s DAEŠ neurčitou dobu. Brown upřesnil, že bombardéry se vrátí do USA, kde bude provedena modernizace kabiny pilotů. Potom budou odveleny zpět. "Odvoláváme B-1B Lancer z kampaně, ale máme další mocné letouny. Je možné, že ztrácíme na akceschopnosti, ale na tento vývoj událostí jsme se připravili", dodal generálporučík.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Ami go home and stay there!

  OdpovědětVymazat
 2. Ejhle! Kuriozita! Ono lze Američany za něco i pochválit!
  Tak těžké bombardéry používat k předstírání útoků na IS je skutečně už nehospodárné. Vedle těch ruských by to mohlo budit i pohoršení.
  ( V minulých letech ale byla situace jiná. To jim potřebovali shazovat tuny materiálu, zbraní, peněz. )
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 3. Američané zřejmě pochopili, že na předstírání náletů jsou bombardéry B-1B trochu drahé a taky to, že by o nějaký mohli také přijít. Ona sem tam nějaká ta zbloudilá raketa unikne pozornosti a je po B-1B. Dále shazovat IS další materiál je již zbytečné, protože Rusové okamžitě reagují a vše bombardují, takže IS nedostane nic. Uvidíme co z bojů v Syrii stáhnou příště, asi to bude záležet jak postoupí Kurdové a Syrská armáda za podpory Ruska Iránu a Hizbaláhu. Už začínají utíkat, tak jako z Vietnamu.

  OdpovědětVymazat
 4. Bojím se, že se chystá obrovský podvod na Rusko !

  OdpovědětVymazat
 5. 11:49 nic se neboj, Rusi nejsou žádní blbci. Věřím tomu, že to mají velmi dobře zmapované.

  OdpovědětVymazat
 6. Něco mi říká, že to nebude jen z důvodu modernizace kabiny. Zdá se, že se tam chlapci s tím "barachlem" ani nepohnou, aby nebyli pod kontrolou. Takže vymazat nějakou nemocnici, a svést to na Rusko je v zásadě neproveditelné. A ano, mohlo by jim nějaké "barachlo" taky "spadnout". Třeba omylem , že. Zvláště, když turek pořád žadoní, aby ho velký brácha ochránil, a on si mohl něco začít. To se nikomu jaksi nechce krýt. A je to tak dobře. J.B.

  OdpovědětVymazat