Reklama

.

.

čtvrtek 25. února 2016

V Sýrii bylo zřízeno koordinační středisko k příměří znepřátelených stran


25. 2. 2016
Koordinační středisko k příměří znepřátelených stran bylo zřízeno v Sýrii na základně Hmeimim, na níž je umístěna ruská letecká skupina. Informoval o tom, jak uvádí Ruská informační agentura Novosti, oficiální mluvčí Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov.

Podle jeho slov středisko již zahájilo činnost. Struktura byla vytvořena v souladu s rusko-americkými ujednáními z 22. února. Cílem její činnosti je realizace mechanizmu kontroly nad dodržením režimu přerušení palby.

Konašenkov zdůraznil, že základními úkoly střediska jsou podpora procesu vyjednávání o příměří mezi zástupci syrských úřadů a opozice a také organizace dodávky humanitární pomoci.

Jak bylo na Ministerstvu obrany RF uvedeno, zástupci opozičních skupin, které se rozhodly přerušit bojovou činnost a začít mírová jednání, budou moci nepřetržitě oslovovat koordinační středisko, k čemuž je zřízeno telefonické číslo horké linky. Všem zájemcům bude poskytnuta maximální pomoc při organizaci kontaktů s orgány Syrské arabské republiky.

Správa tiskové služby a informace ruského vojenského resortu rovněž poznamenává, že Američanům byly předány kontaktní údaje ruské horké linky. Ministerstvo očekává analogickou informaci ze strany USA.

Podle dohody Ruska s USA, která vešla ve známost 22. února letošního roku, by měla být bojová činnost v Sýrii přerušena 27. února. Přitom do dopoledních hodin 26. února mají všechny strany, které v SAR bojují, potvrdit Rusku nebo americkým partnerům svůj souhlas se zastavením palby. Proti nim nebudou vedeny bojové operace syrských a ruských ozbrojených sila a mezinárodní koalice. Údery po DAEŠ, Džabchat an-Nusra (zakázány v Rusku) a dalším teroristickým organizacím, které jsou jako takové uznány Radou bezpečnosti OSN, budou dále pokračovat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Naši turečtí přátelé se již nechali slyšet, přesněji premiér této demokracie:"V případě ohrožení Turecko nedodrží příměří v Sýrii!"

  Tedy je jasné, jak vše dopadne. A naši přátelé nejvěrnější, bojovníci proti terorismu, šiřitelé "mírových misí", tedy SS, JISTĚ NEZŮSTANOU POZADU v provokacích proti Rusku a Asadovi!!!

  USA - Záruka světového míru. :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Vzhledem k tomu, že se Turecko nezavázalo k dodržování příměří ale naopak z jeho vyjádření vyplývá že bude hledat záminku k jeho porušení ,nebude toto příměří asi dlouho trvat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já věřím, že příměří bude trvalé, pointa je v tom, že příměří je jen pro ty co jej chtějí dodržovat, navíc více méně na straně Ruska, ne pro ty co budou proti, to jsou pak teroristé a všichni HRRRR na ně, Turka nevyjímaje.

   Jsem na to zvědav.

   Vymazat
 3. Kouzlo tohoto příměří (pracovně Putin-Obama) je v tom, že Obamovi navzdory už chystá překvapení CIA i Pentagon. Obamu neakceptují ani ve funkci mluvčího.

  OdpovědětVymazat
 4. Nyní jde již jen o založení Kurdistánu.Syrie to spolkne jako hořkou léčebnou pilulku a Turecku nic jiného nezbyde taky.

  OdpovědětVymazat
 5. Kalousek a 50 lidí demonstruje za problém Tibet . Český problém OKD ho nezajíma .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom by mě zajímalo zda u vás v OKD po listopadu 1989 působilo Občanské fórum? Pokud ano, zřejmě jste k nespravedlnosti, na vás páchané, značnou měrou přispěli.

   Vymazat
  2. Proč by jsme zakladaly OF . Stát si horníku vážil . Duchod v 50 letech , nejvyšší mzdy v ČSR . Politika se odjakživa dělá v Praze . Gotvalda jste si také vyběčeli na pražském náměstí .

   Vymazat
 6. Nevím,proč zrovna v Sýrii!Vždyť z Londýna to dokáží monitorovat perfektně.Američané bombardovali nemoc-
  nici a v Londýně už řekli na plno,že to udělali Ru-
  sové.Takže to klidně mohli nechat v Londýně na ty
  vyhodnocovače syrských akcí.Tuším,že se jmenují SOHR.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat