Reklama

.

.

čtvrtek 4. února 2016

V Sýrii zahynul ruský vojenský poradce; média připustila zúčastněnost Turecka na jeho úmrtí


4. 2. 2016     zdroj a zdroj
Ruský vojenský poradce zahynul v Sýrii v důsledku ostřelování posádky syrské armády teroristy skupiny DAEŠ, která je v RF zakázaná. Ve středu 3. února to oznámila agentura RIA Novosti s odvoláním se na ruské ministerstvo obrany.


K incidentu došlo 1. února. "V důsledku minometného ostřelování teroristy DAEŠ vojenské posádky, kde je umístěna jedna jednotka syrské armády, byl důstojník smrtelně zraněn," je uvedeno v oznámení vojenského rezortu.

Jak bylo na ministerstvu obrany řečeno, poradce pomáhal syrským vojákům ovládat nové zbraně. Posmrtně mu bylo navrženo státní vyznamenání.

Ruský vojenský poradce v Sýrii mohl být zabit v důsledku ostřelování z území Turecka. Uvádí to "Komsomolskaja pravda" s odkazem na své zdroje v syrské armádě.

Váleční zpravodajové listu Alexandr Koc a Dmitrij Stěšin sdělili, že dělostřelecké ostřelování velitelských stanovišť syrských ozbrojených sil na severu země je v posledních týdnech častější a začalo po příchodu vysoce postavených vojáků. Zdroje v syrské armádě uvádějí, že na ostřelování, v důsledku jednoho z nichž zahynul ruský důstojník, se podílely turecké ozbrojené síly.

Poradce podle informací "Komsomolskoj pravdy" zahynul v důsledku mnohačetných zranění střepinami na dělostřeleckých pozicích nedaleko města Salma, osvobozeného syrskou armádou v polovině ledna. Teroristé, kteří bránil obsazené pozice ve městě, byli nuceni ustoupit na území Turecka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Je to nepotvrzená zpráva,že se na ostřelování
  pdíleli Turci.Vzhledem k jiným jejich aktivitám
  je to velmi pravděpodobné.Turkovi se nedá věřit.
  To je historická zkušenost.Nebrat do Evropy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jen prosím neshazujte svůj příspěvek slovy nebrat do Evropy. Evropa je geografický pojem a Evropa nerovná se EU. Turka do EU nebrat a ČR z EU ven. Jsem pro.

   Vymazat
  2. Troubo,ani sedmilhář Konašenkov si nedovolil spekulovat o účasti Turecka.A to má zkušenosti čerstvé.Ale vy,doma na kanapi mudrujete.Jděte do díry!

   Vymazat
  3. Nemienim diskutovať o možnej účasti Turecka, ale 1/ označiť kohokoľvek za "troubu" nesvedčí o primeranej osobnostnej kultúre, 2/ Ak sa pripustí, že minometná palba bola vedená z tureckého územia, potom vylučovať spoluzodpovednosť Turecka mie je celkom na mieste. Štát zodpovedá za aktivity vykonávané na jeho území a z jeho územia! Turecko je členský štát NATO, ak sa cíti napadený teroristámi IS má možnosť žiadať o pomoc, a ak nie, potom by sa mal správať ako člen protiteroristickej koalície. Zostrelenie ruského SU 24, ktoré nepochybne neútočilo na Turecko, tiež vyvoláva otázku, ku komu sa vlastne Turecko naozaj hlási!

   Vymazat
  4. Proradnej Turek chystá nějakou skrčku,snad invazi do syrského pohraničí,proto nepřipustil dnes plánované monitorovací přelety nad svým územím,které měli provést Rusové.Je to porušení mezinárodní dohody...Zřejmě nechce připustit odhalení míst soustředění IS a tur.wermachtu na hranicích se Sýrií,připravených ke šturmu.Bez luftwaffe se mu do toho asi moc nechce.
   No uvidíme,co přinesou nejbližší dny.

   Vymazat
 2. Jestli se prokáže, že v tom mělo opět prsty Turecko, tak myslím, že je na čase opět ukázat Turkům úder medvědí tlapou a až začnou znovu přisouvat dělíčka a střílet přes hranice poslat jim tam nějakou velmi přesnou odpověď. Pak bude řevu a bědování mámě pod sukní v NATO a naši pisálkové budou kňučet do celého světa, ale tím to také skončí a všichni válkychtiví stáhnou ocas. Jinak celé EU nebudou stačit všechna eura. Turek už licituje ne 3 miliardy na uprchlíky, ale 20 miliard. Asi se už Erdogan zbláznil úplně.

  OdpovědětVymazat
 3. A již z území Turecka střílejí Turci nebo jimi vyzbrojení teroristi, vyjde na stejno. Tohle se Ergoganovi tuplem vymstí a Rusko v tom téměř nemusí ani zvednout prst...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turecko hraje podle cizích not, které mají zahájit 3. světovou válku. 1.letadlo bombardující IS 2.poradce, který radil, jak bojovat s IS 3. ??????

   Vymazat
 4. anonym 14.45. ty si pěknej ksindl,co??Jak z příručky pana Schapira.Sedmilhář Konašev a ty jsi mula s IQ 5.Važ slova,než vypustíš takovou píčovinu.snad jsi myslel lhář Kerry,či lhářka frau Merkel.Ale Konašev...Ty mi budeš pěknej hlupáček...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:45 bude výkal po Schapirovi. V to máte pravdu.

   Vymazat
 5. Putlerova zoldaka mohou litovat jen Putlerovi vlezdoprdelkove.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putlerem myslíš pana profesora Putnu, který je rád, když mu někdo leze do prcky, viď?:-)
   A ty jsi taky jistě rád, když máš v konečníku zaražený nějaký objekt, viď buzíčku? Tak nedělej "vrků" a namaž si řitní věnec lubrikantem.

   Vymazat
  2. Neboj Chujmere,tebe litovat nebudeme !!!!!

   Vymazat
 6. anonym 14.45 J,A.Komenský - S volem bys celý svět prošel, nebude nic než vůl.

  OdpovědětVymazat
 7. Výstižný je pohled na Turky a jiné v povídce J. Haška: U holiče. Pro odlehčení mysli od všeobecného morálního marasmu a rozvratu evropských a národních zákonů.

  OdpovědětVymazat