Reklama

.

.

středa 17. února 2016

Válka migračními zbraněmi - potvrzeno?

Radim Valenčík
17. 2. 2016          RadimValenčíkPíše                                                           
V roce 1994 jsem v úvodu ke knížce "Lidi, ještě máte rozum..." publikoval upozornění na možnost použití řízené migrace jako válečné zbraně. Nyní se ukazuje, že výzkum v dané oblasti již dlouhodobě probíhá a že současná situace vykazuje znaky použití této zbraně. Euroasia24 uveřejnila 15.2.2016 stať Leonida Savina "Organizovaná migrace jako válečná zbraň". Stojí zato si ji přečíst celou, zde z ní vybírám to nejdůležitější:
Zdálo by se, že proud utečenců má objektivní důvody: Ozbrojené konflikty v Libyi, Sýrii a Iráku trvají již řadu let a situace je stejně turbulentní v Palestině a Afghánistánu. Ani v Tunisu a v Egyptě po událostech Arabského jara není situace příliš optimistická. Málokdo se zmiňuje o situaci v Bahrajnu, kde je opozice brutálně potlačovaná, nebo Jemenu, kde se obětí leteckých útoků staly i vesnické svatby...

Je nějaký společný důvod pro vehementní snahu utíkat z rodných zemí? Možná bohatí příbuzní, kteří se usadili v Evropské unii? Nebo fámy o sociálním zabezpečení, které jim zaručí pohodlný život? Je nutno říci, že útěk znamená pořádně pašerákům zaplatit, něco mezi 4 až 10 tisíci dolary na to, aby se jedna osoba dostala ze Sýrie nebo Libye do Evropy. I když má taková osoba v zahraničí bohaté příbuzné, poslat do Sýrie peníze bankovním převodem je nemožné. A organizovat uprchlictví na úvěr je příliš rizikové, pokud uvážíme, že část uprchlíků utone ve Středozemním moři. - Kdo tedy poskytuje záruky, které povzbuzují stovky tisíc utečenců, aby opustily svou vlast a zamířily do Evropy?

O co jde? O praktickou implementaci teoretických strategických úvah. Ty se vyvíjely už dlouhou dobu. Jednou z nich je studie, realizovaná Belferovým centrem pro vědu a mezinárodní záležitosti na Harvardské univerzitě pod názvem "Strategická řízená migrace jako válečná zbraň", kterou autor použil jako název tohoto článku. Tato studie byla poprvé publikována v roce 2008. Kombinací zjištěných dat a jejich analýzy autor této studie, Kelly Greenhill, poskytuje odpovědi na následující otázky:

Mohou být utečenci zvláštním typem zbraně?

Může být taková zbraň použita za války nebo i v míru?

Jak úspěšné může nasazení této zbraně být?

Greenhill na tyto otázky odpovídá kladně. Je skutečností, že výzkumníci v Belferově centru společně s výzkumníky na jiných katedrách Harvardské univerzity pracovali již řadu let na návrhu strategií pro řízení konfliktů v rámci širších politických studií. Ředitel Belferova centra, Graham Allison, byl v Clintonově administrativě poradcem ministra obrany. Kromě toho se toto centrum věnuje i výzkumům zaměřeným na Rusko.

Spojené státy pouze simulují svoje sympatie s Evropou, která je těžce zasažená uprchlickou vlnou... Přes proklamace "závazku pomáhat" ovšem ze strany USA nebyla s ohledem na ilegální infiltraci evropských zemí realizována žádná pomoc, co se týče alespoň dočasného řešení imigrace...

Nejúčinnější zbraní, a to jak metaforicky, tak reálně, mohou být ti migranti, kteří jsou schopni se usadit jako malé guerillové skupinky na novém teritoriu. Je velmi zajímavé, že USA nejen podporují ty, kteří se jeví jako nejslibnější, ale zajišťují jim utečenecký status a oficiální ochranu americké vlády... v roce 2014 americké služby pro imigraci a občanství uplatnily 1519 výjimek u jednotlivých žadatelů a udělily jim utečenecký status, pobytový status, rezidenční status a poskytly jim oficiální ochranu vlády USA. Nejzajímavější je, že tito lidé měli spojení s teroristickými skupinami včetně osobní participace v těchto aktivitách...

http://www.eurasia24.cz/nazory/457-organizovana-migrace-jako-valecna-zbran

Článek s uvedením příslušných stránek mé knihy jsem pod názvem "Začala válka s použitím migračních zbraní" uveřejnil před rokem 24. dubna 2015. Zaznamenal několik tisíc přečtení. Zde je:

Válka proti EU s použitím devastujících migračních zbraní začala. Že přeháním? Vůbec ne. Když byl pod přihlouplými záminkami destabilizován Kaddáfího režim, nevědělo se, k jak hlubokému propadu dojde a že tento propad vyvolá mohutnou migrační vlnu? - Ale vědělo. Byly na to studie. Vědělo se i to, kam budou směřovat. Teď sklízíme a ještě dlouho budeme sklízet následky. A nejen tohoto úspěchu "boje za demokracii a lidská práva".

Jak je možné, že "naše" euroreprezentace fatálně selhává? Jak je možné, že nejen připustila válku proti vlastnímu obyvatelstvu s použitím tak ničivých zbraní, jako jsou ty migrační, ale dokonce aktivně přispěla k jejímu vyvolání? A teď nás dokonce přivedla na pokraj války horké a - nedej bůh - možná i velmi horké? Náznak odpovědi je zde:

"Německá tajná služba BND dodávala několik let americké Národní bezpečnostní agentuře NSA informace o evropských firmách a politicích. Zjištění vyvolalo mezi německými poslanci skandál. O rozsáhlé a kontroverzní činnosti německých špionů totiž úřad kancléřky vůbec nevěděl."

Viz: http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/nemecka-tajna-sluzba-pomahala-americke-nsa-se-spionazi-firem-a-politiku-v-evrope--1482209

Není to tak, že politici (euroreprezentace) dosazují ty, kteří řídí tajné služby. Naopak. Mocenské enklávy zpravodajských služeb, které se utrhly z jakékoli kontroly, dosazují "naše" politiky. Takové, na které něco vědí a které mohou vydírat. Na základě globálního špiclování. A dosazují ty, na které vědí něco difamujícícho, prostřednictvím těch, na které vědí něco difamujícího. Institucionální systém zemí tzv. vyspělého světa dospěl k naprostému rozkladu. Tak hlubokému rozkladu, že dochází nejen k beztrestnému rozkrádání "shora" z pozic nejvyšších postů v EU (a zneužívána je k tomu třeba i Řecká krize), ale i válčení proti vlastním lidem.

Vzpomněl jsem si na to, co jsem napsal před více než 20 léty:
Napsal jsem tehdy knížku "Lidé, ještě máte rozum...". To je z úvodu k ní. Dnes se ty nejhorší představy naplňují. Zde je celý úvod, který je s více než dvacetiletým odstupem docela zajímavý:
A jak se z toho dostaneme? Nebude to jednoduché. Ale stále jsem přesvědčen, že to nejdůležitější, čím se můžeme bránit, je náš rozum. Bez něj to nepůjde.

Ještě titulní stránka knížky. To jsem měl ještě černé vlasy a spoustu vlasů.
K článku z dubna loňského roku: To, že se tento typ války připravuje, jsem vydedukoval ze smyslu a obsahu projevů Václava Havla v Kalifornii a v Davosu v roce 1992. Od té doby intenzívně hledám cestu řešení současných problémů. Kdo má zájem dozvědět se něco víc o tom, jak se dostat ze složité situace, toho mohu odkázat na dva krátké články na mém blogu:

http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

nebo:

http://radimvalencik.pise.cz/3033-co-si-prat-do-noveho-roku-2016-moje-desatero.html

Pochopitelně mnohem více se zájemce dozví z našich monografií věnovaných komplexnímu pohledu na současné problémy (pojali jsme je jako ročenky a každý rok náš pohled upřesňujeme). Zde je odkaz na ty z roku 2014 a z roku 2015.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3173-valka-migracnimi-zbranemi-potvrzeno.html

33 komentářů :

 1. Pentagon-vše vychází a končí z této nory.

  OdpovědětVymazat
 2. Pentagon je beton ocel a zejména symbol- v dnešní době si majitelé Zeměkoule dělají videokonference ze svých soukromých tropických rájů.

  OdpovědětVymazat
 3. Autor Radim Valenčik žádně relevantní a věrohodné důkazy o ,,řízené migraci" nepředkládá.Jedná se pouze o spiklenecké teorie.
  Podobnou rétoriku má Miloš Zeman,Václav Klaus,Tomi Okamura.
  Zahraniční a bezpečnostní politiku USA jistě není zač chválit.
  Nabízí se otázka,jaký užitek pro USA by destabilizovaná Evropa měla mít ? Pro ně je spíše klíčové prosadit utajovanou smlouvu TTIP než mít rozvrácenou Evropu.To by se potom smlouva ze strany USA a některých evropských politiků nakloněných této smlouvě potom těžko prosazovala.
  Radim Valenčík stejně jako řada jiných autorů na webu Nová republika mele stále stejný nesmysly a předkládají konspirační teorie bez důkazů.
  Rozumím tomu dobře.Čtenář NR to rád čte.
  Proč mu to nepředložit ?
  Řada jiných tzv.alternativních internetových médií ve zpravodajství a publicistiky se chová stejně.Po Novinkách cz,Parlamentních listech či Právu nic nového pod sluncem.
  Národovecká xenofobní žumpa s frivolním vztahem k faktům,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonym 19.20 zaslepený hulvátský užitečný idiot

   Vymazat
  2. K 19:20.
   Píšete "Nabízí se otázka,jaký užitek pro USA by destabilizovaná Evropa měla mít ? Pro ně je spíše klíčové prosadit utajovanou smlouvu TTIP než mít rozvrácenou Evropu.To by se potom smlouva ze strany USA a některých evropských politiků nakloněných této smlouvě potom těžko prosazovala."

   To je ovšem přímo vrchol naivity a klasické představení mozku vypraného mainstreamem...
   Stačí si položit jednoduchou otázku - co se ovládá lépe, komu se lépe vnutí smlouva dobrá tak pro kolonii, která vyhovuje jen jedné straně ?
   Silnému sebevědomému partnerovi, který si může vybírat, nebo slaboučkému podřízenému (rozvrácené Evropě), který musí poslouchat, dá se mu nadiktovat cokoliv ?
   Zkuste někdy přemýšlet jako svébytný jedinec a nepřežvykovat propagandu z ČT.
   Heriot.

   Vymazat
  3. Tak by mne zajímalo, jaké důkazy má Anonymní 19:20 pro to, že článek R. Valenčíka označuje za
   konspirační a nevím jakou další teorii?

   Vymazat
  4. Naopak -anonym 19.20 má pravdu.To jenom vy odmítáte vidět, že téměř všechny zpravodajské servery na internetu melou stále totéž. Články převrácené naruby, doplněné o další "fakta" a pořád dokola se to opakuje. Suverénně nejhorší jsou samozřejmě Novinky - to je sprostý bulvár non plus ultra. Ti umějí událost popsanou na třech odstavcích rozžižlat na kousky, k prvnímu odstavci připíšou něco jiného z jiného úhlu pohledu na totéž, a uveřejní to jako další článek, pak to udělají s druhým odstavcem a pak i s třetím. Z jedné události, kterou lze popsat několika větami, vytvoří až deset článků, a manipulují i s diskuzemi, protože část diskuzí umísťují pod první článek, a na to pak čtenáři navazují, část pod druhý, třetí, apod. Je to hnus. A když nad tím budete opravdu přemýšlet a zkusíte několik dnů ty sračky číst, přijdete na to, že se především snaží čtenáře nasrat, popudit, postavit proti sobě. Používají přesně nasrávací rétoriku, a ještě mají do diskuzí vsazené provokatéry, kteří mění své nicky a schválně popichují, dostávají čtenáře do varu. Například Pavel Hnízdo s jeho muhehe vždycky na konci svého žvástu byl změněn na Pavel Hnida, už tam byl Hroch, Žabička, Lopata, Zralý, operuje tam Černín, a několik dalších. Tyto servery tím sledují jenom "čtenost" podle množství diskuzních příspěvků, pro účely výtěžku z reklam, a lidi fakt píšou a píšou jako blbí. Odmítají to prokouknout - asi je to nějak baví a potřebují to k životu. Dříve se po večerech hrálo Člověče nezlob se nebo Žulíky, dnes je doba zvrhlá, každý touží být nasraný, a čtou pořád dokola ty publicistické bulvární sračky. Tema utečenců už je nudné. Stejně se lže, nakonec jezdí Řekové těm utečencům ještě naproti, aby je bezpečně dovedli na pevninu. Je v tom obrovský rejž - převaděči, různé mafie, takzvané dobročinné spolky a stovky dalších šmejdů na tom vydělává - kdo asi shrabuje ty prachy, které utečenci platí? Statisíce utečenců, desítky milionů korun. Dělají to špinavci pro prachy, kdyby v tom nebyly prachy, dávno už by byla utečenecká krize ukončena. Všichni všude jen lžou. Venku se neděje nic, a sotva přijdete domů a podíváte se do internetu, lejou se z něj potoky krve, výbušniny, popravy - denně, každý den, od rána do večera, pořád. Ale kdybyste se chtěli začít bát, vždycky se nejdřív podívejte na Seznam.cz na ty srágory, které tam píše server Super.cz. Ňadýrka, mejdánky, rozkroky, stehýnka, bordel. Tak si pamatujte, že se děje naprostý hovno. Protože kdyby něco bylo na obzoru opravdu, krysy z medií by to věděly jako první, a tyhle píčoviny by nikdo nepsal. Dokud se píše a zveřejňuje tohle, a k tomu taky to o sexu a orgazmech a jak prožívat milování a podobný sračky, jde o hovno. Jen o prodej reklam. Všichni mají lidi za blbce a tupce. A my?.... asi to jsme.

   Vymazat
  5. Faktem je, že jste důkazy o řízené imigraci používané jako zbraň (země Středomoří a Blízkého východu byly rozvráceny a destabilizovány právě za tímto účelem) předloženými Radimem Valenčíkem a diskutérem 19:47 dostal na prdel. Běžte prudit a dezinformovat jinam, kandidáte tajné spolupráce.

   Vymazat
 4. Konspirační teorie jsou jen nová forma náboženství uplatňovaná rudohnědými idioty. Oni si prostě nedokáží představit že by se cokoli na světě mohlo dít náhodně. Boha který vše důkladně plánuje a řídí si nahradili Ročíldem, Rokefellerem, Ilumunáty, Zednáři, CIA, Sorosem...
  Tihle idioti jsou v jejich náboženství extrémně fanatičtí a agresivní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TY hloupá hlavo - ta nejnebezpečnější konspirační teorie je to, že všechno jsou konspirační teorie. TY mudrlante, dej si vatu do uší, máš mezi nima průvan.

   Vymazat
  2. 19:48-Ty jsi velice samolibý a domýšlivý,leč naivní pitomeček,který na na to zcela "nenáhodně" brzy šeredně doplatí.A to bude osud spousty vás nafoukaných ignorantů,ve skutečnosti si nevidících ani na špičičku svých čuráčků....Vše chce ještě trochu času.... Ještě si na Valenčíka,který vidí i za roh jistě vzpomeneš,tak si znova,to co napsal,velice pečlivě přečti a popřemýšlej o tom v souvislostech a dobře si to zapamatuj.

   Vymazat
 5. 19:48-Možná jsou idioti a ty jsi jejich kápo.Jak se
  tady projevuješ,tak jsi na vrcholu.Běž se koukat na ČT,uděláš lépe.
  Migrace se dá využít k čemukoliv.Užívá se už del-
  ší dobu.Vypadá to,že se nyní dovedla k dokonalosti.
  Hlavně se dají vydělat velké peníze.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Logický argument na migráciu je ľudskosť a morálka za predpokladu, že sa jedná o vojnových a politických utečencov.No všetci už myslím si vieme, že toto nie je ten prípad.
  Ekonomický imigrat pripadá do úvahy, ak ich prichádza v nejakom rozumnom počte a nezloží to ekonomiku,kultúru a poriadok danej krajiny, čo tiež nie je tento prípad, pretože už aj nemci kontrolujú hranicu s Rakúskom.
  Vymieranie európanov tiež logicky neobstojí, aj keď, akú si logiku nám podsúvajú.
  Nie som najchytrejší, ale pre nejakú srandu králikov ich tu chcú, prečo teda??? ...že by čistili územie pre nadštát, ktorý sa nesmie kritizovať ?

  OdpovědětVymazat
 7. Jedina zeme ktera ma z imigracni krize nejaky uzitek je Putinovo Rusko. A prece neni nikdo tak blbej, aby vinil ze vseho Putina.
  Pan Valencik je paranoidni cvok.

  OdpovědětVymazat
 8. Neustále slyšíme, že do Evropy proudí migranti ze Sýrie, z Iráku, ale to není pravda. Už dlouho proudí do Evropy migranti z Afriky i Asie, usazují se zejména v Itálii, v Anglii a Německu, rozlézají po celé Evropě, protože zjistili, že se dá na hloupých evropanech velice dobře parazitovat a nemusí se dřít jak v Africe. Svoje zvyky si nadále udržují, protože drží pohromadě, nev\řvávají o svých zájmech v médiích jako bílí idioti, pracuji pomalu tiše a spolehlivě, aby ovládli Evropu. Evropané se chovají jako hlupáci, navzájem se šikanují, pracují celé dny, nemají děti, studují a cestují, zabývají se blbbostma a největší jejich blbostí je, že pomáhají cizím, aby se v Evropě roztahovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pecka! To je přesný. Ještě bych dodal, že černí šmejdi z Afriky se měli dobře za života v koloniích, ale pak si vybojovali svobodu, a když všechno po bílých rozkradli a sežrali, zjistili, že bez bělochů nedokážou žít. Nedokážou systematicky pracovat, nedokážou nic. Prostě a jednoduše táhli za svými kolonizátory, a parazitují všude. Nejen v Evropě, ale i v USA. Přesmetrákové vykrmené bečky jsou vždycky ti černí, kteří se živí z potravinových lístků. Naši cikáni jsou teď taky vykrmená metráková čuňata, sotva mihají kejtama když jdou, vše ze sociálních dávek. Výkrm i ustájení - všecko. Ano. Bílí lidi jsou blbci - živí své parazity. Ano . navzájem se šikanujeme, hádáme, skáčeme si po krku, každý se soudí s každým. Zabýváme se blbostma. Černí a hnědí šmejdi se nikde nezabývají ničím, nesoudí se, nedělají si problémy ani s gramotností. Jen se baví, hrajou, tancujou, šukají. Neřeší nic. Šťastný to lid.

   Vymazat
 9. Nemohu si pomoci ale celá řada studií z poslední doby se vyjadřuje v tom smyslu, že příznivci tzv. konspiračních teorií jsou jedni z posledních lidí, kteří navzdory mainstreamem uměle vytvářenému souhlasu stále ještě dokáží přemýšlet

  OdpovědětVymazat
 10. Za oceánem se nám Evropanům vysmívají:
  1. Do čela EU i jednotlivých vlád dosadili zkorumpované politiky, které si vodí na šňůrkách dle potřeby.
  2. Z obyčejných občanů udělali šašky tzv. západní demokracie, naprosto bezmocné občany EU s demokratickým právem se vztekat. Udělali by z nás úplné trotly, ale to se jim díky internetu zatím nedaří.
  A to má Evropa o cca 200 milionů obyvatel více než USA a má i větší ekonomiku než USA.

  OdpovědětVymazat
 11. Věrohodnost obsahu článku Radima Valenčíka posilují vzteklé komentáře těch, kteří mu nesahají ani po kotníky.
  Dík za ně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkontroluj nenápadně mobil manželce jestli ti náhodou nešuká s agentem CIA.

   Vymazat
  2. Žádný vzteklý komentář jsem tady nečetl. Jen názory. Radima Valenčíka neznám, a nestarám se, kam až mu sahám. Opakuji - psaní donekonečna o utečencích už je nudný. Utečenci utíkají už od dávna. Amerika je plná přistěhovalců. ČR je plná Vietnamců, Rumunů, Ukrajinců, Slováků, Poláků, Cikánů a jak se ukazuje, i další verbeže. Teplické lázně jsou plné Arabů. O přistěhovalecké explozi víme jen to, co denně žvatlají a ukazujou v mediích. Všechno nejspíš naráz skončí, jako skončila Ebola. Když to začalo, psal o tom taky kdekdo, okamžitě se i tady vyčlenily části nemocnic, nakoupily se pojízdný bedny, obleky připomínající kosmonauty, okolo asi dvou "podezření" děsný mediální čoromoro, a nic z toho se nepotvrdilo.Akorát se vyházela spousta milionů. Dělá se to tak se vším. Lidi je třeba neustále udržovat ve strachu a panice, to je mediální zadání. Kdo nečumí do medií, neposlouchá to a nečte, je v pohodě. Kdo do toho čumí dnes a denně a nedokáže bez toho žít, pořád píše, žvatlá se o vyzbrojování a podobný kraviny. Ještě že na tom, co se píše na internet, vůbec nezáleží. Pochybuji, že tyhle blafy někdo zodpovědnej vůbec čte. Je to součást osvědčené metody "chléb a hry". Náš lid má sociální dávky a internet. Nají se a může se denně třást hrůzou a nadávat. Nic to neznamená, nikde se u nás nic neděje, a měli jsme propadat zmatku, když se u nás začali žlutí, hnědí a další přivandrovalci domestikovat -před více než dvaceti léty. Jenže to se o nich nepsalo nic vošklivýho, a taky každej čehún věřil a doufal, že se mu na tom bordelu taky podaří zbohatnout. Dnes nadávají ti, kterým navždy sklaplo. Státy kolem nás utečence prostě chtějí. Kdyby je nechtěli, tak je tam nemají. Je v tom špinavá politika a prachy. Okupace ČSR a to, že jsme museli navalit Sudety, že nám zavřeli školy, divadla, kina, kavárny apod.a nebylo co žrát, byla taky špinavá politika. Pan Radim Valenčík píše. I jiní píší. Pořád to samé, z různých úhlů pohledu, různé názory o tom samém. Asise vám líbí číst furt totéž, a většina novinkářů ( psychopati) píší "smekám" nebo "klaním se" "dík za to" a podobně. Je to jejich věc -ale proč urážet ostatní, kteří například deset hodin denně makají, a nemají zájem nechat se strašit utečenci - mají prostě jiný názor? To ještě přece neznamená, že utečenectví schvalují.

   Vymazat
  3. 23:12-seš evidentně "mimoň",kterej zřejmě už dlouho navystrčil ten svůj tupej rypák ven z baráku a čumí asi jen na bednu a poslouchá ty chujoviny,šitý přesně pro tu tvoji dutou palici,ale však už brzy probudí i tebe ty knedlíku okoralej....

   Vymazat
  4. 23:12 evidetně nepochopil, že bruselské a bildelberské elity - nositelka Merkelová a zednář Hollande nepracují pro něj, ale proti němu. Jedná se o loutky Nového světového řádu plnící příkazy Illuminátů (hovoří se o 147 nejbohatších rodinách řídících svět skrze nadnárodní koncerny a banky), nikoliv svých voličů. Důkazem jsou dopisy Alberta Pikea uložené v britském muzeu o naplánování a důsledcích

   Vymazat
  5. 3 světových válek.

   Vymazat
  6. Názory (19:20, 20:37, 23:12) jsou legitimní, jsou další možný úhel pohledu. Není ovšem jasné, zde je to vlastní názor autorů, či zda je to nový typ trollů. Primitivní trollové dštící oheň a síru, nadávky a sprostoty už tolik asi nenarušují dojem čtenářů z článku a diskusi, tak možná nastupuje jiný druh. Rozdělení společnosti, kde krom zrnka rozumných a zdrženlivých, vznikly dvě emočně vypjaté početné skupiny, se již zdařilo a teď je otázkou, jak dál bude manipulace davy pokračovat.
   Dvojice emočně vypjatých oponentních skupin je velikostně nevyrovnaná, možná už proto není nutno tu početnější, protiimigrační, prozemanovskou, dále nafukovat a utvrzovat a je snahou rozdíl síl trochu zmenšit. Odloupnout z té větší skupiny pár ještě trochu racionálních, aby plánovaný střet neproběhl rychle a snadno jen s malými ztrátami, nýbrž naopak, aby byl vyrovnanější, těžký a tudíž s velkými ztrátami na obou stranách.
   Přiznávám, je to jen konspirační úvaha, ještě ména podložená, než Valenčíkova z r. 1994. Ta jeho ovšem došla během 20 let naplnění - a to je také slabé místo protikonspirační pozice zmíněných tří příspěvků. Lze nepochybně souhlasit s tím, že postoje jednotlivých lidí a skupin jsou formovány jejich informačními zdroji a že se řada lidí pohybuje v informačním ghettu. Nelze však už popřít naplnění Valenčíkovy předpovědi migračního fenoménu a existenci amerických studií sepsaných před začátkem migrační vlny. Byla by to velmi velká náhoda, kdyby dnešní migrační krize vyrostla z jiných příčin, než které kdysi zavětřil Valenčík, a kdyby alespoň někteří aktéři migrační vlny neznali zmíněné americké studie.
   Důležitější, než poznání historie migrační vlny, je nyní uklidnění vypjatých emocí obyvatel EU, než si vjedou do vlasů kvůli cizím zájmům, kvůli zájmům nikoli cizinců, mibrantů, ale mocných zákulisních politických a ekonomických hráčů. Ti sice také putují světem, ovšem nikoli jako (uprchličtí, ekonomičtí) migranti, ale jako (supermovití finanční) světoběžníci, nehledají zemi svého budoucího živobytí, ale dosud nenavštívené volnočasové destinace.
   Jaká je šance, že nenávistné emoce davů vychladnou bez společenské katastrofy, tragédií, osobního utrpení a prozření fanatiků?
   KR

   Vymazat
  7. 19:20, 20:37, 23:12 a 10:47 připomínají ono protektorátní klid na práci a montážní výrobu pro Říši, ani zbla zrnka rozumných a zdrženlivých (nehledě na to, že se jedná o jednoho a téhož grafomana). Faktem je, že jste důkazy o řízené imigraci používané jako zbraň (země Středomoří a Blízkého východu byly rozvráceny a destabilizovány právě za tímto účelem) předloženými Radimem Valenčíkem a diskutérem 19:47 dostal na prdel. Běžte prudit a dezinformovat jinam, kandidáte tajné spolupráce.

   Vymazat
  8. Pro (20:50)
   Mám dojem, že Vám činí určité problémy pochopení psaného textu, nebo čtete jen první či některé věty.
   Označil jsem příspěvky (19:20, 20:37 a 23:12) za možný úhel pohledu, ale hned v další větě za možný projev trollů. Myslíte, že by jeden autor napsal tři příspěvky a čtvrtým je pak shodil?
   V příspěvku (10:47) jsem - a to hned dvakrát - konstatoval naplnění Valenčíkovy předpovědi, takže Vaše tvrzení, že jsem "dostal na pr..." je naprostý blábol stojící zcela proti faktům.
   Valenčík sám moc důkazů o organizovanosti migrační vlny nepředložil - jen odvolávku na článek, kde se informuje 1. o amerických studiích - které ovšem nejsou důkazem organizování, jen dokladem teoretických úvah předcházejících migraci; a o 2. twitterových výzvách. To už je důkaz ponoukání k migraci, ale pokud si myslíte, že tak se řídí pohyb statisíců lidí, tak máte velké oči. Je to jen zlomek z migračního průmyslu, který zapojil velké peníze, převaděčské mafie, zasvěcené i nezasvěcené dobrovolníky, politiky, nezasahující orgány států EU, načrtl trasy, dovolil ignoranci Dublinských dohod atd. Přiznávám ovšem, že analýzy facebookových a twitterových výzev jsou pro veřejnost snazší, než proniknutí do sítě agentů, penězotoků ap.
   Pokud se chcete příště vyhnout blamáži z evidentního nepochopení textu, jeho naprosto opačné interpretaci, tak stačí méně podléhat zaslepenosti a více používat rozum.
   KR

   Vymazat
  9. V Bělehradu (Srbsko) vám dámy ze společnosti Western Union potvrdí, že "syřané", kteří dorazí do města, dostanou přes své mobily kód, na který si jdou vyzvednout peníze do WU a plátce je ze Saúdské Arábie. A vydají se na další etapu (Slovinsko, Chorvatsko, Rakousko), kde asi také dostanou zaplaceno. V Turecku snížili podporu utečeneckým táborům, neziskovky (Soros) agitují, aby se vydali na cestu, převaděči básní, jak je v Evropě hezky, nicnedělání, blonďaté ochotné dívky atd. tad., pak je tu velký gang tureckých převaděčů a na konci jsou neziskovky "vítačů" placené opět Sorosem. To jsou hnací motory migrace. Plus k tomu všemu příšerná Adolfína Makrela, která je láká jako Syréna. A mi nikdo neříká, že nevidí, že celá invaze je organizovaná!!!

   Vymazat
 12. Nevíme přesně jak uvažovalo a jednalo původní obyvatelstvo Severní a Jižní Ameriky na řízenou migraci, ale dobře víme jak dopadlo. Někdo to však ví velmi dobře, přebírá historické zkušenosti a bude umět jich využít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí se podívat na aktuální stav ve velkých aglomeracích např.
   GB,Fr,SRN,Itálie,kde jsou enklávy těch invazních etnik a zeptat se místních pův.obyvatel(pokud tam vůbec nějací ještě jsou),jak se jim tam žije....Kolem toho není třeba už vést žádné odborné debaty,ja potřeba to v zájmu vlastního přežití smysluplně řešit.

   Vymazat
 13. Pan Valenčík má pravdu.
  Potvrzeno dalšími vzteklými reakcemi na 22:08 těch, kteří mu nesahají a nikdy nebudou sahat ani po kotníky.
  Dík ;-)

  OdpovědětVymazat
 14. Fíha..., troly z páté cenové zdá se odvolali, jejich stupidita byla do očí bijící, a nahnali sem tak 3 cenovou.
  Trolíci, ač se snažíte, stále na to nemáte. Zaměstnavatel spokojen nebude, dávám vám měsíc.
  Six

  OdpovědětVymazat
 15. pro ty co tvrdí že se vlastně nic neděje,"spěte dál,pracujte od nevidím do nevidím
  a nepište nic protože přece o nic nejde né

  OdpovědětVymazat