Reklama

.

.

čtvrtek 18. února 2016

Válka v Iráku: Nikoliv omyl, ale holokaustový zločin

Ben Tanosborn
18. 2. 2016   Zvědavec

Buď naše mysl ve Spojených státech vyměkla, nebo se naše srdce zatvrdila daleko za bod necitlivosti. Či pravděpodobně obojí!

Pouhých 13 let po svém zločinném rozhodnutí napadnout Irák vede George W. Bush v Jižní Karolíně kampaň, aby dostal do Bílého domu svého mladšího bratra Jeba. 


Příhodná splátka dluhu nelegitimního a nečestného bývalého prezidenta za zásah Jeba coby guvernéra Floridy do voleb v r. 2000, a nemít to velmi tragické následky, bylo by to komické. Stojí za připomenutí, že to byl americký Nejvyšší soud, kdo prakticky rozhodl o dosazení George Bushe do Bílého domu, a ne Al Gora, v rozhodnutí 5:4 výmluvně, avšak nesprávně, přisuzovaném právě zesnulému a široce obdivovanému soudci, Antoninu Scaliovi.

Zas a zase my, Američané, neustále mluvíme o invazi do Iráku v r. 2003 jako o omylu; téměř jednohlasně: demokraté i republikáni. Ale nebyl to omyl, ani zdaleka! Byl to vykalkulovaný válečný akt vládní kliky elitářských válečných jestřábů v čele s Bushem mladším a Dickem Cheneym. Naštěstí pro tyto americké vůdce, a bohužel pro nás ostatní, pouze vůdci z poražených zemí jsou obviňováni a stavěni před soud. Pokud by ve druhé světové válce zvítězila Osa a žili bychom v Hitlerově tisíciletí, žádný Norimberský proces (1945-49) by nebyl, ani následné zavedení důležitých a klíčových mezinárodních zákonů, jako Univerzální deklarace lidských práv (1948), Ženevská konvence (1949). Ne, žádná šibenice pro Bushe a Cheneyho … pouze obdiv blbců!

My, jako národ, musíme přestat označovat Bushův skutek v Iráku jako omyl a přestat minimalizovat holokaustové dozvuky takového idiotského nedomyšleného zločinného chování. Měli bychom se podívat a přehodnotit následky, když ne z jiného důvodu, tak proto, abychom se poučili; a udrželi výrok George Santayany při životě: Ti, kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni si ji zopakovat. A Bushovo rozhodnutí nebylo odpustitelným hříchem, pouhým „omylem“… jeho ničivé následky byly vážné a trvalé.

Zbytečné a iracionální zasahování USA do záležitostí Středního východu po druhé světové válce, pomáhání anachronistickému íránskému šáhovi (1967-79) jako vrchol geopolitické stupidity, bylo korunováno nedostatkem vnější vize v mezinárodní politice nepříliš chytrého George W. Bushe… kterému někteří (možná mnozí) přisuzují, že „udržel Američany v bezpečí“. Ano, Georgi (Santayano, nikoliv Bushi); stupidita vládne a historie se, bohužel, opakuje ve Spojených státech amerických v kruhu.

Nová mise Bushe v rámci příbuzenstva, zvolení bratra Jeba, stejně jako jeho mise v Iráku, bude pravděpodobně opětovně ukončena na palubě letadlové lodi, a ne u volebních uren; lidé (převážná většina) si to se značkou Bush spojují.

A stejná spojitost začíná převažovat i u demokratických voličů u jména Clinton. Výlevy Hillary, napodobující podobně chytré výlevy Obamy, Henryho Kissingera a Madeleine Albright, ji nemusí přinést uznání, po kterém baží. Nakonec Kissingerovu politiku lze vždy přímo spojovat se smrtí bezpočtu milionů nevinných civilistů v Kambodži - Vietnamu; zatímco svědomí Albrightové je silně zatíženo smrtí stovek tisíc iráckých dětí.

Jen jedna poznámka bokem pro Donalda Trumpa a jeho zástupy věrných: Nedávalo by smysl obhajovat „čistotu“ amerického prezidentského nástupnictví a zajistit, že 5 vrcholových postů ve vládě (možná více) bude obsazeno doma se narodivšími občany? Místo ministra zahraničí tane na mysli jako čtvrté v pořadí (po vice-prezidentovi, předsedovi parlamentu a dočasném prezidentovi senátu), což by vyloučilo, aby se stali prezidenty dva v zahraničí narození politici – Henry Kissinger (Německo) a Madeleine Albright (Česká republika).

Ano; Hillary Rodham Clinton, bývalá první dáma, senátorka a ministryně zahraničí, se neustále dovolává svých rozsáhlých zkušeností se státními záležitostmi jako něčeho, co ji silně kvalifikuje pro místo v Bílém domě; avšak její rozsáhlé zkušenosti z velké části tvořila rozhodnutí na základě špatného úsudku… pochybné zkušenosti, které jsou dle mého kontraproduktivní a neodpovídají tomu, co se požaduje od perspektivního dobrého a efektivního vůdce. Dvě nanejvýš defektní americké dynastie, či rádoby dynastie: Bushovi a Clintonovi; avšak většina Američanů chová obdiv k jedné či druhé, zatímco obě si zasluhují spláchnutí do historické toalety.

Zjistěte si to!


Iraq War: Not a Mistake, But a Holocaustic Crime vyšel 15. února 2016 na pravdareport.com. Překlad v ceně 289 Kč Zvědavec.

9 komentářů :

 1. kde ochranka skrývá již 9. rok býv. prezidenta USA George W. Bushe?
  nevylézá, na veřejnosti nevystupuje, nejezdí do zahraničí

  chápu jej, Američané nosí legálně zbraně a za ty zbytečně mrtvé či zmrzačené am. vojáky v Iráku, Afganistánu i jinde,by někdo...... neváhal

  přesto mu přeji dlouhá léta a pak pobyt v nebi,neb království boží je otevřeno i těm, kteří nevědí co učinili( způsobili)... má holt kliku

  OdpovědětVymazat
 2. Už dávno se u nás běžně říká - tobě asi jeblo - od toho se ovozuje asi JEB BUSHE. Celá ta rodina je nějak jeblá.d
  U nás se běžně říká - tobě asi jeblo. Od toho se asi odvozuje JEB BUSHE. Celá ta rodina je asi jeblá.
  OdpovědětVymazat
 3. O čo by bol svet krajší keby Buschovo a Clintonovo semeno nikdy neexistovalo.

  OdpovědětVymazat
 4. No jo no, oni jsou Ti emeričani fakt zajímaví.
  Už tolikrát udělali "chybu", vyvraždili Indiány, zotročili černochy, napadli v nespravedlivých válkách tucty zemí, mají pořád v živé paměti Koreu, Vietnam, učí se to ve školách, ale pořád jim stačí, když se zamává praporem a jdou jak slepí vraždit do Afganistánu a Iráku, jen proto aby se svět stal Jěšte nebezpečnější než byl.

  Pak si zase uvědomí, že je jejich vláda obelhala a oni opět, zase a znova , udělali "chybu" , povraždili miliony lidí, zlikvidovali pár států, no tak to hodí na jednoho exprezidenta, otřepou se , odopustí si, pochválí se za to, že to prokoukli;) , pak někdo zase zamává praporem a jede to všechno úplně od začátku;)

  K smíchu i pláči zároveň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně, milovníku opalování na slunci!
   Jenže To neplatí jen na američany, ale na celé lidstvo; to, že je čr bezvýznamná země, neschopná vojensky zničit jiné, neznamená, že by se toho nikdy nedopustila. Např. místo údajného odsunu čechů na Sibiř, došlo nakonec k odsunu němců...a tomu se říká hrdinství! nejprve podporovat antižidovskou politiku, a potom to hodit na Hitlera, který se, btw, žádného pogromu, narozdíl od mnoha normálních lidí, nikdy nezůčastnil. Ale jasně, byl to stejný padouch, jako Stalin, nebo Žižka, etc.
   Společnost definuje většina, její pochopení "spravedlnosti a morálky", a ne menšiny, dokonce ani tzv. diktátoři by bez okolní podpory nepřežili jedinou noc.
   A většina je spolehlivě "vytvarovaná" svým životním stylem. Místo rozvíjení schopností dochází k degenaraci tělesné i duševní. Ale proč si něco takového přiznat, když máme vládu a muslimy? Je přece snazší a dokonce i normální hledat chyby na druhých, než se zamyslet nad sebou samým... a jít se oběsit...jenže, to by znamenalo hromadné sebevraždy a zánik společnosti, která buduje obrovské hodnoty, jako např...no, nevím jistě jaké, ale to neznamená, že existence našeho národa není hóódně důležitá! No né?

   Vymazat
 5. pratele pred vstupem do iraku se hledal atomovy arzenal v iraku. inspektori hledali a nenasli !vzpominam na tatku bushe jak prohlasil :
  "i kdyby jsme nasli nebo nenasli stejne bychom tam sli"!!!!
  dik amik

  OdpovědětVymazat
 6. Všichni víme, proč USA přepadli, zničili a rozvrátili Irák, proč cíleně vraždili a loupili. USA - největší zločinecká a teroristická organizace světa!!!! Pryč z NATO!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. USA jsou od samého počátku loupeživý stát nájezdníků a prolhaných vrahů. Jejich kecy o demokracii a pokroku jen maskují touhu po celoplanetární nadřezené vládě a již dnes rabují většinu planety a i kdyby ji ovládli celou nebude jim to stačit, protože problém není vnasycení hladových, ale v nasycení bohatých ale nenasytných. Mimochoden kde vznikl rasismus a jeho dokonalá forma fašismus? V Německu to nebylo. Pán s knírkem a přehazovačkou pilně studoval americká učení o rasách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to plácáte? Podceňujete snad naši inteligenci? Rasizmus je dle diskuzí nám všem vrozený, a my nejsem žádní toubové, aby nám někdo z "Emeriky" musel vysvětlovat, že jsme prostě nejlepší...zvláště pak ta naše slovanská, mírumilovná rasa. Naše budoucnost patří čistokrevným čechům, moravanům, slezanům a pražanům!

   Vymazat