Reklama

.

.

sobota 6. února 2016

Ve Washingtonu jsou momentálně na prášky.Češi, to jsou smějící se bestie,"bonmot" jednoho ze zdejších předchozích protektorů Reinharda Hyeidricha

Petr Hájek
6.2.2016   Protiproud
Sovy nejsou, čím se zdají být: Opravdu padli naši "zpravodajští trumberové" v Libanonu do léčky? James Bond alias Alí Fajád je díky našim agentům na svobodě. Washington zuří. Politici předstírají statečnost. Všechno je jinak?
 "Hrdinné" osvobození našich rukojmích v Libanonu - americký bolehlav, který Washingtonu připravily naše tajné služby- nesledujeme úplně jiný film o něčem daleko závažnějším...

Tohle je malér. Tak vytočeného pražského protektora (takřečeného velvyslance Spojených států) Andrewa Schapira jsme už dlouho neviděli. Vyhrožuje, vzteká se a nic mu to není platné. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ač jistě nerad a s bolestí v srdci) rozhodl o propuštění Alího Fajáda a Chalída El Marábího z vazby namísto vydání obou zadržených do USA. Ministru obrany Martinu Stropnickému "uklouzlo", že byli vyměněni za pět českých občanů, kteří byli uneseni v Libanonu a dnes již jsou šťastně doma.

Kdo je tenhle Bond?


Špionážní thriller, do kterého se zamotali naši Washingtonu oddaní zpravodajci, trochu připomíná legendární bondovskou parodii "Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky" od Václava Vorlíčka. Alí Fajád byl v dubnu 2014 za asistence agentů CIA zatčen naší policií v Praze. Měl prý v úmyslu prodat zbraně a kokain americkým agentům, kteří se vydávali za zástupce organizace Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC). To zřejmě ještě ani Američané nevěděli, jak zajímavá rybka jim uvízla v síti.

Teprve postupně zjišťovali, že Fajád je zřejmě klíčem k mnoha užitečným informacím. Jeho působení se totiž kryje s neuralgickými body, kde se licituje o budoucí podobu světa a kde se proto střetávají americké a ruské zájmy. Fajád byl mimo jiné poradcem pučem svrženého ukrajinského prezidenta Janukoviče a podle mnohých to byl právě on, kdo se podílel na evakuaci prezidenta do bezpečí, když se situace v zemi po Američany zorganizovaném státním převratu již zdála bezvýchodná. A byl to údajně znovu on, kdo sehrál významnou úlohu při organizaci domobrany v Doněcku.

Ale nejen to. Významnou roli podle všeho sehrál také jako dodavatel zbraní a spojka na libanonský Hizballáh, jehož vstupem na syrskou frontu se zásadně změnil poměr sil na blízkovýchodním bojišti. Důležité jsou i jeho kontakty na Írán a samozřejmě na Rusko. Tento arabský James Bond toho ví zřejmě tolik, že jeho "vytěžením" za pomoci amerických "humanitárních" metod, kde "klasické" mučení už dávno nehraje nejdůležitější roli, mohlo připravit zajímavý tah na geopolitické šachovnici.

To by ovšem do příběhu nesměli zasáhnout naši zpravodajci. "Trumberové", jak je nazval jeden ze zaměstnanců CIA působících v české politické "divizi", bývalý ministr obrany za ODS, Alexandr Vondra. Vše ukazuje na to, že Libanonci začali hned jednat. Pod příslibem exkluzívního výletu, spojeného s dodávkou neméně exkluzivních informací o unesených Češích v Libyi, vylákali pětici českých "trumberů" - mezi nimi i jednoho vojenského zpravodajce - na exotický mejdan. Všechno platíme! Kdo by odolal?

Výlet vyvrcholil pointou, když hostitelé oznámili: Jste sice našimi milými hosty - ovšem jen do té doby, dokud nedostaneme svého člověka domů. A to se také právě podařilo. Naši zpravodajci tedy nakonec pomohli dobré věci. Zachránili životy nejméně dvou mužů, stali se slavní, znemožnili Spojeným státům získat důležité informace - a nám je naopak poskytli v míře dosud neznámé.
Skončí jako Marek Dalík?

Nechme teď stranou hlavní spojky americké ambasády do české policie a justice (Šlachta, Bradáčová), pro něž to musí být šok na úrovni existenčního ohrožení: Pokud se zámořský protektor namíchne, může je kdykoli vyměnit; kolaborantských zájemců o posty, moc a peníze je dost. Vždyť také plukovník Šlachta (ÚOOZ) hned skočil do speciálu, snad v domnění, že se mu ještě na místě nějak podaří výměně zabránit.

Neméně komická je však role našich politických špiček. Ironickou shodou okolností to musel být právě Babišův ministr spravedlnosti Pelikán, kdo musel podepsat propuštění Fajáda, kterého předtím soudy "poslušně" vydaly na smrt Američanům. Jenže ztráta života v tom případě hrozila "českým výletníkům" - a protože se vše mezitím dostalo na veřejnost, tohle by prostě vláda neobhájila.

Co je na tom ironického? Pan Pelikán tvoří totiž hlavní krytí Bradáčové, Šlachty a spol. - kteří zase tvoří hlavní krytí při (ne)vyšetřování hospodářských kauz spojených s Andrejem Babišem (Čapí hnízdo, Agrotec atd.) a Bohuslavem Sobotkou (privatizace OKD za hubičku Zdeňku Bakalovi). Ani premiér, ani ministr financí si to proto nesmějí s Američany rozházet, nechtějí-li skončit minimálně jako Marek Dalík.

Jenže pětice českých výletníků by v případě vydání Fajáda skončila velmi nepěkně - a jejich popravčí by dali (pro výstrahu) velmi hlasitě najevo, proč se tak stalo a kdo je má na svědomí. A to by vláda neustála i kdyby o jejím "spojeneckém velečinu" (obětování vlastních lidí za americké zájmy) vysílala ČT "speciály" dvacet čtyři hodin denně a Václav Moravec by neslezl z obrazovky.

Smějící se bestie, nebo je to jinak?

Takže se teď alespoň snaží vypadat jako hrdinové, kteří se kvůli "svým" vzepřeli Američanům. Chvíli se ještě snažili vyvolat dojem, že propuštění Fajáda a návrat české pětice z výletu spolu nesouvisejí, ale tím jen zvyšovali dojem trapnosti. Mainstream klade "vážné otázky" o "koordinaci a komunikaci" tajných služeb - což je ovšem také plně v rukou premiéra Sobotky a nikoho jiného. Civilní rozvědka (BIS) prý byla proti výletu, zatímco vojenská (VZ) pro. A nějak se přes Sobotku prý nedomluvili.

Směšné - a šéfové BIS i VZ to už také dali skoro explicitně najevo. O to vůbec nešlo. A dokonce ani o "boj a řevnivost" mezi nimi, jak se někteří novináři snaží naznačovat.

Daleko zajímavější je úplně jiná varianta, o níž se kupodivu úzkostlivě mlčí: Vojenská rozvědka - stejně jako BIS - samozřejmě věděla, že jde o "léčku" - a přesto tam svého muže poslala. Proč? Aby tím zabránila Fajádovu vydání do USA. Proč? Důvodů může být tisíc a spekulovat o nich lze velmi dlouho. Pokud by to tak ale bylo, verze o "trumberech" (která se stane hlavním vysvětlením) by ovšem vzala za své. Naopak. Znamenalo by to, že jsme ve velmocenské partii udělali významný tah. Bez vědomí vlády, samozřejmě. Je to takový nesmysl?

Ať tak či tak, ve Washingtonu jsou z toho momentálně na prášky. Připadá jim to celé jako zlý sen. Možná teprve teď doceňují "bonmot" jednoho ze zdejších předchozích protektorů Reinharda Heydricha: Češi, to jsou smějící se bestie!

Celý případ budeme pochopitelně dál intenzivně sledovat. Neboť "Sovy nejsou, čím se zdají být", říká kultovní komediální seriál Městečko Twin Peaks. A tohle je komedie podobných rozměrů.

41 komentářů :

 1. Hele, lidi, přijde mi to jako pěkná pitomost. nedělci end kampeny, takto posluhové bez vlastního názoru, se najednou vzepřou svým mecenášům a pánům a udělají nšco rozumného. Nesedí mi tam to "vzepření" se a "rozumné". To nejsou ti, kteří by něco takového měli ve své genetické výbavě. To je nějakej komiks, šaráda, podvod na lidech - to ve své genetické výbavě mají. Prostě se něco maskuje. Hlavní náčelník české vlády z US ambasády byto "vleádě ČR" nedovolil a že by o tom amíci, při tom, jak dokázali Evropu profízlovat nevěděli, tak takovou pohádku by dohromady nedala ani Božka Němcoic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesuďme, stejně nevíme ani se nedozvíme. co za tím může všechno být. Ale je to polízanice o to nic. Co nám logicky sedí či nesedí, dost bledne vedle onoho - ale stalo se to.

   Vymazat
  2. Moje řeč, tady je kolem toho humbug a na žádném americkém serveru jsem o tom nenašel jedinou zmínku. Nehledě k tomu, že před pár dny byl Sralbotka u protektora na konzultaci. Je to šaráda.

   Vymazat
  3. zájmy Čechů : https://www.youtube.com/watch?v=0vKSVwbj-og

   Vymazat
  4. Řekl bych, že na prášky je historka pana Hájka. Trochu mi to připomíná "4 z tanku a pes, nebo Kapitána Klose", kde všichni Němci byli blbci jen Poláci byli za chytré hrdinovy, nebo "Kam se poděla sedmá rota".
   On Fajád sice propuštěný už může být dopravený do země, která požadovala vydání. Copak všichni agenti této země působící u nás jsou hloupí a nečinní ? No, ta peprná omáčka pana Hájka to je jen třeba takové zpestření kolem.

   Vymazat
 2. I mě to nepřipadá normální. Nato je i Shapirův humbuk příliš nadnesený. A že by právě tito chtěli pracovat proti vůli Washingtonu? Směšné a nepravděpodobné. tady je hra o tom,že naše loutky plní svou dohodnutou roli od USA vlády. A zapomněli informovat toho troubu Vondru To je můj názor. Gerontusinza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gerontusinza.
   Zrovinka v tu dobu byl Vondra u přítele v Paříži.Víte jaké má přátelé Vondra.Kolem toho zazněla ještě jedna příjemná informace,po zdařilé výměně,náš člověk obdržel větší částku peněz.

   Vymazat
 3. Jasně, je to píár pro vládu, která u zdrcující většiny občanů ztratila legitimitu. Propagandistický nevydařený výstup zorganizovaný bývalými svazáckými nástěnkáři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:50 a 21:56 - obojí dost sedí.

   Vymazat
 4. Ať je pan Fajáh jaký chce, zemi, která provozuje zařízení jako je Guantanámo se lidé vydávat nemají.

  OdpovědětVymazat
 5. Ať to bylo tak nebo tak, ve finále se ČR zachovala jako suverénní stát.
  Takže v každém případě palec nahoru:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Suverénní stát jedná suverénně a to Česko,ve kterém asi bydlíte a žijete,to bylo donuceno muslimy. Je to prohra Česka a to bolí. Dnes zemřelo pět Čechů v Rakousku a co. Nic. Není to rovno prohře celého státu.

   Vymazat
 6. Né nadarmo máme herce ve vládě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepochopil jsem,jestli Armáda Česka hraje komedii nebo tragédii.

   Vymazat
  2. Bodejť bys to pochopil. Nevím nic o tom, že existuje něco jako Armáda Česko. Pokud myslíš těch pár klaunů, kteří statují v zahraničí za tvoje peníze na pronajatých zbraních a řídí je ten béčkový herec Stropnický, tak tě dost lituju. A nemě z toho nervy, že to nechápeš. Já taky ne.

   Vymazat
  3. Češi možná nemají zrovna nejsilnější armádu ale vždy uměli myslet. Proto jim musím přiznat,že jsou vinni.

   Vymazat
  4. Jsem překvapený z toho, že Česká rota má i vojenskou rozvědku. Zdá se mi to srandovní jako ten loutkový ministr.

   Vymazat
 7. Vždy ma poteší keď centrum svetového fašizmu USA dostane po hube, tento krát od bratov Čechov. Na rade sú Slováci.

  OdpovědětVymazat
 8. Ještě je možnost, že pana F. získali A. pro spolupráci a vytvářejí mu naším prostřednictvím krytí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vypadá hodně věrohodně. Agenti CIA, k němu v našich věznicích, jistě měli přístup. P.K.

   Vymazat
 9. Shapiro jenom hraje podle domluveného scénáře a pěkně přehrává.
  To co pro veřejnost, je vždycky podle scénáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel,asi máte pravdu! Poslušný a všeho schopný Sralbotka nutně potřeboval nějak zvýšit prestiž u národa, která mu zejména v poslední době trapně upadla.
   Taky je trochu divné, že k celé záležitosti se dosud ani slovem nevyjádřil prezident ani jeho mluvka.

   Vymazat
  2. Anonymní 6:42
   Vydržte.
   Nemělo Vám uniknout,proč má Schapiro zavřené dveře na hrad.Už i Zemanovi došlo,že vlastně má víc co dělat ze Schapirem,než z jeho maňáskem Sobotkou.

   Vymazat
 10. Já se musím smát. Tajné služby? to je jen zástěrka pro dobrý flek, který je obrněn neprostupností.
  Při nějaké akci se vždy ukáže, jací ňoumové tam sedí a jací je řídí. Nakonec se ukáže vždycky sofistikovaná česká blbost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí jít nutně o blbost a ňoumové chodí k volbám a volí Sobotky a Zaorálky.

   Vymazat
  2. Blbí ňoumové také volí různé ty Kalousky, Fialy, Bělobrádky a do senátu Štětiny, Korte atd. atd. Nezapomeňte, že po idiotech, kteří se tváří jako levice, přijdou asociálové, kteří se tváří jako pravice!!!! Marek

   Vymazat
  3. To Ruda 7. února 2016 5:17

   Pane Rudo, vidím, že tomu dost roziumíte. Docela Vám fandím a závidím Vaši informovanost a absolutní nadhled, který zbytku národa zákonitě chybí.

   Tajné služby jsou od toho tajné, aby veřejnost neznala jejich organizaci, systém a způsoby práce, prostředky, objekty působení, techniku, zaměření a cíle jejich zájmu. Proto se i jakékoli slyšení ve výboru PS pro kontrolu zpravodajských služeb vede v utajení za zavřenými dveřmi a prověření poslanci mohou být seznámeni jen s nepatrnou částí již uzavřených případů.

   To co je zveřejněno ve sdělovadlech, k čemu se vyjadřuje Kraďousek, Modrý Fiala, šmíra Stropnický, nebo v článku p.Hájek jsou pouze mediálním dohady, ne aktuální plány a akce zpravodajských služeb. Vážně požadovat prošetření a slyšení před sněmovnou, jako Kraďousek a spol., je naprosto úsměvné. Až se jim to podaří prosadit, tak to teprve bude znamenat Vámi uváděnou ňoumovitost a sofistikovanou blbost. Ne však zpravodajců, ale zákonodárců!!

   Uvádí se, že tajné služby UZSI a VZ údajně nespolupracují. To je přeci naprosto v pořádku! Služby mají různé zřizovatele a cíle působení a nemají žádného aktivního supervizora, který by je koordinoval. Normální však je, že se alespoň někteří lidé ve výkonu znají a komunikují, takže tak rigidní autonomie služeb asi nebude.

   Občas utečou do médií nějaké utajované info z odposlechů. Je jim dána obrovská publicita sloužící většinou k dehonestaci odposlochávaných a vytvoření kýženého povědomí publika. Tyto úniky však nejsou z prostředí zpravodajských služeb, ale z kriminálních kauz od policie, státních zástupců, nebo od advokátů s cílem manipulovat veřejným míněním.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 11. Je to celé stejně na bačkoru.1)ve vedení státu máme ustrašeného US-úřednického sraba Sobotku,který je namočen fo OKD a jiných šmelin2)armáda je v rozpadu až na několik útvarů3)zpravodajským službám šéfovala kantýnská Nagyová4)služby vzájemné nespolupracují5)šlendrián mafie kryje veřejně několik státních zástupců,soudců a šéfů Policie6)navíc tady všemu šéfuje US-protektor Sharpey ke,kterému se přichází klanět i Sobotka a za tepla vše vyzradí několikrát měsíčně7)armádu řídí herec,který nemá potuchy co tragickou výzbroj a schopnosti má naše ČR a vyhrožujeme Rusku8)navíc podporujeme banderovce,ukro-nacisty a v Sýrií podporujeme s Tureckem a CIA teroristy z ISIS. Suma sumárum jsme šmejdi a stejně dopadneme špatně.Stydím se za naše politiky.Hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluvte za sebe a vzpomeňte si, koho jste volil.

   Vymazat
 12. Prostě Hizbaláh zahrál perfektně a zdejší trdla naletěla. Co taky čekat od přicmrdávačů. Pokusy udělat z blbosti hrdinství se dají čekat.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokřik amerického velvyslanectví a jeho českých exponentů Koláře, Vondry, Žantovského a j. je farizejský
  1.Fajád nespáchal žádný zločin na území USA nebo proti USA, aby do USA musel být vydán, aktivity měl mít pro Kolumbii, Ukrajinu a země Středního Východu, což nejsou USA.. Proto myslím Městský soud v Praze jeho vydání do USA zamítl a poslušný byl až Vrchní soud.
  2. USA zorganizovaly tu provokaci proti Fajádovi v Praze, asi v domnění, že zdejší bezpečnostní služby jsou zcela pod jejich kontrolou. Ale pak přišla ta výprava našich pěti amatérů do Libanonu a jejich zajetí, vojenský zvěd Psík jel dokonce pod svým jménem a se svými pravými doklady. S tím ta americké konspirace nemohla samozřejmě počítat, ale museli to brát jako prostě další zmařenou operaci, nejde nakonec o nic fatálního.Fajáda už nikdo nikde neuvidí, neodváží se přijet ani na Ukrajinu pro svoji manželku.
  Jestlipak naše BIS věděla o této americké operaci, a je to v této zemi zvykem, jak v amerických akčních filmech?
  3. Američané by třeba obětovali pět Čechů, ale sami nedávno vyměnili pět vězňů z Guantanáma za jednoho Američana v Afganistánu a těch pět to byl jiný kalibr než našich pět ňoumů. Tak by se mohli mírnit.Příště asi ale zvolí z opatrnosti raději Varšavu nebo Bukurešť, tam by se to asi nemohlo stát.V Praze však budou chtít udělat trochu pořádek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden omyl za druhým. Copak nemáte informace a neumíte je číst?

   Vymazat
 14. A to ještě amíci mají další problém , fukušima u new yorku kde z místní jaderné elektrárny unikla radioaktivní voda a naše média opět nic...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej nějaký odkaz k té "Fukušimě u New Yroku, jinak je taková informace k ničemu.

   Vymazat
  2. http://www.dailymail.co.uk/news/article-3435606/New-York-Governor-orders-probe-nuclear-plant-alarming-radioactivity-increasing-nearly-65-000-cent-contaminated-water-leaked-facility.html

   Vymazat
 15. Tak k tomu vám něco řeknu:
  Američané si sami přáli, aby ten agent zmizel a bylo jim blbé ho pustit jen tak. A navíc, teď když to svedou na naší vládu a budou dělat ukřivděné, tak si vymůžou nějakou tu základničku v Brdech.

  OdpovědětVymazat
 16. pane Hájek ,kolik her hrajete?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vokativ: "Hájku". A propos, každá hra až na ty, jež hrajete vy, má více nehierarchických úrovní...

   Vymazat
 17. Američani nejsou na prášky, ale na prachy.

  OdpovědětVymazat
 18. To přece není možné, aby nám v té oblasti nezůstal žádný agent rozvědky, když jsme nedávno v Brně školili nejvyšší kádry vojenských a bezpečnostních sborů všech států blízkého východu. To už tajná služba nesbírá ani informace, máme vůbec nějakou samostatnou zpravodajskou službu, která chrání zájmy jenom našeho státu a nesdílí s nikým informace

  OdpovědětVymazat
 19. Stručně řečeno, začíná se docela komicky projevovat fakt, že tam nahoře, kde nic nevědí a sotva stíhají úkoly, se reálně nerozhoduje, neb reálného rozhodování se chopili ti o něco níže, nezasažení korupčně ideologickou diverzí chřadnoucí mocnosti za oceánem. Již z Krhútské kroniky je známo, že osud království holt musí vzít do rukou někdo zodpovědný...

  OdpovědětVymazat