Reklama

.

.

pondělí 1. února 2016

Vlasta Ransdorfová: Dopis předsedovi vlády ČR

1. 2. 2016    zdroj
Vážený pane premiére,
obracím se na Vás s žádostí, abyste z titulu své funkce prošetřil veškeré události, které vedly k úmrtí mého manžela, poslance Evropského parlamentu PhDr. Miloslava Ransdorfa, CSc. Žádám Vás, abyste inicioval jednání se Švýcarskou konfederací v tzv. „švýcarské kauze“, jejíž verzi znáte z veřejnoprávních objektivních českých médií.


Žádám, abyste švýcarské straně vznesl následující otázky:

1. Z jakého důvodu banka odmítla jednat s člověkem, vybaveným plnou mocí od klienta?
Manžel šel do banky s plnou mocí od klienta, která ho opravňovala k NAVÁZÁNÍ KONTAKTU s bankou, nikoli k výběru peněz, jak stále uvádějí česká média.

2. Manžel trval na tom, ať s ním banka na základě plné moci jedná. Byl odmítnut a členem ochranky vyzván, aby odešel. Manžel byl ochoten banku opustit v případě, že mu vystaví potvrzení, že s ním odmítají jednat. Proč mu banka toto prohlášení nevydala?

3. Z jakého důvodu zavolala banka na manžela policii?

Manžel v bance žádné dokumenty nepředložil (nebylo komu), nikdo z pracovníků banky je neviděl. Nikdo z banky tedy nemohl vědět, jsou- li jeho dokumenty pravé či nikoli. Dokumenty měl stále u sebe, předložil je až přivolané policii na jejich služebně.

4. Jak je možné, že řadoví kantonální policisté na místní služebně mohli okamžitě vědět, že dokumenty jsou falešné? Odborná expertiza a ověřování listin přece vyžadují nějaký čas.

4. Proč banka dodnes nezveřejnila kamerové záznamy, které by potvrdily ( ev. vyvrátily) manželovu verzi o jeho pohybu a chování v bance? Opakovaně, ale marně, žádal o jejich vydání.

5. Jak se mohlo stát, že švýcarská policie manželovi odepřela možnost kontaktovat rodinu? O jeho zatčení jsem se dozvěděla až druhý den, a to z českého tisku.

6 Jakým právem mu policie znemožnila kontaktovat i české zastupitelství a Evropský parlament?

7. Jak se vůbec mohlo stát, že manželovi švýcarská policie odepřela léky na diabetes a hypertenzi v potřebném množství? Především mu vůbec nezajistila noční inzulín, místní lékař ho neměl k dispozici. Manžel měl noční inzulín v autě, požádal policisty, aby mu jej přinesli ze zaparkovaného vozidla, ale policisté ho prý v autě nemohli najít! Léky na tlak nedostal buď vůbec, nebo v nedostatečném množství. V noci měl zdravotní potíže, způsobené enormním zvýšením tlaku, třikrát zvonil na stráž, ale nikdo nepřišel. Manžel zůstal bez potřebných léků.

8. Jak mohla švýcarská policie předstírat, že manželovi nerozumí, když manžel ovládal všechny čtyři oficiální jazyky Švýcarské konfederace? Pokoušeli se vytvořit umělou jazykovou bariéru tím, že na něj mluvili výhradně Schweizerdeutsch (manžel rozuměl i tomuto nářečí). Je ale vyloučené, aby státní zaměstnanci neovládali aspoň jeden oficiální jazyk své země.

9. Pokud byly předložené dokumenty falešné, jak to, že manžel nebyl z ničeho obviněn, byl po vyčerpání zákonné lhůty k zadržení státním zástupcem bez problémů propuštěn a mohl odcestovat do republiky?

10. Pokud byly dokumenty pravé, jak to, že se banka manželovi oficiálně neomluvila, ačkoli ji žádal o vyjádření a o omluvu?

Dále Vás, pane premiére, žádám, abyste inicioval vyšetřování s příslušnými osobami EU a s příslušnými osobami na české straně:

1. Jak to, že když byl manžel, občan EU a ČR, zadržen, nenašel se žádný zástupce ani EU, ani ČR, aby mu zajistil alespoň základní lékařskou pomoc? K čemu máme státní orgány, Listinu základních práv EU a Úmluvu o lidských právech Rady Evropy, když si v civilizované cizině dovolí chovat se k českému občanu (zde není podstatné, že manžel měl funkci europoslance) jako ke psovi?

2. Jak to, že nebylo kontaktováno švýcarské velvyslanectví? Ambasády jsou snad taky pro to, aby pomáhaly občanům v nouzi.

3. Jak to, že nikdo z české strany nežádal informace od švýcarského velvyslance v Praze Antoniettiho? Aféra plnila přední stránky novin a manžel přece patřil k předním českým politikům. Jak to, že nikoho z kompetentních orgánů nezajímalo, co se opravdu stalo? Odkud pramenil absolutní nezájem o manželův osud?

4. Jak to, že po propuštění nebylo první snahou EP poskytnout manželovi pomoc, ale získat od něj vysvětlení, a to mnohem dřív, než se vůbec mohl vrátit do vlasti? Nátlakovým a nevybíravým způsobem se k němu choval předseda EP Martin Schulz.

5. Proč se dodnes ani české státní, ani evropské orgány nedomáhaly zveřejnění bankovních kamerových záznamů?

6. Jak se mohla česká média dozvědět o zadržení mého manžela dřív, než jeho vlastní rodina?

7. Kdo rozpoutal, řídil a platil bezprecedentní zběsilou mediální štvanici na manžela?

8. Proč sdělovací prostředky včetně veřejnoprávních místo toho, aby dělaly svou práci- informovaly a pátraly po důvodech jednání švýcarské banky a policie a důsledně sledovaly postup státních orgánů - se soustředily výhradně na manželovu dehonestaci?

Vážený pane premiére, očekávám odpovědi a vysvětlení ode všech stran- od švýcarské, české i z Evropského parlamentu. Nevylučuji, že dodatečně vznesu další otázky.

Vážený pane premiére, vyzývám Vás, abyste se věnoval vnesení světla do tvz. „švýcarské kauzy“, která, jak jsem přesvědčena, manželovi ukrátila život, s plným nasazením.

S úctou

Mgr. Vlasta Ransdorfová

V Praze 30. 1. 2016

56 komentářů :

 1. No, myslím že už není třeba přemýšlet zda ho "někdo" cíleně odstranil, či ne.
  Jen stojí za to vědět kdo z "našich" se na tom podílel a kdo ne.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jděte do prdele.Jste jak upíři těžíte články z jedný mrtvoly.Nechte toho nebožtíka odpočívat v pokoji.Byl to elitář který neudělal pro chudý lid nic a s příjmem šest milionů ročně nenechal vdově ani padesát tisíc na pohřeb,té chuděře to hlava nebere kde jsou všechny ty prachy tak vymýšlí konspirační teorie které žijí díky vám retardérům.Soudruzi smiřte se s tím že soudruh pro vás soudruhy nic neudělal a jěště byl tak geniální a takový chatakter že z vidělaných milionů nedal a nezanechal vlastní soudružce manželce ani korunu.A přestantě se chovat jak dívá zvěř co vyhrabává mrtvoly,když jste soudruha milionáře všichni tak milovali tak vzdejte čest jeho památce a nepište o nebožtíkovi takové kraviny.

   Vymazat
  2. Ty jsi opravdu idiot!!!

   Vymazat
  3. No obracet se na někoho podobného jako je SOBOTKA je poněkud .... vždyť ten hájí takové zrůdy viz. Bakala parta kolem Mostecké uhelné, církevní restituce, prolomení Benešových dekretů atd.
   Václav

   Vymazat
  4. Mohla alespoň na závěr vynechat to "s úctou"

   Vymazat
 2. Srozumitelně psáno o nesrozumitelném přístupu. Teď jde ještě o to, zda se paní Randsdorfová obrátila na správnou adresu respektive na kompetentní osobu. Jsem přesvědčen, že nikoli. Hádám, že by se měla spíš, respektive ještě obrátit na poslance EU Jana Kellera. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těch závažných témat pro skutečné, kvalitní novináře je v tom řada. Pro naši novinářskou svoloč jejíž snahou je hlavně špinění druhých to ale není.

   Vymazat
 3. Jsem zvědav, co Keller udělá? Odkope se? Schulz se Zemanem utřel Ukrajinku, ktera si stěžovala, že Majdanisté upáliji jednu administrativní pracovníci Strany regionů, což vyznělo velmi neslušně, až sprostě. Keller Schulze chválil jako levicového politika, Ransdorf upozorňoval na Schulzovu aroganci. Zeman vyznamenal Kellera. Pškně složitá logická úloha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vztahy ještě komplikuje Ransdorfova výčitka pokrytectví Zemanovi, který mu na oplátku zakázal přístup na Hrad. Keller označil na Vratimovském semináři Sobotku jako to nejlepší, co sociální demokracie má.

   Kdyby všichni raději drželi hubu.

   Vymazat
  2. Děsím se toho, že by Keller měl pravdu .... ale vím, že nemá. Za ČSSD nekope jen Sobotka, je tam dost rozumných lidí, kteří se nebojí promluvit .. prostor ale dostanou jen v Pl.

   Vymazat
  3. Na většinu otázek odpovědi ta paní nedostane! Jestli na nějaké ano, tak to bude v duchu Sobtkovy rétoriky: "Kecám a přitom nic nového neřeknu". Ono totiž, kdyby dostala pravdivé odpovědi na všechny otázky, tak by se oteřely oči úplně všem, i těm co žerou to "seno", které nám je předkládáno k mediální konzumaci. Však co, po roce už nebude mít vdova chuť k plané a nikam nevedoucí "korespondenci".
   Včak znáte to pořekadlo: Sto krát nic umořilo i osla.

   Vymazat
 4. Z toho, co paní Ransdorfová napsala, je jasné, že byl její manžel hodně nepohodlný. Nevěřím, že Sobotka něco udělá, to chce žalobu. Skoro mi to připadá, jako by ti Švýcaři byli přichystaní, jako by věděli, že tam do té banky pan Ransdorf přijde. Jako by to všechno bylo narafičené. O tom, že mohla mít událost rozhodující vliv na jeho zdravotní stav, by se mohly vést určitě vleklé spory, ale taková dehonestace s čestným člověkem určitě strašně zamává. Lituji, paní Ransdorfová, že se kolem Vaší rodiny našlo tolik duševních trpaslíků, kteří byli schopni Vašeho muže uštvat. Bohužel jsou všude kolem nás. Byli, jsou a budou. Demokracii je odzvoněno. Zdravím Vás a vyjadřuji Vám a celé Vaší rodině nejhlubší soustrast. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka , ten nepomůže , ten tak na limity ,pomluvy a pláč . To bych spíše věřil Zemanovi,než korouhvičce.

   Vymazat
 5. Důležité je koho p.Ransdorf zastupoval v bance.Mohlo to být na něj navléknuté přes tuto osobu.Také je důležité co to bylo za peníze,které tam leží,proč tam šel zrovna p.Ransdorf,kdo ho vybral?Pojedou v tom služby to je jisté,podle přístupu banky i policie.To je nestandartní a vůči někomu kdo má eumandát naprosto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jiří brotstein 2. února 2016 0:27
   Pane Bronsteine - dovolte vyjádřit příkrý nesouhlas s Vaším názorem.
   Když už tedy ten EUparlament máme, na koho jiného byste se mohl zdarma obrátit o pomoc v případě problémů mezi vámi a institucí jiného E státu? A kdo je Vaším zástupcem v EUP? POSLANEC, byť jste jej nutně nemusel volit. Mne vůbec nezajímá, s jak velkým problémem, z jaké oblasti, či komkrétně kdo jej o pomoc požádal. Ať je to Lojza z Huuti, nebo kdokoli jiný, tak rozumím vstřícnému postoji p.Ransdorfa, protože tentýž vstřícný postoj očekávám od každého EU i ČR poslance v případě, že se na něj obrátím já se svým problémem. Nehledě na to, že si je platíme jeden každý bez rozdílu politické orientace, pohlaví, barvy kůže ... z našich daní!! Takže není nutné znát kdo, proč a jak jej oslovil, protože to je naprosto irelevantní.

   Důležité je to, kdo, jak a proč s ním jednal tak, jak s ním jednal!! Tedy zřejmě nevěcně a odmítavě s čímž se p. Ransdorf asi nechtěl smířit. Události poté vyeskalovali až k jeho zadržení a arestaci s možnými fatálními důsledky pro jeho zdravotní stav.

   Otevřený dopis premiérovi Sobotkovi je bohužel zřejmě "mimo mísu", protože on může "jen" možná vznést dotaz premiérovi Švýcarska. Vzhledem k tomu, jak dopadá premiérovo "úsilí" o pomoc pí. Michálkové v jejím bojí o děti s Norským Barnevernetem se domnívám, že to je slepá cesta s výsledkem - hlasité plácnutí do vody! Pisatelce vyjádří hluboké porozumění a soustrast s náznakem mírného optimizmu ve věci získání odpovědí na dotazy. Možná i některé budou zodpovězeny, aby celá aféra pozvolna zanikla v zapomění. Nedomnívám se, že by věc předal, byť jen k posouzení a prověření možností, právnímu odboru MZV, které by teoreticky mohlo podniknout další kroky.

   Pí. Ransdorfové držím palce a vám všem přeji Mír v duši.
   Ferro

   Vymazat
  2. Vzdělaný člověk by si předem ověřil informace o postupu banky.Přijít tam jako Jánošík a myslet si, že někoho ohromí titulem je k pláči.

   Vymazat
  3. Anonymní 2. února 2016 14:35
   Jistě máte pravdu, ale kde berete tu jistotu, že si informace nezjistil, nebo dokonce schůzku nepředjednal?? Zřejmě se Vám ještě nikdy nestalo, že Vám někdo něco slíbil a když došlo na plnění, tak si nic nepamatoval, nebo se dokonce nechal zapřít.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 6. Banky neuznavaji plnou moc, kdyz neni domluvena PREDEM !
  Kdyby ano, budu prvni, kdo zavola policajty.
  V pripade nemoci, nebo umrti majitele vkladu/konta, banka vi s kym muze jednat ! MA predesle INFORMACE ziskane pri zalozeni konta !
  Tak je to v USA ! Ve Schvycarsku, Rakousku a Nemecku stejne ! Vim to z doby, kdy jsme vsichni utikali z JAR.
  Tato poverena osoba po identifakaci musi zodpovedet nekolik otazek a hesel, ktere zna jen nejblizsi rodina, nebo predem poverena osoba.
  Pani Ransdorfova ! T.j. vsechno citit PODRAZEM, proti Vasemu duverivemu a naivnimu manzelovi. Kdo za tim stoji a z jakeho duvodu - nevim.

  Nahle umrti Vaseho manzela v 63 letech, casove totozne s trapnou udalosti ve Schvycarsku je dalsi zahada.
  Jak jeho jednani, tak jeho umrti nedava smysl !
  Je minimalni nadeje, ze Schvycari se budou s nekym bavit. Oni NESMI ! A kdyz, tak pouze pres jejich soudce !
  Sobotka ? Kdo t.j. ? Ten je na tom tak spatne svym vlivem ve Schvycarsku, jako nick honolulu - ten posledni z americke ulice.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to sviňárna nejen od šv.banky. Pokud něco banka nesmí, můžou dát potvrzení, že nesmí(žádal přece potvrzení, že s ním banka nesmí jednat).

   Vymazat
  2. Vaše představy o bankách jsou úsměvné.Stejné měl asi i Míla ato už je horší než zlé.

   Vymazat
  3. To je všechno pravda a smrt si chudák tím přejídáním a strašným stresem přivodil sám naprosto fyziologicky.Kdo by žil v pohodě s takovými dluhy a obviněním zloupeže.

   Vymazat
 7. Jestli je to tak, jak píše paní Ransdorfová, tak to ve Švýcarsku vypadalo jako na Gestapu a u nás jak 50. léta. Chraň nás Bůh před současnou demokracií západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Švýcarsko už okradlo ČR o 22 miliard v kauze Mostecká uhelná. Teď šlo ještě dále a vraždí. Když se jim to nepodařilo ve vazbě, museli to dotáhnout později. A ta naše obrýlená a ozubená pleš drží hubu, jenom se klepe a šlape do německých pedálů.

   Vymazat
 8. No já nevím. Jestli že bylo doporučeno aby z banky odešel a poté policie nekonala a on se pořád něčeho dožadoval a upozorňoval zřejmě svým chováním na sebe(tak on sám na sebe strhl pozornost)...Mě by to mohlo taky od švýcarských úřadů vyznít jako rada: ,,Proboha evroposlanče vypadni odtud, to nevíš, do čeho by ses mohl namočit? Dej od toho ruce pryč! To nevidíš jak to smrdí?" Co když se právě tím, že tam nic nevyšetřují se k němu chovají tímto korektně? Možná,až se to začne vyšetřovat, aby to pro paní Ransdorfovou nevyznělo kontraproduktivně. Nikdo nic pořádně neví ani ona ne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to taky raději nechal spát a moc se nevyptával

   Vymazat
  2. Snad konečně pochopí s jakým nafoukaným ňoumou to žila.Loupež prostě nevyšla,ještě že KSČM zaplatila pohřeb.Kdo z vás to má?

   Vymazat
 9. Vážená paní Ransdorfová, Váš muž byl velice vzdělaný člověk, ale velice nepraktický. Bohužel byl také ještě i přes veškeré jeho zkušenosti naivní a důvěřivý. Vždy v diskuzích svou inteligencí převálcoval kohokoliv z oponetů, znal a věděl. Věděl bohužel pravdu! Pravdu, která se dnes nenosí. Jestli čtete třeba tyto ohlasy, no tak vždyť to vidíte sama! Demokracie není. Ničeho nedosáhnete, není tady spravedlnosti, není politická vůle. Ale chtěla bych Vám říct, že je mi Vašeho manžela nesmírně líto, že sdílím s Vámi tu nenahraditelnou ztrátu. Nejen Vaší, neboť Váš manžel byl sledován mnohými lidmi a mnozí si ho vážili a měli rádi. A on jim měl co nabídnout. Bohužel takových lidí,jako byl on je již opravdu málo. Na naší politické scéně si spíš myslím, že nikdo nedosahuje jeho inteligence, vzdělanosti. Bůh s Vámi i s námi! Je mi to moc líto!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím,velice dobře napsáno. Upřimnou soustrast rodině. Poslední poklona p. Ransdorfovi
   Václav

   Vymazat
  2. Znal jsem jej osobně, byl to vynikající člověk, nikdo není všestranný, ani Míla.

   Demokracie je, nemohu souhlasit s tím, že by nebyla, Demokracie je, v podobě kam se musela zákonitě vyvinout, kdo je agresivnější, má víc peněz, více zbraní, dokáže si urvat větší podíl. Míla byl slušný člověk a takový se proti agresívním protivníkům nemá moc šance prosadit, demokracii pohřbívá mlčící většina, neboť jako důsledek své slušnosti vyklidí prostor těm agresívním, kteří se Demokracií ohání, já bych to nazval spíše anarchií a státem organizovaným bordelem a Mila se stal jeho obětí. Média šílely, naháněly rating, že někdo potřeboval pomoci muselo jít stranou, kdyby psaly o tom, že jsou někomu upírány léky, nikdo by to nečetl, když psalo o miliardových podvodech, byl to trhák, v tržním hospodářství pravda nikoho nezajímá , jen peníze a peníze.

   Zde bych si dovolil citovat:

   Dalajlama: Jsem marxista „Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honba za ziskem,"

   Vymazat
  3. Nemůžete říci, že by si Míla urval malý podíl z daní všech chudáků co jich u nás je. Nedal jim za to nic,v tom byl fakt borec.A neřekl Dalajláma taky něco o vykrádačích bank? Škoda.

   Vymazat
 10. Milá paní Ransdorfová, asi nečtete žádné komentáře k Vašim počinům a já se Vám ani nedivím. Ale kdyby přece jenom....vězte, že Vás naprosto chápu a Vaše kroky velice oceňuji. Je třeba přestat se bát!!! Čím více se bojíme, tím více neřádů si na nás troufá. A ty, kteří tady tak hnusným způsobem očerňují Vás i Vašeho manžela, nevnímejte. Však je známo, že každý cikán podle sebe hádá. Jsou to malí lidé a s těmi netřeba ztrácet čas. Držím Vám palce a jsem s Vámi! Věra Kaňková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážená paní Ransdorfová,
   přijměte ode mne upřímnou soustrast. Odchod Vašeho manžela je nenahraditelná ztráta.
   Jsem rád, že jste našla sílu a odvahu a žádáte veřejně vyšetření okolností "švýcarské kauzy" a neposkytnutí zdravotní péče Vašemu manželovi (vlastně o péči ani nešlo, jen o přinesení léků, které měl u sebe). Smutné na tom navíc je, že právě ve Švýcarsku vznikl Červený kříž a jsou na to "hrdí".
   Důležitý je kamerový záznam. Když došlo k tak závažnému mezinárodnímu incidentu, detaily kauzy by měly být veřejně projednány.
   Když však vidím, jak "mezinárodní experti""vyšetřují" úmrtí 295 cestujících letadla Malaysia Airlines, které bylo sestřeleno na Ukrajině, tak si nedělám iluze.
   Je třeba být zdravý a mít energii, aby mohl člověk čelit zlu. V každém případě je Váš požadavek na vyšetření tohoto případu víc jak oprávněný. Má-li švýcarská strana čisté svědomí, tak přece nebude mít problém vše veřejně ukázat a prokázat.
   Čest památce pana Miloslava Ransdorfa.

   Vymazat
  2. Kdyby na žádost manželky každého potencionálního zloděje předkládala banka kamerový záznam,byla by k smíchu.Kvůli jednomu pomatenému čechovi a několika slovákům šlo pouze o jejich ostudu,nikoliv mezinárodní problém.Nelžete si do kapsy.

   Vymazat
  3. Ano, hlavně se nebát! Míla se také nebál jít loupit do banky a jak skvěle dopadl. Smál se mu celý svět.

   Vymazat
 11. neskutečný! Neodpovídejte, nereagujte! I tací lidé se bohužel v naší společnosti nachází. Je mi jich upřimně líto, jelikož jejich jedovatá slina musí být řádně hořká! Bůh s Tebou člověče. Neuvědomuješ si, že i na Tebe jednou dojde, že pach co po tobě zůstane bude ještě dlouho cítit kysele. Jsi ubohý a slabý a ve své nevědomosti a malosti se utápíš v nenávisti a špíně. Smutný to život ubožáka! A ty peníze co za to co šíříš si do hrobu stejně nevezmeš, zůstaneš sám ve své zapšklé samotě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to bylo pro anonyma 4.09

   Vymazat
 12. jsem zvedav kdy se luza typu 9:41+9:45 aj.,jak uvadi amik, nauci diskutovat, tedy respektovat jiny nazor!!!

  OdpovědětVymazat
 13. znal jsem milu osobne, sislal v 15 jazycich, udelal toho mnoho pro cesky lid, naucil je svindlovat a hrabat penaze, nakonec dokazal i ziskal hovno!!!skutecne uzitecny a stejny politik jako ti ostatni!!!hhh
  cest jeho pamatce, vaclav z vinohrad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak hrabání peněz mu šlo asi tak dobře jako ty jazyky.Milionové dluhy a nekonečná ostuda zloděje a podvodníka.Život komunisty v kostce, který vejde do dějin. Renč už chystá film.Jedno oko nezůstane suché.

   Vymazat
 14. Vážená paní Mgr. Vlasto Ransdorfová víte v čem je celý problém ?? VÁŠ MANŽEL BYL KOMUNISTA. Já mu to samozřejmě nevyčítám, měl svoje přesvědčení a to respektuji, ale je velmi hodně těch, kteří ne a to nejen v České republice, ale i jinde v údajně civilizované a zákony dodržující Evropě. Chování Švícarů je toho zářným příkladem. Já jsem nikdy nebyl komunista a zrovna jsem je nemusel, přesto říkám Miloslava Ransdorfa je škoda, byl to chytrý a vzdělaný člověk. ČEST JEHO PAMÁTCE. Mirek

  OdpovědětVymazat
 15. Chcem len podotkút, tam kde ide o veľké peniaze, sú malé zábrany. Podľa mojich informácií, pán Ransdorf bol oslovený ľuďmi, ktorý sú dosť odvážny na to aby sa pokúsili pre skutočného dediča zaistiť vydanie veľkých peňazí. Teda nie priamo dedičom. Skutočný dedič už časť svojho dedičstva aj dostal a to po manželke majiteľa spomínaného konta, teda niet pochybnosti, že je aj dedičom po zosnulom majiteľovi.
  Aký je problém? Nuž ide o ozaj veeelmi veľa peňazí.
  A ak banka nenájde do určitej doby dediča, čo pravdupovediac ani nerobí, tak peniaze ostanú banke.
  Nie nie je to výmysel.
  Sú pripravované zákony, a časť už aj schválená, práve o tom ako nakladať s mrtvimi vkladmi práve vo Švajčiarsku! Práve tu sú totiž uložené nesmierne miliardy, ktoré nik nevyberá. Dnešná banková bublina ale pomaly praská a preto si banky na tieto peniaze robia zálusk. Samozrejme pod slovom banky, rozumejte ich majiteľov. Ide o zločincov najhrubsieho zrna. A ak by vydali majetok oprávnením dedičom teraz, tak by sa začali hlásiť aj ďalší, a to skôr ako pripravované zákony budú postupne schválené.
  A mýlite sa, v tomto štáte nie je žiadna demokracia, je to štát s policajnou diktatúrou.
  Nechcem napísať viac ako je nutné.
  Prečo asi je vybudovane jedeno z najdrahších zariadení na svete práve vo Švajčiarsku? Lebo je tam dobre sťažené a nieje dôvod sa obávať demokratického prístupu.
  V banke dobre vedeli o čo ide, už ich niekoľko krát kontaktoval aj zúfalý dedič, zatiaľ stále neúspešne.
  Pri poháriku sa niekde vysťažoval a dostalo sa to do uší tým správnym ostrím chlapcom. Tak sa chopili príležitosti a dohodli sa s dedičom, že ak mu pomôžu dostať sa k peniazom, on ich kráľovský odmení.
  Pán Ransdorf bol tiež oslovený z rovnakou ponukou práve týmito chlapcami.
  Áno potrebovali človeka jazykovo zdatneho a aj dostatočne vzdelaného.
  Žiaľ stal sa tým nepohodlný, a keďže vedeli o jeho zdravotných problémoch, nebolo zrejme ťažké pomôcť mu a urýchliť jeho odchod z tohto slzavého údolia.
  Nik sa tým nebude zaoberať, nik nepomôže, každý kto ma zdravý úsudok od toho dá ruky preč.
  Lebo jedno sa kúpiť nedá, život, nech už je ako kolvek ťažký, stále ma nevycislitelnu hodnotu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, zacházet příliš daleko je nebezpečné!
   CERN viďte? Jasné, částicový urychlovač a jeho význam? činnost? My jen víme, že vůbec nic nevíme! A kdo jen nahlédne pod pokličku skončí jako pan Ransdorf.

   Vymazat
  2. To tedy sáhli chlapci mimo mísu, když si vybrali nafoukaného bambulu,který nebyl schopen uhlídat ani vlastní peníze.A co se týká vzdělání,co čekali,že banku ohromí blekotající historik?Slyšel ho vůbec někdo někdy mluvit nějakým cizím jazykem, když mu nerozuměli ani ve Švýcarsku? Nebylo to jenom potěmkino?

   Vymazat
 16. SMUTNÉ SMUTNÉ SMUTNÉ - smutný příběh Rnasdorfa, smutný příběh Ransdorfové, smutný příběh novinářů, smutný příběh anonymních blogerů... Osobně mohu jen "UPŘÍMNOU SOUSTRAT a chvilku v klidu s úctou"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S úctou za co? Jak si užil miliony z našich daní, aniž za celý život udělal něco užitečného?

   Vymazat
  2. ... S ÚCTOU K MRTVÉMU - to už tak je a já tomu říkám slušnost ... o mrtvých jen dobře = zkušenost a moudrost našich předků ...

   Vymazat
 17. Podívejte se jaké postavení má český občan v zahraničí. V Norsku stát klidně může zkonfiskovat české občany a matku vyhnat ze země, ve Švícarsku zametou s europoslancem a poslanecm Čr imunita neimunita (je otazné zda pohledávka nehrozila okamžitým bankrotem uvedené banky a nešlo jen o arogantní vyřešení náhlého problému), v Rakousku Vám klidně seberou značky a doklady od vozidla a nebaví se s vámi, šikanu zažijete i v Chorvatsku, které naši turisté živí. Nemluvím o zlodějském přístupu nadlidí v Anglii nebo USA při letištních kontrolách. Kanada si zavede víza pro nás kdy chce bez odpovídající naší reakce. No a co na to naši politici? Jen tupě žvanit, vyhýbavé nic neříkající plky, vážná reakce žádná. To jasně ukazuje, kam až to dopracovali za 25 let působení. Občana v cizině se tento stát nezastane a všude už to ví a chovají se k nám podle toho. Prostě statut ČR je horší než kolonie posledního kalibru a na nějaké zastání od EU můžeme zapomenout. To je jen držte hubu a krok a koukejte se nechat dojit a plnit kvóty. No a naši blbci, pardon politici jednají podle toho. A Sobotka? ten bude jen tlachat své bezobsažné žvásty a mlžit se Zaorálkem. Možná se ozve prezident, ale to bude tak všechno. Ostatní politici kromě Okamury jsou banda sraček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem taky občan naší republiky, projela jsem svět a nikdy nikde jsem se nesetkala se šikanou nebo nevhodným chováním úřadů, ani obyčejných lidí.Možná proto, že jsem se chovala stejně civilizovaně jako ostatní.Nikdy jsem se nechovala nechutně,nebo brutálně k dětem,nikdy jsem nechtěla nesmyslně informace,nebo snad peníze v bance, nešlo li o můj účet.Kdo to dělá jinak, riskuje a pak kňučí.

   Vymazat
 18. Ty otázky by měly být široce zveřejněny i když odpovědí se paní Ransdorfová nedočká. Veřejnost si už na ně nějak odpoví. Dle mého mínění ty otázky samy o sobě očišťují jméno, osobu zesnulého a vyvolávají závažní otázky nad jeho skonem. L.P.

  OdpovědětVymazat
 19. koukam 8 prispevku smazano!!! proc ne ten didoprdele byl strasny zjev!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Jak hnusně žil, tak taky zemřel.Musel to být strašný život komunisty s milionovými dluhy a světovou ostudou.Nenechat rodině ani na pohřeb, to nebude tak hned zapomenuto.Ovšem jak se říká jaký šel, takovou našel.Jeho vdova bude z jeho blbosti obviňovat celý svět a snažit se z toho něco vytřískat. Chucpe familie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vdova položila pouze legitimní, oprávněné otázky na jejichž pochopení tvá omezená mozková kapacita nemůže stačit. Protože je zanedbatelná a přeplněna nízkostí stejnou, jak nízký jsi tvor ty sám.

   Vymazat
  2. To jste se tedy moc nepochlapil. Takovou pitomost může napsat opravdu jen člověk bez kouska citu a rozumu. Á propos: vy jste si odložil na pohřeb?

   Vymazat
 21. Na 13:25 sedí přesně příspěvek 10:50.

  OdpovědětVymazat
 22. Na Ransdorfa,protože je členem KSČM plná huba zpráv loutek prostituální ČTV.Opačně,na kabátníka,ODSSáka a Topáka 009-zloděje,prostituta,ochlasty a lumpa všech lumpů nic,jen naparování tohoto intelektuálního politického BLBA,kterého ukazuje ČTV stejně často jako HITLERA na TV-2,vrána k vráně sedá,rovný rovného hledá- Kalouska-vlastizrádce,kokotoida č.1,666 pro ČR.

  OdpovědětVymazat
 23. K tomu co tady čtu mohu poznamenat jen jedno. Banka se musí bavit s někým, kdo přijde s plnou mocí i kdyby jej dopředu neznala. Jak by to bylo například v případě toho, když někdo skončí v nemocnici ebo ve vazbě. To pak musí zplnomocnit někoho, nejelépe advokáta a tady to byl europoslanec. Kdo by se na to hodil lépe. Možná právník ze Švýcarska, ale tam kromě nákladů nevíte jestli nepojede s bankou na dohodu a klienta smete. Jinak nevidím jediný důvod si myslet, že se jednalo o podvod. Co by tím získal O výplatu peněz nešlo. Šlo jen o komunikaci s bankou.

  OdpovědětVymazat