Reklama

sobota 13. února 2016

VMF Ruska odesílá k břehům Sýrie dvě válečné lodě


13. 2. 2016    zdroj
Lodě vypluly ze Sevastopolu. Vojenské námořní síly Ruska vyslaly malou raketovou loď "Zelený dol", vybavenou střelami s plochou dráhou letu "Kalibrus", a také námořní minolovku "Kovrovec" Černomořské flotily plnit bojové úkoly ve Středozemním moři u břehů Sýrie. 13. února to oznámila tisková kancelář Ministerstva obrany Ruska.


Bylo oznámeno, že dvě bitevní lodě ze sestavy Černomořské flotily Ruské federace, "Zelený dol" a "Kovrovec", vypluly ze Sevastopolu a zamířily k břehům Sýrie, aby doplnily stálé seskupení VMF Ruska ve východním Středomoří.

Výjezd lodí do vzdálené námořní zóny je uskutečněn v souladu s plánem rotace sil.

"Zelený dol" je čtvrtou lodí modernizované řady "Bujan - M", které mají zvýšený výtlak a jsou vybaveny nejnovější vysoce přesnou raketovou zbraní velkého doletu - víceúčelovým raketovým komplexem "Kalibrus-NK", určeným pro zničení mořských a pobřežních cílů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová   

64 komentářů :

 1. "Jsem unesen,těmi loděmi", dříve dominovaly světovým mořím bitevní lodě a narazily na letadlové,které je v dominanci logicky nahradily. Nyní je čas na něco,co stojí ve vzduchu,nebo co alespoň dokáže zůstat ve vzduchu dlouho. Už nyní lodě ztrácejí efektivitu. Myslím,že USA už jsou schopny tyto cíle boje plnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-DDD Co to plácáš?

   Smazat
  2. Plácám se po ramenou a říkám si To bylo dobrý,asi. Nevím jak Vám to vysvětlit,ale myslím,že to stačí. O něčem je zatím lepší mnoho neříct.

   Smazat
  3. Pro 23:30 a 0:44 --- Noční pití kazí játra! Tak bacha.

   Smazat
  4. Bez urážky ale vážne som Ťa ani ja nepochopil..:(

   Smazat
  5. hlavní silnice z Kerči do Simferopol, Krym je kompletně naloženo s obrovskými vojenských konvojů a nákladních vozidel přepravujících obrovské množství těžké vojenské techniky do námořního přístavu Černého v Simferopolu Silnice má provoz. back-up dvě stě osm kilometrů dlouhý (208 km) skládá ze 100% vojenských konvojů.

   Turecko potvrzuje, že její dělostřelectvo cílené syrským režimem pozice v Latakia (To je nyní skutečný vstup do svrchovanou vládu Turecka, že úmyslně napadl síly legitimní a suverénní vlády Sýrie. Bez příčiny nebo zdůvodnění, Turecko začalo válku).

   Smazat
  6. jestli nemyslí, jak bylo na armádních novinách, že amíci chtějí adaptovat startoforces na nosič zbraní, ze kterýho budou padat bomby, rakety a navádět je bude F35 a nosič bude zatím pár set km daleko. Ale i na to je lék. Jmenuje s S400

   Smazat
 2. To co dlouho "visi ve vzduchu" je jenom zbran proti civilum!Chytre vojenske technologie si s tim umi poradit moc rychle a spolehlive.A ty maly lode maji dost velkou vyhoduktere vdeci za svou delsi zivotnost v pripade stretu. Letadlovky tu vyhodu nemaji!Jedna-jedina rachejtle ktera nepochybne s 300% jistotou proklouzne nad letovou palubu ji zneschopni na nekolik hodin!A pro ty srsne co stihly odletet nebude moznost pristat nikde na pozemnim placu protoze aj ty budou naruseny-vsechny v operacnim dosahu. A je jasne ze letajici cisterny pudou k zemi taky...takze nezustane pilotum nez smacknout cerveny tlacitko "eject".A netrapte se kolego temi lodemi s nichz jste "unesen"-oni tam plovou jakozto navnada!)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně,že doba letadlových lodí skončila,tak jsem to přece myslel,nebudu Vám sdělovat informace o zbrani,která je má nahradit,sdělil jsem už tak dost. Ale k těm dronům,to nejsou jen zbraně proti jednotlivcům a laserové ovládání téměř vylučuje jejich převzetí nepřítelem včetně znemožnění jejich spojení. Je mnoho neznámých zbraní a zrovna tyto jsou vlastně nepodstatné.

   Smazat
  2. 0:24

   Ale hovno. Zrovna teď USA uvádí do provozu novou letadlovku třídy Ford. A další 2 budou následovat.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Gerald_R._Ford

   Smazat
  3. Pro "0.24"

   obdivuji Vasi fundovanost ve vecich vojenstvi a novych technologii! Odhaduju ze mate nejmin 3 fakulty od oboru takze jste mne nechtene dostal do polohy subsidiarity...Nicmene se rad necham poucit protoze clovek aby neztratil kontakt s dobou se musi soustavne vzdelavat.Budu rad kdyz tady trochu poodhrnete plastik tajemstvi a hodite sem neco na plac co my tady jeste nevime.
   Ja se pak vynasnazim dostat se ke zdrojum a informovat prislusne katedry na fakultach aby taky nestratili prehled a kraceli s dobou. :-)

   Smazat
  4. Antigravitace.

   Smazat
  5. Nemám sice generálské lampasy, ale řekl bych, že v boji se neuplatňují jen špičkové kousky, nýbrž, že přijde ke cti každý kus železa, který může nepříteli přidělat nějaké starosti. A jestli k té velké válce, nedej bože dojde, tak bude potřeba hodně železa. Jenom rakety, válku nevyhrajou. P.K.

   Smazat
  6. Pre 9:20 - antigravitácia ako zbraň? Niekto tu patrí na psychiatrické liečebné oddelenie! Len ešte z istotou neviem, či Vy, ja, alebo prípadný konštruktéri antigravitačnej zbrane.
   Zn. zbohom planéta :D :D

   Smazat
  7. laserové navádění dronů je krásná věc, ale má jednu chybu. Ten laser. Potřebuje přímou viditelnost, bez mraků, deště. A jak jednou ztratí kontakt, dost těžko se asi bude navazovat znovu. Ten ovladací paprsek by se musel trefit z dálky několika km na plošku jak nehet.
   A antiG, je asi trošku mimo. Sice jsem četl, že američani našli vimanu ale těch zpráv už bylo moc, na to abych jim věřil

   Smazat
 3. 23:30 Letadlová loď je jen vojenská základna na vodě.
  Proč by měli mít Rusové vojenské pohyblivé základny?
  Oni snad dělají policajta ve světě? Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lodě USA ve světě policajta nedělají?

   Smazat
  2. No a proč by Rusové neměli mít? Proč by si nemohli odpolout pocvičit si bojouvou připravenost třeba v Mexickém zálivu spolu s řekněme loďstvem Argentiny. Vždyť USA přece také prověřují svoji bojovou připravenost na druhém konci světa v Černém a v Kaspickém moři. Proč by nemohli trochu trošičku poškádlit pobřežní stráž USA, když USA spolu s Jižní Koreou přesně takhle pravidelně každoročně škádlí Severní Korejce. Pak si v tisku stěžují, že ti zlí chlapci, těmto nevinným žertíkům nerozumí.

   Smazat
  3. "Uf" tady je to samý odborník na slova vzatý :-)

   Smazat
  4. Seznam všech amerických válečných zločinů
   OPĚT NOVÝ AMERICKÝ PREZIDENT- OPĚT USA TERORIZUJE A NAPADÁ
   SUVERENNÍ STÁT
   SEVERNÍ KOREU

   Facing the world is wondering who to blame "today's greatest Cold War" ???
   ************************************************************************
   Every reasonable person knows, from the e vagina without humanity can not
   exist on this planet-just as the United States of America
   who forever foment wars and riots across the planet!

   200 let terorismu USA:
   Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek
   5.6.2013
   Za účelem utvrzení a udržení jejich „práva“ na vykořisťování jiných národů, Spojené státy se pravidelně uchylovaly k extrémnímu násilí, a zejména vojenskému. Zde je seznam známých ozbrojených intervencí a jiných trestných činů. Samozřejmě není úplný, ale můžeme tvrdit, že lepší asi není.
   „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ – Thomas Jefferson
   „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ – Ernest Hemingway
   Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. Příjmy otrokářů z této operace v cenách poloviny 18. století byly nejméně 2 miliardy dolarů, což na tu dobu byla astronomická částka.
   1622 – Americké války začínají prvním útokem na indiány v roce 1622 v Jamestownu, poté následovala válka s indiány (Algonquini) v Nové Anglii v letech 1635-1636 a válka v letech 1675-1676, která skončila zničením téměř poloviny měst v Massachusetts. Další války a potyčky s indiány pokračovaly až do roku 1900. Američané zničili asi 100 miliónů indiánů, což se dá plnoprávně považovat za genocidu, výrazně převyšující masové vraždění židů Hitlerem (4 – 6 milionů obětí).
   Od roku 1689 do roku 1763 proběhly čtyři hlavní imperiální války, do nichž byla zapojena Anglie a její severoamerické kolonie, stejně jako francouzská, španělská a holandská říše. Od roku 1641 do roku 1759 bylo 40 vzpour a 18 vnitřních konfliktů mezi osadníky, pět z nich dosáhlo úrovně povstání. V roce 1776 začala válka za nezávislost, která skončila v roce 1783. Druhá válka proti Anglii v letech 1812-1815 posílila nezávislost, zatímco 40 válek s indiány v letech 1622 – 1900 vyústilo v získání milionů akrů půdy.
   1792 – Američané válčí s indiány o Kentucky
   1796 – Američané válčí s indiány o Tennessee
   1797 – Ochlazení vztahů s Francií poté, co loď US Delaware útočí na civilní loď Croyable; válečné střety pokračují až do roku 1800.
   1800 – Otrocká vzpoura vedená Gabrielem Prosserem ve Virginii. Asi tisíc lidí bylo pověšeno, včetně samotného Prossera. Sami otroci nezabili jediného člověka.
   1803 – Američané válčí s indiány o Ohio
   1803 – Louisiana. V roce 1800, Španělsko podle tajné smlouvy odevzdá Francii bývalou (až do roku 1763) francouzskou kolonii Louisianu. Namísto toho se Napoleon zavázal španělskému králi Karlovi IV. odevzdat jeho synovci království v Itálii. Francouzští vojáci nebyli schopni dobýt Louisianu, kde se usadili Američané.
   1805 – 1815 – USA vedly první válku v Africe, na pobřeží Středozemního moře. V té době obchodníci Americké republiky rozvinuli významný obchod s Ovraždění, teroru, násilnostech, podvodech, krádežích a loupežích. OSTATNĚ TOTO PROVÁDÍ DODNES PO CELÉM SVĚTĚ!! Tento arogantní, zločinecký a teroristický stát má stále tu DRZOST a OPOVÁŽLIVOST poučovat jiné státy o dodržování lidských práv, o svobodě a demokracii! V režii USA nyní probíhá jimi dávno dopředu připravovaná islamizace téměř celé Evropy (mimo Ruska – na Rusko prostě USA nemají!)

   Smazat
 4. Turci chystají vpád do Sýrie, tak tohle je odpověď.

  Dostanou po čumáku, protože tady článek 5 NATO o napadení státu neplatí.
  Na území Sýie nemají co dělat a Turecko nikdo nenapadl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že tady je případ, kdy tzv. mezinárodní právo, smlouvy a dohody platí jen ve dvou případech: 1, když je to oboustranně výhodné pro obě strany, nebo když jedna strana má takovou převahu, že si to vynutí svou silou/převahou.
   A třetí případ, protože jedna že stran si, vědoma svojí převahy, dělá, co se jí zlíbí, tak tady smlouvy neplatí vůbec.
   A proto to vidím tak, že se může stát cokoliv. A to mě optimismem nenaplňuje.

   Smazat
  2. Před několika lety v ČT vzkázal mladým lidem veterán z 2.sv.války v souvislosti s Mnichovskou zradou 1938:
   "Nevěřte žádným mezinárodním smlouvám."
   Moudrost podložená tragickou zkušeností.
   http://www.vhu.cz/spojenecka-smlouva-mezi-ceskoslovenskem-a-francii-z-25-ledna-1924/

   Výňatek z Dohody mezi Československem a Francií z 16. října 1925 Článek 1.
   Pro případ, že by Československu nebo Francii vzniklo příkoří porušení závazků sjednaných téhož dne mezi nimi a Německem k udržení všeobecného míru,16 zavazují se Francie a Československo navzájem, jednajíce podle článku 16 Paktu Společnosti Národů,17 že si poskytnou bezodkladně pomoc a podporu, kdyby toto porušení bylo doprovázeno ozbrojeným zásahem, který by nebyl vyvolán.
   V případě, že by Rada Společnosti Národů, rozhodujíc v otázce na ni vznesené podle zmíněných závazků, nedocílila toho, aby její zpráva byla přijata všemi jejími členy, nečítajíc v to zástupce rozvaděných stran, a že by Československo nebo Francie byly napadeny, aniž to byly vyvolaly, poskytla by Francie Československu a naopak Československo Francii bezodkladně pomoc a podporu, jednajíce podle článku 15, odstavce 7 Paktu Společnosti Národů.

   Je nutné to Francouzům při každé příležitosti připomínat. Ještě se nám za zradu neomluvili.

   Smazat
 5. Když jsem četl tenhle článek, tak jsem si říkal, že je to ptákovina.

  Pokud však přijde nějaký impuls - a ten tu hrozí, tak se to může stát realitou během několika dnů:

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2234-ceka-nas-brzky-sok-spinave-pozadi-hry-s-ropou-nejen-proti-rusku-kdo-se-pripravuje-na-vitezstvi-v-ropne-loterii-jiz-zitra-muze-byt-cerne-zlato-za-desetinasobek-natankujeme-do-zasoby-neco-se-stane.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sračka. Nebude li pršet, nezmoknem. Protiproud je jedna z největších žump internetu.

   Smazat
  2. Tak tu žumpu nečti knížecí potrate

   Smazat
 6. Co ti generál Amerika 23:30 drbeš za novoti,letadlové lode jsov odepsané tipoliticki nadrženi migrant ti ovca oblbnutá,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 7. Dneska je to tady jeden chytrák větší než druhý, samé rádio. Podstata článku je v tom, že se jen zvyšuje napětí a, vzhledem k tomu, že Turek ostřeluje Sýrii, tak se máme na co těšit.

  OdpovědětSmazat
 8. Pánové.
  Je to odpověď na nasazení lodí NATO u Řecka a Turecka.Opravdu si myslíte,že je to kvůli utečencům?Ty lodě NATO,jsou vybavené raketami a pěkně za zády Turecka směr Sýrie.Všude na svých základnách ve světě,USA posiluje a zvyšuje počet lodí,raket,letadel a jiné vyzbroje.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 9. Doufam že nám nezbide jenom vozová plachta jak řekl raťafák plachta,Falmer.

  OdpovědětSmazat
 10. Pavel Asenov
  ...Rusku dochazeji penize a obycejnym Rusum "po ruskem zpusobu" trpelivost... chvalozpevy na silu ruskeho nerostneho bohatstvi a financni sily lupou pohledat a potvrzuji se spise teorie o tzv pasti nerostneho bohatstvi... Rusko kope na Ukrajine kde ukopalo jen zaklady pro dalsi svoji frustraci ... jasavy projekt Krym zustal jako nepodareny pomnik kdesi na ceste... Eskalace v Syrii sice ukazuje ze v Rusku je jeste par schopnych stihacu a ze zeleza na shazovani bomb na hlavy civilistu je porad dost... cela tahle putinovska filosofie se da shrnout do nekolika slov a to ze krecovite poznal ze nic svetoborneho dle sveho pojeti nestvori a tak ze alespon zavari pulce sveta... to je jedno ze moje zeme strada.... to nevadi ze muzi v moji zemi umiraji v petapadesati... to neni podstatne ze v Rusku bezne vrazdime novinare ...moji Rusove vydrzi pracovat bez odmen a mezd ...na ruskem venkove jsme zvykli jezdit po polnich cestach svitit petrolejkou a jist brambory... ano moji Rusove tohle chteji... a nevadi ze jich tolik opousti Rusko protoze i tohle jsou moji Rusove... hlavne kdyz vyrabime dost granatu abychom alespon jeste chvilku vydrzeli strasit svet... a ja za sebe dodavam ze s takovyma lidma se neobedva... ze takovym lidem se vraci facka... ze za takovyma lidma se na navstevu nejezdi... ze s takovyma lidma se neobchoduje... s takovyma lidma se mluvi jen o tom nejnutnejsim... takovym lidem nerikame ani diplomatickym jazykem ze jim rozumime a ze je chapeme...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý text.

   Smazat
  2. Pěkná hate speach.

   Naši spojenci z NATO Turci ostřelují ze svého území, území jiného suverénního státu a pokud jim tento stát, nebo jeho spojenci odpoví stejně, můžeme kvůli stupiditě "západu" prožít pár pěkných let po sklepích a nebo taky ne a on tady nějaký KOKOTOID postuje nenávistné články proti Rusku, člověče Ty klidně zbytečně pojdeš, jen aby jsi si virtuálně kopl do Ruska???
   Rusku to neublíží a nám v případném průseru nepomůže dutohlave.

   Smazat
  3. 9:42. To už dávno není syrské území,pojímáno jako území té původní Sýrie,kterou reprezentuje Asad. On to území ztratil trvale v regulérní válce a dokonce i objektivně nenávratně,pokud by mu nepomohlo především Rusko,které nějaké mezinárodní právo a jím uznané hranice (viz například Krym) běžně ignoruje.

   Smazat
  4. 9:17

   Celkem výstižný. Podepisuju.

   Smazat
  5. 9:26 Ulož si ten text a posuď jeho "dobrost" za 6měsíců, pak za rok, možná za dva roky. Pak ti dojde, jak ses ztrapnil :-) Mládí je plné omylů.

   Smazat
  6. Nam peniaze dosli uz davno EU ma 1.2 biliona dlhov.Bez ruskeho nerastneho bohatstva si ani neprdneme.Spomente si na Ukrajinu v roku 2013-2014,Videli ste na tribunach ruskeho ministra Lawrova,nie ale videli sme nemeckeho ministra zahranicia Westervele,americkych zastupcov,aj s zemlickami.To bol zaciatok ukrajinskej tragedie,a EU ma velku cast viny.Taky isty podiel viny na tragedii v Syrii ma Europa-prve Anglicko.Viete kolko statov bombarduje 5 rokov Syriu.Rusi zacali septembri,a podla nemeckeho Generala v Nato Haralda Kujata,je strategia Ruska v Syrii spravna.To,co pisete,ako ziju Rusi,tak budeme zit aj my,svetovy financny System je v takom stadiu,ze ho zachrani len svetova vojna. Este k Ukrajine.70 percent tovaru vyvazali do Ruska.Europa nepotrebuje 20 rokov nic z Ukrajiny kupovat.EU nemöze,ani nechce prijat Ukrajinu do EU.To su vyroky nemeckych politikov v televizii.

   Smazat
  7. Mně se líbí ti nenávistník/ci (9:11,9:26,9:51, 10:03), co pohrdají Ruskem a zároveň se ho bojí. Samozřejmě doprovázeno blouzněním o "území Sýrie" a podobnými blbinami. Svá zbožná přání vydávají za skutečnost. V Sýrii nebyli, v Rusku nebyli, dějiny neznají, ale keců mají jako koza chcaní. Jsem zvědav, co budou tihle nebožáci psát za rok, za dva! Myslím, že se dobře pobavíme.Marek

   Smazat
  8. 10:08. Argumentovat ruským nerostným bohatstvím je čistá ubohost. Není to žádná ruská zásluha. Je otázkou spravedlnosti a obecně Boha,zda je správné aby nějaký takový zaostalá,neschopný a zločinný lid měl tu výhodu nerostného bohatství. Já osobně si myslím,že je to špatně.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Komentáře smazané administrátorem byly buď urážlivé nebo rasistické nebo obojí.

   Smazat
  11. Tak ona to snad není ta nejprostší pravda,kterou zná a uvědomuje si asi naprosto každý,dokonce,CENZORE?

   Smazat
  12. Pro anonyma 10:21 .... Pravoslavný Bůh je spravedlivější a lidštější, než ten tvůj katolický! Tím to je. :-D)

   Smazat
  13. 10:33. Tento absolutně ne.

   Smazat
  14. 10:35. Nějací katolíci,pravoslavní a třeba muslimové nás naprosto nezajímají. Vy,kteří vyznáváte nějaká taková náboženství jste ještě vývojově níž. Jste zaostalí a snad byste se ve vašich vzájemných náboženských sporech neprali třeba jako sunnité se šíity. To v Evropě už proběhlo za Třicetileté války 1618-1648. Nějaká náboženství lidi,jako jsem třeba zrovna já,naprosto nezajímají. Bůh je jen jeden a každý je jeho součástí,i když má třeba rozdílný názor na něj. Je vždy nutné respektovat jednotlivé vývojové úrovně lidí,protože jde stále a vždy o pochopení,kterého každý vývojově postupně dosahuje. Je smutné,že se nechal CENZOR vyprovokovat čistou a všem zjevnou pravdou o Rusku,že se neudržel a porušil zásady tohoto serveru ,na jeho obranu.

   Smazat
  15. 9:17
   Mě by spíše, než stav "ruského lidu" zajímalo, (ty pračuráku) kdy vrátite ten dluh 20 biliónů dolarů a místo té sádrové lebky, co jste si uplácali při židovských pitkách v Kongresu, tam postavili sochy povražděných indiánských náčelníků.

   Smazat
  16. Pavle Asenove,jděte tuto Vaší prolhanou propagandu šířit do Ameriky nebo Izraele,tady už vám to lidi ba štít nebudou.Vsadil bych se že jste z kmene nositelů kultury úroku.

   Smazat
  17. Copak ta změna,Chujmer se přejmenoval???

   Smazat
  18. 10.33 p.Dvořáku vy ale přece nemažete jen komentáře rasistické a urážlivé,Vy manžete každý komentář který obsahuje slovo žid a to v jakém koli kontextu.To je holá pravda.Koukal jsem nedávno na Vaší tiskovou konf.kde jste bok po boku s mentálně zaostalým a zapřísáhlým vítačem imigrantů Kohoutem rozprávěli o stavu společnosti.Můžete mi sdělit jak se slučuje idea NR se spoluprací s člověkem jako je sluníčkář a Havlista Kohout?Jo a ještě tam sVámi seděla L.Procházková chartistka a letitá partnerka židozednáře a Havlova obdivovatele L.Vaculíka.To mi nejde dohromady,jakou v tom tedy hrajete roli pane Dvořáku?Děkuji za odpověď.

   Smazat
  19. to su spravne diskuzie,ked su zastupene obidve strany.milujem take diskusie,lebo tam si otrieskaju o hlavu vsetky hriechy,a to sa clovek dozvie veci.

   Smazat
  20. K 9:17: Proč, když je Rusko tak neschopné, ten úžasný a dokonalý západ pořádá konference a požasuje uončení ruských náletů? BV.

   Smazat
 11. Jo jó an 09:17,i my ovčané Bohnic se také přiklánime tvého názoru v Obámistanu,přeju ti hodne zdaru v tvoji politickoagitační činosti,pacient Falmer penzion Bohnice.

  OdpovědětSmazat
 12. ., jseš těžce mimo mísu a ještě úplně blbej, když si myslíš, že je rusko největší nebezpečí pro svět!!.....
  Skoukni třeba ,,Tajemství Světového řádu", nebo ,,Zlatá miliarda", nebo ,,Proč nechtít Ameriku v Evropě"...., je toho tam spousty..., a když nebudeš úplně natvrdlý a vytáhneš si hlavu z prdele...., budeš souhlasit s tím, co jsem napsal na začátku......:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko je momentálně největší nebezpečí pro pražskou lumpenkavárnu. Proto tak piští a kňučí a leze onanovat na Novou republiku. Pavel P.

   Smazat
  2. 10:37

   Jak nebezpečí? Takže tím potvrzujete, že Rusko se opravdu na nás chystá zaútočit?

   Pro kavárnu možná nebezpečí, pro rudohnedé blby zase poslední (marná) naděje.

   Smazat
  3. Neviem,ale rozmyslam nad prispevkom pana Asanova,preco ma taky nazor.Su 3 moznosti 1:nenavidi Rusko,a veri tomu co pise. 2:chce vyprovokovat sprostu diskusiu,alebo, chce pocut rozumne argumenty od spoludiskutujucich.3:robi si z nas srandu.

   Smazat
 13. Za dolar je uz pres 80 rublu, ale rusti holoprdelnici jedou vrazdit do Syrie. No, nejak se musi odvest pozornost od te Putlerem zavedene bidy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím víc píšeš ty tvý krávoviny,tím víc nás utvrzuješ jaký jsi knížecí megadebil Chujmere!!!!!

   Smazat
  2. Holá prdel jsi především ty, šupáku, který se musí živit takovým ubohým trollováním. Na to, kolik je rublů za vytištěný kus papíru ti sere pes. Pochlub se třeba, blbečku, kolikrát je nár. dluh SSA větší než ruský. Nejlépe by ale bylo, kdyby ses odebral do pr....

   Smazat
 14. Nekolik malo lidi ,kteri hejbou svetem a hraji sachovou partii s vladami zemi treba i s SSA a EU posledni dobou straceji soudnost. Duvod je jednoduchej:najednou se u sachovnice objevil novy hrac! Dela veci nevypocitatelne a celou jejich naprogramovanou strategii ktera fungovala beze zbytku rozhazel na cimpr-campr! Nebezpecne hrajici protivnik,-nevypocitatelnej ve svem konani a tazich!Nepolapitelnej za koule a furt ne jeden ale 3-5 tahu pred nima...Absolutne nepredvidatelnej clovek a politik: PUTIN!!!
  Letos,nez vykvetou v Europe jarni kytky bude po problemu s imigraci!-NAJEDNOU SKONCI JAKO KDYZ UTNE! A ta cerna stoka se vrati odkud vylezla!
  Cena za to vsak bude pro Europu valka,zastupna za Americke zajmy, ale ne jadrova!Obcanska v cely Europe.Rusko do ni nebude vtahnuto a nezucastni se ji.A pak bude cela Europa pod Americkou nadvladou! To je dil prvni...
  Jedina nadej ze se to nestane je,ze na svetovy sachovnici zahraje Putin nejakou novou,-necekanou sestavu uplne neresitelnou pro Vladce sveta!...nevime presne co bude!
  -Ale uz ted vime ,ze do Syrie nevlezou Turkove ani Usaci a na sachovnici se octne Iran. Cina zustane cihat nekde ve vyhodni pozici a neudela zadnej krok. Vedome, a bude v zaloze jako nahradni kralovna!
  Putinovi nerozumi ani jeho nejblizsi poradcove a ministri,ale konaji tak bez premysleni a delaji co se jim rekne-bez pindani! Pokud to takhla pujde dal,nic znicujiciho se ve svete nestane...

  OdpovědětSmazat
 15. Že tady ještě řešíte těch pár nasazenejch vykriplenců,podstatné je,že jsme na prahu další světové války.Co se mne týče,odcházím bojovat proti těm americkým sajratům,dokud je to ještě možné.SLAVA NOVORASIJI!!

  OdpovědětSmazat
 16. Asadova Sýrie je mnoho let ničena a destabilizována USA,respektive americkou C.I.A.,která používá na podporu terorismu a ISIS především Turecko,Saudskou Arábii,Katar!!!Asad čelí vlastně paktu NATO!Hnus ten západ.Sýrií jsme zavezli fanatikama a žoldáckýma jednotkama,které označujeme demokratickou opozicí!!Na zvracení!!!Celé roky ničíme občany Sýrie ve jménu západu a ropy!!Vše se svádí pouze na Asada!!Ale,že NATO/Turecko celé roky obchoduje a podporuje zbraněma teroristy z ISIS nikomu nevadí?Ještě,že tu anarchii Rusko zastavilo!!!Turci a saudové jsou zmetci,které podporujeme!!!Letadlové lodě jsou dobré už pouze proti chudým rozvojovým státům!!!Proti Rusku a Číně,které mají hromady satelitů,raket dlouhého doletu ,ponorek,lodí,nejsou už tak odstrašující.Je jiná doba.Od 2.sv.války se nikdo neodvážil napadnout loděma Rusko nebo Činu.Pouze chudáky jako Vietnam,Koreu,Panamu,Irák,Argentinu,kde ovšem to malém dopadlo špatně pro Británii,protože Francie zradila Argentinu a zneschopnila jim na dálku všechny zakoupené protilodni střely Exocet na žádost Anglie....jinak by to dopadlo jinak.

  OdpovědětSmazat
 17. Poprvé lituji že nemáme moře .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.