Reklama

.

.

čtvrtek 4. února 2016

Výročí vítězství Stalingradské bitvy a současné paralely


TauRus
4. 2. 2016  Eurasia24Leva-net

Druhého února bylo výročí vítězství ve Stalingradské bitvě, znamenající definitivní obrat ve II. světové (v Rusku Velké vlastenecké) válce. Po této bitvě Rusové přešli do útoku a začalo osvobozování území Ruska od německých okupantů a následně i Evropy.


Podívejte se na krátký dokument o největším vojenském memoriálu slávy na světě – Mamajevém kurganu ve Stalingradu (Volgogradu), kterému vévodí socha Matky – Vlasti. Kdo k nám s mečem přijde – ten od toho meče zahyne:


Při obraně Stalingradu padl můj děd a je pochován s ostatními (asi 800 000) hrdiny ve společném hrobě.

Historie se opakuje ve stejném kruhu, ale jiné podobě. Ale jestli se budeme dívat na současné události z pohledu matrice Velké vlastenecké války, tak lépe pochopíme i to, co probíhá v dnešních dnech.

Rozdíl je jen ten, že současná válka je převážně informační, i když horké fáze této války můžeme vidět po celém světě – Sýrií, Ukrajinou počínaje, Evropou s její migrační okupací konče.

Nedávno, 27. ledna bylo výročí prolomení Leningradské blokády – uvedením ve Francií dokumentu „Ukrajina: masky revoluce“ byla prolomená informační blokáda, která odstartovala začátek osvobozování Evropy. Starikov v Praze a Bratislavě je součásti tohoto procesu. Taktéž premiér Bavorska, který přijel do Moskvy, hledat podporu u Putina.

Do těchto aktivit můžeme zařadit i chystanou návštěvu představitelů EU na Krymu či aktivitu francouzských politiků za zrušení sankcí s Ruskem. V Evropě, která pocítila přiblížení „Rudé armády“, začala partyzánská válka, která bude každým dnem sílit. Proto ta hysterie ze strany Londýna a amerických „elit“, proto ty nevybíravé útoky na Putina a překročení všech možných pomyslných červených linií, shazování všech masek.

Tak jako Hitler sbíral a posílal každého, kdo udržel zbraň, na východní frontu, tak i dnešní USA aktivují své lokaje. Tak jako Hitler, z pocitu své bezmocnosti, zesiloval na okupovaných územích teror, stejně se budou chovat i elity USA.

Jsme teprve uprostřed války, ale všem už svítá naděje na osvobození. A hlavně: víc a víc občanů Evropy začíná chápat, na kterou stranu se musí ve vlastním zájmu postavit a které procesy podpořit. Společně to zvládneme, o tom nepochybuji.Zdroj: Leva-net

10 komentářů :

 1. Ano bitva o Stalingrad rozhodla o vítězství Rudé armády ve Velké vlastenecké válce. Byl to konec nekonečného ústupu Rudé armády a počátek jejího tažení celým Ruskem a velkou částí Evropy.To, že se Stalin nakonec dohodl se západními velmocemi a s USA na otevření západní fronty, to zachránilo západní evropu. V případě, že by nedošlo k otevření západní fronty, přešla by Rudá armáda celou Evropu až k Atlantiku. Dokonce jsem někde četl, že Německý národ jako celek měl být vyhuben, aby nemohl již nikdy vyvolat další válku. Škoda, že k tomu všemu v roce 1945 nedošlo, dnes by jsme neměly problémy s imigranty ani s USA.
  Čest památce všem hrdinům Rudé armády naší osvoboditelce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K otevření druhé fronty spojenců došlo právě proto, aby Stalin nešel od Uralu do Portugalska a od Ural po Tokio. Západ věděl, že jimi stvořený Hitler prohraje a tak rychle zasáhli, aby udržely Stalina v určitých mezích. Stalin jim navrhoval otevření další ruské fronty ve východní Asii, chtěl osvobodit hlavně Čínu. A tak zasáhli a teď realizují plán C (plán A- Lenin a VŘSR, plán B - Hitler a válka) - EU projekt a islám na hranicích s RF a v důsledku toho další válka.

   Vymazat
 2. Škoda, že spolu s vítězstvím RA u Stalingradu, nedošlo zároveň k zablokování německé skupiny armád na Kavkazu, které by znamenalo konec války na východě. Němci by přišli o dalších 1,5 milionu vojáků a Říše by šla do kytek už tehdy. Takhle se válka prodloužila o dva roky a USA si díky druhé frontě zajistily nadvládu nad západní Evropou, kterou zneužívají dosud.

  OdpovědětVymazat
 3. Nechybělo mnoho, kdyby se Němci ve Stalingradu vzdali již v prosince, sověti by uvolněnou armádou uzavřeli ústup německých armád z Kavkazu a byla by válka kratší minimálně o rok a půl a tak by USA museli otevřít západní frontu již v roce 1943. Za tuto německou zlotřilost se neměl vrátit ani jeden Němec, co byl zajat u Staligradu. S tvrdším potrestáním Němců po válce naprosto souhlasím, prošly jim ty miliony objetí až přiliš lehce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. počkej počkej, nebuď tak přísný...

   mezi těmi obyčejnými vojáčky byla spousta těch, které zblbla propaganda, kterých se nikdo neptal a odvelel je a nebo jim hrozilo "jenom" to, že když nenarukují, tak půjdou i s rodinou do koncentráku.
   Nezastávám se němců, ale...
   Přečtti si třeba "Čas žít, čas umírat" (Remarque)

   Stačí se ostatně podívat kolem sebe, jak s námi média manipulují - a kolik lidí jim to žere... u nás i jinde na světě.

   Radek

   Vymazat
 4. Trochu si Vás dovolím opravit a nijak nechci Němce obhajovat. Dostali co si zasloužili. Jenže po ukončení války jich 800 000 zavraždili vojáci USA v lágrech v rámci tzv. denacifikace. Více než za všech bojů na západních frontách. To se dnes nikde neříká a nám vyčítají odsun sudeťáků. Z těch co padli u Stalingradu do zajetí se vrátilo jen něco kolem 30 000 zubožených Němců z
  Ruska. V poválečných letech 1945-46 zemřelo hlady v Japonsku více než 1 milion lidí nemluvě o mrtvých na následky ozáření. To nejlépe dokladuje, že vítězové se nechovali jako humánní a osvícení, ale jen jako pomstychtivá středověká zvířata s touhou ponížit poražené až na samé dno. Prostě platilo "běda poraženým". Jen rozdělení Německa zachránilo Němce před vyvražděním v hladomorech a zabránilo koncepci udělat z Německa agrární nesamostatnou zem. Nelze se tedy dnes divit, že zlomené národy Německa a Japonska pokorně poslouchají svého vysokopostaveného arogantního pána a nedovolí si ani muknout proti naprosto zjevnému rabování a v případě Německa doslovné současné národní likvidaci. Jěště tam dožívá mnoho těch co si pamatují válečné a poválečné hrůzy, pardon zavádění demokracie a blahobytu. Jen neuvěřitelnou pílí, odříkáním a houževnatostí se oba dva národy dokázali ekonomicky a lidsky znovu postavit na nohy a o novou válku nestojí. Na rozdíl od jiných států, které rozkradli a rozvrátili jejich vlastní občané říkající si elity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Vaši demagogii si dovolím upozornit na něco
   jiného.Z německého zajetí se nevrátilo téměř
   3000000 sovětských zajatců.Nepočítám ještě ji-
   né ztráty,jako přes 10000000 civilistů,které
   ti Vaši chudáci Němci povraždili jenom v SSSR.
   Nemluvě o dalších po celé obsazené Evropě.
   Po válce neměl zůstat na živu jediný Němec.Tak sklidněte své hormony a přes-
   taňte s omluvami těch sviní.Nyní se odvdě-
   čují za humanismus po válce zvaním musli-
   mů do Evropy.Škodili Evropě a svým souse-
   dům po celou dobu své existence.
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. A co prováděli Japonci v Mandžusku to víme také. A jak zacházeli se zajatci to také víme. Prostě každá válka, která není obrannou válkou, je zločinem. T

   Vymazat
 5. Přesunu se k závěrečné optimistické části článku a do současnosti. Nezapomněl pan Schapiró, jaké "smějící se bestie" ti Češi jsou? (Byť je mi jasné, že "události" posledních dnů je jen taková komedie, nemohla být do tisku použita lepší jeho fotografie.) Q.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, moc pěkný snímek...
   na první pohled víte, s kým máte tu čest :-(

   Vymazat